Šodien vārdadienu svin Agne, Agnese, Agnija, rītdien - Austris
toptitle

Žurnāls

Ieroči

Martins Rencis: Palīdziet kungi ar padomu! Gribu pacelt latiņu nedaudz augstāk! Vēlos iegādāties karabīni , bet vēl nevaru izlemt parasto kloķējamo vai pussautomātu! No kloķējamām apskatīju šādus variantus Browning x-bolt , Haenel jager 10! No pusautomātiem, Haenel slb 2000+ , Browning bar mk3 hunter, winchester sxr! Uz lūri un varbūt ar laiku dzinējmedībās! Būšu pateicīgs par ieteikumiem un viedokļiem!

Vilnis Lāpselis: Pusautomātu, pats nopirku 1. pusautomātu,dzinējmedībās ideāli,tas haneal slb ir heckles-ļoti labs ierocis.

Ivars Ozoliņš: Grūti ko ieteikt.Sāku es ar Winchester SXR- labs ierocis , strādā ar mazo 2 patronu aptveri ideāli- ar 4 patronu aptveri gadījās ka nepārlādēja.Pāris gadi atpakaļ, gribēju uzlabot MMD kausos ar SXR iespētos 79 punktus- nopirku Haenel jager 10.Precizitāte laba, bet neesmu iemācījies ātri pārlādēt- un kā lielākais sliktums ir manuprāt drošinātāja darbība.Tornī griestos caurums jau ir... Lai šautu 100 metros uz gaidi - abi vienlīdz labi, protams haenelim vītne galā- un nav bēdu klusinātāju uzlikt.Ieteiktu braukt vienkārši uz veikalu, un jāaptausta, kas uzrunās, tas arī derēs..tāpat lai trāpītu - īstajā brīdī šāviens jāveic, plinte pati nešauj...

Martins Rencis: Jā! Laikam vispirms jāsaprot ko es gribu, pussautomātu vai kloķējamo! Visu laiku 100 % biju pārliecināts, kad gribu kloķējamo! Bet nu drusku domas mainās! Kas tur ar to haenel drošinātāju, ka tornī caurums?

Ģirts Vārna: «Kas tur ar to haenel drošinātāju, ka tornī caurums?»abas rokas kreisās :D :D :D

Ivars Ozoliņš: Haenelim drošinātāja atrašanās vieta nav priekš manis.Tā kā tornī plinte stāv pielādēta, tad to liekot pie pleca lai tēmētu , tiek veiktas zināmas kustības. Kaut ko neizdarīju pietiekami droši, un veicu nekontrolētu šāvienu.toties Winchester SXR drošinātājs- man ļoti patīk un vienmēr to izmantoju , jo atdrošinu tikai īsi pirms šāviena.p.s Būtu man kā Vārnas k-gam abas labās rokas- protams nekas tāds nenotiktu:)

Martins Rencis: Bieži tā gadijās Tev ar pussautomātu, kad nepārlādē?

Andris Strazdiņš: Tiko stāvēju šīs dialemmas priekšā! Ja domā likt klusinātāju tad jāņem kloķene,ja nepatīk ķimerēties ar tīrīšanu tad arī kloķene, un ja medības tev nav slimība tad arī kloķene! Pats nopirku Browning xbolt, ar nerūsējošā tērauda stobru, vītni klusinātājam un esmu apmierināts! Vienkāršs, viegli tīrāms ,ar optikas stiprinājumiem un ļoti patīk sprūdmehānisms, arī drošinātājs tāds pats kā vairums gludajiem!

Martins Rencis: Kā jau teicu es arī metu aci uz to Brauniņu! Pat ļoti tīkams acij, vismaz hūberta lapā! Vai tad tie pussautomāti ir tik sarežģīti tīrami? Es domāju jeb kurš ierocis ir jātīra kā pienākas!

Andris Strazdiņš: Vai izņemt aizvaru ar vienas pogas spiedienu lai iztīrītu stobru, vai izjaukt visu pārlādēšanas mehānismu lai iztīrītu stobru?

Martins Rencis: Nu tā ķimerēšanās šad tad ir interesanta! Es kā diezgan nepieredzējis mednieks, nopirku pussautomātu ( gludstobra) , pēc pāris medībām sapratu kad ieroča kārba ir pilna ar gružiem utt, bet es pat nezinu kā aizslēgu izņemt! Veikalā man pilnīgi neko nepaskaidroja, tikai parādija kā stobru noņemt! Nu tad 5dienā pēc darba paņēmu 4 trauciņus sula, noliku youtubi priekšā, kur viens krievijas pilsonis rādija soli pa solim kā izjaukt pilnīgi pa skrūvītei un tapiņai! Man tīri ok pat patika iepazīt savu plinti! Citiem droši liksies tas smieklīgi viegli, bet man pirmo reizi jaucot pussautomātu bija jāiespringst bišķi! Un tā ar visiem saviem ieročiem ! Tā kā man pat tā ķimerēšanās tīri labi patīk!

Martins Rencis: Kā ir ar tiem pussautomātiem , kad uzkarst stobrs lodes mētā?!

Ivars Ozoliņš: «Martins Rencis Šodien, 16:34Kā ir ar tiem pussautomātiem , kad uzkarst stobrs lodes mētā?!»Ai kā mētā:))) un ja māk - samet centrā.MMD kausi 5 + 5 šāvieni 10 minūtēs - 2013 gads. no 169 startējušiem -man 22 vieta šaujot ar SXR- 3006 kalibrā- 79 punkti- labākajam 93 punkti.Nepietiek?- ja grib mušai acī trāpīt- tad gan iesaka kloķējamo :)Atkārtošos, pati plinte NEŠAUJ- tas atkarīgs no šāvēja.Pusautomātu tiešām IR grūti KVALITATĪVI iztīrīt- un es to neesmu darījis- jo saprotu , ka pilnīgi izjaukt varēšu - bet salikt diez vai :)

Edijs Lazdins: Manu prāt Winchester SXR pusautomats labs ierocis galvenais atrast iesto amo ar ko saut labu optiku un tad jau viss atkarigs no tevis pasa. Man personigi ir3006 neko sliktu nevaru pateikt, esu izsavis pie 1000 patronu nav keries ne reizi un pats galvenais ieroci pareizi apkopt un glabat.Ja pirksi karabini neperc Jeņķu budžeta klases ieročus. tagad ja nemtu nemtu kloķējamo Browning Maral Fluted HC

Martins Rencis: Paldies par info! Tad tomēr tiem pussautomātiem ir pagrūta tā apkope un uzturēšana! Ņemšu to vērā

Ilgvars Štāls: Vēl ir zelta vidusceļš starp kloķējamo un pusautomātu. Man ir brownings marals ar taisno aizslēgu! Ir labs gan dzinējmedībās gan sēžot kancelē! Arī klusinātāju var uzlikt.

Gatis Briedis: Tā ir diezgan grūta izvēle - automāts vai kloķene .Vienīgais plus automātam pret kloķējamo ir ka teorētiski vari izdarīt ātrāk mērķētu otro šāvienu ,bet tas ir tik teorētiski .Citos parametros automāts zaudē kloķējamai karabīnei .

Martins Rencis: Mjā, jau papētiju un papētiju video, pēc visa spriežot glauns verķis, tikai maksā arī attiecīgi!

Martins Rencis: Gati ir grūta gan! Bet cik nu esmu pakonsūltējies pie paziņām un cik te forumos lasijis, nemitīgi, tomēr pusautomāts ir sarežģīts ierocis! Ja drīkst pajautāt kas ir tie galvenie kritēriji kur pusautomāts zaudē kloķenei?

Gatis Briedis: Sāksim ar cenu ,ar atļautajām trim patronām , ar precizitāti ( kas gan priekš medībām nav būtiska ) ,ar klusinātāju darbības problēmām ,ar pārlādēšanas problēmām aukstā laikā , ar sarežģītāku apkopi un uzbūvi , ar precizitāti tālākās distancēs . Viens pluss vel ir pusautomātiem pret kloķenēm - viņas ir īsākas .

Martins Rencis: Diezgan savācās tie negatīvie kritēriji! Tik neizprotu to faktu par precizitāti! Kamdēļ tā? Tamdēļ kad stobr īsāks?

Lauris Sīpols: Kas īsti ir ar klusinātāju + pusautomāts? Var/nevar? Drīkst/nedrīkst? Esmu uz browning pusautomāta klusinātāju. Bet kā pēctam plinte uzvedās? Pats briestu uz sauer 303 7x64 kal, bet klusinātāja opcija nākotnē būs svarīga? Tāpēc gribētu argumentus kāpēc drīkst lietot un kāpēc nē? Varbūt kādam ir pieredze ar šo?

Lauris Sīpols: P.s Esmu redzējis browningam uzliktu klusinātāju.

Ivars Ozoliņš: Par precizitāti es jau rakstīju. Tas ir mīts, ka pusautomāts ir sliktāks. Iebildumus pieņemu no tiem 21, kas bija precīzāki par mani:)Sākot lietot kloķējamo, mani rezultāti būtiski neuzlabojās.Klusinātāju drīkst likt arī uz pusautomāta, bet droši vien jāievēro ražotāja rekomendācijas. Ja es šodien būtu izvēles priekšā, skatītos uz brauniņa pusautomātu. Universāls , uzticams medību ierocis.

Edijs Lazdins: https://www.youtube.com/watch?v=T75e2pxYO9kAtkartosos, bet ja gribi starp pusautomatu un kloķi papeti šo ka jau rakstiju iepriekš tagad skatitos uz sitadu, perc jaunu un nenem lietotu.Neperc Remingtonus , Savage šitos ieročus iesaka visiem jaunajiem medniekiem, velak nezini kur bazt, pilns ss.Isaku uz ieroci netaupit, ka ari uz optiku, seit budžeta klase un lietots neit cauri, jo to lietu perc priekš sevis un nevienai vien sezonai.

Edijs Lazdins: Isaku papetit šito, pats tagad ari tadu ņemtu ,neņem nekada gadijuma Remingtonu vai Savage jo pectam nezinasi kur to bazt. Uz ieroci un optiku iesaku netaupit saku no pieredzes , neņem lietotu ieroci perc labak jaunu, jo to lietu tu perc ilgam laikam nevienai vien sezonai!

Andris Strazdiņš: itkā jau ražotāji neiesaka klusinātāju uz pusautomātiem, cik saprotu ka problēma ir apstāklī ka gāzes stobrā sadalās divos virzienos.

Andris Strazdiņš: par cik klusinātājs pieaudzē spiedienu stobrā tad tas ietekmē pārlādēšanas mehānismu kurš saņem lielāku triecienu , kas izraisa tā bojājumus! nezinu vai tā ir bet izklausās loģiski.

Edijs Lazdins: Divas reizes vienu un to pasu uzrakstiju jo rakstitais neparadijas uzreiz.

Edijs Lazdins: Ta ari ir Andri, jo gribeju savam pusautomatam uzlikt bet specuki ieteica to nedarit jo uzreiz esot japartaisa atgazu mehanisms. Talsu meistari pat uz to neparakstas iesaka citus.

Viesturs Krūmiņš: Paņem abus!

Ģirts Vārna: «neņem nekada gadijuma Remingtonu vai Savage jo pectam nezinasi kur to bazt.»kas tad šiem tāds slikts?

Ilmārs Punka: Dēļ ērtās lietošanas medību laikā, iesaku pirkt pusautomātu. Nav lieku kustību, ja būs nepieciešams veikt atkārtotu šāvienu. Tikai pusautomātu tīrīt pats neparakstos.

Guntars Jansons: Pusautomāts vai kloķene. Vienkārša pielietojamības atšķirība, kā arī pielietojuma veids. Ja gribi būt šāvējs uz garākām distancēm, lielākas jaudas sitienu ragainajam pa ribām un t.t. tad tikai kloķene. Pats lietoju browning x-bolt. Ārkārtīgi laba precizitāte, peldošais stobrs, stobra diametrs resnāks, kā standarta karabīnēm, kas it kā dod mīnusu, ka svars lielāks, bet toties nav stobra uzkaršanas moments tik izteikts kā citiem ieročiem. Tātad precizitāte ilgāk būs ļoti augsta, kā arī optikā pēc pirmajiem šāvieniem nevirmos karstais gaiss. Ja skatāmies tālāk, tad kloķenes viena no galvenajām priekšrocībām ir pārlādes mehānisms, kuru neiespaidos sīki gruži, vai sals, tas ir stabils un drošs. Pati galvenā kloķenes priekšrocība attiecībā pret pusautomātu ir tas, ka 100% gāzes pēc šāviena tiek novirzītas lodes izgrūšanai pa stobru laukā, kas dod maksimālu lodes jaudu, kas attiecīgi uz palielinātu distanci samazina lodes trajektoriju un palielina trieciena spēku, kas savukārt var būt ļoti būtiski uz lielāku zvēru. Pusautomātam gāzes virza aizslēgu atpakaļ, lai veiktu pārlādi, kas nedaudz, tomēr samazina jaudu, virzīto uz lodes izmešanu no stobra.Pusautomāta priekšrocības pret kloķeni - īsāks stobrs, kas patīkami, ja jāložņā pa brikšņiem. Protams pārlādes ātrums, lai gan ja šauj uz attālumu, tad pēc katra šāviena gandrīz vienlaicīgi būs abiem variantiem šaušanas ātrumi, jo te nebūs noteicošais pārlādes ātrums, cik gan prasme atrast mērķi optikā atkal. Izvēles prioritātes manā gadījumā krita uz kloķeni, jo papildus rakstītajam, man biežāk sanāk medīt atklātās vietās, ne individuālās medībās, uz gaidi vai pielavīšanos. Tur nosacījums ir precizitāte un parasti viens šāviens ir atrisinājums. Ja mana galvenā medību dziesma būtu dzinēju medības, droši vien izvēlētos pusautomātu, lai var bērt virsū skrienošam cūku baram. p.s. Ar kloķeni mans pārlādes ātrums diži neko neatpalika no čoma pusautomāta šaušanas ātruma, kad medījām cūku baru, kurš skrēja prom. Viss bija atkarīgs no tēmēšanas ātruma un šaušanas prakses.

Ivars Ozoliņš: «Pusautomāta priekšrocības pret kloķeni - īsāks stobrs, kas patīkami, ja jāložņā pa brikšņiem. »Vispār atliek vien brīnīties- kā mēs visu zinām..Ko teiksi par šo" īso" stobru?, ali nu katrai kloķējamai tik īss būtu .«Heckler & Koch 2000 Target barrel length: 66 cm »Ieroču uz pasaules ir ļoti daudz un droši vien neviens no mums, visus ne rokā ir turējis, ne izšāvis ar tiem.Bet viedoklis ir par jebkuru ieroci...Es jau nu tēmas autoru aicinātu apmeklēt veikalu un pamēģināt ieplecot un novērtēt katra ieroča kvalitātes, kas pašam patīk.Un n- to reizi atgādināšu forumā propagandēto ideju- ka jāatstāj nauda labiem gredzeniem un optikai, kas var izrādīties gandrīz plintes cenā. p.s kad meklēju kloķējamo aptaustīju arī- HOWA ar plastmasas laidi- nosolījos sev , ka nekad vairāk rokās to plinti neturēšu . Nepatika, pat ļoti.

Ģirts Vārna: ir tik sūdīga tā plastmasa Howai?

Ivars Ozoliņš: «ir tik sūdīga tā plastmasa Howai?»Ja paņemot rokā plinti , es ar savām datorlietotāja rokām pastobri piespiedu pie stobra, tad par ko ir runa...Protams , var jau teikt, ka nepareizs plintes satvēriens man, lai tā būtu, bet priekš sevis es izlēmu uzreiz.

Jānis Vesets: Pievienojos tiem, kas saka, ka jāstaigā pa veikaliem un jāčamda prece: kamēr tiksi pie savas princeses, kāds bariņš varžu jānobučo :) Pats arī staigāju pa bodēm, viskautko rokās turēju, bija, kas nepatika uzreiz, bija, kas it kā OK. Bet, kad aizbraucu uz veikalu, kurā plinti nopirku, kā paņēmu rokās, momentā sapratu: šī ir mana! Pieklājības pēc vēl dažas aptaustīju, bet lēmums jau bija pieņemts. Savu toreizējo izvēli neesmu nožēlojis ne mirkli.

Ģirts Vārna: «Ja paņemot rokā plinti , es ar savām datorlietotāja rokām pastobri piespiedu pie stobra, tad par ko ir runa..»nu un? es varu saderēt, ka piespiedīsi visām, kurām nav "pressure points" pastobrē, arī kokam ;) un bez extrēma spēka

Ivars Ozoliņš: «nu un? es varu saderēt, ka piespiedīsi visām, kurām nav "pressure points" pastobrē, arī kokam ;) un bez extrēma spēkateksts»Šī ir manā uztverē pērle...meklējam "izkarinātos " stobrus, velkam banknoti gar stobru veikalā , bet tad kad šaujam , tad pofig, spiežam visu klāt un esam laimīgi???Haenelis ar to atšķīrās, vismaz rokās nebija kaut kāda mainīga masa.

Emīls Pudāns: «Es jau nu tēmas autoru aicinātu apmeklēt veikalu un pamēģināt ieplecot un novērtēt katra ieroča kvalitātes, kas pašam patīk.»Iepleco, iepatīkas, nopērc, uzliec optiku un saproti, ka visa foršā sajūta, kāda bija veikalā, ir sa*irsta.. :)Bet tas jau nenozīmē, ka nevajag apčamdīt, tik par to ieplecošanu..

Ģirts Vārna: es tik nesaprotu, kapēc šaujot ir jāspiež klāt stobrs pastobrei? jā, pati lētākā plastmasa ir tāda švaka, bet ja piķis ierocim ir tik cik ir, tad šis viss ļoti viegli labojas. manuprāt ja negribas, lai pastobre skaras klāt stobram, tad tur jābūt minimums 2mm spraugai nevis tikai banknote jāvelk vai arī pastobrei jābūt ļoti stīvai. Tās mednieku plinšu pastobres nav stīvas visas liecās :D

Pēteris Siksna: «peldošais stobrs,»Šis man patīk vislabāk. Kur tad šis peld ? Vai to sauc par peldēšanu , ja stobrs neskaras pie laides ? Par tiem stobru garumiem arī , ir kloķenes ar 53 , 51 cm stobriem un pusautomāti ar 57 un vairāk cm. stobriem.

Martins Rencis: Vispār paskatijos savai howai , diezgan ir jāspiež lai to stobru dabūtu klāt pie pastobres! Kādi 2 mm točna! Šaujot itkā nekad neesmu baigi spiedis to stobru jo turu aiz pastobres

Ivars Ozoliņš: Ģirts lasi uzmanīgām, es paņēmu plinti rokās un ciešāk turot to ar kreiso roku aiz pastobres, tā deformējās tik daudz, ka skārās klāt pie stobra. Aiz stobra neturējos, nekur to neliecu.

Jānis Alksnītis: «[neņem nekada gadijuma Remingtonu vai Savage jo pectam nezinasi kur to bazt ]«. Iesaka jaunajiem, jo parasti jaunie grib saut, lai gan naudina ir tik cik ir. Arī man tā bija kad pirku pirmo karabīni 8 gadus atpakal. Nopirku Savage Axis, Jo tad vēl nebija ne Browning be Winchester budzeta klases. Ja godigi nenozeloju ne mirkli, jo tik daudz kas nomedits un pie plintes pierasts, ka par nobāzhshanu kkur pat nedomāju. Precizs in praktisks ierocis kuru nav zel pa krumiem staipīt. Bet nu tas tā, ja naudina ir tik cik ir. Bet ja naudas daudz protams nemiet Sauer, Mauser vai Blazer ( nebūs kauns vecos parādīties ;)

Guntars Jansons: Vīri, manuprāt kungs vairāk interesējās par to, pusautomāts vai kloķene. To, ka katrs stobrs pašam ir japacilā un jānoķer sajūta, ka šis ir īstais, tas visiem ir skaidrs. Standartā veikalos pieejamo ieroču klāstā būs tā, ka pusautomāti būs īsāki. Veicot nelielu salīdzinājumu ar Latvijas bodēs pieejamo ieroču piedāvājuma klāstu (izmantojot Hubertu, Purnaveni, Zommeru) vidējā starpība ir ap 8 cm. Nav vajadzības mest acīs to, ka mēdz būt arī savādāk, to taču arī jebkurš homo sapiens saprot. Sākot plānot ieroča pirkšanu ir tā pat, kā ar auto. Ir jāzin, kādam mērķim to lietos, kā jau minēju, ka varu tikai ieteikt savas domas un redzējumu. Situācijā, ja esi mednieks bez kluba, mednieks, kurš brauc vairāk uz uzaicinātu pasēdēšanu tornī, tad es personiski izvēlētos kloķeni. Ja esi kolektīvā, kur katru gadu sezonā rīko daudz dzinēj medības, tad izvēle tomēr kristu uz pusautomātu.Par to, kurš ieroča brends būtu izvēlams, tā jau ir gaumes un maciņa lieta. katrā brendā ir ieroči ar savām īpatnībām un īpašībām.

Ivars Ozoliņš: «Guntars JansonsStandartā veikalos pieejamo ieroču klāstā būs tā, ka pusautomāti būs īsāki. Veicot nelielu salīdzinājumu ar Latvijas bodēs pieejamo ieroču piedāvājuma klāstu (izmantojot Hubertu, Purnaveni, Zommeru) vidējā starpība ir ap 8 cm. »Švaki esi pētījis un nodarbojies ar dezinformēšanu.Ja izlasītu ko autors rakstīja- tad redzētu , ka reāli atšķirības starp VIŅA sarakstā minētajām plintēm gandrīz nav- jo tikai viena kloķējamā ir nedaudz garāka.Nevajag runāt par kaut kādiem vidējiem 8 centimetriem.KloķējamāsBrowning x-bolt 53 cmHaenel jager 10 56 cmPusautomāti.Haenel slb 2000+ 51 cmBrowning bar mk3 hunter 53cm winchester sxr 53

Guntars Jansons: Skaties kopējo garumu.

Guntars Jansons: Ok, jā starpība ap 4 - 5 cm. Vainīgsm kaisu pelnus uz galvas. :D

Raimonds Sils: Runājot par browning, vai starpība starp budžeta modeli A-bolt un X-bolt ir tās cenas starpības vērta?

Pēteris Siksna: Iegādājoties ieroci ; 1) jāsāk ar kalibra izvēli . Tas ir- jāzina konkrēti , tikai tad ierocis . 2) Veikalos neko neizcilāsi , tie visi izskatās smuki , ērti un, zinot veikalnieku kompetenci un vēlmi tikai pārdot , tas nebūtu tas, ar ko jāsāk . Es ieteiktu konsultēties ar tiem , kuriem ir šādi ieroči , kādus esi nolūkojis . Sarunāt ,lai parāda , varbūt pat atļauj izšaut , paskaidro, kas un kā . Katram ierocim ir savi knifi , kuri pēc iegādes var izrādīties nepatīkams pārsteigums . Ilgi jāsēž internetā un jāmeklē nopietnas atsauksmes . Ja saproti krievu valodu , tad guns.ru , tas ir samērā labs . Mums , latviešiem , diemžēl ir tā , ka maz kāds zina pat par savu ieroci , bet pazīmēties un muļķīgus padomus dot grib visi . Protams, ir te profīši , bet tie, nez kāpēc, parasti klusē . 3) Kloķis vai pusautomāts , Latvijas medību specifikai es īsti atšķirību neredzu. Vienalga , vai uz gaidi vai dzinējos , viss atkarīgs, cik veikli iemācīsies apieties ar savu ieroci .P.s. pusautomāts ir krietni sarežģītāks apkopēm un cimperlīgāks . Stobra garums ? A-boltam 53cm. pusautomātam Brauniņam 53 cm. Ja par stobriem runājam - stobra garums - tās būs citas prasības no ieroča .

Oskars Šulcs: Mēramies ar stobra garumiem kā ar mengas garumu :) :) :)Kā tur bija tas teiciens - nejau izmēram ir nozīme, bet gan tam, kā to, kas ir māk pielietot :D Pašam ir kloķene un ar pārlādēšanas ātrumu nav nekādu problēmu, ja ir pabūts šautuvē un ar ieroci šauts ...

Martins Rencis: Es par to esmu izlasijies krustu šķērsu! Gan krievu forumus gan youtubē izpētijis! Gan kloķenes, gan pusautomātus, gan taisnā aizslēga ieročus! Es mēģinu saprast ko īsti man vajag! Gribu iet laikam līdzi un kā visur eiropā dzinējmedībās, medīt ar vītni! Man ir budžetklases kloķējamais Howa ! Tamdēļ arī apsvēru variantu par pusautomātu! Bet nu viedokļi šeit dalās par pusautomātiem!

Oskars Šulcs: Ja vari šaut, trāpīt un nomedīt, tad kaut vai ar pārlaužamo :)Stils un gaumes lieta - tie manā skatījumā ietekmē izvēli par labu kloķenei vai pusautomātam ... Savu darbu darīs jebkurš ierocis, ja to mācēs pareizi pielietot ... un tās sekundes simtdaļas vai desmitdaļas pārlādēšanas ziņā varbūt ir dzīvības svarā Āfrikā nevis pie mums .. galvenais ir raidīt precīzu pirmo šāvienu...ņemot vērā ka kloķenei nav munīcijas skaita ierobežojums tad manuprāt tas ir plus, ja nu liekas ka vajadzēs daudz un ātri šaut ... jo, kas būs ātrāk ielādēt kloķenē 4.patronu no magazīnas (ja konkrētais ierocis pieļauj ielādēt vairāk par 3 arī kloķenē) vai pusautomātam sameklēt rezerves magazīnu pa kabatām ja tāda ir vai vēl labāk lādēt pa vienai atrastai patronai iekšā(šeit es nerunāju par "garajiem radziņiem" kurās var ielādēt 10 patronas...)?

Ivars Ozoliņš: «Man ir budžetklases kloķējamais Howa ! Tamdēļ arī apsvēru variantu par pusautomātu! Bet nu viedokļi šeit dalās par pusautomātiem»Ja vienā kloķējamā jau ir- tad droši var pirkt pusautomātu. Pats varēsi salīdzināt, un sniegt padomus.P.s Lielākajai daļai no pusautomātu noliedzējiem nekad pusautomāts nav bijis:)Man tagad ir gan kloķējamā , gan pusautomāts no Tava saraksta- un nevienu no plintēm netaisos pārdot.

Pēteris Siksna: Tad jau viss skaidrs , otru kloķi nepirksi .Tad jāņem pusautomāts , tikai , kurš labāks ? Ja grib iet eirolaikam līdzi , tad kurš dārgāks , tas labāks ! :)

Kaspars Kusiņš: Es savukārt ieteiktu 12 kal. vītņoto, dzinējmedībās arī tālāk par 50 m varēs monolītu aizsūtīt ar alni sastapties un nevajadzēs uztraukties par visādiem zariem lodes ceļā, vienīgi žēl ka pie mums nav bieži sastopami vītņoti 12 kalibra kloķējamie.

Pēteris Siksna: «vienīgi žēl ka pie mums nav bieži sastopami vītņoti 12 kalibra kloķējamie.»Pumpim arī nebūtu ne vainas .

Martins Rencis: Kā jau rakstiju, no sākuma bija doma tāda, gribēju savu budžetklases Hovu nomainīt pret ko nedaudz glaunāku! Jo rocība atļauj paskatīties uz bik jaunākiem un nedaudz glaunākiem ieročiem! Bet pēc foruma spriežot pusautomātus vairāk izmanto dzinējmedībās ! Nu tad es velku un lobu no jūsu ieteikumiem plusus un mīnusus!

Vilnis Lāpselis: Es pusautomātu izmantoju arī gaides medībās,nekādu problēmu!Tie kas saka, ka var pārlādēt tik pat ātri kā pusautomāts pašiem nav bijis pusautomāts!Precizitāte ar ir ok.

Ģirts Vārna: nevis pārlādē tikpat ātri, bet izdara mērķētu nākamo šāvienu gandrīz tikpat ātri.

Vilnis Lāpselis: Vārnas kungs, Tev ir bijis pusautomāts, ka tā spried?Jā arī mērķētu šāvienu nevari tik ātri izdarīt.

Kaspars Kusiņš: «Pumpim arī nebūtu ne vainas .»Man kloķējamais patīk vairāk dēļ tā kā dzelži pie laides skrūvējas klāt, ja izdomā pats laidi izgrebt nav jāmokās ar visādiem urbumiem no laides resnā gala.

Viesturs Krūmiņš: Tikai ir atsevišķiem modeļiem 51cm stobrs. Ir kloķejamās ar 45cm. Aktuāli tas varētu būt tad, kad 66cm uzskrūvē vēl glušaku un saproti, ka diez kas jau nav-nevar izgrozīties.Un šaubos vai pusautomātam uz to pārlādi tik daudz enerģijas aiziet, lai tas būtu vērā ņemami.

Salvis Vētra: Koroče viss skaidrs! Ja negribi pārlādēt pēc katra šāviena, tad jāpērk pusautomāts. Vai otrādi un citu iemeslu starp abiem nav.

Gatis Briedis: Šaušana arī atšķiras pusautomātiem no kloķenēm .Ja kloķenei Tu esi spiests ( vismaz teorētiski)katram šāvienam no jauna notēmē , tad pusautomātam ( pie ātras šaušanas ) parasti augstumu noķer un kapā tik tās 3 patronas , bet kas notiek ja augstums nav noķerts pareizi ......

Martins Rencis: Paldies kungi par ieteikumiem un skaidrojumiem ! Pagaidām esmu palicis pie tāda secinājuma , paturēšu savu Hoviņu vasaras gaides medībām , bet tomēr iegādāšos pusautomātisko vītņustobru nākotnei dzinējmedībām! Vismaz izmēģināšu un pabraukāšu no sākuma pa šautuvēm kamēr pieradīšu un apradīšu pie ieroča ! Uzlikšu savai howai labāku un kvalitatīvāku stiklu, ceru vienus pāris gadus būs man sirdsmiers! He he! Paldies Veči

Viesturs Krūmiņš: «ceru vienus pāris gadus būs man sirdsmiers»Ceri vien...

Jānis Krams: ceru vienus pāris gadus būs man sirdsmiers.......brisele tevi neaizmirsīs, neceri. Nākamā gada septembrī jāstājas spēkā jaunajiem ieroču aprites noteikumiem, ko visžēlīgi briseles biedri "ieteica". Un daži vietējie "kungi" varenlepojas, ka esot naskākie direktīvu ieviesēji.

Emīls Pudāns: «brisele tevi neaizmirsīs, neceri. Nākamā gada septembrī jāstājas spēkā jaunajiem ieroču aprites noteikumiem, ko visžēlīgi briseles biedri "ieteica". Un daži vietējie "kungi" varenlepojas, ka esot naskākie direktīvu ieviesēji»Par pusautamātiem, vai par ko?

Jānis Krams: Uz pusautomātiem aci ir uzlikuši. Iesākumam kaut kādam tur mistiskajam "militārajam stilam". Kaut kur trāpījās dokuments, nevaru atkārtoti atrast, ka nepatīk arī "armijas kalibra munīcija" jebkādam ierocim. Bet pirms neilga laika, kad tika vākti paraksti pret šo direktīvu, bāleliņš šajā forumā lepni izmeta, lai tik tos automātus aizliedz, pārējo šamais piecietīšot. Kādā no tēmām ir šī jaunā direktīva latviešu valodā. Varat paši izlasīt. Tur jau ne tikai pusautomātus cenšas piegriezt, bet arī daudz, ko citu. Pat antīko arkebūzu replikas pieprasa atzīt par līdzvērtīgām mūsdienu ieročiem. Kas būs tālāk?

Guntars Jansons: Šķēpi un loki?

Emīls Pudāns: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-4465_en.htmTe var palasīties.

Jānis Krams: Šķēpi un loki?.....Var nesmieties, klīst baumas, ka Brīnumzemē lokiem gatavojas uzlikt atvilkšanas spēka (jaudas) ierobežojumu.

Jānis Krams: Bet eu direktīvu pieminēju tāpēc, ka varbūt vajadzētu piebremzēt ar jaunu šaujamo pirkšanu līdz nākamā gada beigām. Lai top skaidrs, ko kad atkal aizliegs. Jau esošo ieroču īpašniekiem var iezīmēties dažādi varianti. Brīvprātīga nodošana (faktiski konfiskācija), valsts par simbolisku summu atpērk, atļauj paturēt bez tiesībām pārdot citam.

Pēteris Siksna: Nafig mēs vācām parakstus , ja viss tik un tā iet savu gaitu . Bļaustīties atļauj , bet par pilnu neņem . Obidno.......ponimaeš !

Jānis Krams: Par parakstiem, neko jau nesavāca. No Brīnumzemes 30 un cik tiem tūkstošiem ap 500 parakstu.Turklāt Brīnumzemes Brīnumdeputāti vispār neaizstāvēja ieroču īpašnieku intereses. Vajadzētu vēl balsošanas protokolu sameklēt. Nāk vēlēšanas un vajadzētu būt aktīviem, iet uz visu partiju rīkotajām sapulcēm un uzdot jautājumus par šo tēmu. Automātiski izslēdzot no kandidātiem partijas (nevis atsevišķus deputātus, + un - nestrādā) ar ieroču nīdējiem jau pašvaldību vēlēšanās. Neviens cits mūsu intereses neaizstāvēs. Laiks mosties.

Arnis Puksts: Drizak ir japerk atlautais sobrid, jo konfiscet nav pamata, bet atpirkt valstij nav naudas.

Jānis Krams: Drizak ir japerk atlautais sobrid, jo konfiscet nav pamata, bet atpirkt valstij nav naudas..................Ja sagribēs, tad pat pamatojumu nevajadzēs. Piemērs ieroču maketu krājēji. Ieroču maketiem izmanīja deaktivācijas noteikumus, taču ar eu regulu noteikts, ka maketi, kas deaktivēti pirms attiecīgās regulas nav "jāpiedzen" jaunajiem noteikumiem, izņemot gadījumu, ja tie tiek izvesti uz citu valsti. Ir jau gadījumi, kad cilvēkiem konfiscē maketus, kas deaktivēti pirms attiecīgās regulas un jaunie noteikumi uz tiem neattiecas, bet attiecīgās iestādes klaji ignorē eu regulu un par katru varīti cenšas pierādīt, ka ieroči deaktivēti nepareizi un jāierosina krimināllieta. Turklāt pieprasa izziņu paši no savas iestādes labi zinot, ka tā šādas izziņas neizsniedz.Zakon kak dišlo, kuda povernul, tuda i višlo.

Arnis Puksts: Ir tads tiesiskas palavibas princips. Ka ari EST. Vienigais, ilgi jagaida un maksa jau nodoklu maksataji, nevis tie kr()pli, kas atbildigi...

Ivars Linde: Kamēr nemainisies valdība ,šitiem nekad nebūs naudas...

Ņikifors Valuā: Vai nu vienmēr ir prātīgi vainot valdību, paši tādus ievēlējām.

Pēteris Siksna: «paši tādus ievēlējām.» A , Tev bija izvēle ?

Māris Mednieks: Kurā Latvijas nostūrī nebija izvēles???

Pēteris Siksna: Māri , ja Tev bija izvēle , tad kāpēc tādus ēzeļus savēlēji ???

Ģirts Vārna: Jā, no marsa atlidoja saraksti :D tādi kādi esat Jūs paši tādi arī ir tur, tikai tur ir lielājas iespējas vot visa matemātika.

Reinis Bērziņš: Raksts par aktualitātēm ES aizliegumu jomā.https://www.facebook.com/IPSCLV/

Reinis Bērziņš: Ja kāds nav facebooka https://drive.google.com/file/d/12xLArbtmvkhJZQ5xQXaOvn-eB6O-kzrz/view

Jānis Opmanis: Nākamajās vēlēšanās vismaz medniekiem vajag pacelt savu pēcpusi no dīvāna un aiziet nobalsot! Kandidātus izvēloties, šlipsi un frizūru būtu jāskata pēdējo!Ja paši mednieki par sevi necīnīsies,kurš tad vēl...

Māris Mednieks: « kāpēc tādus ēzeļus savēlēji ???»Spriežot pēc Tevis teiktā, ēzeļus jau savēlēji Tu, jo Tev neesot bijis no kā izvēlēties. :))

Lauris Prusis: Ieroča izvēle noteikti ir līdzīga sievites ivēlei, tas ir ja nēsi tik bagāts ka vari atļauties virs tūkstoša vērtus ieročus manīt katru 3šo mēnesi, ņemot vērā faktu ka nekad nepardosi viņu pa nopirkto cenu! Esmu Browning X-bolt Varmint ar vītni m18x1 īpašnieks. labs seksīgs ierocis dēļ tā stila, ērtuma lietošanā, ieplecošanā, svara un plastikāta laidnes apdares materiāla! vienīgi tās 12 twists visu garšu bojā, nekas jau slikts, tikai cimperlīgs uz munīciju!

Vilis Ernstsons: 12.twists? Tas ir .308?

Lauris Prusis: Vilis Ernstsons jā! sry piemirsu pieminēt 308 win

Ģirts Vārna: Tas tvists tik ļoti iespaido?

Lauris Prusis: Pa lielam tādu info man izteica zinātājs, ka labāk esot tendēties uz 10to twistu. Bet neko konkrētu vēl nesaku no savas pieredzes, jo nezinu vai man tie ir tik sūdīgi kronšteini/riņķi dēļ kā tik traki mētā 5cm diametru uz tikai 100m, vai vienkārši cimperlīgs stobrs pagadījies, nu skatīšos, drīz sagaidīšu kad atnāks ERA monobloks ar 20MOA tad vairs nebūs varianti nekādi ja mētās!

Pēteris Siksna: Lauri , to optiku pirki lietotu , vai jaunu ?

Lauris Prusis: Jaunu no veikala Purnavumuižā!

Salvis Vētra: Mainīji munīciju markas un lodes svarus?

Lauris Prusis: Jā, mainiju, izšāvu kopā pie 100 lodēm kad sapratu ka ir jāskatās kas un kā ar motāžu, un jā! noņemot riņķus no bāzes tika ieraudzītas tādas kā atsitiena pēdas, respektīvi aizdomas ka nesavelkās kārtīgi riķī ar bāzi. Tāpēc neko vēl nesaku, sagaidīšu savu jaungada dāvanu - monobloku, un tad pilnu razkaldu izklāsīšu!

Valerijs Bulavčiks: Iedod kādam kas sajēdz izšaut. ;)

Pēteris Siksna: Lai varētu spriest par kaut ko, būtu jāredz mērķi .

Guntars Jansons: Mans x-bolts arī negribējā savākt kūli no dažāda tipa munīcijām. Nepatika ne norma, ne RVS, visas nedaudz izmētāja pa dūres lieluma apli no 100m. Manam stobram ļoti iepatikās Geco Plus. Arī Geco express aizgāja gods godam. uz 100m kūlītis viena eiro monētā. Turpini testēt munīciju, viena jau iepatiksies tavam stobram.

Gatis Bināts: 308Win. kalibram 12 Twists nav nekāds retums, parasti gremo visu munīciju svarā no 150 - 180 greini.Ļoti kvalitatīva un precīza medību munīcija ir Hornady ELD-X.http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/municija/vitnstobra-ierociem/kal--308-win-/p1581/ Ieroči

Gatis Bināts: Vēl viens 2017.gada Jaunums ir no RWS, arī ļoti precīza munīcija, kas sākumā tika radīta tikai armijas vajadzībām priekš 338Lapua Mag.http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/municija/vitnstobra-ierociem/kal--308-win-/p1574/Ieroči

Lauris Prusis: Valerijs BulavčiksTu mani pazīsti?

Ģirts Vārna: Manuprāt tvistam ar mētāšanu 100m nav nekāda sakara.Tik nesaki ka xbolts, naitforcs uz "noname" ķīnas riņķiem? :D

Emīls Pudāns: Ģirt, ja tā, tad jāsaka, ka PM māk un var... :D

Lauris Prusis: Par riņkiem runājot, man tie nav nekas dižs , aprakstīt bij ka 6xxx aviācijas alumīnijs esot, bet ok, lai paliek, un tieši tāpēc to vājo punktu (riņķi) arī šobrīd mainu uz monobloku ERA un redzēs kas notiek tālāk, protams ceru uz to labāko lai vienreiz miers ar to jautājumu, tādēļ vīri nepeiņemsim pārsteidzīgus lemumus un sagaidīsim faktus, apsolu ka padalīšos ar informāciju ;)

Andris Sproģis: Latvijā laikam ir tikai divi popilāri kalibri win .308 un 30-06spring. laikam citi kalibri neeksistē. Tauta nejauciet RWS un citas munīcijas ar LAPUA. tās ir divas atšķirīgas lietas.

Ģirts Vārna: Kapēc tikai Latvijā? Manuprāt tā tas ir visā pasaulē. Ja palūkojam munīciju ražotājus, tad viss pieejamais klāsts būs tieši šajos kalibros, pārējos nebūs tik daudz izvēles un arī jaunumi parādās vispirms šajos populārajos. Beigās sanāk pa apli, pērk plintes kurām daudz dazadu munīciju un munīciju taisa tiem kalibriem kuri populāri starp lietotājiem. :D

Gatis Bināts: «Tauta nejauciet RWS un citas munīcijas ar LAPUA. tās ir divas atšķirīgas lietas.»Interesants komentārs....

Valdis Mežajevs: Jauno stobru vismaz piepulēji vai sotaku izgāzi no vietas?

Pēteris Veidiņš: «Ģirts VārnaŠodien, 16:50Manuprāt tvistam ar mētāšanu 100m nav nekāda sakara.Tik nesaki ka xbolts, naitforcs uz "noname" ķīnas riņķiem? :D»Twistam at mētāšanu ir pietiekoši liels sakars. Parasti to risina (un veiksmīgi) atrodot piemērotu munīciju. Ja šāds risinājums ir pieņemams tad tas nav nekas slikts. Ja gribās bāzt stobrā dažādu munīciju tad labāk meklēt citu stobru at atbilstošu twist`u.

Janis Plotnieks: 12twists prieks308win,tas tak gludstobrs:D!Pameigini geco target,ja meta vaina stobra,jo pamata si geco municija cik testets no vairakiem ierociem iet perfekti!

Ģirts Vārna: Pēteri iedosi piemēru kur teiksim 12 twists 308w neder veikala patronai?

Pēteris Veidiņš: «Martins Rencis21.12.2017. 19:33Paldies kungi par ieteikumiem un skaidrojumiem ! Pagaidām esmu palicis pie tāda secinājuma , paturēšu savu Hoviņu vasaras gaides medībām , bet tomēr iegādāšos pusautomātisko vītņustobru nākotnei dzinējmedībām! Vismaz izmēģināšu un pabraukāšu no sākuma pa šautuvēm kamēr pieradīšu un apradīšu pie ieroča ! Uzlikšu savai howai labāku un kvalitatīvāku stiklu, ceru vienus pāris gadus būs man sirdsmiers! He he! Paldies Veči»Ko tēmas autors iagādājās (vai nolēma iegādāties)?

Pēteris Veidiņš: «Ģirts VārnaŠodien, 19:21Pēteri iedosi piemēru kur teiksim 12 twists 308w neder veikala patronai?»atrodi tādu kura ir pietiekoši smaga in būs tev tas ko prasiman pašam viss labi, kolēģim ar Weatherby .223 un twistu 12 bija jautri, piemeklēja munīciju un šāva visai produktīvi, pēc tam pārdeva un vietā paņēma arī .223 ar twistu 8, tagad arī šauj produktīvi bet munīcijas izvēle daudz plašāka.

Vilis Ernstsons: Autors neteica...tik izsecinàja ka pusauts būtu labàks par kloķi dzinejmedibàm. Ja par twistiem...tad teorija tak interesentiem zināma.Par monobloku gan nesapratu,kam tev tos 20 moa?

Pēteris Veidiņš: 20MOA kritums ļauj regulēt optiku tālākai šaušanai - nu pietiek regulēšanas rezerve ne visai plakanajai 308 kalibra trajektorijai

Ģirts Vārna: Hornady 14.3 gramu pusķieģels vēl ir gana stabils, kur vēl smagāku?

Vilis Ernstsons: Es zinu kapēc ir 20moa,bet pie kādas distances viņš 308. ir aktuàls?Medībām tak tik tàlu LV nebūtu prāts kruķities ar torņiem. Vai tomer?

Pēteris Veidiņš: Var jau arī sportu pašaut. 30mm centrālai trubai ir mazliet ierobežots regulēšanas diapazons.

Pēteris Veidiņš: «Ģirts VārnaŠodien, 19:54Hornady 14.3 gramu pusķieģels vēl ir gana stabils, kur vēl smagāku?»vai ta veikalā nemēdz būt smagāki?

Ģirts Vārna: Ir arī smagāki priekš 308win?

Pēteris Veidiņš: Es nezinu - veselu mūžību neesmu bijis veikalā. Mežā un šautuvē arī. Tā ka manu viedokli vari neņemt vērā.

Janis Plotnieks: Un kam vjg tadu kiegeli,atruma kuram nav?

Pēteris Siksna: Interesanta saruna izveidojās . Tā arī neviens nezina , kas šeit ir domāts ar mētāšanu . 100 metros - 4cm. , 7cm , 10 vai 20 cm ? Pa vertikāli , vai sēj ? Tāpēc saku jāredz mērķis .

Vilis Ernstsons: Tiko bikit iemetu acis browning lapā.Viņejie apgalvo ka varmint modeļiem lēnais twists piemērots speciàli vieglākàm un ātrākàm lodēm....tātad pusķieģeļus diez vai izdosies normàli izsvies no 308.

Guntis Veits: 20MOA slīpais monobloks + NF NXS 5,5x22. Ja viss ir bumbās un atmiņa mani neviļ, tad šim tēmeklim korekcija pa vertikāli ir 100MOA. Pieņemot, ka viss būs super saskaņots un idejiski uz augšu un uz leju sanāks korekcija 50MOA un pieliekot 20MOA, kurus dod monobloks, ar ieroci ir jāvar uzšaut diezgan tālu. (tas pie nosacījuma, ja vairs nemētās lodes)

Lauris Prusis: Beidzot ienāca cilvēki kuri runā man patīkmā un ļoti interesantā kontekstā, es grībētu sim tēmam pvisam atsevišķu sadaļu, kur runa ir pa precizitāti, jo esmu tajā iesācējs un noteikti neatk;apšos kamēr nesasniegšu sevis noteikto mērķi!

Andris Sproģis: Lauri kāds ir tavs mērķis. medībām vai medību sporta šaušanai. Ja ir sporta šaušana, jādomā cits kalibrs. paskaties un palasies citos forumos ko saka par win .308 un 30-06.springfield. Balistiskie rādītāji ir gaužam bēdīgi. jāņem kaut kas precīzāks kalibrs. pats šauju ar 6.5x55 SE. un man viņš patīk atsitiems mazs precīzs utt. Ja skatās uz lielām sacensībām tad lielāko daļu sportisti šauja ar WSW .300 vai .338 lapua magnum. Pāri jūrai šauja ar 6.5 Creedmoore - rets kalibrs pie mums nav iespējams dabūt munīciju. Vēl viens kalibs bija no jaunajiem 6.5 PRC. bet tas ir pāri jūrai.Arī citi šauj pa mērķi ar win .308 bet tas ir dārgi un balistiskie rādīdītāji. Pa skrejošo alni un stāvoš mērķis 100m lielāko ties Latvijā šauj ar ja nemaldos ar .223.

Vilis Ernstsons: Andri Sproģi, ierocis jau ir izvēlēts un kalibrs seifā,tātad visdrīzāk būs jāsadzīvo ar to kas ir....vismaz kādu laiku.Šeit vairāk runa par to iet,ka nevar piemeklet municiju. Ceresim ka pie vainas optikas stiprinājums,jo citādāk izrādīsies ka rūpnicai ir bijis beddinga bràķis vai notraumēts stobra kronis.

Ģirts Vārna: a varbūt vaina jāmeklē sevī? ;)

Janis Plotnieks: Tvista del,es tava vieta stobru pardotu!

Ģirts Vārna: Kas vainas tvistam?

Guntis Veits: Nu un kāds tad būtu vēlamais tvists priekš 308?

Janis Plotnieks: 10!Vina gadijuma nekada talsausana nesanaks!

Ģirts Vārna: jo 12 twist neder tapēc ka?

Janis Plotnieks: Tapec,ka -nespes nodrosinat lodes stabilitati(rotaciju),videjam un smagakam lodem,respektivi vares saut ar vieglajam kuram jau bus zems BC un liela sanveja ietekme,vobscem 223rem sanak no si 308!

Valerijs Bulavčiks: Nevajadzētu būt tik slikti, 165-168 grainu lodēm jālido uz urrā. Un smagākas naf tam 308 vajag. Monobloku pasūtīji vidēja augstuma? Zemajam ERA 20moa liela iespēja ,ka var nederēt iekšā tā vieta kur korekcijas torņi.

Pēteris Veidiņš: Manuprāt .223 nesanāk - tam vajag kādu 8" twist`u

Ģirts Vārna: .223 protams vajag 8. ja neņem vērā to, ka 90% munīcijas veikalos ir kā radītas 12mitajam :D

Valdis Mežajevs: Pirmajai karabīnei bija tas pats, nevarēja pielasīt mūnu liekas jau ir un atkal sāk mētāt, atrisinājums vienkāršs, kā jaunai plintei laides skrūves bij vaļā, pievilku un aiziet, tālāk tik vaina blīvē.

Janis Plotnieks: Sauju ar 9tvistu 223,55graini un kautka nejutas parstabilizacijas sekas :D!

Ģirts Vārna: Kādām tad bija jābūt sekām?

Lauris Prusis: Zvans plkt ~9 - tuliņ piegādasim jums sūtijumu! Tā aptuveni šodienas rīts sākās man, rezulātus gan nakamgad tik redzēs!Ieroči

Harijs Sūrais: Vai aizslēga kloķis ir ēts???

Lauris Prusis: Īsti nekad nav bijis jāžēlojas par neērtumu, bet nevaru arī lielīties ka būtu šāvis ar 20 dažādām karabīnēm pārdesmis iepakojumu munīcijas ar katru.

Harijs Sūrais: Vai vari nofočēt no cita rakurs- no aizmugures.

Lauris Prusis: šitāIeroči

Harijs Sūrais: Izskatās jau tīri normāls, ka tik ir ērts.

Pēteris Veidiņš: Njā, EraTac maksā kā dzīvs zilonis bet viņus pērk...

Emīls Pudāns: Kas būtu alternatīva tādai kvalitātei, bet par zemāku cenu?

Lauris Prusis: Tātad šodien biju šautuvē noprovēt jauno monobloku un ir labas ziņas! Mans Browning varmints ar 12 twistu un 61 CM garu stobru no galda ir spējīgs iešaut vienu lodi otrā, tas rezultāts bij pašam instruktoram ar GECO target 170gr uz 100m, bet mana rezultāta grupa ar citu munīciju ir lūk attēlā redzmā (šāvieni kas aizlīmēti bij ar BTHP hornadiju)Nelielas korekcijas pēc seva auguma un jāpatrenējas lai pazūz iesācēja mandrāža šaušanas laikā un būs labi!Ieroči

Ģirts Vārna: tikai 3x? vismaz 5x vajagkur mērķis ar vienu caumuru?

Guntis Veits: Izbeidzās filmiņa fotoaparātam.A tā prieks, ka kāds kaut ko dara. Tikai Target klases lodes, laikam jāliek lopiņiem galvā, lai nesanāk pārsteigumi.

Janis Plotnieks: Mediju ar geco target 308win,tas ir tas pats teilmantels atskiras apvalka biezums,tas ir planaks lode skist arprata,bet taka atrums prieks308win nav tik liels un saujot garas distances parak galu neboja,precizitate izcila!Sogad sauti daudz alnu un briezu krit,loti labi labak neka bezsvina,bet tas no manas pieredzes :D!

Aivars Bundzens: ...,svins taču smagāks ,loğiski ka labāk krīt.,:),un uz garšvielām ari pie reizes stingrs ietaupījums.,,,

Aivars Bundzens: ...,Lauri ir ok. Pa šādu mērķi grupu nesapratīsi. Jāšauj pa baltu (vnk. tīru) lapu apm D 1cm uzlimē ,punktā ar Tavu stiklu, lai ir precīza piesaiste. Var piesaistei tēmēt pa kādu lodes caurumu .100metros optika to pieļauj. Redzamajam mērķim var šaut pa cipariñiem . Bet nav jēga izmantot piešaudēm un trennińiem melnu papīru un mēğināt pašam no sevis slēpt trāpijumus....,šis skaidrojums vairāk priekš Ğirta, lai vińš saprot ,kāpēc lieki vairāk patronas netika tērētas.,:)

Harijs Sūrais: Ģirt- medībās ir svarīgs pirmais, sūdīgā gadījumā otrais šāviens. Ja trīs ir tik smuki sagūluši uz sotaku, nu super.Ir redzēti sūdīgāki varianti, un tik un tā vīri brien medīt- doma šiem, ka tik izšaut :((

Ģirts Vārna: «...,Lauri ir ok. Pa šādu mērķi grupu nesapratīsi. Jāšauj pa baltu (vnk. tīru) lapu apm D 1cm uzlimē ,punktā ar Tavu stiklu, lai ir precīza piesaiste. Var piesaistei tēmēt pa kādu lodes caurumu .100metros optika to pieļauj. Redzamajam mērķim var šaut pa cipariñiem . Bet nav jēga izmantot piešaudēm un trennińiem melnu papīru un mēğināt pašam no sevis slēpt trāpijumus....,šis skaidrojums vairāk priekš Ğirta, lai vińš saprot ,kāpēc lieki vairāk patronas netika tērētas.,:)»oj par šito neaizdomājos, ka tas būs tas iemesls :)es pats parasti lietoju rūtainu(1/4moa@100m) papīru ar melnu kvadrātu ar baltu vidu centrā krusta piesiešanai, man tā patīk ir ļoti viegli caur optiku visu sakstaīt un sarēķināt cik, ko, kā :)

Pēteris Veidiņš: «Emīls Pudāns02.01.2018. 14:24Kas būtu alternatīva tādai kvalitātei, bet par zemāku cenu?»alternatīva varētu būt spuhrtiesa gan - laikam dārgāk bet cik sapratu tas ir labākais ko ražo šaipus okeānam

Juris Orinskis: Visi gudri runā par twistiem, bet neviens pat neiepīkstējās ne par lodes garumu, ne svaru. Tak pilns internets ar rakstiem, kā var aprēķināt, vai lode tiks stabilizēta optimāli. Skaidrs, ka ar 308 win kalibru smagāku lodi par 180 greiniem nav loģiski šaut. Nebūs pietiekama ātruma, nepārsniedzot pieļaujamos darba spiedienus. No turienes arī twists. Ar desmito twistu standarta garuma lodes svaram jāsākas no 180 greiniem un ideāli lido 200 greinu un pat 220 greinu lodes. Bet tas jau 300 winmagam būs optimālais. Un ar 12 twistu smagāku lodi par 168 greiniem nevajag aiztikt. Lai gan Accuracy International agrāk ražoja 308win kalibrā plintes ar 12 twistu, bet tagad ar 10 twistu arī. Tas labāk strādā garākām lodēm.

Juris Orinskis: Protams, dzinējmedībās ir gadījumi, kad, satiekot pirmo rukšu bariņu, jāpabaro visi kolektīva mednieki un to ģimenes. Tad var pļaut kārtām ar automātu. Sevišķi jaunības trakumā. Vēlāk medības vairāk asociējas ar dabas baudīšanu, dažiem skaistiem šāvieniem. Visi zvēri nav jāapšauj, kuri izskrien no pirmā masta. Karstumā ne laika ne iespēju izvērtēt, pa ko īsti tiek kapāts. Pilnvērtīgai baudai pietiek ar vienu vai, maksimums, diviem skaistiem šāvieniem un diviem zvēriem. Nu nav vītņu pusautomāts domāts skaistiem šāvieniem. Cilvēki, kuri māk šaut, izvēlas precīzus instrumentus, kuri nemāk, tiem arī automāti nelīdz. Pie tam atrasties kilometra rādiusā vietai, kur sanervozējies avtomatčiks iztukšo desmit patronu aptveri ar pilnmetāla lodēm, neatraujot aci no optikas krusta, kamēr otra ciet..., tas nav visai droši.

Ģirts Vārna: Redz Juri, pēc tiem interneta rakstiem arī sanāk, ka mierīgi var šaut visu kas ir veikalā arī ar 12 twistu.

Ivars Ozoliņš: «Juris Orinskis Vakardien, 21:55. Nu nav vītņu pusautomāts domāts skaistiem šāvieniem. Cilvēki, kuri māk šaut, izvēlas precīzus instrumentus, kuri nemāk, tiem arī automāti nelīdz. Pie tam atrasties kilometra rādiusā vietai, kur sanervozējies avtomatčiks iztukšo desmit patronu aptveri ar pilnmetāla lodēm»Eh Juri, jau cik gadus diskutējam- un viedokļi mums nemainās:)1. Ar pilmtāla lodēmpa zvēriem "pucē virsū" arī ķloķētāji .skat iepriekšējo lapu šajā diskusijā«Janis Plotnieks 03.01.2018. 19:27Mediju ar geco target 308win,tas ir tas pats teilmantels atskiras apvalka biezums,tas ir planaks lode skist arprata,bet taka atrums prieks308win nav tik liels un saujot garas distances parak galu neboja,precizitate izcila!»2. Un šo teicienu "Cilvēki, kuri māk šaut, izvēlas precīzus instrumentus, kuri nemāk, tiem arī automāti nelīdz" , es varu uzrakstīt arī šādi: "Cilvēki, kuri māk šaut, izvēlas instrumentus ar kuriem viņiem patīk šaut, kuri nemāk, tiem arī kloķējamais no augstākā plaukta nepalīdzēs"3. Un atrasties blakus nervozam medniekam, kam kloķējamā karabīnes aptverē ir 10 patronas, un kas kloķējot plinti rausta uz visām debess pusēm, arī negribētu atrasties.kopsaucējs no manas puses- plintes pašas nešauj, tas ir tikai nstruments mednieka rokā. Un tieši no paša mednieka ir atkarīgs sekmīga medību norise.

Juris Orinskis: Ir pilnapvalka - FMJ, pilnmetāla(bezsvina), target vai match un dažādas medību ar svinu pildītas lodes. Medību ložu apvalki atšķiras no target vai match vienāda biezuma apvalkiem ar to, ka medību lodēm tie priekšas daļā plānāki, bet aizmugures daļā biezāki. Lai nu kā, bet ieroču ražotāji paši atzīst, ka bezsvina munīcija prasās pēc speciāli tai izgatavotiem stobru iekšējiem profiliem. Un daži jau sākuši ražot speciāli bezsvina munīcijai domātus stobrus. Parasti tie ir ar sešām vītnēm.Ir arī speciāli pārklājumi bezsvina lodēm,lai varētu ar tām samērā labi šaut no parastiem stobriem.Krūmainā apvidū jebkura vaļējā gala target vai match tipa lode momentā izšķīdīs pret zariņiem, kamēr bezsvinenes lidos ļoti tālu un bīstami.

Ģirts Vārna: testi uz papīra parāda, ka bezsvins ļoti labi lido arī no parasta budžeta ieroča, kur nu vēl no kāda labāk nostrādāta ;) ja mērķis ir visi vienā caumurā, tad var iespringt uz ko speciālu :)

Janis Plotnieks: Sveiks,Ivar,pirms gudri spriedele sakuma paskaties kas ir geco target lode 170grainiga un paskaties,kas ir teilmantels geco izpildijuma un vobscem iej geco majas lapa un tiec gudrs!:D

Emīls Pudāns: Šaut jau var ar visu ko, tikai kam ražotājs tās lodes ir paredzējis? :)

Ints Freibergs: Dzinējmedībām man ir Winchester XPR 308Win ar 20 collu stobru+ klusinātājs, stobram 12.tvists, piešāvu uz 50m (līdz 120m nav nekas jākoriģē) ar Hornady 220gr (14,3g) munīciju, šosezon 3 reizes plinti pacēlu, 3 reizes skuju zars pie cepures... Attālums bija kā jau ir tādās medībās, redzu, ka īsajam stobram šie, kā daži te agrāk izteicās- pusķieģeļi, der, vismaz šim.

Ivars Ozoliņš: Jāni Plotniek,Nu aizgāju uz Geco mājas lapu un atradu to, ko zināju.«GECO Target for accurate Training»Zinu ka daudzi tās lieto, bet nu lielīties ar to nevajag. Domāju , ka uz paciņas arī tas ir rakstīts.

Juris Orinskis: Kārtīgs mednieks esi, šauj tikai tad, kad ir 100% garantija. Acīmredzot nepietiekami stabilizētā smagā lode tuvos attālumos gāž labi. Lai arī fizikas likumi māca, ka vajag vismaz 700m/s ātrumu pie mērķa, lai lode pareizi atvērtos. Šitai tāds ātrums nav pat īsā stobra galā. Toties masa ļoti iespaidīga un ar to pietiek. Droši vien hematomu arī maz.

Juris Orinskis: Ja ar tādu Geco target vai kādu Hornady match iešauj pareizi uzreiz aiz pleca, tad ir ideāls caurejošs trāpījums, kad tiek bojāta viena riba ieejošā pusē un divas izejošā.

Ivars Ozoliņš: Juri,Vai tiešām Tu iesaki lodes , kas speciāli veidotas trenniņiem, izmantot medībās???Ir jau vīri, kas saka ka LR 22 gāž visu, arī aļņus, tikai kā Tu saki "pareizi jāiešauj".Protams ar gaiseni arī var stirnas medīt, bet vai vajag?Patronu izvēle veikalos ir liela, nu ja finansiāli nevar , tad pašam jālādē.Arī pilnapvalka FMJ ražotāji iesaka kažokzvēru medībām, nevis dzinējmedībām.

Juris Orinskis: Es tikai saku, ka trāpījuma vieta ir noteicošais medību veiksmei. Ja mednieks var nodrošināt savam šāvienam trāpījumu, kur vajag, tad gandrīz vienalga, kāda tā būs lode. Ja nevar, tad arī pilnīgi vienalga, ar kādu lodi aizšaus garām, vai savainos.Mansdzinējmedību Steyr Elite nemīl bezsvina lodes un 250-300 m es ar tādām nevaru garantēt precīzu trāpījumu. Ar Hornady match varu. Tuvumā jau ir vienalga, kas stobrā. Tikai gals jāpagriež vajadzīgajā virzienā.

Arnis Puksts: Cilvēks badā acīmredzot. Jāšauj ar sportenēm 300 metros pa alni...

Guntis Veits: Badā nav. Bet māk un var trāpīt!

Ivars Ozoliņš: Vai tad tikai diva veida lodes ir? Bezsvina un sporta?Man kaut kā neiet kopā, ekoloģiskā bezsvina, un sporta , viegli šķīstošā svina lode medībām.

Juris Orinskis: Arni, badā ir tie, kas ar automātu noklapē trīs sivēnmammas vienā laukā. Ar pirkstu nerādīsim un vārdā nesauksim.

Janis Plotnieks: Target ir expansiva lode ,jeb soft point nevis pilnapvalka,neko vina cauri nesauj veido skaistu seni un gematomu makoni un tas ari viss!Un sporta vina ir tikai tapec,ka arejais apvalks ir planaks neka medibu sai pasai lodei(teilmantel) saskaroties ar skersli lode izjuk un nerada draudus piem dzinejmedibas ,atskiriba no viengabala expansivas(Bezsvina)!

Juris Orinskis: Nevaru jau aizstāvēt to, kas nav atļauts. Gandrīz visas target un match lodes ir ar vaļējiem galiem. Sēnes gan viņas neveido. Bet priekšējā daļa apvalkam ir pat biezāka, kā lielajam vairumam medību. Paskaties, ar ko match Bergerene atšķiras no tādas pašas medību. Tādai pašai medību priekšas apvalka daļa ir plānāka, kā mačenei. Tas arī viss. Daudzām medību lodēm gan aizmugures daļa ir biezāka. Swift lodēm. Jebkura svina medību lode, iešauta pa lielajiem kauliem gandrīz pilnībā noārdās. Tikai nesaprotu, kāpēc pa tiem ir jāšauj. Kur Tu zvēram tad šauj, ka ir hematomu mākonis? Vispirms to padomā. Ieroči

Juris Orinskis: Lūdzu Tev izejošais caurums Arņa aprietajam trīssimts metru šāvienam. Gaļā nav ne hematomu, ne arī situ svešķermeņu no lodes.

Vilis Ernstsons: Šeit laikam ir tas pats paradoks kas ar A-max.Hornady norāda mach ,bet vēlāk piemin ,ka ok medit ar viņu pēc 500-600y

Mārtiņš Zeps: Tā jau arī ir, jo šaujot 500-600y lodei ir jānostrādā jau pie mazākiem ātrumiem.

Janis Plotnieks: Varu uzmest velak bildi ka izskatas geco target pec alna trapijuma krutis senes forma gluzi ka norma oryx!Juri dzinej medibas nesanak trapit ka uz gaidi,tapec ir jasauj krusu rajona,bet uz gaidi tur kur galu neboja!

Juris Orinskis: Ir jau redzētas tādas:) Geco vairāk velk uz sēni. Bildē šauts pa mugurkaulu, lai uz vietas paliek. Un redzams, ka lode plakaniski iznākusi ārā. Bet var mierīgi šaut uzreiz aiz pleca. Tad abi pleci neskarti. Kas to traucē darīt dzinējmedībās.

Janis Plotnieks: Pat smiekli sanaca,kas to trauce dzinej medibas??? :D,tur daudz traucejosu faktoru,bet stasts ne par to un 300m alni nesautu ar sito lodi bc par vaju un atrums ar!

Juris Orinskis: Nujā Geco Target strupa priekša un laivas astes ar nav tāliem šāvieniem. Bet ražotājs labs. Patronas samērā vienādas un lodes lido vienādi. Gaides medībām jau, protams, katrs var uzlādēt savai plintei ideālo variantu. Bet dzinējmedībās nav tik augstas prasības trāpījumam, jo visbiežāk tiek šauts no rokas. Bet tīšām gaļu arī nav jābojā.

Janis Plotnieks: Ja,razotajs ir loti labs pat teiktu,ja stobram kas negarso panem geco un viss bumbas!

Juris Orinskis: Lūdzu izejošais no pakauša gaides medībās. Mazliet garāka distance un arī lode. Nekādu hematomu un nekāda svina medījumā.Ieroči

Vilis Ernstsons: "nekàda svina medijumā" Tās visdrīzāk ir tikai iedomas , bet .....

Ģirts Vārna: ... bet paliekot zem rentgena atklātos brīnumi, svins būtu pat pie dirsas :D

Janis Plotnieks: Un pareizi Girts saka ta ari butu!Vnk ta ir musu katra darisana saut vai nesaut ar svina saturosu municiju.

Juris Orinskis: Protams, ar to pašu A-Max var iešaut pakaļas tiltā pa ciskām, vai šķērsām pa abiem priekšas pleciem, vai ar šķidrumu pilnā kuņģī...un plēsiens būs ar visām hematomām. Ar jebkuru svina pildīto medību lodi tad plēsiens būs.Un tāda līmeņa šāvējiem noteikti var ieteikt bezsvina lodes. Lai gan bezsvinenes medījumu plēš un zvērs ilgi nemirst, ja nav trāpīts pa lielajiem kauliem. Lotārwalther ražotie match stobri ar sešām vītnēm arī ir draudzīgāki pret bezsvina munīciju. Un sniedz ciešamus rezultātus arī ar tādu.Ir jau vēl samērā feinas Nosler silver ballistic tip, Svift tipa un daudzas citas samērā labas lodes.

Janis Plotnieks: Nejau,par tadiem trapijumiem iet runa,plecss krusu rajons ,kur atrodas cieti kauli,ta svina lode atdod max visu energiju saskist un veidojas liela gematoma un svins lidz pat pakalai!

Juris Orinskis: Labāk vajag domāt, cik kilogrami stresa negatīvo hormonu ir medījuma gaļā, kurš neganti sašaudīts ilgi bēdzis un mocījies. Tāpēc vispirms jāmācās šaut, pirms iešanas mežā ar plinti.

Juris Orinskis: Kur ir medījumam sirds - pašā lejā tūliņ aiz pleca. kur ir plaušas- augstāk tūliņ aiz pleca. Kāpēc plecos jāšauj, ja tos var garšīgi uzcept? Un būs tikai dažas bojātas ribas medījumam, kurš nokritīs 40m robežās.

Salvis Vētra: Bezsvina lodes arī dažādi uzvedās ir kas baigi plēš ir kas ļoti saudzīgi. Pats lietoju RWS Bionic Black un es ļoti apmierināts. Tikai ne ar cenu :)

Pēteris Veidiņš: Arī viedoklis:Ieroči

Ivo Grinbergs: Ja paar bezsvinu - jā, es jau kādus 2 gadus, kā nepērku svinu saturošu munīciju .30-06 kalibram. Pēku Sako patronas ar Powerhead Barnes lodēm, kā arī paša Barnes ražotās patronas. Cena ap 2,5 EUR/gab. ar rezultātu esmu apmierinātss.

Mārcis Mūrieks: Lādēju pats ar Hornady GMX. 300 Wm , 222 er un 243 win. Kaut arī nav izdevies dabūt grupu mazāku par 1,5/2moa, medībām ir gana labi. Man patīk tas , ka šīs lodes stabili iet caur zāli un citiem tamlīdzīgiem šķēršļiem ,ko nevar teikt par citām svina "plastmasgalvām".

Vilis Ernstsons: Mārci,un kā pašlàdejuma gmx uzvedas no rūpnīcas lādējuma? Nemaz nepamēģinàji salidzināt?

Jānis Krams: Pārdomām. Bijusī PSRS, aptuveni pagājušā gadsimta divdesmito gadu vidus. Mednieks profesionālis (промысловик)Ieroči

Atkal bebri

Harijs Sūrais: Atvainojos, bet jautājums šads: vai izcērtot- izzāģējot bebru uzpludinātā meliorācijas grāvī, netālu no viņu mājas, āliņģi, vai šamie līdīs laukā interesēties kas notiek un pie viena barības gādāšanā. Tagad ledus 5-8cm, būtu interesanti pasēdēt netālu no āliņģa.

Arnis Puksts: Ja uztaisisi “teju”, tad lidis.

Harijs Sūrais: Tēja ir, cik lielu āliņgi jātaisa?

Dainis Lakša: 40x40cm :)

Mārcis Mūrieks: Tiem ,kuriem dikti patīk uz lūri bebrus medīt ,tagad ir īstais brīdis sariktēt vietiņas, lai ,kad viss nokusīs varētu ērti medīt tur ,kur citādi klāt nevar tikt. Izgriezt krūmus, uzlikt kādu laipiņu, tiltiņu un tml. Pavasarī varēsiet sevi uzslavēt. :) Šobrīd, uz gaidi, pie - 10 naktī , cik pa dienu izcērt ,līdz vakaram jau aizsalis. :)Atkal bebri

Mārcis Mūrieks: Bilde ilustratīvi. Ja nav sagatavotas šaušanas vietas šādā strautā pavasarī ar plinti darīt nav ko.

Janis Plotnieks: Harij liec zemledus slazdus,mekle tas vietas kur parvietojas pa gultni!

Harijs Sūrais: Nu patīk man šaut un gaidīt, ar slazdiem tas nav tas

Mārcis Mūrieks: Nu tieši tāpēc tagad ir īstais brīdis pavicināt cirvi, lai vēlāk varētu šaut melnu muti.:) Un "tēja"lai arī ir labāk kā nekas, ir iedarbīgāks pievilināšanas līdzeklis.

Harijs Sūrais: Vai un cik tālu izlien bebri no āliņģa?? Ja parādās tikai galva, tad no 30-40m attāluma ar 22LR ir tā kā ir.

Māris Millers: Ja Tev ir āliņģis, tad nafig Tev jāsēž 30 m attālumā. Sēdi 10 m attālumā. Pats uz klucīti, plinte uz štociņa, kad sakustas ūdens, tad zini ka nāk bebrs un no 10 m nu galīgi nav māka iešaut smadzeņpodā no atbalsta.

Harijs Sūrais: Piekrītu, bet 10m man šķiet pārāk tuvu, pamanīs mani.

Juris Dīcmanis: Noērc iŽ 18,222 Rem.Uzliec kaut cik jēdzīgu klusinātāju, un nebūs jābojā trofeja. Arī sēdēt varēsi drusciņ tālāk.

Ģirts Vārna: Te, bļins, daži nomedī lapsu ar 22lr pa 200m, bet Harijs saka, ka 40m esot pa tālu :D

Harijs Sūrais: Ar cūcenēm nelielās :DD.Es savu 22 esmu piešāvis uz 75m un lai zinātu līkni šāvu ik pēc 10m , pierakstīju trāpijuma vietu. Līkne protams super tizla. Pēdējais aizgāja ar sašautu aci uz 55m. tātad esmu paņēmis 1cm pa augstu, kas mani apbēdina'. Peldoša bebra galva 40m ir 3cm augsta un 5cm gara. Ar 22 ir ko padomāt kur mērķēt.

Edgars Kecs: Nu nevajag tev tos 40m ja vēlies šaut āliņģī peldošu bebru, pietiek pilnīgi 20-30m. Man personīgi ar nepatīk tie 10m. Lielāki attālumi ir kad medī kad ledus nava. 20-30m pilnīgi normāls attālums lai medītu un paspētu pieskriet lai bebrs zem ledus nepapsētu aizpeldēt. Lielākos attālumos vienkārši nepaspēsi aizkriet līdz bebram. Var būt 75m par tālu piešauts, pilnīgi pietiek 50m.

Janis Plotnieks: Un cik tad 22lr ir kritums ja sauj lapsu 200m :D!

Harijs Sūrais: Nu nezinu par 200m bet man piešauts uz 75m un kritums uz 100m ir 5cm.Vēl jau jāņem vērā ar kādām patronām šauj, jo sākuma ātrumi variē no 315m/s līdz 430m/s.

Janis Plotnieks: Tev tak ir 223rem,kapec aksties ar to pukalku!

Salvis Vētra: Ja nevajag galvu trofejai, tad var arī kaut 30-06.

Harijs Sūrais: Ar 223 blīkšķis ne pa jokam, bet 22 klus un mierīgs

Aivars Liepkalns: Arī pēc trāpījuma ar 22 lr no galvaskausa trofeja nesanāk, bet šaut patīkami, klusi un mierīgi,paņem vienu un pēc 10 min jau nākamis klāt, ar 223 vai lielāku praktiski viens šāviens un maini vietu.... man ir gan 223 gan lielāki kalibri, bet 22 lr turu ntieši priekš bebriem un reizēm pa papīru pablēņoties

Salvis Vētra: 22 vai 30-06 ar klusinātaju troksnis līdzīgs. Ir bijis izšauju ar 30-06 bez trokšņu slāpētāja, kamēr ķeselēju ārā jau nākamais peld. Tas ūpītē.

Aivars Liepkalns: Protams viss atkarīgs no vietas, bet tākā es lielākoties medīju grāvjos, netālu no bebru "būdas" tad nu LR ir priekšroka... 223 ar labu klusinātāju var vēl peilīdzināt LR bet nu 30 06 nu nav praksē tik labs glušaks redzēts....

Juris Orinskis: Ja kvantumos jāšauj un steidzīgi, tad 12 kalibrs, bet priekam tikai 22lr. No rokas tajā attālumā, kurā bebru šaus, ir jāvar vismaz divu eiru monētā trāpīt. Savādāk vajadzēs tikai ņaudēt, ka 22 Lr slikts kalibrs.

Agris Čibulis: Ar lielajiem kalibriem, mednieks kopensē savas precizitātes spējas. Un nevajag tikai tagad pieminēt, ka tas ir lai būtu humāni, tas sevis mierināšanai. Attiecas uz visiem dzīvniekiem.

Salvis Vētra: Man ir gludais un karabīne. Tāpēc jau neiešu bebros.

Harijs Sūrais: Ar lielajiem kalibriem, mednieks kopensē savas precizitātes spējas. Baigi pareizi teikts. Par divlatnieku arī, tāpēc jau piešāvu ik pa 10 metriem:))

Ivo Grinbergs: Tieši tā - ne jau vienmēr jāšauj ar jaudīgāko kalibru, kas ir. Kaifs ir precīzi šaut ar mazkalibru. Tajā pašā laikā jābūt pārliecinātam, ka tas kalibrs tiešām spēj nogalināt nevis sakropļot.

Janis Plotnieks: Izcils,nebarotokaiminu kakisu kalibrs ir 22lr ,ka ari putniem , milimetrs netur kur vjg un neatradisi tu bebru!

Juris Orinskis: Patronas vajag nopietnas - zemskaņai pat bundžu SK ne visai der. Tikai sākot no SK+, Lapua sākot no Midas+, Polar biatlon(automātiem), Eley Match EPS, Eley Tenex Ultimate EPS. Un beidzot ar visādām HV, no kurām amerikāņu CCI stingeri vislabākās. Tikai ne čehenes S&B. Dzelžus arī vajag nopietnus un apgūtus. Un, protams, šaut tikai distancēs, kurās spējam trāpīt. Līdz 35m un tuvāk.

Jānis Upmalis: «Izcils,nebarotokaiminu kakisu kalibrs ir 22lr ,ka ari putniem , milimetrs netur kur vjg un neatradisi tu bebru!»Milimetrs ne tur kur vajag - var būt arī garām. Vajag tēmēt pa vidu "tur kur vajag" - tad kļūda par 2 cm arī būs pietiekami veiksmīgs trāpījums.

Harijs Sūrais: Tēmējam jau mēs visi tur kur vajag, bet vai visi parēķina lodes trajektoriju.

Māris Mednieks: «Ar lielajiem kalibriem, mednieks kopensē savas precizitātes spējas. »Pilnīgi pareizi. Bet.... Latvijā ir kaut viens mednieks, kuram šāda veida kompensācija nebūtu vajadzīga????

Janis Plotnieks: Vaitad 223rem ir liels kalibrs

Ivars Ozoliņš: «Pilnīgi pareizi. Bet.... Latvijā ir kaut viens mednieks, kuram šāda veida kompensācija nebūtu vajadzīga???? »Kā? Vai tad super medniekam M.M. , ar viņa regulāro šautuvju praksi, ir vajadzīga papildus kompensācija, un jālieto ziloņgāžamais kalibrs uz bebriem????

Māris Mednieks: Ivar, savu stulbumu pamēģini ierobežot sevī.

Mārcis Mūrieks: Pa lielam bebrs ir tik pat nopietns kustonis kā buks. Ja ne vēl nopietnāks. Kaut kā ,šajā sakarā arī nopirku maseni. Domāju ,ka nu tik šaušu. Pēc pirmās sezonas sapratu, ka manas šaušanas prasmes ir nepietiekošas, lai medītu bebrus ar 22lr. Nopirku Zastava m85 222 rem , uzbūvēju jaunu kaidi, aprīkoju ar klusiķi un manas šaušanas prasmes strauji uzlabojās. :) Masene palika priekš treniņiem un vārnām. Plusi medīt var līdz 100m vējos. Jā patrennējas pat 300 var lapsai trāpīt. Palejās, sacensībās pārbaudījām. Šauju būdā ,kā alnim, un trofeja nebojājas. Vēl neviens būdā šautais nav nogrimis vai aizbēdzis. Lieliski var medīt arī lapsas, bukus un citus nelielus dzīvniekus. Var arī sacensībās SK 100 uzšaut. Masene jau nav slikta lieta, bet cik šādus plusus 22lr var savākt? Pēc manām domām ideālais mednieka komplekts ir gludais , lielā vītne , mazā vītne .

Ivo Grinbergs: Pēc manām domām ideālais mednieka komplekts ir gludais , lielā vītne , mazā vītne. - Piekrītu par 100%. Vēl masene vai pneimatika treniņiem. Pneimatika īstenībā ir interesanta tēma, ko gan vairums nepārzin un nenovērtē.

Harijs Sūrais: Nu tā jau ir, ka ar 22LR vajag diezgan nopietnas prasmes.

Romāns Toders: Diemžēl tā ir ka 22.lr kļūdas nepiedod. Pirms tam vajag diezgan sirsnīgi patrenēties un just ka krampis ir jāatlaiž, un jāpagaida nākošais moments. Ja to visu saliek kopā, nav ne vainas. Šauju bebrus ar S&B HV pagaidām neēsmu vīlies.

Harijs Sūrais: Man patīk un krīt ar RWS HP. Mēģināju Wincester 42Max- nepatika.

ligumuparaugi.lv
Visu veidu dokumentu paraugi tikai par €1.39. Apmaksa ar SMS

ieroču glabāšanas noteikumu izmaiņas???

Jānis Reblis: Tiko dzirdēju ka esot mainījušies glabāšanas noteikumi, ka vītne ar gludo vairs nedrīkst atrasties vienā seifā. Taisnība vai nē?

Ģirts Vārna: Kurš to teica?

Ģirts Vārna: Pagaidām likumi.lv joprojām nekas jauns tur nerādās.

Mārtiņš Zeps: Jā tā tas ir. Grūtāk būs tiem kuriem kombinētie ieroči. Būs vien ar fleksi jāgriež lai katru savā seifā ieliktu :)

Agris Čibulis: Nē, tiem būs trešais seifs jāpērk. :)

Andris Strazdiņš: Varbūt paskaidrosiet šāda likuma mērķi?

Kaspars Kusiņš: «Varbūt paskaidrosiet šāda likuma mērķi?»Tak laikam jau par godu mednieku piesaistei valsts aizsardzībā, gludos medībām ņem kad gribi bet vītnes seifa atslēga būs pie ģenerāļa:D

Janis Plotnieks: Vobsem neiespejamas lietas un ta nevar but,ka atseviski seifi,ka jau mineja, tad ko darit tiem kam kombinaska?

Jānis Reblis: Man stāstīja ka kkur Dpils pusē jau vienu esot učeskovais apbalvojis ar 35€ balvu ka neesot vienā seifā

Vilis Ernstsons: Ka neesot vai ka esot?

Jānis Reblis: ka nav atsevišķos, mani jau te šodien sabiedēja, jau štukoju kā uzcept vel vienu seifu :)

Kristaps Marķitāns: Ja seifā glabājas divu mednieku, piemēram tēva un dēla ieroči, un tēvam ir vintene, bet dēlam nav atļaujas uz vinteni, tad ieroči nevar būt vienā seifā-respektīvi, kopā ieroči var glabāties ja abiem ir tādu ieroču kategorijas kādas glabājas seifā!

Ģirts Vārna: Noteikumu punkts?

Kalvis Kalniņš: Ministru kabineta noteikumi Nr.1001 37. punkts.

Gatis Panavs: Baigais jaunums ? Gadu veci noteikumi , un pilniigi logjiski .....ja nav viitnes atljauja un tur kopaa tad nevar buut piekljuvei tai vai pistolei ...kas tur diivains ?

Salvis Vētra: Teorētiski pareizi..

Kristaps Marķitāns: Iesaku visiem ik pa laikam pārlasīt medību saistošos normatīvos aktus. Būs mazāk pārpratumu un strīdu!37. Vairāki ieroču īpašnieki kopējā dzīvesvietā ar Valsts policijas struktūrvienības atļauju var glabāt šaujamieročus, to maināmos stobrus, patronas un lielas enerģijas pneimatiskos ieročus vienā seifā vai metāla skapī (kastē), ja šiem īpašniekiem ir vienādu kategoriju šaujamieroču un lielas enerģijas pneimatisko ieroču glabāšanas vai nēsāšanas atļaujas.

Vilis Ernstsons: Tad šis konkretais gadijums bija 37. punkta pārkāpums vai ir kādi šīgada karstie ierosinājumi izmaiņām ieroču aprites likumā?

Emīls Pudāns: Tas par to sodu laikam ir no sērijas - viena tante teica. :) Un tā tās baumas rodas.

Dainis Lakša: :)!!!

Kristaps Marķitāns: Patiesībā lielai daļai mednieku ir ļoti vājas zināšanas par likumiem un noteikumiem! Dzīvo kaut kādā 20 gadus vecā pasaulē!

Pēteris Siksna: Tie , kas 20 gadus atpakaļ zināja likumus , tie zina arī tagad . Kas neseko līdzi likumiem , tie nesekos arī pēc 20 gadiem .

Arnis Puksts: Vispār jau lielākā problēma tieši ir ar tiem, kas IEZUBRĀS likumus un pēc tam neseko līdzi. īpaši to var redzēt uz ielām :))

Ģirts Vārna: ko Jūs gribat no mednieka, ja pat iecirkņa inspektori katrs nāk ar savu versiju par noteikumiem.

Uldis Spārns: Cik mums ir to inspekciju?- Zivju, Zvejas, Ugunsdrošības, Darba drošības, VVD, CSDD, Valodas, Ostu, Muitas, Policijas... un vēl kādas 20.Un katrs inspektors pateiks, - nu kā var nezināt LIKUMU !!!!, kas regulē manu inspekcijas darbību!Diemžēl, likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības, bet tam visam regulāri sekot līdzi, visām izmaiņām - nav reāli.

Salvis Vētra: Pie pirmās reizes brīdinājums un pēc laika atkārtota pārbaude un viss bumbās.

Guntars Jansons: Vel pēc jaunajām likuma izmaiņām ieroci seifā jāglabā ar stobru uz leju. Kaut kas sakarā ar iespējamo nejaušo šāvienu, ja mednieks atbrauc no medībām sutā un nomet pielādētu stobru seifā. :P

Ints Freibergs: Vai līmeņrādis pie stobra nav jāpiesien, lai pārbaudītājam nebūtu šaubu, ka stobrs ir precīzi vertikāli? A to, pasarg Dievs, kāds grāds šķībi! Laikam jau stulbumam un aprobežotībai mūsu valstī robežu nav...

Emīls Pudāns: Gadījumā stulbi nav tie kuri kaut kādas baumas sagrābsta un piepušķojot tālāk laiž delfi/tvnet komentētāju līmenī?

Vilis Gramatnieks: Šīs debates nav izcēlušās pa tukšo, tikai neviens līdz šim nav precīzi komentējis izmaiņas. Tātad, ja vienu ieroci izmanto vairākas personas, šīm personām ir jābūt savam seifam deklarētajā dzīvesvietā gadījumam, ja kādu iemeslu pēc nevar ieroci pēc medībām atgriezt īpašniekam.

Māris Mednieks: «tikai neviens līdz šim nav precīzi komentējis izmaiņas. »Nekādu izmaiņu nav , tādēļ nav ko komentēt. Komentē tikai foruma baumotāji.

Ģirts Vārna: «Šīs debates nav izcēlušās pa tukšo, tikai neviens līdz šim nav precīzi komentējis izmaiņas. Tātad, ja vienu ieroci izmanto vairākas personas, šīm personām ir jābūt savam seifam deklarētajā dzīvesvietā gadījumam, ja kādu iemeslu pēc nevar ieroci pēc medībām atgriezt īpašniekam.»nefantazē, tā nav. Ierocis glabājas reģistrētajā vietā un viss - nav citu variantu.

Mārtiņš Zeps: Neliels labojums. Ierocis ir jāglabā reģistrētajās vietās. Tās var būt vairākas.

Ivars Ozoliņš: «Guntars Jansons Vakardien, 22:37Vel pēc jaunajām likuma izmaiņām ieroci seifā jāglabā ar stobru uz leju. Kaut kas sakarā ar iespējamo nejaušo šāvienu, ja mednieks atbrauc no medībām sutā un nomet pielādētu stobru seifā. :P»Būtu labi, ka liekot šādu info forumā- vai nu būtu atsauce uz likuma pantu, vai arī nepārprotama pazīme , ka tas ir joks.Ne visi ir humoru saprotoši un izlasot ziņu , var tā sākt arī rīkoties, lai gan pēc mana prāta - šai konkrētai ziņai nav nekāda pamata.

Oskars Šulcs: «Būtu labi, ka liekot šādu info forumā- vai nu būtu atsauce uz likuma pantu, vai arī nepārprotama pazīme , ka tas ir joks.Ne visi ir humoru saprotoši un izlasot ziņu , var tā sākt arī rīkoties, lai gan pēc mana prāta - šai konkrētai ziņai nav nekāda pamata.»ne velti saka, ka veči ir nesliktāki klaču bābas par sievietēm - ja kāds arī to "ziņu", ka ieroči jāglabā seifā ar stobriem uz leju uztvertu nopietni, tad tie ir no tās kategorijas kuriem var iestāstīt, ka pieaugušu lopiņu var medīt ar teļa atļauju, jo lielais jau kādreiz ir bijis arī teļš, ka aļņus nevar janvārī medīt, jo tiem paliek rūgta gaļa utt :D :D :D :D :D :D

Ivars Ozoliņš: « ja kāds arī to "ziņu", ka ieroči jāglabā seifā ar stobriem uz leju uztvertu nopietni, tad tie ir no tās kategorijas kuriem var iestāstīt, ka pieaugušu lopiņu var medīt ar teļa atļauju, jo lielais jau kādreiz ir bijis arī teļš, ka aļņus nevar janvārī medīt, jo tiem paliek rūgta gaļa »Lai tā būtu, bet aŗi piemēri nav viennozīmīgi,ar TEĻA liceneci pie mums šobrīd var šaut govi,un es piemēram plintes bieži vien pēc eļļas iepūšana stobrā , seif'ā arī lieku ar stobru uz leju..

Pēteris Siksna: Jūs gan esat ! Pats tēmas sākums ir viens sprikols . Esmu pārliecināts , ka Rebļa kungs jums pameta smieklīgu domu un tagad pats uzjautrinās , kā te veči cepas ap kaut ko pavisam tukšu . Protams , humora dēļ tēmu var turpināt , tikai tas nav jāņem par pilnu .

Ivars Ozoliņš: Nu nav jau bez pilnīga pamataBIJA grozījumi pagājušo gadu14.02.2017. noteikumiem Nr. 79kamēr aizgāja līdz Latgalei, gada pagāja :):)

Jānis Vesets: Kā jau visi zināt, 1+2+2 EUR monētas atbilst 5 EUR banknotei. Bet 10+5+5 EUR banknotes atbilst 20 EUR banknotei.Tiek gatavots noteikumu projekts, ka 2 teļu savilces būs ekvivalentas vienai govs savilcei (t.i., iztērējot 2 teļu savilces, drīkstēs nomedīt vienu govi), savukātr teļš+govs=bullis (vai attiecīgi, 3 teļi). Arī ar 2 govju savilcēm varēs medīt bulli, bet pārmaksa 1 teļa savilces izskatā netiks atgriezta.Darba grupā vēl noteik diskusija, vai 5 MC licences var pēc kursa pielīdzināt 1 alnim, vai tomēr maiņas kurss jānosaka 1:7 :D

Vilis Gramatnieks: Vārnas kungam ir pilnīga taisnība gadījumos kad "ierocis glabājas", bet diemžēl ir vēl arī citi varianti (citai personai jau nedod ieroci glabāšanai!).

Ivars Ozoliņš: Jāni V.Tev gan būtu vēlams pārlasīt noteikumus reizi pa reizei, jo cik publiski ir zināms, esi viens no tiem , kas protokolu par medību noteikumu pārkāpumu esi oficiāli nopelnījis :)

Ģirts Vārna: nav jābūt nekādam seifam lietotājam, bez variantiem

Gatis Briedis: Jāni - par kādu pārmaksu Tu runā ? Nedezinformē citus . Vajadzēs vienkārši uz nomedīto bulli uzlikt vai nu vienu govs un teļa savilcēju , vai arī trīs teļu savilcējus , bet tas būs pēc 31. marta .

Vilis Ernstsons: Ģirt,acimredzot nu tiek domāts par tāda ieroča glabāšanu pēc medibàm, kurš ticis nodots uz medibàm citai personai ,kurai ir attiecīgā ieroča glabāšanas kategorija.Kamēr to neredz uz papīra ,diezgan murgaini skan.

Oskars Šulcs: «Lai tā būtu, bet aŗi piemēri nav viennozīmīgi,ar TEĻA liceneci pie mums šobrīd var šaut govi,un es piemēram plintes bieži vien pēc eļļas iepūšana stobrā , seif'ā arī lieku ar stobru uz leju..Patīk»piekrītu - bet atceries, ka runa iet par staltbriežiem ... :) un tikai tā, ka uz teļa atļaujas var nomedīt govi nevis bulli ...un tas ir šajā sezonā.. kā būs nākamajā - to vēl neviens zin ...

Ģirts Vārna: Vili, nododot ieroci medībās viņš pēc medībām ir jaatgriež uzreiz, tur nav variantu. Bet lietotājs, kam tas ierocis ir atļaujā, pārvadā atbilstoši noteikumiem un viņam seifs nav vajadzīgs

Vilis Ernstsons: Ģirt,piekrītu par 100% ,jo šo nodošanu viņi staipija vairākos variantos.Tik nezinu kā ir palicis....pašam ipašniekam ar jàpiedalās medibās vai nē.Atklāti sakot nemāku iespringt uz lietām kas tieši neskar.

Vilis Ernstsons: Jā Ģirt tev taisnība..atradu.Viss pareizi.Medībās jàpiedalās abiem.Tātad arī šis variants atkrīt...ja vien kāds negudrojas ar medibàm pārī 24/7 .

Gatis Briedis: bet ir jau vel viens variants - ja vienu ieroci reģistrē uz diviem turētājiem .Man tā bija , kamēr radinieks nenopirka savu karabīni , viņu pierakstīju uz savu karabīni .

Ģirts Vārna: viņš, tavs radinieks, bija tikai lietotājs, nav tur variantu, un viņam seifu nevajag, jo ierocim jāglabājas pie tevis, tev jāiedod un jāpieņem no viņa ierocis ar patroniem.

Anna Kirilko: ko nu brīnīties par mednieku nezināšanu, paši pārbaudītāji reizēm putrojas un jauc. Konkrēts gadījums par tēva un dēla gludstobru glabāšanu vienā seifā. Tātad dēls pirms gludstobra pirkšanas zvana učastkovijam, šis atnāk, pārbauda seifu,pasaka, ka jā, vienas kategorijas ieročus drīkst glabāt vienā seifā. Viss ok. Pēc kādiem gadiem nomainās iecirkņa inspektors, atnāk pārbaudīt, arī viss ok. Pēc kāda laika zvans no atļauju sistēmas inspektora: Jūs vienā seifā drīkstat glabāt tikai ar Valsts policijas atļauju, kur ir tā atļauja? Protams, ka tāda atļauja nevienam uz rokas nav. Beigās jau viss nokārtojās protams, nekāda īpaša atļauja uz rokas nebija vajadzīga.

Jānis Reblis: Sēžu tagad darbā ar to mužiku kas teica, kreklu plēš ka dabūjis sodu par to ka stobri kopā!

Ģirts Vārna: mužiku būs inspektors apkāsis :D :D :D

Ivars Ozoliņš: «Jānis Reblis Šodien, 16:01Sēžu tagad darbā ar to mužiku kas teica, kreklu plēš ka dabūjis sodu par to ka stobri kopā!»Paprasi mužikam protokolu- gan jau tur pants iekšā , kurš tad ir pārkāpts.ja samaksāja uz ķepu- tad viss skaidrs :)

Māris Millers: «bet ir jau vel viens variants - ja vienu ieroci reģistrē uz diviem turētājiem .Man tā bija , kamēr radinieks nenopirka savu karabīni , viņu pierakstīju uz savu karabīni .Patīk»Kā tas ir? Kaut kas jauns. Nevar būt 1 ierocim 2 īpašnieki.Reāli Tu tak esi īpašnieks, bet tam otram ir vienkārši LIETOŠANAS atļauja tieši uz šo ieroci. Nevajag te putroties.

Sandis Kļaviņš: Mati ceļas stāvus lasot šo visu...šis tēmas komentāri parāda mednieku zināšanu līmeni par jautājumiem, kuri būtu jāzina pieceļot nakts vidū...

Gatis Briedis: Nu protams ka viņam ir lietošanas atļauja , bet viņš viņu var lietot bez manas klātbūtnes ( medībās ) un nevajag reģistrēt pārskatā .

Jānis Upmalis: Es gan neesmu pārliecināts, bet ieroča atļaujā nekas neatšķiras. Glabāšana gan laikam pie īpašnieka. Bet zinu, ka var būt vairākas glabāšanas vietas (ir deklarētā adrese un papildadrese). Abās, protams, jābūt seifam. Vienam draugam tā ir. Viņam gan rajona robežās abas adreses - nezinu, kā būtu, ja cits rajons otrai adresei būtu. Saliku vairākas lietas kopā, varbūt ne pa tēmu, bet gan jau sapratīsiet.

Anna Kirilko: 38. Fiziskā persona, kurai kā ieroča lietotājam izsniegta citas fiziskās personas īpašumā esošā medību vai sporta garstobra šaujamieroča, tā maināmā stobra vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča glabāšanas atļauja, attiecīgo ieroci un munīciju var izmantot medībās, treniņšaušanā vai sporta sacensībās tikai ar ieroča īpašnieka piekrišanu un glabāt tikai ieroča īpašnieka ieroča glabāšanas atļaujā norādītajā adresē.39. Pēc šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izmantošanas fiziskā persona (ieroča lietotājs) nodod ieroci un neizmantoto munīciju tā īpašniekam. Ieroci un munīciju glabā tikai ieroča īpašnieka glabāšanas atļaujā norādītajā ieroča glabāšanas vietā. Ieroča īpašnieks nodrošina, lai persona, kurai izsniegta atļauja šo ieroču izmantošanai, nepiekļūtu ieročiem bez viņa piekrišanas.

Jānis Reblis: prasīšu lai rāda protakolu

Pēteris Siksna: «prasīšu lai rāda protakolu» Un lai visu secīgi pēc kārtas izstāsta . Šito publiku esmu redzējis . Bieži Ir tā , ka pastāvīgi brauc piedzēries , bet ,kad iekrīt nagos policijai , tad saka , ka šie ir uzēdušies un viņu neieredz . Es neaizstāvu nevienu pusi , bet visam pamatā ir jābūt saprotami izklāstītiem faktiem . Nevar tā būt , ka uz dullo, bez juridiska pamatojuma saraksta protokolu.