Šodien vārdadienu svin Matīss, Modris, Mariss, rītdien - Maigurs, Mārica, Māris
toptitle

Žurnāls

Medību likuma "grozīšana" 2017

Aigars Remess: Pāris dienas atpakaļ "pasta balodis" atnesa ziņu - LV ... atkal atvērts Medību likums.Šī brīža noslogotības dēļ, nav laika rakņaties interneta vidē ,lai saprastu - kas notiek???Varbūt kadam ir info par šo tēmu???

Ģirts Vārna: varbūt dēļ šī: https://goo.gl/Sq7HYK

Viktors Kuruss: Apakšā ir publicēts 2015 gads :)

Ģirts Vārna: publicēts tad jā, bet izdarīts tak vēl nav. Neredzu izmaiņas.

Andris Zariņš: Drīz būs otrais lasījums. Var iesniegt ierosinājumus!

Ģirts Vārna: Andri, tad ko tur groza?

Andris Zariņš: Iemesls atvēršanai bija kkas ar administratīvo kodeksu saistīts. Nu un izmantojot to protams tiek iesniegti visādi ierosinājumi. Medības ar loku (izturos neitrāli), medības apdzīvotās vietās (atbalstu), obligātā šaušana pirms sezonas (neatbalstu (protams biznesu atbalstoš un naudu nesošs , fondus apgūstoš pasākums), jo tehniski praktiski nerealizējams. Instruktoru skaits, sertifikācijas prasības un šautuvju pieejamība liecina par to, ka ierosinājuma iesniedzējiem nav kkas kārtībā ar veselo saprātu!

Aivars Bundzens: ...kaut kkā aizķērās par šautuvēm un saprātu. !,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:)(. Tajā pašā Vāczemē noteikumi par obligāto ieskaiti šaušanā pirms lielo zvēru medībām ir pieņemti . Šautuves instruktors pieņem šaušanu un izniedz sertifikātu uz tāda kalibra ieroci ar kādu šauj . Demokrātiski , 10€ samaksā un šauj . Pats Vāczemē kārtoju un nokārtoju sertifikātu pagajšruden ar otro piegājienu.,:).jātrennējās

Andris Zariņš: «,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:»Cik Latvijā ir sertificētu šautuvju? Cik aktīvu mednieku? Lūdzu veic matemātiskas darbības ar šim skaitļiem , un parādi cik tūkstošus katra šautuve taisās apkalpot...

Vilis Ernstsons: Tad jau iespējams būs izmaiņas arī medību suņu definīcijā?

Uģis Gizmo: «...kaut kkā aizķērās par šautuvēm un saprātu. !,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:)(. Tajā pašā Vāczemē noteikumi par obligāto ieskaiti šaušanā pirms lielo zvēru medībām ir pieņemti . Šautuves instruktors pieņem šaušanu un izniedz sertifikātu uz tāda kalibra ieroci ar kādu šauj . Demokrātiski , 10€ samaksā un šauj . Pats Vāczemē kārtoju un nokārtoju sertifikātu pagajšruden ar otro piegājienu.,:).jātrennējās»šim protams Aivar visam var piekrist par visiem 100%, bet ir viens bet - es šaubos, ka indivīds varēs kārtot šaušanu tieši tad kad viņš grib un var. Tā ir galvenā problēma. Jebkas, kas medniekam tiek uzlikts kā papildus slogs IR NEATBALSTĀMS, šeit es nedomāju pašu šaušanas prasmju pārbaudi, bet gan to, ka visticamāk šī šaušanas organizēšana būs maigi sakot bardaks - līdzīgi kā mednieku eksāmens (par šo nav jāiedziļinās) - būs noteikti laiki, pieteikšanās, ja neizšauj tad brauc pēc mēneša utt. + vēl samaksa, kas diez vai būs 5 EUR par sēriju, bet 10/15 EUR vai tamlīdzīgi. Šim pasākumam ir jābūt brīvi pieejamam, jebkurā laikā, jebkurā šautuvē un par saprātīgu samaksu - tad tas ir atbalstāms.

Viesturs Krūmiņš: Es domāju, ka amatpersonu skaits, kuras ir tiesīgas par kaut ko sodīt tiecas uz 100% Tad nu aiz gara laika kā ezīši- nezināsim no kuras puses viens otram pieiet... Līdz beigās atnāks VID un teiks:"Kā? P***ies gribās, bet naudiņas nav!"

Viesturs Krūmiņš: Tēlaini izsakoties- celiņš ir jātaisa tur, kur cilvēki staigā, nevis, tur, kur man gribētos, lai viņi staigā.

Gints Mālkalnietis: Ideja par šautuvēm jauka, bet realitātē būs kā ar eksāmenu - vismaz pusi darbadienas jāņem brīva, lai tiktu uz "pareizo" šaušanu. Atkārtot to katru gadu? Jau tagad ir brīži kad tikt uz vēlamo šautuvi, laikā kas TEV der, nesanāk. Ja ir brīvāks darba režīms - OK. Bet ne visiem tāds ir, ne visiem tās šautuves ir pie deguna, vai vismaz 20km attālumā.

Ilvars Liepiņš: Brīvā formā izsniedzot papīru - kuru iegūstot vari medīt. Kārtot brīvi izvēlētā laikā un vietā. Tikai atbalstāmi. Pašiem ir kolektīvā cilvēki kuru gadiem nav šāvuši - un kad tas ir jāizdara tad sākas brīnumi. Ātri ieejot Sasa.lv un visu apskatot kartē http://www.balticmaps.eu/?lang=lv&draw_hash=cifpyv¢erx=538044¢ery=6319479&zoom=10&layer=map nav nekādu problēmu atrast kādu šautuvi. 10 patronām arī naudai ir jābūt tā pat kā šautuves apmeklējumam ~10Euro. Zviedrijā, kā jau minēja arī Vācijā ir eksāmeni un Padomju laikos arī visiem bija un visi brauca.

Māris Markss: Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........

Edgars Frišfelds: ko darīt tiem medniekiem,kuri medījuši 50 gadus un vairāk?Medības visus šos gadus ir viņu sirdslieta, un nāk uz medībām šie cilvēki ne jau dēļ šaušanas.Katrā mednieku kolektīvā ir tādi mednieki.Nestādos priekšā,kā lai pasaka-dzinējmedībās nenāksi,jo nevari sašaut normu.

Andris Zariņš: «Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........»Nesmīdiniet! Es jau tagad varu pateikt par ko izvērtīsies šī lieta, ja to mēģinās realizēt!Pirmkārt, tas būs jauns epohāls dažādu projektu un finansējumu vilnis, ko varēs ātri apgūt!Otrkārt, papīriņu, par eksāmena sekmīgu nokārtošanu tirdzniecība! Masveidā !!! Un ziniet, es būšu šo papīriņu pircēju pirmajās rindās! Kāpēc? VNK mans laiks pilnīgi noteikti būs daŗgāks nekā tas papīrelis... :D

Ģirts Vārna: mērķis, tad kāds tiem obligātajām šaušanas pārbaudēm? ko iespējams labāka šaušanas prasme sasniegs un uzlabos?

Viesturs Krūmiņš: Vajadzēja ierosināt OBLIGĀTO mednieku brīdināšanu (ar sms vai tamlīdzīgi. 21.gs. galu galā) par termiņu beigšanos visiem tiem n dokumentiem un izziņām. Vai tas nebūtu jauki? Vai nevajadzēja pateikt okulistam un LORam, ka mednieks, elektriķis un amatpersona var arī nebūt 3 personas, bet viena un tā pati?Vai nebūtu jauki vismaz tēmekli piešaut nejūtoties kā noziedzniekam vai nekratoties uz citu novadu? Kad glušaki ir atļauti un speciālās tiesības it kā apstiprina to, ka tas cilvēks zina, ko dara.Uzraudzīt un sodīt- tas nav demokrātiski.

Andris Zariņš: «Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........»Tātad veicam aprēķinu 25 šautuves , ja izdalam mednieku skaitu 21000 ar 25 būs 840 uz šautuvi , vai pa 7,1 uz instruktoru. Izklausās labi? Īstenībā ne sūda, jo jautājums par pieejamību un mākslīgām pīķa stundām pirms sezonas? Kur nu vēl atkārtotu eksāmenu un regulāriem trenniņiem??? UTOPIJA!!!

Uģis Gizmo: «padomju laikā bija obligātā šaušana»Nu kur tā var d..st...

Ivars Ozoliņš: Nu jau 5 sezonas esmu bijis MMD kausos.gan sev - gan kolēģim ar ko braucu uz šo pasākumu, sašautie punkti "peld"Man var būt nedaudz mazāk- bet kolēģim no 17 līdz 65 punktiem.izšāvis viņš savā mūžā ir vairākus tūkstošus patronu.Un ko konstatēs šautuvē?- tikai šī brīža rezultātu.Un par 100% esmu vienis prātis ar Andri Z.,šo papīriņu tirdzniecība BŪS. un varen plaša.Ja kāds mazāk zināms būs spiests kārtot, tad paziņas un to paziņas, gan jau tiks pie kārotā papīra..p.s kā gribētos redzēt, kā Saeimas deputāti , mednieki , šo pārbaudījumu kārtotu.Ja viņi publicētu SAVU pārbaudījumu datumus- domāju varētu biļetes tirgot- interesentu to redzēt dabā būtu daudz.

Gatis Briedis: Kartējā naudas slaukšana . Mūsu " policistiskajā " valstī - kur lielu daļu budžeta sastāda sodu naudu iekasēšana . Tu cilvēks esi jau nolicis eksāmenu un ieguvis mednieku apliecību un tajā nekas nebīja teikts , ka būs jāliek katru gadu šaušana pa jaunam . Lai tad arī tas kas izdomāja šo likumu kompensē Man radītos zaudējumus . Ja baigi grib tad lai iestrādā likumos , ka jaunajiem medniekiem tā būs obligāta prasība ( lai rēķinās ) .Salīdzināšana ar Vācīju - vispār mūsu lielākā bēda . Ar likumiem Mēs skrienam Eiropas vilcienam pa priekšu , bet ar finansēm , pat nē esam to vilcienu pat redzējuši .Ja jau likums ir atvērts varētu sakārtot dienas - nakts optikas lietošanu . Medīšanu medību objektu robežjoslās .Medījamo dzīvnieku medību termiņi un dzimumi .Savilcēju lietošana .Licenzēto medījamo dzīvnieku licenšu aprēķināšana un izsniegšana .

Vilis Ernstsons: Nevaig tā iekarst,paskat kāda "atsaucība" bija no mednieku puses aizpildot aptauju par lielajiem plēsējiem.Visdrīzāk arī par šiem grozijumiem bija pieejama info agrāk.... tikai attieksme " kā būs tā būs" ņēma virsroku.

Māris Mednieks: Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā.

Viesturs Krūmiņš: Nebaidās no šautuves...Baidās pa betona bluķi iešaut un konjaka tērcītēs savu pienesumu dot, kuru tagad par upēm taisīs.Iemācīties šaut var šaujot, nevis kādam maksājot obligāti un katru gadu.

Gatis Briedis: Piemēram Es nemaz nebaidos no šautuves un to eksāmenu nokārtotu bez mazākā stresa , bet riebās tā kārtējā aitu cirpšana .Tā taču ir katra kolektīva iekšējā lieta .Es apgrozos vairākos kolektīvos un ne ēsmu nekur redzējis ka kolektīvam ir baigi " pofig " ka kāds tur baigi māzē vai kropļo .Tā kā tā šaušanas lieta jāatstāj kolektīva iekšējā lietā , ne viss naudas pelnīšanai .

Ivars Ozoliņš: «Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā»Māri M., Tu to par sevi??Man, piemēram, absolūti nav bail no šautuves, bet es esmu pret , kaut kādiem mistiskiem obligātajiem pasākumiem, ar kuriem man jāfinansē privātās struktūras.Ja šo ieviestu un administrētu VMD, tad droši vien par... Bet VMD jau cilvēku trūkst... Samariešu biedrība arī ļoti vēlas panākt, lai CSDD veiktu uzskaiti par viņu izdotajām apliecībām , un mēs ir 5 gadi būtu spiesti tās atjaunināt...Atkal- filozofiski droši vien , ka noder tās zināšanas, bet cik gadījumos no 1000, kāds tās pielieto?

Pēteris Siksna: «Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā.» Neviens neko nebaidās , vienkārši besī tas bizness . Atkal izlobēs jaunu nišu kā noslaukt naudu . Godīgi sakot māk , vai nemāk šaut , tiem kas to lobēs ,( tas ir šautuvju īpašnieki un citi ) IR NOSPĻAUTIES ,ka tikai nauda . To mēs ļoti labi redzam , kādi frukti pēdējā laikā dabuj mednieka apliecību .Lielākai daļai par medību ētiku un morāles normām nav pat nojausmas . Daudziem pat neinteresē medības kā tādas , dabūt gaļu , tas gan . Padomju laikos pirms dzinējmedībām, vajadzēja sašaut attiecīgos punktus , ja nē gāji dzinējos un par to neviens naudu nekāsa , tik vien kā patronas bija jāpērk . Un vēl instruktors vajadzīgs , tad man jautājums ; " Kā, nafig ,šis ir dabūjis mednieka apliecību , jau šautuvē bez instruktora nemāk šaut ? Kā tad šis šaus medībās ? Arī ar instruktoru ?

Kaspars Kusiņš: «Cilvēki, kas iet uz medībām, bet paniski baidās no šautuves, baidās iemacīties šaut.... Tas vien liecina, ka kaut kas medību lietās nav kārtībā.»Nezinu vai mednieki baidās no šautuves, ir vecie mednieki, kuri visu māk jo tak mednieka stāžš esot n-tie gadi un h.j pierunāsi aizbraukt kolektīvi uz šautuvi pašaut un otrkārt man piemēram tuvumā esošās šautuves ir "Daugava", 80 km vienā virzienā, kautkā padārgi gan degvielā gan arī cenu ziņā kopš īpašnieki pamainījās, Steķi itkā nav tālu bet brauc vai nu ar pārceltuvi caur Līvāniem un bleķo 4,50 eiro vienā virzienā, turp-atpakaļ jau gandrīz vienas sērijas vērtība izdota, vai arī brauc caur Jēkabpili un kopā tas pats kas uz Sēreni aizbraukt. Skrejošo pļavā varbūt nenoorganizēsi bet optiku piešaut un kautvai pa stāvošu pašaut jau nu gan var bet tas tak bīstami un vēl nezin kas, tā patrenējoties vismaz stāvošos guldīs bez problēmām, un kāpēc neļauj būvēt šautuves kur var uz kilometru šaut?

Viesturs Krūmiņš: Plus vēl viens papīrs. Plus vēl viena lieta, par ko tevi var izčakarēt. Plus vēl viena iestāde, kur jātērē laiks un līdzekļi. Viss. Kurš gribēs, tas iemācīsies arī brīvprātìgi.Zin, ka beigās nesanāk tā, ka nav laika medīt...

Agris Čibulis: Tas nav reāli izpildāms pasākums, jo mums šad tad atbrauc kāds kolektīvs " atšauties " pirms sezonas un zinu cik tas ir laikietilpīgs pasākums pieņemt ap 20 medniekiem - visa diena. Tad parēķiniet cik dienās visi mednieki var iziet tam cauri. Protams par šaušanas rezultātiem labāk nerunāt - kauns.

Viesturs Krūmiņš: «Drīz būs otrais lasījums. Var iesniegt ierosinājumus!»Sakiet, lūdzu, kur un kā tas notiek?

Gatis Gulbis: Te var iepazīties ar likumprojektu un priekšlikumiem.http://titania.saeima.lv/LIVS12/SaeimaLIVS12.nsf/webAll?SearchView&Query=([Title]=*med%C4%ABbu+likum%C4%81*)&SearchMax=0&SearchOrder=4Pēc pirmā lasījuma, komisija sniedza šādus priekšlikumus likumprojektam.Priekšlikumi likumprojektam “Grozījums Medību likumā” (Nr.511/Lp12) 2.lasījumam.Iesniedzu izskatīšanai priekšlikumus likumprojektam “Grozījums Medību likumā” (Nr.511/Lp12) 2.lasījumam.1. Svītrot 3. panta 3. daļas 1. apakšpunktu:3. pants. (3) Medīt aizliegts:1) pilsētu teritorijā 2. Papildināt 14. panta 2. daļu un 21. pantu:14.pants. (1) Mednieka vai medību vadītāja apliecību Valsts meža dienests izsniedz personām, kas nokārtojušas attiecīgu eksāmenu mednieku eksaminācijas komisijā.(2) Mednieku un medību vadītāju apmācības kārtību, teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudes programmu un eksaminācijas kārtību, kārtību, kādā tiek kārtots regulārais šaušanas prasmju pārbaudījums, kā arī kārtību, kādā izsniedz, apmaina un anulē mednieka apliecības, medību vadītāja apliecības un atļauju ārzemniekam medīt Latvijas teritorijā, un kārtību, kādā atjauno un izsniedz jaunus vai atsakās atjaunot medību dokumentus, nosaka Ministru kabinets.21.pants. Limitēto medījamo dzīvnieku medīšanai nepieciešama medību atļauja, mednieka sezonas karte un apliecinājums par regulārā šaušanas prasmju pārbaudījuma nokārtošanu, bet nelimitēto medījamo dzīvnieku medīšanai - mednieka sezonas karte. 3. Papildināt 24. panta 9) i) apakšpunktu:24. pants. Par nelikumīgām medībām atzīst:9) medīšanu, izmantojot šādus aizliegtus medību līdzekļus, rīkus, metodes un paņēmienus: i) arbaletus, lokus, izņemot nelimitēti medījamo dzīvnieku un meža cūku medības ar loku.Vienīgi man lieka, ka skatīs šo tikai rudenī!

Harijs Sūrais: Ja šautuves darbotos 2 reizes nedēļā, un līdz krēslai, tad jau jarētu mēģināt tikt klāt šaušanai, bet pēc rūgtās pieredzes - 20-30 cilvēki un visssssss! Tas reizi mēnesī, labākā gadījumā 2 reizes mēnesī

Ģirts Vārna: nu bļa tas pārbaudījumu pamatojums vienkārši nogalina :D vienkārši aiz matiem pievilkts, lai tikai dabūtu iekšā likumā, gluži tāpat kā autiņiem nodeva +300eur tikai tapēc, ka tev liels motors un es tā gribu :D - pamatojums NULLE

Māris Markss: Cik es zinu, lielākajā daļā šautuvju par skrejošā sēriju prasa 3 eirus, varbūt kaut kur ir arī dārgāk. Normālā šautuvē izšaut 50-60 sērijas dienā nav problēmu. Tātad, Andra Zariņa aprēķins uz šautuvi vidēji 840 šāvēji nozīmē ap 15 šautuves darba dienām......turklāt nav jau nekas zināms-ja vispār to ieviesīs, tad cik bieži? Varbūt, piemēram reizi divos vai trīs gados....

Vilis Ernstsons: 3€ prasa tagad,kad būs pieprasijums tad būs cits tarifs visdrizāk, jo nedomāju ka pietiks ar šautuves instruktora zieģeli uz sezonas kartes stūra.

Māris Mednieks: Padomju laikā jāpāršauj bija pa 5 gadiem. Nekas - neviens nenomira. Tagad aizvilkt večus uz šautuvi ir problēma. Bet pie gaļas bļodas visi ir klāt. Labi, ja lops tiek līdz gaļas bļodai - liela daļa nonāk kraukļu "bļodās". Tādēļ tikai atbalstu likuma grozījumus.

Ģirts Vārna: tikai nevajag dirst, ka tas pārbaudījums kaut ko mainīs attiecībā uz kraukļu ēdienkarti.

Vilis Ernstsons: tas ka atšaušana nenāk pa ļaunu-piekrītu, bet likumprojektu attaisit un iebāzt lokus nelimitetajiem un cūkām bet atstāt aiz borta arbaletu arī ir smieklīgi.

Ģirts Vārna: cik zinu tad daudzu kolektīvi rīko paši pirmssezonas šaušanu un tā tam ir jābūt, ka pašā kolektīvā izlemj un kārto attiecības ar labo/slikto šaušanu. Kāda kādam prātvēdaram daļa par to kas notiek kaimiņu sētā? tas ir tikai un vienīgi "es tā gribu un viss", jo ciparu ta nav nekādu ;)

Guntis Ostelis: Māris MednieksŠodien, 12:51"Padomju laikā jāpāršauj bija pa 5 gadiem." Kas tās par muļķībām!!! Medīju no 1985 gada un nereizi nebija nekas jāšauj!

Ivars Ozoliņš: «Kas tās par muļķībām!!! Medīju no 1985 gada un nereizi nebija nekas jāšauj!»Tu jau esi jauns- īstie veči medīja no 1945. gada :)

Gatis Gulbis: Vēl jau visiem jāsaprot, ka pēc šī brīža scenārija nav noteikta ikgadēja šaušanas pārbaude, bet gan regulāra.Deleģējums to paredz noteikt MK, līdz ar to, ja priekšlikumu akceptēs visi strīdi būs MK noteikumos. Pastāv scenāriji noteikt šaušanu reizi 2, 3, 4 vai 5 piecos gados un nav jau noteikts pa ko šaut alnis, cūka šķīvji. Līdz ar to, ja priekšlikumu akceptēs, tad visi strīdi būs MK noteikumos.

Agris Čibulis: Māris Markss Šodien, 11:14Cik es zinu, lielākajā daļā šautuvju par skrejošā sēriju prasa 3 eirus, varbūt kaut kur ir arī dārgāk. Normālā šautuvē izšaut 50-60 sērijas dienā nav problēmu. Tātad, Andra Zariņa aprēķins uz šautuvi vidēji 840 šāvēji nozīmē ap 15 šautuves darba dienām......turklāt nav jau nekas zināms-ja vispār to ieviesīs, tad cik bieži? Varbūt, piemēram reizi divos vai trīs gados....50-60 var izšaut mačos, kad visi visu zina un saprot, bet tā tik daudz nesavilks. Pamēğini palaist šiem cūku, redzēsi visādus brīnumus, man pat dienu negribētos čakarēt.

Viesturs Krūmiņš: A ja nu es nešauju pa skrienošu cūku ar gludo nekad? Un arī pa skrienošu alni nešauju, bet pagaidu, kamēr viņš nostāsies ar sāniņu? Un pīlēs neeju.Oj, kā to naudiņu vajag!Oj kā sēž un vienkārši nevar pārvārīt, ka kādā Latvijas nostūrī varētu dzīvot un nevienam virsū neskriet kāds mednieks ar ieroci (tā starp citu) seifā. Mašīna taču man var pie sētas stāvēt un neviens neuztraucās, ka es varētu būt aizmirsis kā braukt.

Kaspars Kusiņš: Lai sākumā novācas no šautuvēm ar savu sertificēšanu (naudas iekasēšanu), izdomās veči drošā vietā ierīkot šautuvi ar skrejošo ruksi vai alni bet kamēr nav atnācis ierēdnis pēc naudas tikmēr tajā vietā fizikas likumi darbojas savādāk, lodes lido pa augšupejošu trajektoriju, jo tur zeme nevis pievelk bet gan atgrūž:D, kad nauda samaksāta tad atkal gravitācija ieslēdzas un lodes apstājas zemes valnī.

Ģirts Vārna: nevis ieslēdzas gravitācija, bet šautuvei jābūt atbilstoši noteikumiem un lai nebūtu fantāzijas par tēmu, tad arī atnāk ierēdnis, pasaka, ka viss OK.

Māris Mednieks: «Medīju no 1985 gada un nereizi nebija nekas jāšauj!»Nezinu kāds ir iemesls Taviem meliem - atmiņas zudums vai tas, ka medīji kā dzinējs, bet padomju laikā šaušana "pa skrejošu mežacūku " bija obligāta. Eksāmens bija ik pēc 5 gadiem.Pievienoju 1984. gada noteikumu tekstu:Medību likuma "grozīšana" 2017

Kaspars Kusiņš: Kam ir nauda tie ir šautuves ierīkojuši un apkārtnes mednieki kolektīvi nepiespiesti var trenēties, kam naudas nav tie ar varu tiks aiztriekti bagātajiem vēl bagātību vairot. Lai kolektīvi nosaka to ka pie viņiem medīt var ar nokārtotu regulāro šaušanas eksāmenu, gribēšu aizbraukt viesmedībās tad nokārtošu bet līdz tam sēdēšu savā kolektīvā.

Viesturs Krūmiņš: Vo bija laiki! Etalons.Paņemam Vācijas pieredzi, samiksējam ar šitām nodzeltējušajām lapām Latvijas PSR nomainot uz Latvijas republika un gerai!Tas neapšaubāmi ir arguments, ja padumju laikos tā bija!Ceru, ka blatus arī iestrādās jau datubāzēs. Un tuvākajā piecgadē mednieku sportiskie sasniegumi uzšausies nebijušos augstumos, veicinās sacensību garu un tētiņam un māmiņai un Staļinam būs prieks!Un brīvdomājošie, parazitējošie elementi tiks nepielaisti pie lielā gardā gaļas katla.

Viesturs Krūmiņš: Atvainojiet par manu izrunāšanos (lasīt d***anu), bet es uzskatu, ka tas ir stulbi un tam nav pamata.

Guntars Polis: Ta varētu beidzot kolektīvu ārējo robežu apstiprināt lai nav jaskraida ar tiem stulbiem līgumiem pa pasauli un jameklē vel īpašnieks.Šaušana šautuvēs? Nu pieļauju ka ne visi var atļauties skraidīt pa šautuvēm attāluma un finanses dēļ.Piesaukt te kautkādus ārzemju murgojumus-kretīnisms,jo vienmēr aizmirst pielīdzināt algu ārvalstīm ar mūsējo.Vienmēr tik redz vidējo slaucamo skaitli no parastā mirstīgā. Tam kam rūpēs savi šaušanas panākumi gan jau aizbrauks sev brīvā laikā uz šautuvi pašaut.Arī par suņiem varētu skaidri un gaiši uzrakstīt ar kādiem drīgst piedalīties medībās un ar kādiem nē.Lai fantāzija nenomāc veselo saprātu. Tik pat labi varētu to ārstu barošanu izņemt ārā,lai nav ik pēc 5.g. jabaro neparko, vai vismaz apvienot ka tā saucamā ''ārsta komisija"der gan medībām gan CSDD.Pa lielam ja ir konflikts ar likumisko pusi - policija tāpat Tevi atradīs un izdarīs kas darāms.Uzskatu to pa tīru ārstu nobarošanu ar regulāriem ienākumiem.Loku varētu ielikt kā medību veidu,bet ne arbaletu.Lai ir iespēja izvēlēties.Pieļauju ka uz bebriem būtu ļoti laba iespēja.Tas mans skatījums uz to medību padarīšanu pa lielam.Varētu jau te rakt un rakt bet neviens parasto mirstīgo nesadzirdēs lēmejvaras gaiteņos.

Arnis Puksts: Interesanti. Ja "eksāmens" būs bez komisijas - skaidrs, ka par mazu, bet taisnīgu atlīdzību papīrīti varēs nopirkt. Savukārt, ja būs komisija - būs lieka birokrātija, neērtības - no tā it kā grib tikt vaļā kopumā valsts. Lobiji, protams, gribēs bez komisijas. Lielā cauruma* turētāji - iespējams, ar komisiju. Redzēsim, kas uzvarēs, lobiji vs lielā cauruma turētāji vs veselais saprāts :D*lielais caurums ir šīs lieliskās valsts budžets :D

Viesturs Krūmiņš: Tad tas jau ir nolemts, ka būs? Tad jau labi.

Vilis Ernstsons: Protams nolemts-izmaiņas būs.Cik labi būs to jau tik pēc 9 mēneßiem saprot.

Jānis Vesets: Ja dzīvojam (vai vismaz uzskatām, ka dzīvojam) demokrātiskā sabiedrībā, jebkuram papildus ierobežojumam ir jābūt objektīvi pamatotam, nevis tādēļ, ka kādam ierēdnim tā gribās; savas eksistences attaisnošanai.Ja ir pietiekami objektīva un pamatota statistika par ievainotiem zvēriem un nelaimes gadījumiem medībās, kuru pamatā ir vājas mednieku šaušanas prasmes, var runāt par obligātiem pārbaudījumiem (nākamais jautājums ir šī visa pasākuma administrēšana, bet jaunas darba vietas pirms vēlēšanām katra partija sola). Bet pamatā šos jautājumus jau pašos kolektīvos atrisina, pie mums, piemēram, pūdeļa nauda ir 30 EUR, komplektā ar zobgalīgām piezīmēm.Protams, ir dzirdēts par kolektīviem, kur, jo vairāk zvaigznes (vai rombiņi, uz pagoniem), jo lielāks bezpredels, bet to nevar atrisināt ar VISU mednieku drāšanu (un tiem pirmajiem jau vismazāk trāpīs)...

Oskars Šulcs: Pudelu nauda - 30 eur?!Kads medibas vispar pa dzivniekiem sauj?;)

Aivars Bundzens: ...prasmes šaut un pareizi un droši apieties ar ieročiem ir vajadzīgas medniekam ,un tikai .katram ,pašam ,individuāli , intīmi,privāti. Kad notiks šis ğeniālais atklāsmes brīdis daudzu ,jo daudzu mednieku "bēniņos" ?, :). ...kraukļu barības daudzums noteikti samazinās pieaugot šaut prasmēm . , un būtiski samazinās zinoši izmantojot šautpasmes....bet , vislielākais ieguvums no obligātās šausanas ir pakārtoti izrietošs trenniņš droši un pareizi apieties ar ieroci. es personīgi , un,domāju,ka neviens negrib stāvēt uz masta blakus pašapzinīgam nejēgam ar ieroci rokās. un caur demokrātiski pieńemtu obligātumu es redzu iespēju situāciju maksimāli uzlabot.

Aigars Remess: Aivar. Visu cieņu ,TEV , kā sporta šāvējam. Tu esi viens no tiem sportistiem@šāvējiem , kara rezultātiem sekoju līdz.Bet, Es NEKO.......nezinu par Aivaru Bunzenu@mednieku ....Nu ņemsim salīdzināšanai manus šaušanas rezultātus.Šautuvēvē (ja labi koncentrējos) varu sašaut 60-80 puntus.Medībās sezonā nomedīju 20-25 pārnadžus. 90% ar pirmo šāvienu un dzīvnieks paliek +- uz vietas. 10% gadījumos ir kaut kāda šaizīte, kurai iemesls NAV MANA ŠAUTPRASME. ŠAUTUVĒ ES NEKO NEUZLABOŠU.Šādā formātā ,obligātās šaušanas pārbaudes iekļaušana medību likumā , ir PRIVĀTA BIZNESA LOBĒŠANA.Būtu interesanti uzzināt - kurš (vai kuri) ir iesnieguši šos grozījuma priekšlikumus???

Harijs Sūrais: Aigar Remes- maķenīt oponēšu Tev. Vakār aizgāju uz šautuvi sava prieka pēc un joka pēc pašaudījos uz 100, 60 un 25 metriem. Tīri savai zināšanai , kā lodes guļas uz dažādiem attālumiem.Piekrītu ka vajadzētu reizi 5 gados pāršaut, jo daudzi ieroci paņem rokās tikai medībās un tad arī pa retam.Ja māki un vari šaut, tad no pāršaušanas nevajadzētu baidīties.

Kaspars Kusiņš: Ja grib drošību uzlabot tad eksāmenam jāskaitās nenokārtotam, ja ierauj sienā, tas nozīmē ka neievēro šaušanas sektora robežas, ne jau tikai grozīšanās ap savu asi ar ieroci rokās uzskatāma par bīstamu darbību.

Māris Mednieks: «šaizīte, kurai iemesls NAV MANA ŠAUTPRASME. ŠAUTUVĒ ES NEKO NEUZLABOŠU.»Varbūt Tu neuzlabosi, varbūt Tu spēj trāpīt, bet lielākā daļa mednieku gadā izšauj pāris patronas, cits nevienu. Par kādām šautprasmēm te var spriest?dažu cilvēku dēl, kas ir spējīgi rīkoties ar ieroci, nedrīkst dot atlaides tiem, kas nav uz to spējīgi.«Ja ir pietiekami objektīva un pamatota statistika par ievainotiem zvēriem ...., kuru pamatā ir vājas mednieku šaušanas prasmes»Šo statistiku vislabāk izskaidros kombainieri, kas rudenī kuļ labību..... :)))

Aivars Bundzens: ...tikko sākam runāt par šaušanas parasmju uzlabošanu,par to lai regulāri atjaunotu prasmi pareizi un droši apieties ar plinti., tā ļar,ļar,ļar- sarunas fināls -pretīgā,nejaukā naudas kāsēja šautuve.,:)). ...manuprāt saruna jādala vismaz divās daļās : 1. vai mednieku demokrātiskais vairākums atzīst,ka regulāri atjaunot prasmes droši un pareizi apieties ar ieroci un uzlabot şaušanas iemaņas ir laba un atbalstāma lieta. 2. izdiskutēt demokrātiskajam vairākumam pieņemamu,vienkāršu juridisko un praktisko modeli ,kā šo procesu realizēt.

Oskars Šulcs: man jau liekas ka brauksanas eksamenu vajadzetu ieviest ka obligati parliekamu pec x perioda....ja gribam uzlabot sausanas prasmes un apiesanos ar ieroci videjam statistiskajam medniekam tad varbut vajag iestradat tadu punktu ja mednieks ir bijis noteikta perioda uz noteiktu sacensibu skaitu un vienalga ka tur ir gajis nevajag nekadu sausanaa eksamenu! mana skatijuma divi zaki ar vienu savienu - popularizesim sausanas sportu un uzlabosies sausanaa prasmes un maka apieties ar ierociem... zinot latviesa dabu ka pastav iespeja tikai par piedalisanos sanemt kadu balvu - karabini vai ko tamlidzigu tad dalibnieku skaits augs sacensibas, ar balvu fonds un eksamenu vel nevajadzes kartot... kaut ka ..

Aigars Remess: «...tikko sākam runāt par šaušanas parasmju uzlabošanu,par to lai regulāri atjaunotu prasmi pareizi un droši apieties ar plinti., tā ļar,ļar,ļar- »Tā nu gluži nav. Ne jau pret šaušanas parasmju uzlabošanu, mednieku demokrātiskais vairākums ir, BET GAN PRET REGULĀRU, OBLIGĀTU ŠAUDĪŠANOS.....«izdiskutēt demokrātiskajam vairākumam pieņemamu,vienkāršu juridisko un praktisko modeli ,kā šo procesu realizēt.»Nopietni mednieku formējumi ,vienkārši un praktiski, to šaušanuJAU veic. Nu nejutīšos Es medībās drošāk, ja kolektīva "šautnemācējs" atnāks uz medībam ar kaut kur, LV otrā galā, nokārtotu šaušanas pārbaudi.....Šitā štelle IR MEDNIEKU FORMĒJUMA IEKŠĒJĀ LIETA.To ka laicīgā valsts pārvaldes sistēma rada pie mednieku formējumiem nepiederošus indivīdus, kuri šurī pa komercmedībām un dažādu dzīvnieku atšaušanas pasākumiem iežogotajās teritorijās, JAU IR CITS STĀSTS.....

Jānis Brolišs: Nu te gan cepiens iestājies par eksāmeniem kas varētu rasties papildus... Es laikam būšu tas kurams būs vienalga ja jākārto tad jākārto un ja šāvi pa dzīvnieku tad pārbaudi savu šāvienu kā minimums rūpīgi un ideālā variantā ar suni nevis pat neatrodot šāviena vietu ar lukturīti paspīdini 15 m un nosaki grudri "Laikam atkal aizšāvu garām" bet beigās lopiņš guļ 150 m pretējā virzienā kā tu domāji, ka tas ir aizskrējis. Mani atkal satrauc nafig tas Loks atkal ir uzradies grozījumos ja jau cūku ar iesmiem šausim tad, lai uz cūkām atgriež renkas un vītni zem 3000 džouliem. nafig tad tos džoulus taisija???

Jānis Brolišs: ps. Tad jau labāk par obligātu katra šāviena rezultātu pārbaudīt ar apmācītu medību suni, kurš ir nokārtojis darba pārbaudi.

Vilis Ernstsons: Šitās gudrības kāds salasīsies un pēc kāda laiciņa atkal sagatavos interesantos grozijumus un papildinājumus. :D

Jānis Brolišs: Jā kā tad un pēc tam kā pamatojums īsti nenoteiktu foruma dalībnieku dialogs... Tad vēl grozījumos varētu interresantas idejas saskatīties man jau nepatika arī tas ka piebarošanas noteikumus uztaisīja. lai tādā gadījumā atver meža likumu un ieliek ka cisrst jaunu kailcirti blakus vecai cismai nevis pēc meža atjaunošanas, bet pēc tam kad kociņi sanieguši 5 m augstumu un ka kailcirtes nedrīkst būt tuvāk par 200 m viena no otras, lai tiem klubiem. kuri ir tikai meža platībās būtu, kur tās barotavas nolikt nevis uztaisa šaha dēli ka ik pēc 100 m ir kailcirte vai 3 gadīga cirsma kurās tiko iebakstīām priedītēm blakus jau zīmē jaunu cirsmu robežas.

Viesturs Krūmiņš: Oskaram Šulcam ļoti prātīgs ierosinājums. Pie tāda varianta būtu bišķi mazāk "oi da es, oi da ja!" Zēni saņemtos savus iž 27 izvilkt. Kāds varbūt pat dabūtu diplomu un piemiņas medāli. Varbūt atklātos kāds talants.Kas zin, varbūt vienā sarakstā ieraudzītu Edgaru un Intaru :)

Viesturs Krūmiņš: Ātrāk pieņemam! Un liekam visiem šaut pa alni.Citādi man baigi labais 243 krāj putekļus. Tikai, lūdzu, nevajag ierakstīt, ka pa papīra alnis ir tik pat cienījams kā īstais un ir pelnījis 3000j. Mazums...

Harijs Sūrais: Jāni Brolišs- 16:50 - pilnīgi piekrītu.Par maksāšanu- ja varēji iegādāties ieroci un munīciju, varēsi atrast arī tos 10 Eirīšus eksāmenam. Pirms ekša patrenēties ir dabīstiski, nav jau jābrauc uz sertificētu šautuvi, pārliecinies vai optika skatās tur kur trāpiji. Nav naudas patronām - sēdi mājās un adi zeķes. Kā rieb tie čīkstētāji par naudas trūkumu, stroķim, optikai, apģērbam, polšam un degvielai uz medībām atradās piķis, bļin, pārdod stroķi un skaties teļuku.Zemgalē ir pietiekoši daudz savainoti - kropli dzīvnieki, diez no kā gan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jānis Klāvs: Ok ja jau tas nav šautuvju bizness, tad lai tā atšaušanas ir bezmaksas, vai sliktakaja gadijumā par simbolisku samaksu

Māris Mednieks: «vai sliktakaja gadijumā par simbolisku samaksu»Par pašizmaksu - 3-5 EUR par sēriju... :)

Aivars Bundzens: ...ja runā par prasmēm tēmīgi šaut un pareizi,droši lietot ieroci, tad mēs stingri savā domāšanā cenšamies atpalikt pat no Melnā kontinenta. Ja baltais mednieks aizbrauc medībās uz Āfriku ,tad viñam, pirmais ,dod plinti un liek rādīt ko māk ,tikai pēc tam laiž medīt. No dabas maksimāli korekti ir jāpaņem tas ,kas ir nolemts, nevis jātrennējās pa dzīviem mērķìem . Un ,man uz masta stāvēt ir stingri omulīgāk un drošāk ,ja blakus ir ieroču un medību lietās zinoši un prasmīgi kolēği.

Aigars Remess: «Ja baltais mednieks aizbrauc medībās uz Āfriku ,tad viñam, pirmais ,dod plinti un liek rādīt ko māk ,tikai pēc tam laiž medīt.»Aivar nu bet tas takš ir tikai loģiski. Raidi vienu šāvienu pa mērķi, pa kādiem, metriem 50-desmit.Ja iet.Otru parliecībai. Un viss!!!!Kam vajag ŠOOO;«Par pašizmaksu - 3-5 EUR par sēriju... :)»Kādam mērķim vajag sēriju ar 10-mit šāvieniem???Man 695 TKKAI, kuru iegādājos 1998.g. kā 0-līti, vēl nav 1000 šāvienu .... izskatās ka kādam tas baigi nepatīk. Pamaz patronas tēŗē.....

Pēteris Siksna: Daži vienkārši izliekas , ka nesaprot . Neviens neiebilst pret labām šaušanas prasmēm . Iebilst pret biznesu , kas aiz tā visa seko . Kā tas viss tiek pasniegts ?! 1) paaugstināt šaušanas prasmes - skan labi . 2) Kur šaus ?- licencētā šautuvē protams 3) Vai kāds atļaus tur šaut par velti ?- protams nē . Te arī sākas jautrākais . kolīdz tiks iekustināts likums , cenas celsies astronomiski . Vai esam aizmirsuši , kā tas notika ar ceļa nodokļiem , csdd , ar mednieku vītnes eksāmenu šaušanu un ļoti daudz piemēru . Vienkārši ir piegriezies , ka visur sūc un sūc to naudu . Ja šutuvju īpašnieki paši nejēdz sev organizēt biznesu , tad protams jāpiesaista okuļi , kursa biedri ,vai sievas radinieki un "likumīgā" ceļā to visu var noorganizēt . Kāpēc nevarētu būt tā- šautuves izmantošana un visas ar to saistītās formalitātes par velti ! Domāju pēkšņi, visiem pazudīs interese par medniekiem , kas slikti šauj ! :)))

Māris Bērziņš: Nu tad Siksna būvē tik šautuvi, braukšu šaut pie Tevis par velti. Nesaprotu kā tā var gvelzt - par velti!

Pēteris Siksna: Tieši tādēļ, nevajag būvēt uz citiem savu biznesu . Pats riebīgākais , to nabaga cilvēku iedzen stūrī . Protams viņam nav kur likties - ja gribēs medīt ,maksās jums pēdējo kapeiciņu !

Māris Millers: «Tieši tādēļ, nevajag būvēt uz citiem savu biznesu . !»Nu es nezinu kāds dižais bizness sanāks ja reizi 3 gados mednieks samaksās tos 10 eiro. Protams no kā jāatņem izmaksas par pašu mērķi, tā palaišanu, un samaksa instruktoram/tiesnesim. Nav jau teikts, ka tai šaušanai jābūt 3 reiz gadā.Cik tagad ir jāmaksā jaunajiem mednieku eksāmenu kārtotājiem par šaušanu, bez patronām?

Ēriks Bergs: Te(un citur) vairums bļāvēju pret obligāto šaušanas prasmju pārbaudi min, ka pašiem kolektīvos jau sen tāda esot. Ko tad jūs protestējat - jums tak nekas īpaši nemainīsies...jūsu kolektīvs tak arī apmaksā šautuves pakalpojumus, vai ne...?

Jānis Brolišs: Nē mežā katru gadu kopīgiem spēkiem nopļauj vienu egli vai priedi un visi māk šaut...

Ģirts Vārna: Drošība apejoties ar ieroci notiek galvā un eksis reizi gadā tur neko nemaina.Un kombainieru nostāsti ir varens arguments :D - kā jau vienmēr visu balsta uz viena tante teica. Bet ja spiežam uz kolektīvu likvidāciju un komercmedībām, tad jā, bez papīra neiztikt, jo kā gan man zinā vai attiecīgais kadrs maz zin kurš gals pie pleca jāliek :D

Jānis Klāvs: Ērik, neprotestē jau pret šaušanu, bet pret to ka tas tagad parvertisies par biznesu. Mans kolektivs jau to dara gadus piecus un kādēļ tas tagad obligati jauzspiež man personīgi?

Harijs Sūrais: 24. pants. Par nelikumīgām medībām atzīst:9) medīšanu, izmantojot šādus aizliegtus medību līdzekļus, rīkus, metodes un paņēmienus:i) arbaletus, lokus, izņemot nelimitēti medījamo dzīvnieku un meža cūku medības ar loku. Nu super!! Ja šo pieņems, tad stirnas un buki pazudīs kā šķira. Neticu ka ar loku sēdēs pie bebru aizsprosta, un kāds kolektīvs dos cūkas atļauju medīt ar bultām.

Āris Graudiņš: Mūsu kolektīvā obligātā normatīvu atšaušana ir jau labu laiku,un šaušanas prasmes medībās stipri uzlabojušās.Pat tie kas visu mūžu pūdelējuši sākuši trāpīt:))

Ivars Ozoliņš: Kā man šis patīk..«man jau liekas ka brauksanas eksamenu vajadzetu ieviest ka obligati parliekamu pec x perioda....ja gribam uzlabot sausanas prasmes un apiesanos ar ieroci videjam statistiskajam medniekam tad varbut vajag iestradat tadu punktu ja mednieks ir bijis noteikta perioda uz noteiktu sacensibu skaitu un vienalga ka tur ir gajis nevajag nekadu sausanaa eksamenu! mana skatijuma divi zaki ar vienu savienu - popularizesim sausanas sportu un uzlabosies sausanaa prasmes un maka apieties ar ierociem... zinot latviesa dabu ka pastav iespeja tikai par piedalisanos sanemt kadu balvu - karabini vai ko tamlidzigu tad dalibnieku skaits augs sacensibas, ar balvu fonds un eksamenu vel nevajadzes kartot... kaut ka ..»Nu re- ierosinājums no tautas- ieskaitīt šaušanas sacensību rezultātus.Cik lasīju MMD tad pusi no punktiem sašauj lielākā daļa. Un ja šādā pasākumā rezultēts tiktu kvalificēts kā obligātuma rezultātam atbilstošs- tad es ar abām rokām būtu par.Un lai arī mēs paši biedrībā šaujam pirms sezonas- un mēs paši nosakām cik punktus vajag un paši vienojamies, ko šausim.- tad kā obligātu to pasākumu es šodien NEATBALSTU.Krievu laiku noteikumi- ok- bet krievu laikos šautuves bija praktiski KATRĀ rajonā- un pat vairākas.Un salīdzināt ar Vāciju- nu sapņot jau ir labi- saprotu, ka kādas ar šo pasākumu cer sākt saņemt Vācijas algu, bet vajag pamosties- te nav Vācija, vismaz bež sava bankas konta apgrozījuma , es to nejūtu.

Kaspars Kusiņš: «Mūsu kolektīvā obligātā normatīvu atšaušana ir jau labu laiku,un šaušanas prasmes medībās stipri uzlabojušās.Pat tie kas visu mūžu pūdelējuši sākuši trāpīt:))»Sanāk tā ka valstij pie d..sas, ko Jūs tur pašdarbnieki darāt un kā šaujat, nepietiek ar to ka jūsu labo šaušanu redz tikai kolektīva veči un tās šautuves instruktors, tā Jūsu labā šaušana jāredz speciālai komisijai, kura apskatīsies Jūsu labo šaušanu tad kad viņi gribēs.

Māris Mednieks: Lasu , domāju un nāku pie secinājuma - diemžēl mednieki ir sabiedrības stulbākā daļa. Ja cilvēks grib iet mežā , medīt, bet uzskata, ka šaut viņam nav jāmāk, tad komentāru nav....

Arnis Puksts: Mandomāt racionāls priekšlikums izskatās šādi - reizi 3(5) gados, obligāti vismaz kaut kādi punkti jāsašauj, ko var izdarīt vai nu jebkurās oficiālajā kalendārā esošajās šaušanas sacensībās vai arī īpašā komisijā, kas vismaz reizi trīs mēnešos notiek ikvienā reģionā. Kaut kā tā - tas izslēgtu iespēju kaut ko nopirkt, veicinātu dalību sacensībās un, lai arī pasākums obligāts, tomēr neviens neko diži ar to nenopelnītu. Jebkurš cits lēmums, izņemot to, ka obligātuma nav vispār, šo algoritmu sačakarē un te nu jābūt galvu durvīs iespiedušam, lai oponētu.Tātad, vai nu ir racionāls regulējums un tad, lai iet obligātums, vai arī - nekāda obligātuma. Papildus - vēl viena lieta: legāla individuāla treniņšaušana medību iecirknī. Ja jau es esmu atbildīgs par katru šāvienu, tad kāda Velna pēc es nevaru legāli veikt kaut vai optikas pārbaudi pēc tam, kad, piemēram, verķis atsitās ar optiku pret mašīnas durvīm? Nu tā taču reāli notiek! Iespējams, saņemšos un aizsūtīšu kaut kādus ierosinājumus. Bet no otras puses - lai taču "lielākie un krutākie" parāda, vai viņi ko racionālu arī var izdzīt cauri :D

Ivars Ozoliņš: «Papildus - vēl viena lieta: legāla individuāla treniņšaušana medību iecirknī. Ja jau es esmu atbildīgs par katru šāvienu, tad kāda Velna pēc es nevaru legāli veikt kaut vai optikas pārbaudi pēc tam, kad, piemēram, verķis atsitās ar optiku pret mašīnas durvīm? Nu tā taču reāli notiek! Iespējams, saņemšos un aizsūtīšu kaut kādus ierosinājumus.»Saņemies Arni un izdari !Par to daudzi teiktu paldies.Citādi mistiskās lapsu medības, brīžiem liekas pilnīgi nenopietni.

Pēteris Siksna: «Lasu , domāju un nāku pie secinājuma - diemžēl mednieki ir sabiedrības stulbākā daļa. Ja cilvēks grib iet mežā , medīt, bet uzskata, ka šaut viņam nav jāmāk, tad komentāru nav....» Cien . Māri ja Tavā kolektīvā mednieki ir gatavie nejēgas , kuri , pēc Tava rakstītā neprot šaut , nevajag to attiecināt uz citiem kolektīviem . Mūsu kolektīvā pūdeļi ir ļoti reti. Interesanti, kas ir aptaujājis kolektīvus , kas zina cik pūdeļu , cik trāpījumu ? Skaidri redzams ka te notiek likuma rupja bīdīšana .

Māris Bērziņš: Vidējā statistika ir briesmīga. Dzīvnieks tiek nomedīts ar katru septīto šāvienu. Šie dati ir ņemti aptaujājot šautuvju instruktorus, kuri savukārt šo informāciju ieguvuši no medniekiem šautuvēs ( Porciks, Jaunzems, Bundzēns un citi). Mūsu klubā dzinējmedībās tiek uzskaitīts katrs šāviens, rezultāti ir daudz labāki par vidējiem Latvijā, taču mums klubā jau 10 gadus ir obligātā šaušana. Ja sērijā pa cūku nav 50 punkti, tad var piedalīties medībās tikai par dzinēju.

Uģis Gizmo: «Vidējā statistika ir briesmīga. Dzīvnieks tiek nomedīts ar katru septīto šāvienu. Šie dati ir ņemti aptaujājot šautuvju instruktorus, kuri savukārt šo informāciju ieguvuši no medniekiem šautuvēs ( Porciks, Jaunzems, Bundzēns un citi). Mūsu klubā dzinējmedībās tiek uzskaitīts katrs šāviens, rezultāti ir daudz labāki par vidējiem Latvijā, taču mums klubā jau 10 gadus ir obligātā šaušana. Ja sērijā pa cūku nav 50 punkti, tad var piedalīties medībās tikai par dzinēju.»Tas, ka jums tur viss labāk tas jau tāpat bija skaidrs :DVidējā statistika vari labāk nepiesaukt, jo Tava statistika ir 3 tantes teica - tikai nevajag pārprast un visu cieņu gan Bundzenam, gan Jaunzemam un Porcikam, bet stāsts ir par to, ka ne viņi ir piedalījušies ne piedalās to stāstītāju organizētajās medībās - parasti jau stāsta tie, kas šaušanā ir meistari - visi citi nemāk un nekad viņu acīs arī nemācēs šaut. Tātad skaidrs, ka Tev statistikas kā tādas nemaz nav.VMD gan ir statistika par dzīvnieku aiziešanu ar asinspēdu - lūdzu izejas dati - šie vismaz ir oficiāli, bet ak vai - situācija nav tik traka vai ne.Un kāpēc Tu Māri domā, ka tas, kurš sašauj 50 ir baigais "ass", bet tas, kurš 49 - pilnīgs nemākulis? Vai attiecībā uz šaušanu medībās galvenais nav drošība nevis iegūtais punktu skaits?

Aigars Remess: «Vidējā statistika ir briesmīga. Dzīvnieks tiek nomedīts ar katru septīto šāvienu. Šie dati ir ņemti aptaujājot šautuvju instruktorus, kuri savukārt šo informāciju ieguvuši no medniekiem šautuvēs»Māri - Tavā komentārā ir saskatāmi cēļoņi šādai situācijai un tā ir - šāvienu raidīšana pa kustībā esošu dzīvnieku !!!Bet ko Tu piedāvā situācijas risināšanai - tā turpināt.......:«mums klubā jau 10 gadus ir obligātā šaušana. Ja sērijā pa cūku nav 50 punkti, tad var piedalīties medībās tikai par dzinēju.Patīk»Ko priekš medībām nozīmē šie 50 punkti ??? NO PIEREDZES-PILNĪGI NEKO.

Ivars Ozoliņš: SUPER!Izmaiņas likumā tiek veidotas uz BAUMU pamata....trīs šautuvju īpašnieki, dzirdējuši stāstus par pūdelētājiem un to steidzami vajag labot! Gods un slava LMS, un tās atbalstītājiem- , licencētajām šautuvēm!.p.svai tad šautuvju izbūvē kredīti ņemti un nav ko atdot??

Valdis Burvis: Cepiens te ir sanācis labais -šautuves , biznesa bedre , puse no medniekiem pūdelmaņi , nav piecdesmit punktu šaušanas prasmju pārbaudē -dzinējos, ta smiekli sanāk kur būtu jābrēc , vēl nav dzirdēts vai piedzīvots ka pūdelmaņi kautkur dzinējos būtu norakstīti , par biznesa bedrēm- kāpēc ta apkartesošo kaimiņu kolektīvi nemetas uz vienu roku neuzcep eu projektu šautvei un nebūs jāķer kreņķi ka kāds bīda likumu kā nopelnīt , Māris Mednieks jebkā tur izsaka savu viedokli ,bet viņam ir taču taisnība..........

Aigars Remess: « Māris Mednieks jebkā tur izsaka savu viedokli ,bet viņam ir taču taisnība..........»Ja tas kurš slēpjas zem "kļičkas" Māris Mednieks runātu savā radītāju dotajā vārdā,diskusijai būtu pavisam cits smeķis .... bet tā kā šamais izsakās zem M.M. tad viss šeit nav tīrs un daudz kas tiek izzīsts no pirksta.Interesanta ir arī grozījumu iesniedzeju buķete.

Agris Čibulis: Ne jau šautuvē iegūtajos p-tos radīsies precizitāte, bet pa priekšu jāsakārto galva, kad un kurā brīdī raidīt to šāvienu pa dzīvnieku un vai vispār raidīt konkrētajā situācijā. Es zinu džekus, kas maćos šauj 90 un, bet mežā no 10 šautiem dzīvniekiem trāpa tik trijiem, četriem. Tad ko dos tie p-ti šautuvē, ja galvu nevar sakārtot. Un ir otrādāk, ka šautuvē vidēji, bet mežā 80%. Tas no maniem novērojumiem jau laba laika periodā, tā ka nav no pirksta izzīsts. Arī statistika kolektīvo medību ir vesta vairāku gadu garumā un neskatoties uz to ka paši regulāri šaujam rīkotajos mačos gan skrejošo, gan šķīvjus - statistika mainās minimāli, pārsvarā uz tā reķina, kuriem sezonas garumā uznāk vairāk zvēru - regulārajiem mēzējiem vai tiem kas var trāpīt. Individuālā meisterība paliek nemainīga. Tāpēc es viesiem iesaku vispirms sakārtot galvas. Vienīgais kas mainās, uzlabojas prasmes apieties ar ieroci. Ja kādam ir cita statistika no personīgās pieredzes lūdzu, bet ne jau viena tante teica.

Māris Markovs: Jau kādreiz rakstīju,ka mūsu kolektīva mednieki,pirms katras sezonas sākuma,rīko šaušanas sacensības.Piedalamies ar visām ģimenēm.Visi ir apmierināti un neesmu dzirdējis,ka kāds kurnētu par šo brīnišķīgo pasākumu. Šaujam pa cūku,šķīvīšus,šūpojošo bluķi,oda aci utt. Atsevišķas sacenes ir ģimenes locekļiem un bērniem.Metam zābaku,spēlējam dažādas citas spēles.

Ivars Ozoliņš: p.s Kā tagad atceros, ka aprīlī spiningoju Salacas krastā- ar telefonu visu dienu klausījos LR1.Viens vīrs no platā gala stāstīja, cik labu šautuvi esot uzbūvējis - Eiropas naudu piesaistījis, bet esot tik viena bēda- nepateicīgie mednieki nemaz negribot šaut. Vot būtu kā agrāk, kā padomju laikos, kad pāršaušana esot bijusi obligāta, tad gan būtu labi...Tā vien izskatās , ka atkal kādi vīri ir pasēdējuši RĪDZENĒ un sabīdījuši kaut ko PRIEKŠSEVIS labu..Un šautuvju pārstāvji- nesāciet nu taisnoties, ka šāds lēmums Jums ļoti noderētu..Tā vara mums ir dikti dīvaina- to lai mazinātu administratīvo slogu, to ik pa laikam izdara- piemēram beztermiņa ieroču atļaujas, elektroniskāsiespe'ja saņemt sezonas karti. Un tajā paša laikā cenšas uzlikt kaut ko jaunu, un tur parasti vēl klāt privātais bizness...

Arnis Puksts: Bet vispār - negrib tie lielie likuma bīdītāji pamēģināt dabūt cauri daudz nopietnāku lietu? Proti, regulāri eksāmeni auto vadītājiem? Ar tādiem pašiem argumentiem, kā M.M. :D Statistika arī pieejama, turklāt tā tiešām ir briesmīga. Bet tur iekša pa tievu - neviens Saeimā pārstāvētais taču neizdarīs politisko hari-kiri pirmsvēlēšanu gadā, vai ne? A ko ta mednieki, štrunta % sabiedrības, pārējai sabiedrība pilnīgi vienalga. Palasot - nu jau ir panesusies aiz matiem pievilkta demagoģija! Kur vēl tālāk? Un tieši šo iemeslu dēļ, ka tā ir šautuvju lobēšana, pie kam ar šķidru demagoģiju - būšu tomēr opozīcijā šiem grozījumiem. Šaut ir jāmāk. Ar auto braukt arī ir jāmāk. Iegūstot mednieka un autovadītāja apliecības, šaušanas prasme vai autovadīšanas prasme tiek demonstrēta. Ar ieročiem negadījumu notiek salīdzinoši maz, ar auto - katru dienu, cietušie, katru nedēļu - līķi. Tātad.

Ēriks Bergs: «Ar ieročiem negadījumu notiek salīdzinoši maz»Šoreiz Tev pie negadījumiem arī būtu jāpieskaita visi pūdeļi... Un arī tad neesmu drošs, ka situācija būtu par labu medniekiem, ja ņemtu vērā proporcijas, auto(ieroča) pielietošanas biežumu utt...

Arnis Puksts: «Šoreiz Tev pie negadījumiem arī būtu jāpieskaita visi pūdeļi» Kā kaut ko tik stulbu var uzrakstīt?

Aivars Bundzens: «Pēteris Siksna Vakardien, 23:09Tieši tādēļ, nevajag būvēt uz citiem savu biznesu . Pats riebīgākais , to nabaga cilvēku iedzen stūrī . Protams viņam nav kur likties - ja gribēs medīt ,maksās jums pēdējo kapeiciņu]...kolorīti teikts ,Pēter!,:). protams ,plintes vīru starpā netrūkst šautuves biznesa(kā to te pagodinoši sauc)adresēto visziņu žultaini žēlabaino komentāru. ,bet , nevienam nav liegts šajā "biznesā" iestartēt un izpausties. vajag uzbūvēt šautuvi ,varēs šaut pa lēto .,:) .neviens nav stūrī iedzīts, Brīva zeme , brīvas darbības ., vienīgi "bēniņos" sociālistiskās vienlīdzības zīme ļoti lēnām dziest.

Arnis Puksts: Aivars B., tad tomēr atzīsti, ka šie grozījumi ir šautuvju īpašnieku lobijs? :)

Arnis Puksts: Starp citu, lielie likuma bīdītāji - Jūs tā kārtīgi izdomājiet, ko darīsiet ar ārvalstu medniekiem :) Nu, ka kādam lielam valsts kantorim vai kādiem nopietniem onkuļiem :) nesabojājat komerciālo medību štelli :D

Gatis Briedis: Bišķi atslodzei - par ko kļūtu medības , ja visi šautu ka Vilhelms Tells ?

Aivars Bundzens: ... ,ja nopietnāk ,par praktisko situācijas risinājumu . Izklāstīšu dažas idejas : 1.regulāras ( obligātas) praktiskās šaušanas nodarbības atbalsta saprātīgais ,demokrātiskais , mednieku vairākums.galvenais mērķis drošība medībās- sava un līdzcilvēku. kas balstās uz drošu un zinošu apiešanos ar ieroci,pareizu praktisko medību šaušanu.humānu un saimniecisku attieksmi pret medību faunu.2.ņemot vērā iespējamo negatīvo nostāju pret šautuvēm, šautuves personālu ierosinu, ka regulārās praktiskās šaušanas ieskaiti var pieņemt un reğistrēt attiecīgā medību kolektīva medību vadītājs ,jebkurš ,kurus apstiprina kolektīva valde. galu galā ja valsts caur normatīvajiem aktiem uzticās medību vadītājiem medībās,limitēto dzīvnieku medībās, tad ir tikai loğiskas šādas medību vadītāja pilnvaras.3.regulāro praktiskās šaušanas ieskaiti var nokārtot jebkurā šautuvē pie sertificēta instruktora.4. Izziņa par praktiskās šaušanas ieskaiti derīga (1....3.diskutējams) gadi un iesniedzama meža dienestam ,un kalpo par pamatu sezonas kartes izsniegšanai.5.ārzemju viesmedniekiem pirms medību kartes saņemśanas jānokārto praktiskās šaušanas ieskaite ,ko viesmedību organizators iesniedz meźa dienestam.6. praktiskās šaušanas ieskaite jākārto ar tāda kalibra ieroci ar kādu tiks medīts .(Vācijas pieredze),šķiet ļoti loğiska.7.praktiskās medību un sporta šaušanas veicināšanai un popularizēšanai ierosinu atjaunot vienreizējās šautuves (līdz trīs diennaktīm) reğistrēšanas iespēju. zemes īpašnieks ,pašvaldība,valsts policija, vietējais medību kolektīvs saskańojumi. loğiski drošibas kritēriji(karjers,grava,purvs,u.t.t.), un uz priekšu.8. Lūdzu pozitīvus priekšlikumus studijā.,:)

Oskars Šulcs: Pie 6 punkta varbut nevis kalibrs bet tips - gludstobra vai vitne... kada pa lielam atskiriba- eksamenu noliek ar 308 un tad medit nemaces ar 3006 piemeram? Drizak ja plano medit ar ieroci kuram lodei stobra gala ir 3000j tad ar tadu ari karto eksamenu nevis ar 22lr un ja karto ar gludo tad medi ari tikai ar gludo...

Pēteris Siksna: « Brīva zeme , brīvas darbības .» Protams , brīvi varam uzspiest savu gribu . Tas man mazliet atgādina Orvela "Dzīvnieku fermu " . kurā visi vienlīdzīgi , bet daži vienlīdzīgāki.«vienīgi "bēniņos" sociālistiskās vienlīdzības zīme ļoti lēnām dziest.»Es nekaunos cilvēkus vērtēt kā līdzīgus , un uzskatu , ka nevienam nav tiesības sevi celt kā pārāku par citiem .Jo īpaši, iegūt sev labumu uz citu rēķina . Vienalga , tas ir kapitālisms , vai sociālisms , vai kāda utopija ir jārēķinās ar citiem .

Viesturs Krūmiņš: Es tos 3000j, labprāt vairs neredzētu nekur.

Harijs Sūrais: Es tos 3000j, labprāt vairs neredzētu nekur.Vot nesapratu , virs 3000j vai zem 3000j vairs negribi redzēt???????????????????????

Harijs Sūrais: Arnis PukstsBiedriba Medniekiem.lvArnis Puksts Vakardien, 17:32Bet likuma bīdītāji pamēģināt dabūt cauri ? Proti, regulāri eksāmeni auto vadītājiem? Kur vēl tālāk? Šaut ir jāmāk. Ar auto braukt arī ir jāmāk. Suepr MURGS!!!Ar auto braucam katru dienu un daudz, ieroci paņemam rokās labi ja reizi nedēļā IDEĀLĀKĀ gadījumā.

Agris Čibulis: Harij! Tad jau Tevi grūti nosaukt par mednieku ja Tev IDEĀLAKAIS gadījums ir ieroci reizi nedēļā paņemt rokās. Normāls mednieks to dara vismaz trīs, četras reizes nedēļā, bet kārtīgs mednieks vēl biežāk un vēl papildus liek lamatas un veic pārējos pasākumus, kas saistīti ar medību saimniecību.

Aigars Remess: «2.ņemot vērā iespējamo negatīvo nostāju pret šautuvēm, šautuves personālu ierosinu, ka regulārās praktiskās šaušanas ieskaiti var pieņemt un reğistrēt attiecīgā medību kolektīva medību vadītājs ,jebkurš ,kurus apstiprina kolektīva valde. galu galā ja valsts caur normatīvajiem aktiem uzticās medību vadītājiem medībās,limitēto dzīvnieku medībās, tad ir tikai loğiskas šādas medību vadītāja pilnvaras.»Aivar - pačukstēšu Tev vienu noslēpumu - reālajā dzīvē tā arī notiek.«7.praktiskās medību un sporta šaušanas veicināšanai un popularizēšanai ierosinu atjaunot vienreizējās šautuves (līdz trīs diennaktīm) reğistrēšanas iespēju. zemes īpašnieks ,pašvaldība,valsts policija, vietējais medību kolektīvs saskańojumi. loğiski drošibas kritēriji(karjers,grava,purvs,u.t.t.), un uz priekšu.»Šitas jau kādreiz bija. Tikai loģiski būtu ja atjaunotos.Savādāk situācija ir gandrīz komiska.Par piemēru ņemot mani.Proti;Savos 50h zemes ,cauru gadu un cauru diennakti, varu medīt lapsu .... bet pa papīru raidīt šāvienu NEDRĪKSTU.P

Uģis Gizmo: Piedod Aivar, bet 6 punkts ir visneloģiskākais no visiem! Nu kāds kalibrs? Tu gribi teikt, ka tas kurš ar 223 māk šaut, bet ar 308 vairs nemāk??? Tiešām Tu to domā nopietni? Vai arī vienkārši parrakstījies - labāk saki ka biji domājis gludais vai vītne, jo savādāk sanāk, ka daži kārto nevis vienu bet 10 eksāmenus un tikai tapec, ka katram medījumam izmanto atbilstošu kalibru. Un tie kas piemin joulus vienkārši vispār no šaušanas neko nesajēdz!!!

Ivars Ozoliņš: «Harijs Sūrais"Arnis Puksts Vakardien, 17:32Bet likuma bīdītāji pamēģināt dabūt cauri ? Proti, regulāri eksāmeni auto vadītājiem? Kur vēl tālāk? Šaut ir jāmāk. Ar auto braukt arī ir jāmāk. "Suepr MURGS!!!Ar auto braucam katru dienu un daudz, ieroci paņemam rokās labi ja reizi nedēļā IDEĀLĀKĀ gadījumā.»Es gan būtu par regulāru noteikumu eksāmenu- bet nevar skaļi bļaut- toč pieņems.Reāli, katru dienu brauc no Jelgavas uz Rīgu. Olaines krustā, ja sāk mirgot papildsekcija sāku skatities spoguļos un ļoti bieži esmu SPIESTS pārkāpt CSN un iebraukt krustojumā gan pie dzeltanā, gan pie SARKANĀ, jo aizmugurē brauc tik tuvu un pat NETAISĀS bremzēt.Darbā jaunie kolēģi pilnā pārliecībā strīdējās, ka pie DZELTANĀ drīkst iebraukt krustojumā, un pie sarkanā, ja nevarot paspēt nobremzēt arī....Mani citu personu BRAUKŠANA AR AUTO noteikti apdraud vairāk kā MEDĪBAS.

Harijs Sūrais: Ivar- zinu to krustojumu:)), bet man ar ašdesmit gadu stāžu nu točno negribētos pārlikt braukšanas eksi.

Ģirts Vārna: Kapēc gan? Nemāki? Varbūt tad nevajag braukt, ja nesanāk, nu gluži tāpat kā medniekam :D

Harijs Sūrais: Pofig, ja vajadzētu arī pārliktu.Kālab nav komenti par loku- arbaletu, vai tiešām to priekšlikumu atbalstāt??????????

Ivars Ozoliņš: 1. Kur ir pamatojums šim apgalvojumam?Neesmu piedalījies kompetentas iestādes aptaujā, un pat dzirdējis par tādu. Un tikai tāpēc , ka esmu pret- tad pēc Jūsu rakstītā, es esmu- "nedemokrātisks, nesaprātīgs, mednieku mazākuma pārstāvis???"Ar kādām tiesībām, Bundzena k-gs Jūs mani apvainojat????? Vai demokrtātija Jūsu izpratnē ir pa kluso "izbīdīt" likuma izmaiņas, kas atbalsta Jšu privāto biznesu?uzziņai SIA "Zvārdes šautuve" dalībnieku sastāvs- Rubulis Jānis, pk: xxx 33.33%Rubulis Jānis, pk: xxx 33.33%Bundzens Aivars, pk: xxx 33.33%Un finanšu dati 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011,2010 gadā.101. Neto apgrozījums, EUR5.53 t.4.67 t.4.55 t.3.75 t.3.86 t.3.23 t.5.46 t.018019. Pārskata gada peļņa vai zaudējumi, EUR1.51 t.0.61 t.-0.59 t.0.52 t.0.04 t.-2.02 t.-2.35 t.Ja mums ir 30 000 mednieku- tad no katra pa 10 EUR- gadā 300 000 . Var sadalīt uz šautuvēm kaut vai 20 -- 15 t.EUR tad no ši pasākuma var vairākkārtīgi palielināt apgrozījumu...2. Ja nav prasība pēc 3. punkta ir ok.3. Par sertificētiem instuktoriem. Ja Latvijā vienu no mednieku pārstāvošo biedrību vada cilvēks, kas pameta Valsts ierēdņa amatu, tāpēc ka sanāca šmuce ar nelikumīgi izniegtām mednieku apliecībām,tad par ko iet runa? Parasts, kaut kur sertificēts- privātstruktūras darbinieks kaut ko apliecinās?Un ko šis privātstruktūras algots darbinieks darīs ar to sarakstu , ko viņam atnesīs šautuves īpašnieks ar tekstu "šie mums izbīdīja likumu, vjag parakstīt!"Neparakstīs?? un pazaudēs darbu?? un kam sūdzēsies?? NEVIENAM- jo tās jau ir tikai tirgus attiecības..Ja vajag ciešu apstiprinājumu- tad tas ir jādara VALSTS algotam darbiniekam, kas gan, kā pierāda gadījumi ar nelikumīgajām mednieku apliecībām,negarantē, ka reāli dabā viss ir bijis likuma noteiktajā kārtībā.4. Ja būtu šāda pārbaudījums- tad noteikti vismaz 5 gadi.- vai arī pieskaņot medīcīnas komisijas termiņam.UN KATEGORISKI nevajag saistīt ar sezonas karti- jo nesakrīt termiņi. Praktiski taču nav iespējams visiem Latvijas medniekiem- februārī martā kau tkur izšaut- šautuvju sezona tomēr ir vasara.. 5. Nu te jau ir tuvāk patiesība- komercmedības ir daudzu kolektīvu sapnis- un būtu reāls pamats papildus nopelnīt.6. PATI PILNĪBA, domāju ka daudzi sāk skaitīt cik naudas nopelnīs..( un dažs labs , saskaitot,ka seifā 8 ieroči , domā kā šo kolekciju aiztransportēt uz šautuvi un cik tas izmaksās)Interesanti, man prasīs ko es medīšu ar konkrēto kalibru un tādu pārbaudījumu arī piemeklēs?Interesanti , kura šautuve piedāvā pārbaudījumu pa peldošu bebru??7. Šis pnkts noderētu jebkurā gadījumā, kaut vai lai pārbaudītu , vai optika nav izsista, vai iegādājot jaunu patronu paciņu paŗbaudīt , kur tā lode lido.8.1 Pavisam nopietni- vabūt labāk atjaunot Obligāto militāro dienestu, kā arī militāro apmācību skolā, lai ar ieročiem iemācītos apieties arī neatkarīgi no mednieka statusa.8.2 Pielīdzināt SASA šaušanas sacensību kalendārā iekļautos pasākumos sasniegtos rezultātus, šai praktiskai pārbaudei. Vimaz tad ir ticība, ka rezultātus nenopirks par naudu.

Andris Zariņš: «5.ārzemju viesmedniekiem pirms medību kartes saņemśanas jānokārto praktiskās šaušanas ieskaite ,ko viesmedību organizators iesniedz meźa dienestam.»Šo punktu vismazāk ticams ka pieņems!!! Jo dažam likuma bīdītājam viesmednieku uzņemšana ir maizes darbs, neies tak to sarežģīt! :D Un ja pieņems, tad papīriņa nopirkšanu iekļaus cenā. Otrkārt viesmednieka papīrus kārto vēl pirms viņš ir ieradies Latvijā, tā ka šaušanas papirčiku Latvijā pirms kartes izsniekšanas nokārtot nebūs tehniski iespējams!!!! Veči nevajag sapņot par nerealizējamām lietām. Pirms mēs kko ierosinam ir lūgums pašiem noskaitīt līdz desmit un padomāt cik tehniski realizējams ir priekšlikums, un vai viņa realizācija neapdraud kādu biznesa nozari!

Viesturs Krūmiņš: Kāpēc nevarētu pa mērķi šaut ar 223???????????Jebšu jānokārto ar katru šauteni, kura ir? Ja pareizi atceros, tad es eksāmenu kārtoju ar kaut kādu 223? Tad mani nedrīkstētu pielaist pie limitētajiem????????Sašaus te ar švako pulveri pa mērķi un medībās būs vēkšpēdus... Kāda tur vairs drošība!

Ivars Ozoliņš: «Harijs Sūrais Šodien, 08:48Ivar- zinu to krustojumu:)), bet man ar ašdesmit gadu stāžu nu točno negribētos pārlikt braukšanas eksi.»Un kāda atšķirība- ja paņemam skaistos saukļus un paši sev pajautajam vai mēs zinām ŠODIENAS ceļu satiksmes noteikumus???Jā mēs iztiekams ar PIEREDZI un kāpēc šī PIEREDZE neder medību jomā???

Viesturs Krūmiņš: Moška arī šaut nemāku... Paņemšu lielāku kalibru, mācēšu? Mērķi kraukļi neēdīs!Un ar asinspēdu viņš neaizies tālāk par sliežu galu.

Pēteris Siksna: Vai nevajadzētu visu secīgi ? No sākuma apspriest, vai esam par vai pret šādu likumu . Ja esam par, tikai tad ķerties klāt un ķidāt Aivara jaunizcepto likuma projektu .

Viesturs Krūmiņš: Esmu kļuvis par loku un arbaletu atbalstītāju medībās. Ārzemēs taču medī...

Viesturs Krūmiņš: Velns, baigie sūdi! Man liekas, ka tai bultai pamaz enerğijas...

Harijs Sūrais: Interesanti, kā locinieki kārtos šaušanas eksi ar loku????????

Viesturs Krūmiņš: Un uz šautuvi pie instruktora pēc padoma un patrenēties arī neaiziesi... Vai tagad būs arī tas jāievieš?

Andris Zariņš: «Esmu kļuvis par loku un arbaletu atbalstītāju medībās. Ārzemēs taču medī...»Cik reizes var atkārtot - ES Direktīva aizliedz medības ar arbaletu Eiropas Savienībā!«Interesanti, kā locinieki kārtos šaušanas eksi ar loku????????»Domāju, ka likuma bīdītāji ir jau vienojušies kura būs vienīgā un īstā biedrība Latvijā kas ar to nodarbosies! Es pat zinu kura.... :D P.S. Bet man patiešām nav žēl ka viņiem tiks!

Aigars Remess: «Domāju, ka likuma bīdītāji ir jau vienojušies kura būs vienīgā un īstā biedrība Latvijā kas ar to nodarbosies! Es pat zinu kura.... :D P.S. Bet man patiešām nav žēl ka viņiem tiks!Patīk»Bet tākā "šī vienīgā un īstā" ir saistīta ar šo murgu, ko te apspriežam ,tad IR viela pārdomām par atbalstu.....

Vilis Ernstsons: Par cik nezināju par arbaleta liegumu,radās jautājums, kurā valstī ar likumu ir noteikta atkārtota šautuves apmeklēšana.Vācija tika piesaukta,Zviedrijā itkā ir nedaudz savadāk.Kā ir citur?

Kaspars Kusiņš: Visus, kam ir ieroči, vieno viena lieta-patīk šaut. Caur medniekiem vieglāk pie ieroča tikt nekā attiecīgo sporta klasi sasniedzot, pēctam medības lielākajai daļai ir pieejamākas kā šautuve, neticu ka tiekot pie ieroča mednieki apsolās šautuvē vairs savu kāju nespert. Problēma ir šautuvju trūkums un tas ka no šaušanas baidās kā no uguns, ja izdzird šāvienu tad jau nu noteikti kādu galē nost. Ierocis ir paskaļš mednieka darbarīks, tāpat kā vijolniekam vijole un lai labi pārvaldītu ar abiem ir jātrenējas. Ierocis redz esot radīts nogalināšanai bet ja necenšas nevienu nogalināt tad ierocis pats par sevi to nedara, ja nepareizajās rokās nonāk vijole ar to arī var cilvēku nosist bet tam viņa nav radīta. Karabīne un bise ar lodi piekrītu ir ļoti bīstami, bet šķīvjus jau nu gan jebkur var klapēt.

Ēriks Bergs: «Kā kaut ko tik stulbu var uzrakstīt?»Līdz šim esmu atturējies citu komentārus raksturot ar atbilstošiem epitetiem, arī šoreiz atturēšos... Bet, ja Tev tiešām šāds viedoklis ir, tad varēji jau nu papūlēties pamatot.Ja nesaprati manu domu, tad obligātā šaušana plānojas šaut nemācētāju dēļ, nevis negadījumu. Par auto ir cits stāsts - tur noteikumus pārkāpj pārsvarā apzināti, nevis nemācēšanas dēļ...

Arnis Puksts: Aivaram B. daži sakarīgi ierosinājumi. Vienīgi par tiem ieročiem - tur gan ir mazliet auzās iebraukts. Ko ta es tagad ar visiem 4 stroķiem kārtošu eksi, jo pamazām tjūnēju ekipējumu tā, ka katram medību veidam būs savs verķis. Tāda prasība būtu ne tikai nesamērīga, gribētu teikt, ka pat antikonstitucionāla. Analoģijā no auto vadīšanas - eksis būtu jāpārliek ar katru jaunu auto :)Offtopic - Ērik, izlasi, ko uzrakstīji, un padomā, cik tas bija gudri - katrs pūdelis esot nelaimes gadījums. Par šaut nemācētājiem - nez, kā viņi nolika eksāmenu, ko? Par auto cits stāsts? Noskaties un padomā par kontekstu, vai tiešām auto braucējiem regulārs eksāmens nebūtu vajadzīgs kā ēst?:1. http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/novados/lasitajs-iemuzina-parkosanas-paraugstundu-daugavpili.d?id=490509272. http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/novados/video-autovaditajs-salaspili-pamatigi-parkapj-celu-satiksmes-noteikumus.d?id=490337333. http://www.delfi.lv/news/national/criminal/video-avarija-pie-rigas-apvedcela-viens-cietusais.d?id=49049221

Āris Graudiņš: Viss elementāri.Gribi medīt dižmedījumu,kārto eksi ar normālu ieroci,gribi šaut lapsas un vārnas,kārto ar 223.Tāds maseņu šāvējs pēc šāviena ar normālu kalibru sēž sniegā un bola acis.Par trāpīšanu varat pat neieminēties!!

Ēriks Bergs: Arni - nevienā brīdī nerakstīju, ka pūdelis= medību negadījums. Ja saproti, kāpēc top grozījumi, tad tak mēs runājam par nemācēšanu šaut, vai ne? Un garām neviens apzināti nešauj, atšķirībā no Taviem video, kur iemesli ir apzināta noteikumu pārkāpšana.

Ivars Ozoliņš: «Ēriks Bergs Šodien, 13:59Arni - nevienā brīdī nerakstīju, ka pūdelis= medību negadījums. Ja saproti, kāpēc top grozījumi, tad tak mēs runājam par nemācēšanu šaut, vai ne?»Ērik- ar ko ir pamatots viedoklis, ka mednieki nemāk šaut?? Uz šautuvju instruktora baumu līmeni??

Viesturs Krūmiņš: «Citāta kārto eksi ar normālu ieroci»Ja vēl paši gudrākie sāks spriest, kas ir normāls ierocis, tad būs pavisam auzas.Slinkums meklēt, bet vai tik šajā pašā forumā nelasīju, ka rem mag un win mag jaudīgākā gala īpašnieki neesot tie naskākie šautuves apmeklētāji.Diez kāpēc? Vai tad tiešām ir tik grūti sajēgt, ka tas puskalibrs priekš tam arī ne vienam vien ir domāts- lai uzlabotu savas šaušanas prasmes? Nē, nebūs tev šaut lēti! Medības nav nabago sports.Nu bet tad lūdzu- visus jaunos medniekus, kuri kārto uz vītni sadalam divās vai vairāk grupās un nodrošinam ar tādu ieroci, tādā kalibrā, kādu viņš plāno iegādāties...Var jau izteikt spriedumus, bez kāda pamata... Un var būt vecis ar vislielāko. Man nav žēl, ja kāds trenējās ar lielgabalu. Bet vienkārši tas nav vajadzīgs.

Viesturs Krūmiņš: « Par trāpīšanu varat pat neieminēties »Es ieminēšos gan.MMD "alternatīvie maziņie" nejēdz šaut! Siluetisti nejēdz šaut!Labi, šaut varbūt jēdz, bet trāpīt ne, tikai acis bolīt.Varētu tā būt?

Arnis Puksts: Ja pie likumprojekta kaut tuvumā stāv tādi, kuri sāk spriest par šaušanas prasmes korelāciju ar ieroča kalibru...nu vai ziniet, tad tālāk jau vairs nav kur. :) Cerams, ka neviens no šiem ģēnijiem nav ar šautuves instruktora sertifikātu? Jo, ja ir - tad tur ir darbs KNAB. :DBraukšana ar mazlitrāžas auto atšķiras no braukšanas ar 3.5 čiptjūnoto mēbēvē, bet nez kādēļ eksi neviens neprasa pārlikt? Un tagad salīdzinām, kas atšķiras vairāk praksē - braukšana vai šaušana?

Ģirts Vārna: Nu jopt var kāds iedot vienreiz tos ciparus vai nevar? Pietiek fantazēt par nemācēšanu un pūdeļiem, dodiet reālus skaitļus. "Daudz" nav skaitlis :D

Aivars Bundzens: ...privātā un šautuvju biznesa viszińiem atjautības uzdevums ko uzrakstijis Ivars. ,es nedaudz papildināšu . Reālie ieguldijumi izbūvē un iekārtās kādi 30 tūkst .Ls privātā nauda, apm .4 tūkst. MSF atbalsta nauda , tad vēl kādi 25 -30tūkst .euro privātā nauda uz šo brīdi . plus nesaskaitāmais darbs,darbs darbs infrastruktūras uzturēšanā. ,:). tā ka es priecājos par katru jaunu šautuvi un medību un šaušanas sporta mecenātiem . lasi-dullajiem ,kam patīk naudu izšaut gaisā.,:)))

Ēriks Bergs: Ivar - baumas rodas no patiesas informācijas trūkuma, vai ne? Tāpēc atbalstu obligāto "atšaušanu" - tad arī būs reālie cipari kurš ko var. Un, ja par biznesiem runā, tad novēlu visiem šautuvju īpašniekiem, lai likumu pieņem - tad, iespējams, uzlabosies gan šautuvju pieejamība, tehniskais aprīkojums utt... ieguvēji būs arī mednieki.

Ivars Ozoliņš: Bundzena k-gs- Paldies-par atšīfrējumu atjautības uzdevumam- tad ir pavisam skaidrs ,ka ar esošo peļņu 1.5 tūkstoši gadā, un pamatā apkalpojot tikai sportistus, savu ieguldīto naudu varat nesagaidīt atpakaļ.Un tieši tāpēc es nebrīnos- par ierosinājumiem kārtot obligāto šaušanas pārbaudi..Bet ziniet- arī mēs ieguldam savu naudu savos ieročos , arī pērkam un šaujam munīciju gaisā- bet tik cik katrs varam atļauties.Un neredzu pamatojumu tam, ka ja Jūs esat ļoti daudz ieguldījis- tad man ir PIENĀKUMS Jums šo naudu atdot...

Viesturs Krūmiņš: Es arī priecājos.Un ikvienam gribētos, lai viņa izdevumi būtu mazāki, savukārt ieņēmumi-lielāki pie kaut kādas mērķa sasniegšanas un darbībām.Visi skaita kapeiku.Domāju, ka kas līdzīgs "patronai ar centra kapsuli" skanētu gana labi.Neveicina šaušanas sportu...Veicina 308- visam.

Ivars Ozoliņš: «Ēriks Bergs Šodien, 16:23Ivar - baumas rodas no patiesas informācijas trūkuma, vai ne? Tāpēc atbalstu obligāto "atšaušanu" - tad arī būs reālie cipari kurš ko var»Ērik- vai nevēlies katru gadu satiksmes noteikumus un braukšanu pārlikt?Arī tad redzēsim cik var nokārtot ar pirmo reizi, un nebūs baumu, ka katrs trešais noteikumus nezin un braukt nemāk.Bet cik tas MAKSĀS un vai to Latvijas iedzīvotājiem vajag??

Ēriks Bergs: Man nav saprotama šī salīdzināšana ar auto vadīšanas prasmēm. Tad, drīzāk, varētu salīdzināt ar auto TA iziešanu. Bet, ja nopietni, tad gan Eiropā, gan Latvijā ir gana daudz specialitāšu, kur ik pa laikam ir jāatjauno prasmju sertifikāts.

Ģirts Vārna: Kur vēl Eiropā notiek mednieku šaušanas pārbaudes? Konkretas valstis lūdzu un pārbaudes formātu tajās.

Ivars Ozoliņš: «Ēriks Bergs Šodien, 16:46Man nav saprotama šī salīdzināšana ar auto vadīšanas prasmēm.»Gan auto, gan ierocis ir paugstinātas bīstamības avots. Un no auto avārijām Latvijā noteikti cieš vairāk cilvēku kā no ieročiem.Tāpēc arī salīdzinām..

Pēteris Pētersons: Ģirts, Igaunijaa ir ikgadeejie eksameni....smalki nezinu, bet sisteema ir taada, ka viss daras pakaapes uz kaadu noliec praktisko eksaamenu, taadu medibu atlauju iedo, tb, vai var medit tikai uz gaidi, vai iet dzneejmediibaas, vai vispaar tik pa dzineeju bez ierocha...tas taa apmeeram...

Pēteris Pētersons: Domaajams, ka likumu groziit grib ruupeejoties par dziivnieku fixaaku bezmoku izbeigshanos...lai preciizaak un aatraak izbeigtu medijamo dziivnieku, ir jaamak preciizi shaut...taapec ari grib ieviest shādas praktiskās parbaudes...jo reizeem dzineejmediibaas shaavienu ir vairaak nekaa atziistas shaavienu autori...kautreejas par puudeljiem utt...parasti visi zin par preciiziem veiksmiigiem shaavieniem...taapat ari individuaali medijot...Ja Ivars Ozoliņš runaa par naudas lietaam, tad pastaav tachu ari sporta muniicija, kas ir daudz leetaaka, kaa ari pneimatiskie ierochi, masenes, ar ko treneeties, lai uzlabotu shaaviena izpildijumu...ir viiri, kuri uzskata, kas tie par kraamiem- gaisenes un masenes, jaashauj tachu visur ar mediibu muniiciju, bet lai iemaaciitos, tas nav vajadzigs.bet viss atkariigs no taa kaadus noteikumus ieviestu shaadu eksaamenu-paarbauzhu gadijumaa...

Gatis Briedis: Vai Jūs nopietni domājat , ka tagad veči šauj sūdīgāk kā agrāk ? Tam visam ir vienkāršs risinājums - palieliniet eksāmena nolikšanas latiņu .Ko Jūs gribat slaukt vīrus , kas atdevuši medībām pusmūžu .Nekādas cieņas ! Man kauns te dažu vietā .

Ivars Ozoliņš: «Pēteris Pētersons Šodien, 19:31Ja Ivars Ozoliņš runaa par naudas lietaam, tad pastaav tachu ari sporta muniicija, kas ir daudz leetaaka, kaa ari pneimatiskie ierochi, masenes, ar ko treneeties, lai uzlabotu shaaviena izpildijumu...»Pēteri Pēterson.Es par savu šaušanas prasmi nekaunos un no pārbaudījumiem kā tādiem nebaidos. Arī mūsu kolektīvā jau vairākus gadus notiek kolektīvais pasākums, kurā šaujam gan ar gludo , gan ar spico. Un tie kas nesašauj nolemto- tie paši brauc pēc tam individuāli.Un lai sarunātu šautuvi augusta beigās /septembra sākumā mēs to rezervējam jau martā.Un nezinu, kā tā viena šautuve tiktu galā, ja VISI mūsu novada kolektīvi izlemtu rīkot šādu pasākumu. Neiespējamā misija brīvdienās- jo šautuvē norisinās aŗi sporta pasākumi..Es esmu kategoriski pret PIESPIEDU pasākumu, jo šobrīd pakapojuma cena ir atkarīga no pieprasījuma, un ņemot vērā, ka VISIEM nav jāšauj- šautuves izmaksas ir adekvātas.Bet ja šautuves īpašnieks sāk stāstīt par to ka jāšauj ar visiem 'īpašumā esošajiem ieročiem- nu tas vienkārši norāda, ka neiet runa par pieredzi , bet tikai par naudas iekasēšanu.

Pēteris Siksna: «Domaajams, ka likumu groziit grib ruupeejoties par dziivnieku fixaaku bezmoku izbeigshanos...lai preciizaak un aatraak izbeigtu medijamo dziivnieku, ir jaamak preciizi shaut...taapec ari grib ieviest shādas praktiskās parbaudes...»Šito lasu un no smiekliem var kājas notirināt ! Pēteri Pērterson ,Tu no Marsa ? Pa Zemes dzīvniekiem esi šāvis ? Atceros , kā stundas divas lencām kuili , kuram 12 kal. lode bija izgājusi cauri sirdij . Līdzīga situācija bija arī ar alni . Visi trāpījumi desmitniekā ! Tās ir tikai atrunas , līdzīgi bija ar cirka dzīvniekiem un vienmēr kad kāds projekts jādabuj cauri , visu ko izdomā . Ja šitā turpināsies , tad pirms šaut pa kuili būs jāraida brīdinājuma šāviens gaisā ! :)

Harijs Sūrais: Pēteri Siksna- Atceros , kā stundas divas lencām kuili , kuram 12 kal. lode bija izgājusi cauri SIRDIJ . Līdzīga situācija bija arī ar alni . Visi trāpījumi desmitniekā ! - Tu savām pasakām tici:))??????????

Pēteris Siksna: Var redzēt ,Tev tā medību pieredze tāda paknapāka . Pienāks laiks , ka arī Tev nāksies kādai "pasakai" noticēt .

Pēteris Siksna: Vispār jau no deviņdesmitajiem - ja var ticēt . Tas , ka stāžs salīdzinoši liels, nenozīmē ka esi aktīvs mednieks .

Harijs Sūrais: Ar cauršautu sirdi- divas stundas- nu moins:)), to nu gan es gribētu redzēt!!!

Gatis Briedis: Kāda nahren tur dalīšana aktīvais vai pasīvais .Kādi ieroči un optikas bija tad un ir tagad .Šaušana medībās un šaušana šautuvē ir divas dažādas lietas - to iegaumējiet . Šautuvē Tu iepazīsti savu ieroci , sarodi ar to , iemācies nenoraut šāvienu un viss . Visas tās teorijas par apsteidzēm medībās nedarbojas tā kā šautuvē , tur jau jāstrādā iekšējam kompim (čujai) .Visvairāk mednieki grēko ar pareiza attāluma noteikšanu līdz zvēram . Pēc manām domām tā pāršaušana neko kardināli medību procesā neuzlabos . Lai cik tas stulbi izliksies , bet te Man gribētos teikt vai tas Tev ir dots vai nav un šautuve Tev iemācīs tikai autumātiski darboties pieskaņojoties tikai šautuves apstākļiem un nevis reālajām medībām .Tā arī ir viena no medību aksiomām .

Māris Mednieks: Tie, kas uzskata, ka par labu šāvēju piedzimst, nevis iemācās šautuvē šaut, pastāstiet, lai piedzimtu puika izcils šāvējs, jūsu vecāki veica kaut kādus rituālus, gāja pie vārdotājas, aizlūdza baznīcā????? :)))Lai iemācītos spēlēt klavieres vai vijoli ir ilgus gadus jāmācās, tikai šāvēji piedzimst... :)))Lasot šo foruma sadaļu ātri vien viss paliek skaidrs.... Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - Ēriks B, Aivars B, Māris B. u.c.... Savukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji. Vēl kas mani izbrīna - tā bija frāze par vīriem , kas mūžu pavadījuši mežā.... :))))) Nu jā , viņi ir nopelnījuši iespēju šaut zvēriem kuņģī un kājās.... Izcila doma.Ceru, ka šo foruma sadaļu lasa tie, kas gatavo izmaiņas likumā - viņiem ir jāredz - eksāmens ir vajadzīgs un jo ātrāk, jo labāk.P.S. Padomju laikā pāris gadus noteikumi paredzēja, ka gaides medībās licence bija jānoraksta pēc šāviena. Ja negrib kārtot eksāmenu, tad varētu iet šādu ceļu...

Aigars Remess: «Visas tās teorijas par apsteidzēm medībās nedarbojas tā kā šautuvē , tur jau jāstrādā iekšējam kompim (čujai) .Visvairāk mednieki grēko ar pareiza attāluma noteikšanu līdz zvēram . Pēc manām domām tā pāršaušana neko kardināli medību procesā neuzlabos .»Pilnīgi piekrītu Gatim.Nevar sunim, aplokā kur iežogots meža ruksis, iemācīt medību zinības .... tieši tāpat, homosapienam, nevar šautuvē iemācīt medīt.Medībās dzīvniekus, NEAPZINĀTI, saskādē VISĀDA LĪMEŅA ŠAUTPRATĒJI.....un ja kāds saka pretējo, tad viņš melo. Vienīgais veids, kā nepieļaut, lai pēc medībam medību platībās nelāgi neostu - ir medību procesā (jebkurā) izmantot medību suņus.

Pēteris Siksna: Harijam . Sirds ir liels muskulis un ja trāpa pa apakšas daļu , kur nav tieši kambarī , tad toč uz vietas nekrīt un pat var izdzīvot. Vēl bija , ar pilnīgi atšautu sirdi, kura bija atrauta no asinsvadiem , divgadnieks aizskrēja krūmos 250-300 m un bija apgriezies uzbrukumam .

Ivars Ozoliņš: «Māris Mednieks Šodien, 22:43Lasot šo foruma sadaļu ātri vien viss paliek skaidrs.... Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - Ēriks B, Aivars B, Māris B. u.c.... Savukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji. »Nu Māri M. piesakos uz dueli Paleju šautuvē pēdējā Jūlija sestdienā- disciplīnā "universālais mednieks"Novērtēsim- ko katrs var izdarīt.

Aigars Remess: «Ceru, ka šo foruma sadaļu lasa tie, kas gatavo izmaiņas likumā - viņiem ir jāredz - eksāmens ir vajadzīgs un jo ātrāk, jo labāk.»Nevis eksāmens" jāuzspiež " esošiem medniekiem , bet kaut kas jāmaina sākum apmācībā. Jo no kurienes rodas tie , kas" nemāk" apieties ar ieroci ????Kads takš viņus ir atestejis ???? Var būt jāskatās, kura kantora medniekkursus ,konkretais indivīds ir apmeklejis ???? Kurā sertificētajā šautuvē ir ieguvis zināšanas par apiešanos ar ieroci ???

Pēteris Siksna: «Vēl kas mani izbrīna - tā bija frāze par vīriem , kas mūžu pavadījuši mežā.... :))))) Nu jā , viņi ir nopelnījuši iespēju šaut zvēriem kuņģī un kājās.... Izcila doma.»Nu , mīļais cilvēk , no kurienes Tu šitādu izrāvi . Un vēlreiz, visu laiku Tev un līdzīgajiem skaidro , ka neviens nav pret šaušanas treniņiem ( pats ļoti daudz trenējos un man nav vajadzīgi ne jūsu instruktori , ne šautuves ), bet ir kategoriski pret šo biznesa projektu , kuru kāds , vai kādi grib ieviest kā obligāto .

Arnis Puksts: Māris Mednieks - analogi ir ar autobraucējiem! Tātad, grozījumi jātaisa vienotā paketē ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā! Un ne savādāk.Katram medniekam, kurš medī, noteikti ir gadījies netrāpīt 100% situācijā. Tas pats par savainojumiem. Smilga, zariņš, dzīvnieks vienkārši pakustējās vai tieši pretēji apstājās brīdī, kad tika spiests sprūds, munīcija vecāka (noliktavā, veikalā xviņzin cik ilgi stāvējusi, cik ilgi pie mednieka)...kā to uzlabos šautuve? Nekā. Pilnīgi nekā, reālā dzīve nav pat simulators, tā ir reālā dzīve. Tie ir murgi, ka to kaut kādā veidā uzlabos šautuve.Vienlaicīgi, ir skaidrs, ka kaut kādu pārbaudi vajadzētu - un ne tikai šaušanu, bet arī teoriju. Lai, piemēram, nebūtu stāstu par "lodi, kas ieskrienas" :D (ar to domājot, ka lode pie stobra gala ir mazāk jaudīga nekā tad, kad tā ir kādu gabalu lidojusi), vai stāsti, ka "pirmie bauro jaunie buļļi", vai vēl dažādi brīnumi. Bet šobrīd tas viss izskatās pēc - "sanāca paziņas uz kopīgu tusiņu, paņēma sociālo lubrakantu, daži sāka žēloties, ka bizīts nerullē - izlēma, vajag no tiem draņķa medniekiem nokāst vēl!"Pret esošo veidu, kādā tiek virzīti grozījumi man ir iebildumi:1.Pilnīgi infantili argumenti (tos var palasīt šeit pat, jo īpaši man patīk "viena tante teica" par diži objektīvo statistiku);2.Pagaidām izskatās, ka brutālā veidā tiks atstātas iespējas "par mazu, bet taisnīgu atlīdzību" papīru vienkārši nopirkt;3.Lielā mērā tas patiešām var no medību procesa noņemt vēl kādu mednieku, bet mūsu jau tāpat ir maz un būs vēl mazāk - paaudžu nomaiņa nenotiek vai notiek nekvalitatīvi - uz pamatā pilsētas mednieku rēķina. Sekas? Nākošie grozījumi cīņai ar sekām (postījumi), kas turpinās ārdīt medību saimniecību. Atgādināšu, iecirknis, kas ir zem tūkstoša hektāriem vai daži tūkstoši hektāru ir medību saimniecībai kaitīga parādība. Vai tiešām šodien, 2017.gada vidū LIELĀKĀ MEDĪBU SAIMNIECĪBAS PROBLĒMA(!!!) IR FAKTS, KA MEDNIEKI PAR MAZ IET UZ ŠAUTUVĒM?

Māris Mednieks: Armi, autobraucējus kontrolē un soda CP. Tos, kas sakrāj soda punktus, tos sūta uz "svētdienas skolu".

Arnis Puksts: Māri, medniekus kontrolē un soda VMD un arī Valsts policija, saitībā ar ieroču apriti. Tos, kas pārkāpj - tie parasti uz laiku vai pavisam paliek bez rīkiem un bez tiesībām medīt. Tiešām to nezini? :)

Aigars Remess: «Armi, autobraucējus kontrolē un soda CP. Tos, kas sakrāj soda punktus, tos sūta uz "svētdienas skolu".»Nu tik nestāsti, ka mednieki netiek sūtīti uz "svētdienas" skolām...., ka nav kontroles. Tā pati CP diezgan stingri uzrauga.

Arnis Puksts: Vispār man tāds filozofiskas dabas jautājums - vai tiešām vairums tās vienas organizācijas biedru biedri (jo pamatā mednieks par biedru kļūst caur būšanu citā biedrībā) atbalsta šo ierosinājumu? Tie, kas neatbalsta, vai esat caur saviem pārstāvjiem uzdevuši jautājumu, par tik būtiska jautājuma virzības tiesiski ētisko pusi? Galu galā, tā taču nevar būt, ka valde vai kādi pietuvināti čaļi šaurā lokā vienkārši kaut ko izdomāja :)

Viesturs Krūmiņš: «Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - /quotes]Labrīt! Es arī būtu par! Ticiet man! Tas ir tik pat loğiski kā nepirkt pienu, ja esi govju ganāmpulka galvenais slaucējs. Vai neliet benzīnu statoilā, ja esi zemnieks.Šautu uz urrā un nokārtotu aiz gara laika, kad sanāk.Sev jau nemaksāsi par katru sēriju... Es točna nemaksātu.

Ģirts Vārna: Māris Mednieks tik dod ar savu fantāziju, sāc vienreiz likr galdā reālus faktus un skaitļus, nevis "viena tante teica". Varu tev pateikt, ka varu mierigi sašaut cūkā 80-90 punktus, bet dzinējos ibom pēdējā sezonā dakuja sanāca pašaut garām. Tad ko man mainīs eksāmens?

Ivars Ozoliņš: Un ja skatās par medībām ar loku- LMS vadība jau 4. jūlījā priecājās par Somiju- "Cerams, ka Latvijas deputāti sekos šim un daudzu citu Eiropas valstu piemēram "Un tā ir organizācija, kas cīnījās pret nakts redzamību medībās uz lapsām un jenotiem- pamatojot, ka būs malu medības.Tagad bez problēmām, pa kluso varēs medīt gan nelimitētos , gan rukšus... Droši vien atkal atestāciju gribēs uzticēt PRIVĀTAM kantorim, un gan jau biznesa plāns ir- lai pie mums var medīt komercmednieki no Eiropas..Bet M.M varēs bļaut , ka tagad vēl vairāk esot ķraukļu barības un pi evainas ir mednieks parastais, kas nav bijis šautuvē..

Uģis Gizmo: «CSavukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji »Tiešām esi tik drošs? Un kāpēc Tu iedomājies, ka jādara tieši tā kā daži sporta šāvēji saka? Visiem pajautāt? Tu esi tik pārņemts, ka pat nespēj izlasīt ka šeit īsti neviens nav pret šaušanu kā tādu - problēma ir tajā, ka cilvēki tiks čakarēti un pēc fona izskatās ka pamatīgi!!!

Pēteris Pētersons: Ivar, kāpēc nešauj skrejošos???Māris MednieksŠodien, 22:43Lasot šo foruma sadaļu ātri vien viss paliek skaidrs.... Par šaušanas eksāmenu ir cilvēki, kas paši daudz laika pavada šautuvēs - Ēriks B, Aivars B, Māris B. u.c.... Savukārt šaušanas eksāmena noliedzēji ir virtuālie pogu klabinātāji.Nu Māri M. piesakos uz dueli Paleju šautuvē pēdējā Jūlija sestdienā- disciplīnā "universālais mednieks"Novērtēsim- ko katrs var izdarīt.

Jānis Vesets: Jā, 700 verdzības gadi latviešos ir iedzinuši kalpa sindromu: lasu šo diskusiju un brīnos par to, ka mednieki PAŠI grib, lai VALSTS (kungs) tos uzrauga un kontrolē vairāk, ņem par to naudu un paši mēģina sevi un citus pārliecināt, ka tā būšot labāk... Gribam sev jaunus obligātumus un ierobežojumus? Likums aizies uz urrā - mednieki sev pieprasa, sabiedrība atbalsta, valstij papildus ienākumi!Tiešām, veči, kas par problēmu, jūs sievas nedrāž, ja tā gribat, lai valsts jūs drāž?!

Ivars Linde: Tāpat , ja gribēs pieņems likumu šauŗā ieinteresētu personu lokā, un uzliks visiem par pienākumu....

Viesturs Krūmiņš: Boikots...

Ilvars Liepiņš: Nu izlasīju 19 lpp un sapratu to, ka visi ir par šaušanu, bet negrib lobēt šautuves. Ok sērija 10 Euro, patronas 20 Euro, degviela ~100km/7L=0,95*7=7Euro kopā ~27 Euro izmaksātu šāds eksāmens. Tikai neviens nebļauj par Alkohola lobiju pēc katra nomedīta brieža, aļņa utt., kas redz ir jāapmazgā/jānosvin un tur ~30 Euro sākas tikai laba pudele. Mēs arī protestējām par tehnisko apskati 1x gadā, jo redz citur esot 1x 2 gados. Tikai, kad nosauca, cik auto iziet tehnisko ar pirmo reizi - visi apklusa. Šautuves apmeklēšana un šaušana neko neatrisinās, ja mednieks šaus 1x gadā, tikai šautuvē, obligātajā ieskaitē. Ir mums kolektīvā bijuši gadījums, kad šāva pa briežu bulli ar 12 kal un lode IZRIPOJA no strobra.. Vecas patronas.. Ir arī biedrs kurš nav šāvis gadus 3..4 jo nāk tikai uz dzinējmedībām - t.i. pēc gaļas. Tad vot visi šie reizi gadā 2x gadā arī vismaz izšaus vecās patronas.. un Zinās vai ierocis vispār vēl strādā. Pārējiem protestētājiem domāju ka vienkārši patīk iestāties tādā pozā, ka viss ko liek mums darīt ir slikti. Cilvēks, kurš grib labi trāpīt, zināt ,kur lode lido utt. jau apmeklē šautuves un viņam arī nebūtu problēma to eksāmenu nokārtot. Lielākie bļāvēji man liekas ir retākie šautuvju apmeklētāji. Varu arī kļūdīties, bet nu tad viņi iegulda ieročos tūkstošus, bet negrib iztērēt 30euro reizi n-gados.. Smieklīgi..

Martins Kaparsmits: Sveiki!Sākumā- es esmu pret obligāto šaušanu.1.Tas neatrisinās problēmu(īstenībā tā nav problēma, bet gan medibu situācija)ar "pūdeļiem" jo šautuve un mežs nav salīdzināmi, šautuvē nav stresa, adrenalīna pieplūduma zvēram tuvojoties, nav koku, krūmu, blakus mednieku u.c., blakus faktoru kas ietekmē mednieku uz medību līnijas. Kā piemēru varu minēt pats sevi-šautuvē es izpildu "sporta meistara"kritērijus, bet mežā man gadās arī netrāpit un ne jau tāpēc ka es nemācētu šaut.2. Obligātas šaušanas vietā labāk būtu jāmāca/jāatprasa drošibas prasības, elementāra rīkošanās ar ieroci. Un atkārtoti jāmaca princips "NEESI PĀRLIECINĀTS, NEŠAUJ"3. Daudzi vecāka gada gājuma mednieki(pensionāri) nāk uz dzinējmedībām, nevis lai šautu, bet lai būtu kopā ar domubiedriem, 90% gadijumu viņi tā pat nešauj pa dzīvnieku. Un tagad prasīt šiem kungiem no savas pensijas vēl maksāt par kaut kādu eksāmenu, kura kritēriji ir pievilkti līdz ar nagiem. Ko viņiem darīt, ja nenoliek? Iet dzinējos?Es šo visu "obligāto "pasākumu atstātu uz kolektīvu atbildību,lai organizē/neorganizē pirmsdzinēju sezonas šaušanas-paši lemj kuru pielaist, kuru nē. Ja dodas viesmedības, tad kolektīvs var pārbaudīt mednieka iemanās pirms laist savas medību platības.

Uģis Gizmo: Ivar L. Nu bet 10+20+7=37 Varbūt Tev vajag vēl vienu reizi likt vidusskolu pabeigt?

Pēteris Siksna: Izlasīt 19 lpp. un neko īsti nesaprast ! Es saprotu, apjoms liels ,nav nekāds romāns un daļa rakstītāju arī tā īsti nemāk noformulēt savu domu . Ja Tu, Ivar, to lasītu kā neitrāls novērotājs , tad varbūt te daudz ko saskatītu savādāku . Tu to lasi kā ieinteresētā persona , kā vienas no pusēm aizstāvis , izskatās lobētājs . Tādēļ uz objektīvu vērtējumu neceram . Domāju šī tēma būtu jāliek balsošanai . Citādi sanāks kā ar to tehnisko skati , kuru pieminēji . Ideja bija laba , bet lielais instanču buldozers to visu nolīdzināja neļaujot tautai pat kārtīgi izteikties . Runājot par tiem pierādījumiem . Tos var cik uziet aiz matiem pievilkt , īpaši ja tāda nauda slīd no rokām ārā . Vēlreiz esmu par to , ka tā ir katra kolektīva iekšējā lieta . Esmu pret piespiedu biznesa lobēšanu . Parasti, ar pūdelētājiem ,vai vecu patronu lietotājiem, vismaz mūsu kolektīvs cīnās ļoti veiksmīgi .

Ģirts Vārna: Auto apskatēm bija reāli cipari, nevis nostāsti ;)

Jānis Vesets: Ja runājam ar medību drošību un cieņpilnu attieksmi pret dzīvniekiem, tur ir tikai viens likums: NEESI PĀRLIECINĀTS - NEŠAUJ! Tā ir katra indivīda iekšējā lieta, to neviens eksāmens, normatīvais akts, vai ierēdnies tev galvā neiedzīs - vai nu tev tas ir, vai nav. Viss pārējais: šautuves, pārbaudes, eksāmeni, utt., nekā personīga, tīri bizness.P.S. Par kaut kādiem $ūda 30 EUR mani varde nežņaudz - pat uzskatu ka sezonas karte pie mums ir neadekvāti lēta, būtu gatavs arī 100 gadā samaksāt.

Viesturs Krūmiņš: Man personīgi nepatīk, ja skaita svešu naudu un izdomā cik kuram par ko jāgrib un jāvar nolikt. Ja māca dzīvot vispār. Izdomā, kas man ir jāgrib. Rada jaunu birokrātiju un augsni korupcijai. Un man patīk, ja mani neaiztiek. Patīk nevienam nemaksāt. Patīk "bļaut" internetā. Tas tiešām ir smieklīgi, ja nevar tikt galā ar pāris cilvēkiem un panākt kaut kādu disciplīnu. Vajag padomāt divreiz vai pietiks resursu ķerties klāt visiem.Vajag saprast, ka cilvēki ir dažādi. Aizvāc visus vecos (padomājot kā pašam ies) ar bisēm. Aizvāc tos ar tām tūkstošu plintēm, kuri visam liek mīksto (slabo?) Un atstāj tos, kuri skrien maratonu, un nelieto alkoholu. Uztaisi šautuvi, kur gribas atgriezties.Visa problēma.

Ivars Ozoliņš: «Pēteris Pētersons Šodien, 10:33Ivar, kāpēc nešauj skrejošos???»Es taču vienreiz to skaidroju.Netaisos cīnīties ar sportistiem.Katram savs hobijs- vienam patīk sāut pa papīru- tas iet uz šautuvi, otram patīk daba, klusums un citas lietas. Man labāk patīk medību process..

Gatis Gulbis: Joprojām nevaru saprast mērķi grozījumu mērķi regulārai šaušanai!Ja mērķis ir uzlabot drošību, tad regulāra šaušana nav panaceja!Tas var būt tikai viens no solīšiem lai to uzlabotu, bet tam jautājumam ir jāpieiet kompleksi (apmācība, izglītošana, principu ieviešana utt.)Bet svarīgākais jautājums, ja šādu soli sper vai ir pārdomāti un zināmi visi nākamie soļi (šautuvju pieejamība - attālumi, darba, laiki, izmaksas utt.). Ja jā tad lūdzu tos publiskot.Personīgi esmu par šaušanu, bet ne tik zaļu, nepārdomātu un uzspiestu versiju, pa kluso uz otro lasījumu iebīdītu. Šim jautājumam vajadzēja būt vismaz apspriestam starp medniekiem, šautuvēm. Kaut vai aptauja tiktu veikta (sabiedriskā apspriešana).Pagaidām izskatās viena cilvēka ideja!Labāk būtu domājuši par svarīgākiem jautājumiem:1) Ārējās robežas, vai principi, ka nav jāskrien katram līgumam pakaļ;2) Atvieglota atskaišu iesniegšana medniekiem un medību olektīviem (aplikācija, reģistrēšanas sistēmā bez epakastiem utt).3) Iespēja licenci norakstīt telefonā izmantojot aplikāciju.4) Vienota dokumenta izveide, bez atļaujām, sezonas kartēm, apliecībām un sazin vēl ko tagad.Bet nu skaidrs ir arī viens, ja turpinās pļurināt šeit un nesekos pašu rīcība, tad nekas arī nemainīsies. Mainīt kaut ko var darot, nevis tikai runājot!

Viesturs Krūmiņš: A ko darīt?

Māris Bērziņš: Lai reizi pa visām reizēm būtu skaidrs Ozoliņam, Pukstam un vēl dažiem. LMS nekādā ziņā nav iniciējusi ML grozījumu iesniegšanu Saeimā. Arī mums tas bija pārsteigums. Tos ir iesniedzis kāds deputāts no LZS.Jā, mēs savā organizācijā par šo jautājumu debatējam jau pusotru gadu, bijām Igaunijā, kur tas darbojas jau 10 gadus. Pārstāvju sanāksmē pat bija balsojums, ja pareizi atceros, apmēram 40:60 par labu nešāvējiem.Situācija patreiz ir tāda, ka šie grozījumi ir nonākuši Saeimā un tiks izskatīti. Tad arī mums tiks jautāts atbalstam tos vai nē. Ja teiksim nē, tad tie tiks skatīti šā kā tā, bet bez mums un tad gan gala rezultāts nav prognozējams, kādi tie būs. Protams,lai mednieki tos atbalstītu, ir jāzina spēles noteikumi par kuriem patreiz vēl neviens nav lēmis vai runājis. Taču tas nav Medību likuma, bet pakārtotu normatīvo aktu - (MK Noteikumu) ziņā. Par to tad arī būs lielākie strīdi un diskusijas un medniekiem ir svarīgi būt tur klāt ar savu viedokli. P.S. Es personīgi atbalstu periodisku mednieka šaušanas prasmju pārbaudi

Viesturs Krūmiņš: Kurš deputāts?Tautai jāzin savi varoņi.

Māris Bērziņš: Domāju, ka ne jau deputāts to izgudroja, pieļauju, ka viņš ir tikai pastnieks.

Aigars Remess: «Lai reizi pa visām reizēm būtu skaidrs Ozoliņam, Pukstam un vēl dažiem. LMS nekādā ziņā nav iniciējusi ML grozījumu iesniegšanu Saeimā. Arī mums tas bija pārsteigums. »Jānim Baumanim arī tas bija pārsteigums ???

Viesturs Krūmiņš: Ja LZS, nu tad jau vairāk jautājumu nav...Nebūtu aizdomas par Lapsas ekoširminieciskumu, ieteiktu uzcept kaut ko rubrikā "pietiek kampt"

Ivars Ozoliņš: «Māris Bērziņš Šodien, 17:01Lai reizi pa visām reizēm būtu skaidrs Ozoliņam, Pukstam un vēl dažiem. LMS nekādā ziņā nav iniciējusi ML grozījumu iesniegšanu Saeimā. Arī mums tas bija pārsteigums. Tos ir iesniedzis kāds deputāts no LZS.»Cik mēs balti un pūkaini visi esam.Vienkārši atvēra likumu, lai pieliktu klāt sadaļu par sodiem no APK, un tā netīšām pielika klāt loku medības, ŗegulāro šaušanas paŗbaudi utt.Un neviens neko nezin, neviens neko nav darījis.Tad jau liela jēga LMS, ka tiek labots galvenais medību likumdošanas akts un par to nevienam neko neprasa.Ko tad neceļat troksni?, ka bez LMS, kas it kā pārstāv xxxx medniekus tādas lietas notiek.Un tas nekas, ka jau 04.07 kāds no LMS jūsmo par to ka deputāti varēs legalizēt loku medības..Cik balti un pūkaini, jāpaskatās, vai aiz loga nav Ziemassvētku laiks..

Uldis Spārns: Hi, hi!"Balti un pūkaini"Tiko uz ielas redzēju "Zaķi" - baltu un pūkainu, - balta, nenosauļojusies un ar neskūtām kājām.;D

Māris Mednieks: «Ārējās robežas, vai principi, ka nav jāskrien katram līgumam pakaļ»Lai arī dažs labs raud pēc "sociālisma priekšrocībām", tomēr būtu laiks saprast, ka vecie laiki ir pagājuši. Vismaz es ceru - uz neatgriešanos. Zeme, mežs ir privātīpašums un neviens nevar zemes īpašniekus piespiest slēgt līgumus pret viņu gribu.Vispār jau rodas sajūta, ka mednieki ir sociālisma palieka, kas ienīst privātīpašumu (citu personu, protams, ne jau savu) un to vien gaida , kad atkal varēs baudīt "sociālisma priekšrocības". Sev tīkamās, protams.... Palasot šo sadaļu to vien jūt - naids pret šautuvju īpašniekiem, kaut kādi murgi par viņu peļņu... Bet neviens nerunā par to, cik lielu darbu un savus līdzekļus šie cilvēki iegulda šajā "biznesā". Par peļņu neviens no viņiem nerunā, atliek vien cerēt, ka atgūs daļu no izlietotajiem līdzekļiem un iespēju uzturēt infrastruktūru.Bet, te - forumā jau visi visu zin labāk. Naudu skaitīt svešā kabatā jau ir viegli, bet nevajag aizmirst par utīm savā kažokā....

Gatis Briedis: Es arī esmu privātīpašnieks , bet tādu patvaļu ko piekopj viena daļa tagadējo privātīpašnieki - " mednieki " Es noteikti neatbalstu .Saceļ torņus ap citu medību kolektīvu mežiem un bliež visu kas nāk ārā bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem .Ja kolektīvs vismaz saudzīgi apietas ar zvēriem tad šie jaunizceptie privātīpašnieki klapē visu pēc kārtas .Mans ieteikums būtu noteikt liegumu 150 m joslā ap mežu masīviem , kas lielāki par 10 ha ,medīt privātīpašniekiem , bez blakus kolektīva rakstiskas piekrišanas .Ja grib novērst zaudējumus , lai slēdz līgumus ar kolektīvu .Starp citu - daudz kur Eiropā privātīpāšniekiem obligāti pašiem jāslēdz līgumi ar medniekiem , nevis kā Mums jālūdzas .

Pēteris Siksna: «Palasot šo sadaļu to vien jūt - naids pret šautuvju īpašniekiem, kaut kādi murgi par viņu peļņu... Bet neviens nerunā par to, cik lielu darbu un savus līdzekļus šie cilvēki iegulda šajā "biznesā". Par peļņu neviens no viņiem nerunā, atliek vien cerēt, ka atgūs daļu no izlietotajiem līdzekļiem un iespēju uzturēt infrastruktūru.» Es pat nezinu ko lai saka , šķiet ka Tev nekas nepielec . Šo argumentu varētu pārfrāzēt arī tā . Es uzcēlu viesnīcu un lai segtu zaudējumus visiem obligāti reizi mēnesī jādzīvo nevis mājās , bet šajā viesnīcā . Kad kāds taisīja šautuvi , vai viņš ar medniekiem konsultējās , veica aptauju , cik šaus ,par kādām cenām. Nesaprotu kāpēc pārējiem jājūtas vainīgiem , ja kādam bizness neveicas .

Viesturs Krūmiņš: « kad atkal varēs baudīt "sociālisma priekšrocības"«Tjipa komandekonomiku? Vecie laiki taču ir pagājuši...

Viesturs Krūmiņš: Zin, kas man visā šitajā pietrūkst? Medniecībā n' shit.Autoritātes...Cilvēki, kurus ciena.

Harijs Sūrais: Pēteris Siksna Vakardien, 22:59Nesaprotu kāpēc pārējiem jājūtas vainīgiem , ja kādam bizness neveicas .Šitas ir LABAIS!!!Izskatās ka tie grozījumi ir vairāk vērstu uz loku šāvējiem, bet mēs te cepamies par pāršaušanu. Izskatās ka kādam bija izdevīgi uzkurināt mūs, lai loki paliek ēnā.

Vilis Ernstsons: Sīkums par lokiem,ēnā var palikt pavisam kas cits.

Viktors Dimpers: Pēteris SiksnaVakardien, 22:59Nesaprotu kāpēc pārējiem jājūtas vainīgiem , ja kādam bizness neveicas .+100 pilnīgi piekrītu. Un šaušanas pārbaudes ir kolektīvu iekšējā lieta, normālos kolektīvos tas sistēmatiski notiek.

Aigars Remess: Man te rodas jautājums LMS radītājiem - kāda velna pēc vajadzēja tērēt laiku, enerģiju (savu un citu) un radīt otru LATMA .... LMS izskatā???

Gatis Gulbis: Nu lūk tagad ir saprotams skaidrs mērķis regulārai šaušanai - atbalstīt šautuves :)«Viesturs Krūmiņš Vakardien, 16:33A ko darīt?»Darīt var sekojošo mednieku pārstāvošās organizācijas (LMS, LATMA), jebkurš kolektīvs (biedrība vai indivīds) var nosūtīt n-tās vēstules vai iesniegumus katram Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas loceklim ar viedokli par priekšlikumiem. Tā būs medus maize opozīcijas deputātiem un dažiem pozīcijas deputātiem paspīdēt.Komisijas locekļu e-pasti:Romans.Naudins@saeima.lvIngmars.Lidaka@saeima.lvEdvards.Smiltens@saeima.lvInesis.Bokis@saeima.lvJanis.Klauzs@saeima.lvArmands.Krauze@saeima.lvIlmars.Latkovskis@saeima.lvAnrijs.Matiss@saeima.lvAivars.Meija@saeima.lvRihards.Melgailis@saeima.lvArturs.Rubiks@saeima.lvJanis.Urbanovics@saeima.lvIvars.Zarins@saeima.lvp.s. Starp citu ir arī citi iespējas uzlabot drošības pasākumus medībās:1)dzinējmedības var notikt tikai no stāvtornīšiem.2) dzinēj medībās pie katra stāvvietas (numuriņa) ar spilgtu krāsu jābūt iezīmētiem šaušanas sektoriem. ir arī drastiski pasākumi :)):1)šaut tikai pa stāvošu mērķi2)reizi desmit gados iziet drošības instruktāžu ( VMD kursus)Bet skaidrs ir viens šo grozījumu mērķis ir saistīts ar dažu labu paputējušu biznesu atblstīšanu uz ierindas mednieku rēķina.

Ivars Ozoliņš: Nu re, Gatis jau pasteidzās.Labi pievienošu es arī ar ieteikumiem, ko varētu ielikt Medību likumā.Lietas, ko varētu ielikt likumos iekšā, kā obligātas:1. Ieroča ikgadējā apkope pie sertificēta ieročmeistara.2. Optiskās ierīces drīkst uzmontēt un ieroci piešaut tikai sertificēti piešāvēji.3. Medību kolektīvā ir jābūt vismaz 2 pick-up tipa automašīnām ar vismaz 3.0 litru dzinēju un ne vecāku par 10 gadiem.4. Medību kolektīva jāslēdz līgums ar uzņēmumu , kas veiks medījuma atkaulošanu un safasēšanu vakumiepakojumā.5. Medību mājai jābūt vismaz 150 k.m. lielai, jābūt pieejamai saunai 24/7 un jābūt vismaz 3 divvietīgajiem nr.6. Medību kolektīva biedriem īpašumā jābūt vismaz 2 Blazer firmas ieročiem.7. Latgalē medību kolektīva biedriem īpašumā jābūt vismaz vienai SAIGA , 223 kalibrā.8. Žurnāla Medības abonēšana katram medniekam9. Medniekam obligāti jābūt biedrības biedram, tādā biedrībā kurā biedru skaits ir lielākas par xxxx10. Par "zelta" buļļiem ( dzīviem) sniegt zinas VMD 24 stundu laikā. 11. Medību kolektīvam jārezervē 1 staltbrieža buļļa, vai Alņa licence Saiemas, vai Ministru kabineta darbiniekiem, kas izniedzama pēc pirmā Saimas , MK pārstāvja pieprasījuma , neatkarīgi no sezonas.

Harijs Sūrais: Izskatās drakoniski, labi ka joks:))

Pēteris Siksna: Diemžēl, daudz kas no šī joka ar laiku var kļūt par realitāti . Ja tā paskatās , tad visās jomās pamazām tiek piegrieztas skrūves . Likumi tiek pakārtoti nevis lai atvieglotu dzīvi , bet lai visus un visās jomās varētu kontrolēt . Starp citu , ja uzmanīgi palasa ieroču aprites likumu , tad tevi var sodīt par vecu kara laika patronu , kura mētājas bēniņos un ne tikai . Tas sāk atgādināt veco , pad. laiku teicienu ; "Būtu tikai cilvēks , pantu atradīsim ".

Ivars Ozoliņš: «Pēteris Siksna Šodien, 10:54Diemžēl, daudz kas no šī joka ar laiku var kļūt par realitāti . Ja tā paskatās , tad visās jomās pamazām tiek piegrieztas skrūves . Likumi tiek pakārtoti nevis lai atvieglotu dzīvi , bet lai visus un visās jomās varētu kontrolēt »Nu nav tik slikti , kā izskatās. ir taču aŗi labas lietas- ierocī viaŗak nav jāatšauj, ieroču atļauja uz neierobežotu laiku, jaunā mednieku apliecība maksāja 1.42.. utt.Bet , kas man nepatīk, ka parādās likumos normas, kas balstās uz PRIVĀTO biznesu- un tas NAV normāli!!!No vienas puses deputāti samazina administratīvo slogu 9reāli tas tiešam arī notiek), bet no otras puses dzen privāt kompāniju valgos..Piemēram OIK - super maksājums bijušajiem politiķiem un tiem pietuvinātajām personām.To pašu loku šāvēju sertifikācija, kā jau minēja atkal ož pēc privātā biznesa..Ja godīgi- tad ieroča apkope pie sertificēta ieroču meistara, varētu būt noderīgāka kā obligātais šautuves apmeklējums.

Arnis Puksts: Tātad, šautuves, kas bieži uzceltas par mūsu visu līdzekļiem (ES fondi=visu nodokļu maksātāju līdzekļi) vēl par maz pelna? Mandomāt, jālūdz iestādei Talejas ielā veikt padziļinātus auditus visās šautuvēs. Man ir aizdomas, ka tur būs interesanti rezultāti. Kaut kā tā.

Arnis Puksts: «Pārstāvju sanāksmē pat bija balsojums, ja pareizi atceros, apmēram 40:60 par labu nešāvējiem.Situācija patreiz ir tāda, ka šie grozījumi ir nonākuši Saeimā un tiks izskatīti. Tad arī mums tiks jautāts atbalstam tos vai nē. Ja teiksim nē, tad tie tiks skatīti šā kā tā, bet bez mums un tad gan gala rezultāts nav prognozējams, kādi tie būs.»M.Bērziņ Tu tiešām tam tici, ko pats uzrakstīji jeb uzskati lasītājus par muļķiem? Pēdējais teikums Tevis paustajā citātā ir pilnīgs bullshits! Jūs (LMS) nemaz nedrīkstat teikt Jā, ņemot vērā balsojumu, vai arī LMS biedriem vajadzētu būt skaidram, kāda ir viņu vieta. :) Un otrais punkts - tātad, pie lemšanas tiek tikai tie, kas vienmēr saka jā? Kas tas par sviestu? Vienmēr jā saka tikai skuķi ap Daugavpils šoseju pie Rumbulas un arī tikai par naudu.

Harijs Sūrais: Šodien, 15:07Tātad, šautuves, vēl par maz pelna? Man domāt, jālūdz iestādei Talejas ielā veikt padziļinātus auditus visās šautuvēs. Man ir aizdomas, ka tur būs interesanti rezultāti.Neapskaužu šautuves. Esmu bijis 4 , un nevienā neredzēju kvīti par manis samaksāto naudiņu:))))))

Andris Zariņš: «Tātad, šautuves, vēl par maz pelna? Man domāt, jālūdz iestādei Talejas ielā veikt padziļinātus auditus visās šautuvēs. Man ir aizdomas, ka tur būs interesanti rezultāti.»Nedomāju ka tur būs kkādi rezultāti. MAX veiks kontrolpirkumu un sastādīs protokolu par soda naudu. Dažādu pakalpojuma sniedzēju, kas darbojas bez kvītīm ir pilna pakaļa un jēgas viņus kontrolēt ir ZERO. Citur Eiropā ir mazo uzņēmumu kategorija kur ir fiksēts maksājums gadā un nevienu neinteresē cik viņš beigās ir iekasējis!

Aivars Bundzens: ...,ja situācijas nopietnība nav saprotama ,varētu sākt rosinăt no šautuvju puses kādu manāmāku demokrātisku argumentu, piem. šautuvju streiku sākot ar augusta mēnesi. Ja tā padomâ, kāpēc gan nē !?

Aivars Bundzens: ...,Visas Latvijas šautuvju streiku.

Pēteris Siksna: Nu un, kas tad ? Visi streiko ,mediķi streiko , skolotāji streiko . Domā , tagad nobīsies un lūgsies ?

Emīls Pudāns: Ivars OzoliņšŠodien, 11:22Ja godīgi- tad ieroča apkope pie sertificēta ieroču meistara, varētu būt noderīgāka kā obligātais šautuves apmeklējums.Šito gan nevajag, var gadīties, ka savu ieroci no sertificētas darbnīcas dabūsi sūdīgākā paskatā, kā nodevi... :) Nesen internetā īsu brīdi klejoja viena vietējā korifeja/džedaja meistardarbi. :)

Ivars Ozoliņš: Bundzena kgs,Par ko tad streikosiet?Par to ka mednieki negrib pie Jums braukt?Jums taču ir sportisti- ar tiem nepietiek???Var būt vajag kaut ko izdomāt , lai mednieks " parastais" pats, bez piespiešanas brauktu?Rs, piemēram uz Zvārdi aizbraucu izšaut Eiropas zvērus, tie man patīk. Lai gan vairāk diez vai braukšu, jo gaidīt vairāk kā piecas stundas bezdarbībā, kamēr visi sportisti izšauj, nē man tik daudz brīva laika nav.Līdz ar to, mani personīgi Jūsu streiks neietekmēs????

Viesturs Krūmiņš: Tas būtu labi! Iedomājieties- šautuvju nav. Jaunos medniekus sagatavot nevar. Vairāk gaļas! Mazāk problēmu. Vēl jau tas likums nav!

Kaspars Kusiņš: Cik tad daudz ir tik slinku mednieku, kuri nedotos uz šautuvi pat ja viņa būtu 10-15 km tālu, tad manuprāt pašam galvā būtu doma ka "obligāti" uz šautuvi kaut reizi mēnesī jāaizbrauc un tad obligāts vairs nav obligāts bet gan pašsaprotama lieta. Tagad, kad uz tuvāko šautuvi jābrauc ap 80 km, ir tā ka tas obligātais biedē, trenēties bieži neaizbrauks, ja nenokārtos, tad brauks atkal vai vispār metīs mieru, bez papīra pat "sūdīgo" treniņu mežā var aizmirst, jo uz masta stāvēt vairs ar ieroci nevarēs un beigās vispār aizmirsīs kā ieroci pielādēt.

Agris Čibulis: Kaspar, Tev mūsu šautuve ir labi ja 30-40km, mači mums ir 5 reizes gadā, kaut kā nēsu Tevi manījis.

Aivars Bundzens: ...,mmjā, ja kāds šautuves pastāvēšanu šobrīd " godā" ar biznesu , tad ,pieļauju , ir notikusi pārdzimšana no proletāriešiem ,kas 1917tajā gadā pie Ziemas pils sāka tirgus ekonomiku graut.,:). ... Ivar , man vienkārši ir paveicies,ka varēju savā vaļaspriekâ- medībās un šautuvē , šausanas sportā kādu lielāku kapeiku ieguldīt.tā ir kopējā mednieku lieta, neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.

Aigars Remess: «...neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.»Aivar - ES ĻOTI LABI TEVI SAPROTU.Pats Esmu izveidojis objektu med.suņu apmacībai, darba pārbaudem un suņu izstāžu organizēšanai. It kā jau mednieku kopēja lieta, bet ir viena problēma medniekos - negrib līdzdarboties ..... grib lēti nopirkt pakalpojumu...... nu tā I .... 14-GADIŅUS DARBOJOS TIRGUS APSTAKĻOS. Man prātā nav ienācis (cietiem gan ir kadus gadus 6-šus atpakaļ) iepīt Medību likumā normu - kautko OBLIGATU pārbaudīt medību suņiem.Nu neticu ,Aivar, (pagaidām) ka Tu nezināji par šiem ,divu vai trīs , Jānīšu izperinātiem Medību likuma grozījuma priekslikumiem ???Igauniju nevag pieminēt. Tur tos kāš par pilnu programmu.....katrs, kam nav slinkums. Un tā kāšana N E K O neuzlabo.Klāt pievienoju foto no med.suņu izstādes Igaunijā. Arī šajā jomā, šamiem,ir obligāti ,ar suni, jāiziet FCI suņu izstāde. Zinot FCI sistēmu, tas suņa saimniekam papildus izmaksa +- 100-tiņu eiriku......bet M E D Ī B U procesam nedod apsalūti N E K O !!!!Medību likuma "grozīšana" 2017

Andris Zariņš: «.. Ivar , man vienkārši ir paveicies,ka varēju savā vaļaspriekâ- medībās un šautuvē , šausanas sportā kādu lielāku kapeiku ieguldīt.tā ir kopējā mednieku lieta, neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.»Aizkustinoši.... Un bez ironijas!Es patiešām tam ticu. Bet mani aizkustina naivums, ka kāds to novērtēs. mana pieredze tērējot savu laiku visādās darba grupēs un citos procesos (arī portāla veidošanā) ir sekojoša- neviens tev nekad paldies nepateiks! Drīzāk uzdirsīs , ka tas nav labi un šo atkal varēja izdarīt profesionālāk,,,Tāpēc ar to streiku un un labajiem nodomiem....."ņesmešiķe naši tapočki..."!Labāk labdarības vietā uzliec visu uz stingriem biznesa pamatiem! Un ja izdosies ar likuma spēku atbalstīt šautuvju biznesu, tad labāk, nevis stāstīt par mistiskiem ieguvumiem un kopējo lietu, bet vnk ciniski slaukt pelēko masu! P.S. Un neaizmirsti ka es piesakos uz ]cāderīša pirkšanu! man jau tagad lliekas, ka ejoša cena būs 20 eiriki.... :D

Ivars Ozoliņš: «Aivars Bundzens... Ivar , man vienkārši ir paveicies,ka varēju savā vaļaspriekâ- medībās un šautuvē , šausanas sportā kādu lielāku kapeiku ieguldīt.tā ir kopējā mednieku lieta, neviens cits neko mednieku labā nedarīs,ja ne paši. ja esi mednieks ,tad , palīdzi kopējai lietai , liec savu gudrību un enerğiju pozitīvā virzienā.»Par to ka ir šautuve-PALDIES, it sevišķi agrāk, kad bija lielāka birokrātija- to katrs nevarēja izdarīt.Ja par sevi- es uzskatu, ka arī ši diskusija ir PALĪDZĪBA medniekiem, jo ir jārunā skaļi par to kas medniekiem dzīvi padara nevis vieglāku bet sarežģītāku.Kad dibinājām biedrību , daudzi gribēja statūtos ielikt dažādus ierobežojumus utt, bet izdevās tos novērst, jo nevajag īstenot PERSONĪGAS intereses drukātā dokumentā.Dzīve var mainīties un tad tas var atspēlēties pašam.Ja mūsu kolektīvā ir biedrs, kas dzīvo strādā Anglijā un var atbraukt ap jauno gadu uz dzinējmedībās- mēs visi labi zinām kā viņš šauj- kāpec viņš nevar piedalīties medībās? Jo kur var atrast šautuvi decembrī???,Es ieteiktu drīzāk padomāt- kā jauniešus uz šo šautuvi atvilināt, jo man šaušana sākās skola - ar mazkalibra šauteni, Lunaparkā ar gaiseni.Skolā nopelnīju nozīmi "Metkij Strelok", un man iepatikās šaut.Pilsētā kādreiz kādu kapeiku patērēju arī šautuvē ar gaiseni- un tas viss man dzīvē noderējis.Kad darba kolēģi kārtoja mednieka eksāmenu 1997 gadā, pie reizes nokārtoju eksāmenu bez kādiem trenniņiem , ko prasīja- to sašāvu.Pirms 5 gadiem mani aizvilka uz MMD. Šāvu tikai karabīni- sašāvu 7 punktus, izdarīju secinājumus un sapratu, kas ir nepareizi ..Un MMD sapratu , kādu ļaunumu masveidībai šautuvēs nodara sportisti- skatoties uz kilo atsvariem, pufaikām 28 grādu karstumā, ziemas zābaki- nu goda vārds- man iekšā bija jautājums- ko es te ar savu pusautomātu daru?, vai tad ar šo aprīkojumu viņi iet arī mežā? Lai gan sašaujot ar pusautomātu nākamajā gadā 79 punktus sapratu, ka var arī ar parastu ieroci izbaudīt šo pasākumu.Un savā personā esmu konstatējis arī šautuvju ĻAUNUMU. Kad no atbalsta saproti, ka vari trāpīt, tur kur tēmē, tad medībās sāc šaut ar lielāku pārliecību. Un, kad gadījās pāris neveiksmīgi šāvieni ruksim galvā, tad saproti, ka šautuve un medības NAV viens un tas pats.Un viss šis cepiens ir par to, ka manuprāt mēs ar visu valsti esam tur kur esam, tieši viena apstākļa pēc- mūsu valstī likumus taisa , lai atbalstītu kāda personīgo biznesu.Un man tas NEPATĪK, un tāpēc es eju uz vēlēšanām, un savu iespēju robežās arī pret to cīnos.Man ir pārliecība , ka valsts un privātie biznesmeņi iegūtu, ja vairāk ATĻAUTU.Par tām pašām šautuvēm- ja atļautu šaut jebkurā karjerā, tad pirmkārt vīri ātrāk sapratīs, kāpēc aizšāva garām , un daudz lielāka iespējamība , ka savu reizi aizbrauks arī uz tuvējiem mačiem. Labāk būtu izcīnījuši , ka arī NEPILGADĪGIE OFFICIĀLI drīkstētu medīt ar gludo- kaut vai pīļu medībās pieaugušo klātbūtnē.Un nevajag rakstīt likumus ar domu- man ir blats, es varēšu likumu pārkāpt, bet kaimiņu gan par to izdrāz.s...

Māris Mednieks: «ES ĻOTI LABI TEVI SAPROTU»Tāpat es saprotu Aigaru, jo pats medīju ar suņiem. Tas ir milzīgs darbs izaudzināt un darboties ar medību suni. Darbs, kas man dod tikai gandarījumu. Savukārt , es neizslēdzu iespēju, citi suņu audzētāji ar to var "piepelnīties". Sakropļoti - ar nošautām kājām, sašautiem kuņģiem un zarnām lopiņi - tā ir šo suņu audzētāju "maizīte". Tādēļ man šķiet ciniski apgalvojumi, ka medniekiem nav jāmācās šaut , ka visas problēmas atrisinās suns. Aigars saprot Aivaru, bet es saprotu Aigaru.... :))) Visvairāk mani mani izbrīna fakts, ka 23 lpp garā sadaļā liela daļa mednieku nav sapratuši, ka noteikumu izmaiņas nav domātas šautuvju biznesa attīstībai, bet gan mednieku pašu drošībai un un medību ētikas saglabāšanai, jo dzīvnieks jānomedī ir ētiski - ar precīzu šāvienu, ar atbilstošu munīciju, lai maksimāli samazinātu dzīvnieka ciešanas.Bet..... laikam tomēr jāsāk ticēt Darvina teorijai - evolūcija, kā jau tas viss dzīvē notiek, ir viļņveidīga.... Ne visi to vēl spēj saprast...Vēl vakar man nācās redzēt kādu biznesu taisa mednieki - gaļas konservus tirgo līdzīgi kā 90tajos spirtiku... Tā kā par šautuvju "biznesu" labāk paklusēt...

Pēteris Siksna: Aivar , tas viss ir labi un apsveicami . Tikai mēģini kaut kā savādāk , popularizēt un aicināt , vārdu sakot pa labam . Neko nevajag uzspiest , tas tikai satracina tautu . Tevis pieminētā 17 . gada revolūcija tieši tādēļ arī notika , ka tauta tika vienkārši tika iedzīta nabadzībā , badā , divos karos un uzlikti neskaitāmi jūgi , ko vairāk nespēja izturēt ( papēti vēsturi ) , kas notika pēc tam , tas ir cits stāsts . Nekādas tirgus ekonomikas tur nebija , tikai monarhija . Kad tauta labi dzīvo , tad nekādu revolūciju nevar uztaisīt .

Ivars Ozoliņš: Kaut kas norāvās...,«liela daļa mednieku nav sapratuši, ka noteikumu izmaiņas nav domātas šautuvju biznesa attīstībai, bet gan mednieku pašu drošībai un un medību ētikas saglabāšanai, jo dzīvnieks jānomedī ir ētiski - ar precīzu šāvienu, ar atbilstošu munīciju,»Atkal pa riņķi- par kādu drošibu runājam un vai medības ir nedrošas?? Ja mednieks medību apstākļos dara nepareizas lietas, tad tās ir pārsvarā NEVAR saustīt ar šautuves apmeklēšanu/ neapmeklēšanu. pamatā problēmas ir GALVĀ.Un šaudīt pa papīru ar medību munīciju dārgs prieks- šaut ar sporta- lētāk, bet lodes lidos CITUR, nekā ar medību munīciju un gala rezultāts būs tāds pats-"ar nošautām kājām, sašautiem kuņģiem un zarnām lopiņi "

Ivars Ozoliņš: «". Sakropļoti - ar nošautām kājām, sašautiem kuņģiem un zarnām lopiņi - tā ir šo suņu audzētāju "maizīte". Tādēļ man šķiet ciniski apgalvojumi, ka medniekiem nav jāmācās šaut , ka visas problēmas atrisinās suns. Aigars saprot Aivaru, bet es saprotu Aigaru.... :))) »Bet atšķirībā no šautuvēm , Aigas nav NOLOBĒJIS Medību likuma izmaiņas, ka medību kolektīvā ir OBLIGĀTI jābūt pieejamam pa asinspēdu sertificētam sunim. ( un pieminēt tos pašus pamatojumus, par ētiku un to ka daudzās valstīs tā esot)Bet šādas izmaiņas daudzi suņu audzētāji vēlētos..

Pēteris Siksna: «Par tām pašām šautuvēm- ja atļautu šaut jebkurā karjerā, tad pirmkārt vīri ātrāk sapratīs, kāpēc aizšāva garām , un daudz lielāka iespējamība , ka savu reizi aizbrauks arī uz tuvējiem mačiem. » Šim es piekrītu par visi 100 . Katru reizi , kad vajag optiku piešaut , pamēģināt citu munīcijas partiju , vai vienkārši tāpat pa papīru izšaut kādas desmit , braukt 50-70 km , ar visiem ar to saistītajiem sarežģījumiem nav reāli .

Pēteris Siksna: Tāda sajūta , ka M . M . ir interneta trollis , vai arī šī likuma tētis . :)

Gatis Briedis: Visi palika tik sentimentāli un pieklājīgi un saprotoši , ka Man pat asariņa nobira :) . Kaut tik īstajā dzīvē tā notiktu .

Kaspars Kusiņš: «Un šaudīt pa papīru ar medību munīciju dārgs prieks- šaut ar sporta- lētāk, bet lodes lidos CITUR, nekā ar medību munīciju»Tā nu gan nav problēma, kamēr nav sacensības uz punktu skaitu tikmēr lai lido kaut nullē, galvenais lai veidojas smuka grupa, tad kad brauks uz sacensībām tad to grupu aizbīdīs uz centru, toties medību lodi vienmēr uzpasē lai iet pa centru.

Uģis Gizmo: «Visvairāk mani mani izbrīna fakts, ka 23 lpp garā sadaļā liela daļa mednieku nav sapratuši, ka noteikumu izmaiņas nav domātas šautuvju biznesa attīstībai, bet gan mednieku pašu drošībai un un medību ētikas saglabāšanai, jo dzīvnieks jānomedī ir ētiski - ar precīzu šāvienu, ar atbilstošu munīciju, lai maksimāli samazinātu dzīvnieka ciešanas.»Tātad sausais atlikums pēc Tavām domām ir tāds! Mednieks aizbrauc uz šautuvi 1x gadā, samaksā 20 Eur par eksāmenu, uz "Dieva vārdiem" nokārto to un viņš tagad zinās kāda ir pareizā munīcija? Kāds ir vajadzīgs apsteigums pie dažādiem mērķa kustības ātrumiem, dažādiem lodes ātrumiem, dažādiem mērķa attālumiem? Šapratīs šaušanas sektorus? Utt. Njā - drošība pirmajā vietā, ko lai saka!!!Ir tāds teiciens - Stulbums no ļaunprātības ne ar ko neatšķiras - izpausmes veidi vienādi! Es izlasot tomēr līdz galam nesaprotu vai šis priekšlikums ir stulbums vai ļaunprātība! Kas zin varbūt pat stulba ļaunprātība :)

Ģirts Vārna: Es ar izlasot visas 24 lapas, vēljoprojām, neesmu ieraudzījis reālus faktus tām sliktajām šaušanas iemaņām, ir tikai "viena tante teica". Var izlasīt, ka neviens nav pret šaušanas prasmju uzlabošanu, bet ir pret obligātu pārbaudi, kura pamatota ar baumām ;)

Harijs Sūrais: Vai nebūtu jauki- aizbraucu uz šautuvi, samaksāju 10 Eiro un kādu pusstundu - stundu klapēju ar visādām munīcijām un attālumiem, instruktor paskatās un saka OK, Tev iet!!!Kam valadzīgs atļaut medības apdzīvotās vietās- nesparatu- paskaidrojiet.

Ivars Ozoliņš: «Kam valadzīgs atļaut medības apdzīvotās vietās- nesparatu- paskaidrojiet.»Esi lūdzu precīzāks- jo jau ŠODIEN drīkst medīt apdzīvotās vietās.Šodien nedrīkst medīt PILSĒTĀS, kapsētās.Iespējams ir pie vainas Rīga, un citas lielās pilsētas, kur pat ar klusinātāju tā īsti šaut nedrīkst, bet varbūt vajadzētu.Tās pašas lapsas , lai gan nav trakas, tomēr daudz vazājas..

Ģirts Vārna: Nu, nu pilsētā un vītne? Kas galīgi aptracis? :D

Harijs Sūrais: Medību likums::(3) Medīt aizliegts:1) pilsētu teritorijā;2) kapsētās;

Jānis Šmits: «Atkal pa riņķi- par kādu drošibu runājam un vai medības ir nedrošas?? Ja mednieks medību apstākļos dara nepareizas lietas, tad tās ir pārsvarā NEVAR saustīt ar šautuves apmeklēšanu/ neapmeklēšanu. pamatā problēmas ir GALVĀ.» Protams ka GALVĀ! Bet GALVU jau vislabāk ir sakārtot šautuvē, uzklausot medību (kolektīva vadītāju), pieredzējušu sportistu vai instruktora klātbūtnē nevis māja pie TV vai datora sēžot. Kad pats kādu laiku nedaudz piedalies sacensībās un pēc tam aizbrauc uz mednieku kolektīva pasākumu šautuvē, tad ļoti durās acīs starpība kā ar ieroci apietas cilvēks kurš vairāk vai mazāk apmeklē šautuvi (sacensības) un kā tā saucamais mednieks parastais vicinās ar ieroci īsti nekontrolējot virzienu uz kuru pavērsts stobrs, kaut arī ar tukšu bet aizvērtu plinti.

Ēriks Bergs: Es tik brīnos par visa veida militāristiem, specvienībām, snaiperiem utt... Vot idioti - pa šautuvēm dzīvojas, trenējas... Būtu palasījuši šo forumu, ātri saprastu, ka pilnīgi bezjēgā patronas tērē...

Viesturs Krūmiņš: Ne cik sen mežacūkas staigāja pa Rīgas ielām un rakņājās arī kapsētās.Īsa atmiņa?Tad viņas deportēja.Jēga maza, bet ņemšanās liela.Līdz tai vietai, kur ir pārstrīpots apdzīvotas vietas nosaukums mēdz būt labs gabals. Ne jau deviņstāveņu pagalmā...

Ģirts Vārna: Ērik, laikam nespēj uztvert, ka negrib tieši to obligāto pārbaudījumu, kurš pamatots uz baumām par slikto šaušanu. Būtu labāk specvienību piesaukšanas vietā iedevis kādu reālu ciparu, kurš attaino mednieku īpaši sliktās prasmes.

Viesturs Krūmiņš: Vajag šaut. Tikai tā to var iemācīties. Bet kurš specvienības karavīrs nopirka savu šauteni par savu naudu? Un kurš no viņiem patronas pērk par savu naudu? Savu karavīta algu. Un kurš no sportistiem savu tezultātu sasniedza izšaujot vienu sēriju? Vienkārši pareiziniet sevis izšauto sēriju skaitu ar 5eur un pastāstiet tām savām sievām. Tas ir zajebis, ka ir tik daudz turīgu un pirktspējīgu cilvēku. Bet nolaidieties uz zemes... Un tad vēl pasaka- nebūs tev šaut ar 223. Nu ja Jūs tiešām gribiet zaudēt tos cilvēkus, kuriem nav baigo ambīciju... Galu galā, vienkārši dzīvojiet savā iecirknī, lai viņu daudz maz uzraudzītu- nu baigi forši. Sēdi Rīgā. Maksā sargam. Vai braukā pats. No uzrauga algas 10eur atradīsies. Un neviens maliķis ar loku neapšaus visus buļļus.Un es ne***u kapeiku. Man vienalga, kas būs- to kristīs...

Ivars Ozoliņš: «Bet kurš specvienības karavīrs nopirka savu šauteni par savu naudu? Un kurš no viņiem patronas pērk par savu naudu? Savu karavīta algu. Un kurš no sportistiem savu tezultātu sasniedza izšaujot vienu sēriju?»ŠAUTUVE NAV PANACEJA!Vai maz gadījumu, kad augstas klases sportisti aizšauj "pēc piena?"Jā viņiem šis procents ir zemāks, ka ierindas cilvēkam , bet tik un tā ir. Tāpēc jau arī trenējas un sacenšas ar domu, ka tieši šajās, konkrētās sacensībās kļūdas nebūs.Un ši viena kļūda medībās, ari var dot MM pieminētos sašautos, neatrastos medījumus.Kaut kur jau liekas, ir daļa "BIDĪTĀJU", kas cer, ka pateicoties stingrākiem ierobežojumiem samazināsies aktīvo mednieku skaits- un līdz ar to būs lielāka rīcības brīvība, nevajadzēs dalīties ar trofeju licencēm, visu varēs savākt sev, vai pārdot ārzemniekiem.

Agris Čibulis: Ēriks Bergs Šodien, 11:51Es tik brīnos par visa veida militāristiem, specvienībām, snaiperiem utt... Vot idioti - pa šautuvēm dzīvojas, trenējas... Būtu palasījuši šo forumu, ātri saprastu, ka pilnīgi bezjēgā patronas tērē...Ērik! Piefiksē vārdus "pa šautuvēm dzīvojas, trenējas". Protams tad viss ir kārtībā, bet vienreiz gadā vai trijos neko nedod.

Gatis Briedis: ... vai pārdot ārzemniekam - zelta atklāsme, Tev Ivar ir nākusi apskaidrība ! Jo vairāk bizness ienāk medniecībā , jo ātrāk atstums malā gan maksāt nespējīgos , gan citādi domājošos .Un tālāk kā pēc te piesauktās Darvina teorijas .

Žanna Zariņa: Harijs Sūrais raksta:"Visi trāpījumi desmitniekā ! - Tu savām pasakām tici:))??????????"Suns atrada. Pēc 900 mMedību likuma "grozīšana" 2017

Žanna Zariņa: Aigars Remess raksta:"Igauniju nevag pieminēt. Tur tos kāš par pilnu programmu.....katrs, kam nav slinkums. Un tā kāšana N E K O neuzlabo.Klāt pievienoju foto no med.suņu izstādes Igaunijā. Arī šajā jomā, šamiem,ir obligāti ,ar suni, jāiziet FCI suņu izstāde. Zinot FCI sistēmu, tas suņa saimniekam papildus izmaksa +- 100-tiņu eiriku......bet M E D Ī B U procesam nedod apsalūti N E K O !!!!"Nu nav gluži 100 eiro, ir kādi 20-30, un ir diezgan strīdīgi, vai tas ko dod vai nē. Parasti tieši šajās izstādēs notiek ekspertīze, no kuras speciālistiem mati kā atsperes saceļas.Igauniju pilnīgi noteikti nevajadzētu ņemt par piemēru- tur daudz kas ir vēl interesantāks, kā Latvijā.

Harijs Sūrais: Žanna Zariņa - spēcīgs cūcinieks gadījies!!Man pa sirsniņas augšgalu trāpījums + plaušas - 200 metri

Harijs Sūrais: Viesturs Krūmiņš - Un neviens maliķis ar loku neapšaus visus buļļus.Jauki, lai pieņem likumu, bet kad mednieki nomedīs buku, brieža teļu vai bulli ar bultu pakaļciskā tad tik sāksies jampadracis:(((

Ēriks Bergs: Ģirt, Agri! Es to komentāru veltīju tiem, kas apgalvo, ka papīra caurumošana neko nedod - mežā viss ir savādāk. Protams, ka savādāk, bet uzskatu, ka dod gan.

Viesturs Krūmiņš: Es p*s.. Es jau nemīžu... Man neviens kumosu no mutes neizraus. Ja arï izraus, tad cepumiņš viņam par

Viesturs Krūmiņš: To, ka viņš to var.

Aigars Remess: «Nu nav gluži 100 eiro, ir kādi 20-30, un ir diezgan strīdīgi, vai tas ko dod vai nē. Parasti tieši šajās izstādēs notiek ekspertīze, no kuras speciālistiem mati kā atsperes saceļas.Igauniju pilnīgi noteikti nevajadzētu ņemt par piemēru- tur daudz kas ir vēl interesantāks, kā Latvijā.» 20-30 eiriki, ir pašas suņu izstādes cena, FCI sistēma. Vēl jau ir izmaksas lai tiktu līdz izstādei t.i. FCI sistēmā nevar atnākt uz izstādi "no ielas". Suņa īpašniekam jāiestājas klubā. Tas apmēram sastāda 40-50 eirikus (iestāšnās maksa + gada biedru nauda) tad vēl ir individuālā gada biedru nauda pašā FCI nu kadi 5-10eiriki..... un tad vēl individuālais komandējums uz izstādi .... + medību suņu apliecība , lai suns varetu piedalīties medības kādi 10eiriki .... tākā sanāks vairāk par 100-tiņu eiriku. Ja suņa īpašnieks plāno piedalīties ar suni ciltsdarbā, nu tāda tā sistēma ir. Neko labāks, lai komunicētu startautiski, nav radīts, bet nafig to vajag LAI VIENKARŠI PIEDALĪTOS MEDĪBĀS????

Žanna Zariņa: Aigar!Tu esi bijis FCI sistēmā, nesaprotu, kāpēc Tu tagad šitā runā! Lai aizvestu suni uz kādu pasākumu, vienalga, vai izstādi, vai darba pārbaudi, ir jārēķinās ar transporta izmaksām, kas nav atkarīgas no sistēmas, kas šo pasākumu rīko. Kad Tu brauc uz šaušanas sacensībā, Tev taču arī ceļa izdevumus neviens neapmaksā! ;) Es nezinu, cik izmaksā suņa novērtēšana, lai piedalītos medībās Igaunijā un cik viņiem izmaksā medību suņa apliecība, tāpat nezinu, vai priekš tam ir jāstājas klubā, jo klubs ir sabiedriska organizācija un diez vai prasība noteikti tajā iestāties ir likumīga. Ja pašus igauņus viss apmierina, tad jau viss ir OKUn kas ir ikgadējā biedra maksa pašā FCI, es nezinu, nekad neesmu tādu maksājusi, var jau būt, ka FCI man drīz tiesas izpildītājus uzsūtīs! :D :D :D Tai sistēmai, ka medību sunim, lai piedalītos medībās, ir jāiziet viena izstāde ir tikai viens + : kinologiem ir iespēja izvērtēt suņus. Nav noslēpums, ka 90% kucēnu pazūd un neviens par viņiem neko nezin, mēs vispār nevaram izvērtēt, kādus pēcnācējus ir devis kāds suns/kuce, tur vismaz tāda iespēja ir. Cita iemesla, lai šādu prasību ieviestu, es neredzu.

Ģirts Vārna: Tātad bezjēdzīgs pasākums. Un vispār Jūs abi varētu pārcelties uz spec tēmu, lai neaizdiršas tēma ar Jūsu kašķi ;)

Aivis Strads: Mazliet par citu "operu", bet arī saistībā ar atvērtajiem noteikumiem. Mazliet nejēdzīgi ir ar termo tēmekļiem, svaigākie modeļi praksē redz ar kārtu labāk par atļauto 1.paaudzes zaļo trubu tajā skaitā ragus un arī lodes ceļā esošos šķēršļus - lapas, zāli u.t.t. Būtu tikai loģiski tos iekļaut medībās atļauto sarakstā. Tad arī būtu vērts izskatīt tā iegādi, savādāk tagad ir, ka nopirkt drīkst, bet uz ieroča izmantot nē...

Aigars Remess: « Un vispār Jūs abi varētu pārcelties uz spec tēmu, lai neaizdiršas tēma ar Jūsu kašķi ;)»Kļūdies Ģirt.Šitas pieder pie tēmas, jo LV bāleliņi, kuri tagad rosina grozīt Medību likumu, Igauniju piemin kā paraugu uz ko tiekties. Es pat brīnos, ka nav iepinuši priekslikumos FCI, lai suns varetu iet medībās.Kad parunājos ar kādu no ZM ieredņiem par atbalstu medību suņu lietām, tad saņemu atbildi - kamēr suņkopība nebūs FCI ,atbalsta nebūs, tāds esot LATMA un LMS kopējs uzstādījums .... kaut gan ,šogad atbalstu saņēma LAVIJAS DZINĒJSUŅU klubs.... var būt tapēc ka Latvijas dzinējs nav FCI atzīta šķirne ....Žanna - tieši tāpēc arī runāju par finansēm iekš FCI ,ka esmu tur bijis. Arī ESmaksāju iestāšanās naudu klubā + gada maksu + vel kaut kādu gada maksu 3ls (domāju ka tagad tas maksājums noapļots uz 5eur) apmērā.

Žanna Zariņa: Ģirt, nu 1-kārt, mēs ar Aigaru vēl nemaz neesam sākuši kašķēties ;) Notiek konstruktīva diskusija :)2- kārt, šīs lietas arī attiecas uz medībām un Medību likumu un ne man, ne Tev, ne Aigaram prātā nemaz nevar ienākt, ko tie "gudrie" vienu brīdi tur var iebīdīt! Ir bijuši jau visādi murgaini priekšlikumi! Ir dzirdēts no ārzemniekiem par likumu normām tajās suņu lietās- tādi brīnumi, ko ne es pīpēdama nespētu izdomāt, ne Aigars dzerdams. Vienu dienu gribi pamosties ar kaut kādu debīlu aizliegumu? Aigar, pieļauju, ka tajos sensenos laikos bija kaut kāda maksa par preses izdevumu "LKF Vēstnesis". Nu jau daudzus gadus šis preses izdevums netiek izdots, visus jaunumus var izlasīt LKF mājas lapā. Ar FCI tiem Ls 3 nav nekāda sakara. Jebkurā gadījumā, katrai organizācijai (LKF, LMKA, LMS utt.) ir vajadzīgi kaut kādi līdzekļi, lai pastāvētu, biedru maksas ir visur. Cits jautājums, vai katram medniekam - suņa īpašniekam ir jābūt suņu kluba biedram? Es domāju, ka nē. Tur es piekrītu Aigaram. Pie tam, ja pie mums pieņems tādu normu, kā Igaunijā, personīgi mani tas neskars- es vienalga esmu suņu kluba biedrs un izstāžu vērtējumi maniem suņiem jau ir, bet daudziem tas būs papildus slogs.

Tālis Zalva: Izskatās, ka te diskusija ir galīgi "neauglīga"- katrs dzelžaini paliek pie sava "vienīgi pareizā" viedokļa. Kolektīvā kurā es skaitos, arī notiek pirms sezonas šautuves apmeklējumi. Un te novērojums ir tāds: tie mednieki kuriem šaušana kaut cik sanāk, labprāt mēģina vēl un vēl izšaut lai rezultātu uzlabotu, bet tie otrie vai nu atrod kādu attaisnojumu, ka tieši tanī dienā nekādi nevar ierasties šautuvē vai arī, ja ieradušies, prātuļo, ka "mežā pavisam savādāk. Kā maucu, tā krīt". Mans uzskats tomēr ir tāds: ja tu ej ar ieroci mežā, tad tomēr ir jābūd pārliecībai gan pašam, gan taviem biedriem, ka tu varēsi veikt kontrolētu , rezultatīvu šāvienu pa medījumu ja būs attiecīga situācija. Tad arī varbūt nebūs uz masta stāvot no daža laba kaimiņa jāslēpjās aiz koka. Un šādu pārliecību nevar iegūt nekur citur kā šautuves apmeklējumos un treniņos ar savu ieroci. Bet varbūt te ir mums vīriešiem tik raksturīgās bailes atzīt problēmas tāpāt kā veselības jomā, alkahola atkarībā, gultā u.t.t?:))

Gatis Gulbis: « rezultatīvu šāvienu pa medījumu ja būs attiecīga situācija. Tad arī varbūt nebūs uz masta stāvot no daža laba kaimiņa jāslēpjās aiz koka.»1.rezultatīvs šāviens var būt arī šaujot pa mednieku līniju, vai neievērojot drošības prasības, dzinēji tuvāk par 200 metriem utt. Līdz ar to precīža šaušana, minimāli uzlabos drošību dzinējmedībās. Vienīgais, ko tas var potenciāli uzlabot ir mazāk ievainotu zvēru. 2.otrkārt es gribu redzēt pašus atbalstītājus redzēt ap 70-85 gadu vecumā kārtojot obligātās. Man daži vecie mednieki atklāti pasaka, ka skrejošu zvēru nešaus, tikai stāvošu, jo viņiem piedzīvojumi nav vajadzīgi. Līdz ar to viņi tiek ielikti attiecīgās vietās, kur varbūtība mazāka sastapt zvēru, bet esmu pārliecināts, ka drošību viņie ievēros 100%. 3.Te vairāk ir jādomā par dzinējmedību vadītāju atbildību un kompetenci par drošību utt., jo eksāmenu medību vadītājam var nokārtot parasts mednieks pat ne reizi nepiedaloties dzinējmedībās.Drošākais veids kā padarīt dzinēj medības drošas ir stāvvietās iekārtot atļautos šaušanas sektorus (kaut vai puļķišus sarkanus) vai stāvtornīšus (kaut vai metra augstumā).

Ģirts Vārna: Tāli, tā ir tava kolektīva problēma kā pārbaudīt savus biedrus un vai pielaist pie medībām tos, kuri "neprot". Kapēc Jūs gribat risināt savas problēmas sagādājot tās citiem?

Viesturs Krūmiņš: «Bet varbūt te ir mums vīriešiem tik raksturīgās bailes atzīt problēmas tāpāt kā veselības jomā, alkahola atkarībā, gultā »Nepielaist pie "gultas" tos vīriešus, kuri nav apmierinājuši sertificētu komisiju par taisnīgu samaksu.Varbūt katrs sāksim ar sevi?

Uģis Gizmo: Var piekrist tikai Gatim Stīvajam Gulbim, ka sporta meistars šaušanā vēl nenozīmē drošs kolēģis mežā! Medībās ar dzinējiem drošība vispār ir relatīva un trāpīt prašana noteikti nav galvenais kas to nodrošina!

Gatis Gulbis: «Var piekrist tikai Gatim Stīvajam Gulbim»Es atvainojos, bet es Jūs Uģi neaizskaru ar visādiem vārdiem, kaut vai joka veidā! Ja gribās ierēkt par manu vārdu uzvārdu varam aci pret aci pārrunāt, tad redzēsim rezultātu!

Martins Kaparsmits: Es lasu un priecājos-Vienā ziņu portālā lasu, ka Latvijā vsiem ir tik grūti dzīvot, naudas nav darba nav, bet šeit lasu ka nav tik slikti. Ja jau liela daļa te skaļi deklarē ka šaušanu obligātu katru gadu un tas esot tīrais sīkums.|Salieku nelielu matemētiku galvā un priecājos.Aizbraukšana uz šautuvi(pieņemsim šautuve ir tuvu un braucam brīvdienā, ka nav jāņem briva darbadiena)-apm 10 EurMunīcija treniņam(lai normāli trenētos kādas 5 sērijas vajag)-šaujot ar gludo(munīcija 1 Eur šāviens) 1 sērija=10 šāvieni, tā tad 50EurMaksājums šautuvei-Te iepriekš kāds izteicās 10Eur sērija-tā tad 50 EurPlus vēl desa pusdienas-5EurTā tad lai es pirms "eksāmena" patrenētos man vajag kā minimums 110Eur uz vienu treniņu, bet ar vienu treniņu nepietiek vajag kādus 3. Tā tad ikgadējais "eksamens" man izmaksā, kā minimums 300 Eur un tas ir ja man izdodas nokārtot ar pirmo piegājienu. Nav slikti.Vai tas uzlabos drošibu mežā-pilnīgi noteikti, jo 70 % no medniekiem(iseviški tiem kam medības ir iztikas avots, nevis izklaide) nebūs paceļams.Ideja pašā pamatā, iespējams, ar nav slikta(ja es ignoreju šautuvju sautīgās intereses(lasīt kā šautuvju saimnieku uzupurēšanos)), bet izpildijumu nevar likt kā obligatu vai arī lai valsts visu apmaksā! ;)

Aivars Bundzens: ...,varbūt labāk sākt makšķerēt.,:). matemātika ,protams ,ir dzīvē stingri noderīga lieta. ,un zvēruļi pa mežu skrien par velti un nekam nesūdzās ,ja kāds pa desām ievelk , ja nobliež kādu divkājaino -radi ,draugi paraud un norok. ,ja trāpa sliktāk ,tad mediķi salāpa.,... galvenais ka kotletes maksimāli pa lēto.,:)

Aigars Remess: «....un zvēruļi pa mežu skrien par velti un nekam nesūdzās ,ja kāds pa desām ievelk.... »Pa "desām" velk, kā šutuvju čempioni, tā galīgie nejēgas raidīt šāvienu, pa medījamo dzīvnieku ..... .Tieši tāpat , kā šautuvju īpašnieki uzklausa un vēro šautuvju apmeklētājus, tā man ir iespeja uzklausīt un vērot medību suņu īpašniekus.... .Ja tiešām un pa īstam rūp savainotie dzīvnieki, jāsāk ar suņiem t.i. katrs šāviens, ja raidīts pa dzīvnieku ,un tas nav palicis uz vietas beikts ,jāpārbauda ar "sertificētu" homosapiens apmacītu suni .... tici man,iekļaujot šadu normu Medību likumā ,AIVAR, ŠAUŠANAS MEISTARĪBA UN MAKSLA PATI SAKĀRTOSIES. TEV TAKŠ NEBŪS GRŪTI UN DĀRGI IEGĀDĀTIES MEDĪBU ŠĶIRNES SUNI ..... kadas 5 reizes aizvest pie "sertificeta" homosapiens rīkotām suņa apmacībam, apmēram pēc 1,5gadiņa ar suni nokārtot darba parbaudes un pēc tam katru gadu šīs parbaudes "parkartot"..... A V drug šunelim kaut kas nedarbojas ....

Māris Mednieks: «Ja tiešām un pa īstam rūp savainotie dzīvnieki, jāsāk ar suņiem»Izcila homo sapiens domāšana - cīnīties ar sekām, nevis cēloņiem... :((( Kur vēl tālāk.....???

Pēteris Siksna: «...,varbūt labāk sākt makšķerēt.» Skan baigi ciniski . Tipa , jāmedī tikai bagātajiem ?

Māris Mednieks: «jāmedī tikai bagātajiem ?»Bagātība ir nosacīts jēdziens, bet medības nav domātas trūcīgajiem.... Diemžēl....

Aigars Remess: «Izcila homo sapiens domāšana - cīnīties ar sekām, nevis cēloņiem... :((( Kur vēl tālāk.....???»M@M - IZSKATĀS - KA MEDĪBAS TEV IR SVEŠA NODARBE .... ka tik ... tādu, pailgu laiku ,nav bijušas atņemtas puškas, un medības ,izmantojot ieročus, nācies skatīties tālrādī ....Mazliet tavai "izgītībai". Medījamais dzīvnieks uz vietas paliet ja ir trapījums mugurkaulā vai galvā. Ja tu kaut reizi būītu bijis šautuvē, tad zinātu - KA ... JA ... TU, eksāmenā trāpīsi.... kaut visus 10 šāvienus trāpīsi mērķa silueta galvā vai mugurkaulā.... tu šaušanas eksamenu N E N O K Ā R T O S I. Mednieki tiek mācīti raidīt šāvienu "būrī" t.i.krūšu kurvī..... bet nu tur kā nu kurš trāpījums ... ar tīru 10-nieku, pat līdz 100m aiziet, ar labu 9-nieku pat līdz 200-300m .... tākā beidz muldēt, bez labi sagatavota suņa medībās neiztikt.

Ivars Ozoliņš: Laikam jau likuma izmainas pieņemtas:)Mārkulīči jau reklamē«Ņemot vērā šos divus medību sezonas svarīgos posmus, Mārkulīču šautuve piedāvā medniekiem izmantot iespēju piedalīties pīļu un arī dzinējmedību pirmssezonas atklāšanas trenniņšaušanā, kas norisināsies Mārkulīču šautuvē no 7.augusta līdz 11.augustam. Trenniņšaušanas nedēļā Darba laiks paredzēts no 10:00 – 16:00. Ikviens mednieks, vai mednieku formējums ir aicināts apmeklēt šautuvi un izmantot iespēju uzlabot savas šaušanas prasmes, kā arī pārbaudīt ieroču precizitāti. Aicinām mednieku kolektīvu vadītājus ieteikt savu klubu medniekiem izmantot šo iespēju un organizēt un pieteikt mednieku grupas un trenniņšaušanu. Trenniņšaušanu vadīs pieredzējuši instruktori, kuri nodrošinās mednieku apmācību šaušanā. Kā arī katram medniekam tiks izsniegts apliecinājums par trenniņšaušanas apmeklējumu, kas varētu būt kā apliecinājums viņa gatavībai piedalīties kolektīvajās medībās..»Interesanti cik medniekus "izlaidīs cauri šajā akcijā, kas norisinās normāla darba laikā?mani visvairāk sajūsmināja «Kā arī katram medniekam tiks izsniegts apliecinājums par trenniņšaušanas apmeklējumu, kas varētu būt kā apliecinājums viņa gatavībai piedalīties kolektīvajās medībās..[/»Laikam jau apliecības par treniņšaušanas nokārtošanu jau ir sadrukātas, tad nu jāsāk tērēt...

Māris Mednieks: «Mednieki tiek mācīti raidīt šāvienu "būrī" t.i.krūšu kurvī»Šautuvē mācās trāpīt 10niekā, nevis būrī. Tas , ka mērķis ir novietots pret būri, tas ir sekundāri.Tas, ka sporta šāvējam, bez medību pieredzes, mežā var būt problēmas, tas tiesa. Bet medniekam bez šautuves pieredzes, mežā nav ko darīt. Aizbildināties, ka suns jau zarnās sašauto atradīs, tās jau ir "slimu mednieku" ciniskas atrunas.Iemācies šaut, tad funktierē par medībām un suni.

Aigars Remess: «Tas, ka sporta šāvējam, bez medību pieredzes, mežā var būt problēmas, tas tiesa. Bet medniekam bez šautuves pieredzes, mežā nav ko darīt. »Tikko Tu atzini, ka ir problēmas mednieku sākumapmacībā. Pastāsti, šo savu aklājumu , arī diviem Jāņiem, kuri virza šos grozījumus. Gan jau šos satiksi....

Andris Murņikovs: Vieni lobē šautuves, otri suņus, trešie ......, ceturtie......Tā mēs arī dzīvojam, homo sapiens!Tad jau labāk ieviest obligātu to, kas ļautu mums sasniegt 3mio iedzīvotāju skaitu tuvākajos 40.gados!!!

Māris Mednieks: «problēmas mednieku sākumapmacībā.»Sākumapmācībā nevienu nevar iemācīt medīt. Var iemācīt teoriju, noteikumus un piespiest iemācīties šaut(+/-).Bet šīs divas lietas ir pats galvenais ar ko jāsāk.

Aigars Remess: «...un piespiest iemācīties šaut(+/-).»Ko nozīme +/- ???... tik nopietnā lietā.«Sākumapmācībā nevienu nevar iemācīt medīt.»Tātad atzīsti , ka ir problēmas .

Māris Mednieks: Problēmas ir visās dzīves jomās.+/- Ideāli būtu , ja mēs visi spētu sašaut 100 no 100, bet tas nav reāli.Bet, kad šautuvē parāda skrejošās mežacūkas mērķi, ko šāvuši "mednieki parastie", kurus kolektīvu vadītāji ir piespieduši aizbraukt uz šautuvi, tad normāls mednieks saprastu, ka lielai daļai mednieku būtu jāpārkvalificējas par dzinējiem. Savukārt "lielākie speciālisti" uz šādiem kolektīvu saietiem neiet, vienmēr atrod atrunas...

Aigars Remess: «Problēmas ir visās dzīves jomās.»Ar ieročiem nedrīkst būt.«+/- Ideāli būtu , ja mēs visi spētu sašaut 100 no 100, bet tas nav reāli.Bet, kad šautuvē parāda skrejošās mežacūkas mērķi, ko šāvuši "mednieki parastie", kurus kolektīvu vadītāji ir piespieduši aizbraukt uz šautuvi, tad normāls mednieks saprastu, ka lielai daļai mednieku būtu jāpārkvalificējas par dzinējiem. Savukārt "lielākie speciālisti" uz šādiem kolektīvu saietiem neiet, vienmēr atrod atrunas...»UN ŠITĀ IR TUKŠA LIRIKA, KURAI NAV NEKADA SAKARA AR REALITĀTI MEDĪBU PROCESĀ.

Ivars Ozoliņš: M.M.KUR IR PIERĀDĪJUMI, KA MEDNIEKI NEMĀK ŠAUT?Cik var muldēt vienu un to pašu?P.s Palejās sestdien parādīsi savu māku šaut?

Kaspars Kusiņš: Mednieku eksāmena uzdevums ir pārbaudīt vai kandidāts zina drošības noteikumus un vispār pa cūku spēj trāpīt, var jau protams uzlikt normu 100 no 100 bet cik tad būs tādu kas izpildīs, tā jau kandidāti tikai pa šautuvēm dzīvosies un medīt varbūt arī netiks, bet VMD interesē pilntiesīgi mednieki, jo tie pērk sezonas kartes un atļaujas, kamēr kandidāti tikai baro šautuves un retu reizi mednieku eksaminācijas komisiju. Un ja kolektīvā ir tā ka maz aktīvo mednieku, ja piemēram uz dzinējmedībām salasās padsmit mednieki, un jau tā jātēlo tālšāvēji, lai briežus un aļņus nomedītu, tad nu var kolektīva vadītājs nedaudz piespiest večiem patrenēties, lai labāk krīt bet nejau valstiskā līmenī kautkādu tur normu dēļ redzēt kolektīvajās medībās vairāk dzinēju kā mednieku.

Aivars Bundzens: ...mācēšanai un nemācēšanai šaut vislabākās atskaites veido masveida sporta sacensības . mērķi salīdzinoši ar īstām medībām parasti ir ļoti vienkârši un prognozējami 100%. kaut vai pērnās Minhauzena 2016 sacensības -šaušana no rokas pa stāvošu briedi . rezultāti ?, apmierinoši apm 20,varbūt 30 augstāko vietu ieguvējiem no apm 70 komandām.pēdējo apm . 8-10 vietu ieguvējiem vienīgai s glābiņš sertificētie sunīši., Kolektīvi taču izvirzija labākos snaiperus. Emocijas šautuvē patiesas !., - sūdīga plinte, kaut kas optiku . ne tās patronas., kaut kā galīgi nešāvās, utt., un ,protams ,čomu piekrītošā līdzi jušana .,:).ne īsti patiesa. ,))

Oskars Šulcs: īsti nevaru un negribu piekrist tiem, kas saka, ka ir tādi cilvēki pie mums kam medības ir iztikšana - tā ir Sibīrijà un Aļaskà bet ne pie mums... drīzāk ir tā, ka ir cilvēki, kas no medībām taisa biznesu ... un tie biznesmeņi arī iestājas ar visām 4.5 par šiem grozījumiem... ja jau mērķis ir mazināt zvēru mocības, smaku mežā utt tad vislabāk strādās labdarības un komunisma kokteilis - apmācības šautuvē, eksāmenu maksa utt pēc principa - no katra pēc iespējām... cik var tik iedodiet augstāka mērķa vārda... ceru, ka sarkasma uztveršanu lielākajai daļai šeit viss ir kārtībā nu ja arī nav - jūsu problēma ;)

Oskars Šulcs: varētu vilkt paralēles ar makšķerniekiem - ir taču tāda disciplīna kā kastings... man liekas jāierosina ka makšķerniekiem obligāti jānoliek kkāds normatīvs kastingā jo daudziem ir problēmas makšķerēšanā - nevar trāpīt kur vajag, met ar ko nevajag utt... par zivju mocībām jau neviens nedomā tikai par tiem kas staigā pa zemi un starp kokiem... bet tajā laikā zivis tiek smacētas plastmasas kuļķenēs, mocītas uzglabāšanas tīklos, atkal spraustas uz āķa lai noķertu ko lielāku utt... nevar to tā atstāt... :)

Ivars Ozoliņš: Aivar B, Un MMD rezultāti neder?Paskaties cik daudzi 50% sašāva?A to ka plinte slikta, munīcija sūdīga, kaimiņš šaušanas brīdī nopird.s, loti labi var vērot sacensībās, kur peļņas vai citu iemeslu pēc , par papildus naudu var šaut papildu sērijas? Kas tas ir par murgu- cūka mežā par papildus samaksu atļaus otreiz šaut??

Kaspars Kusiņš: Diezgan bieži sacensībās (manā gadījumā MMD kausos) dzirdu ka veči par savu "ekonomiski" izmantoto mērķi saka tā: Cūkas medībās būtu visas gar zemi bet punktu pamaz. Šautuvē jāiemācās šaut 100/100 bet reāli medībās, lai nevajadzētu suni trāpījumi tikpat veiksmīgi jāpārnes aiz auss vai pa mugurkaulu.

Aigars Remess: «Šautuvē jāiemācās šaut 100/100 bet reāli medībās, lai nevajadzētu suni trāpījumi tikpat veiksmīgi jāpārnes aiz auss vai pa mugurkaulu.»Suni jāizmanto vienmer, ja dzīvnieks pa kuru raidīts šaviens, nav palicis uz vietas, kaut arī nav pazīmes par trāpījumu. TIEŠI ŠĪ NORMA IR IELIKTA DAUDZU VALSTU LIKUMDOŠANA.....UN JA TIEM ,KURI TAGAD MEĢINA GROZĪT Medību likumu, patiešām rūpētu "sapūdētā" gaļa medību procesā - T A D SAKTU AR, ŠĪS NORMAS, IEKĻAUŠANU Medību likumā.

Kaspars Kusiņš: «UN JA TIEM ,KURI TAGAD MEĢINA GROZĪT Medību likumu, patiešām rūpētu "sapūdētā" gaļa medību procesā - T A D SAKTU AR, ŠĪS NORMAS, IEKĻAUŠANU Medību likumā.»Tie, kam rūp sapūdētā gaļa mežā, jau sen ir iegādājušies suni un braukā uz šautuvēm un sacensībām. Tie, kam rūp suņu bizness, tie mēģina likumā ielikt normu ka sunim jābūt obligāti. Tie, kam rūp šautuves peļņa, tie ieliek likumā, ka šautuves jāapmeklē obligāti.

Māris Dimants: Pa 5iem gadiem kopš man ir asinspědu suns esmu piedalíjies ap 150 meklěšanăm, tad spriediet paši daudz vai maz. Katrs šăvějs ir atbildígs par savu rícíbu to nevar ne iestăstít ne iemăcít tas vnk ir jăsaprot. Ps. Tas nav viena kolektïva robežăs, lai nav părpratumi.

Martins Kaparsmits: Nesaukšu nevienu vār'da, bet man ir ierosinājums tiem kungiem(šautuvju saimniekiek), kuri tik ļoti ir satraukušies par ievainotajiem un pūstošajiem dzivniekiem un šaušanas obligāto ēksāmenu"redz kā "zāles"- uzņemties iniciatīvu un neprasīt nekāda veida samaksu par eksāmenu šautuvē! ;) Tādā veidā parādot savu neieintresētību biznesā, bet gan rezultātā(mazāk savainotu dzīvnieku) A par izmaksām-tur jau lai ar valsti nevis mednieku tiek galā! ;)

Viesturs Šķibelis: Okupācijas laikā ilgus gadus bija regulāri jākārto normas šaušanā.Veterāniem bija atlaides skrejošās cūkas šaušanā.Tie kam bija jau 60 gadu drīkstēja bisi iepriekš ieplecot.Tie kam bija pāri 70 gadiem visus šāvienus izpildīja pa stāvošu cūku.

Arnis Puksts: Okupācijas laikā vītni dabūt varēja tikai nomenklatūras augšas. Okupācijas laikā vienu lielu laiku visas medības bez mežsarga bija nelikumīgas; okupācijas laikā vienu lielu laiku ja bija šāviens, atļauja bija jānoraksta jebkāda iznākuma gadījumā. Un tā tālāk. Bet - okupācijas laikā medīt varēja "ūdens un purva putnus", neatkarīgi no sugām. Okupācijas laikā zosis, slokas, medņus un rubeņus medīja pavasarī....Okupācijas laiks ir aizgājis jau pirms vairāk kā ceturtdaļgadsimta! Pietiek vienreiz to pieminēt!Redzot kā te dažs "labs" ņemās un ar kādiem argumentiem šuj motivāciju grozījumiem - rekur analogs stāsts:...narkologi vēlas, lai viņiem palielinās ienākumi. Vajag, lai kāda ļaužu grupa iet pie viņiem 3X gadā. Argumenti:...es biju Minhauzenā, redzēju, ka tur lielākā daļa ir reibumā. Tātad, visi mednieki ar alkoholiķi un narkologa padziļinātas pārbaudes 3X gadā ir vienīgā iespējamā recepte. Kaut kā tā. Takš izkāpiet no smilšu kastes, ja lobē, tad lobē cienīgi, nevis 10 gadīga šmurguļa līmenī.

Arnis Puksts: Tikko situacija: savu, 40m, izcirtums. Buks. Zarins no volaka, tads, uz puscentimetru. Optika vinu neredz. Zarins uz pusem, buks parada videjo pirkstu un aiziet, otreiz nav kur izsaut, izcirtums aizaug.. Ko tur mainis sautuve? Atbildiet, atbalstitaji :)

Žanna Zariņa: Māris Dimants, cepuri nost, malacis!Es gan vairāk nepiedalos šādos pasākumos.

Aigars Remess: «Es gan vairāk nepiedalos šādos pasākumos.»Kādos ,tad Tu ,pasākumos nepiedalies ???

Žanna Zariņa: Es, Aigar, vairs nemaklēju svešu cilvēku saskādētus zvērus, un Tev esmu stāstījusi, kāpēc to nedaru!

Aigars Remess: «Es, Aigar, vairs nemaklēju svešu cilvēku saskādētus zvērus,....»Ka tad Tu tos savus suņus uzturesi formā ??? Pati skādēsi ???« Tev esmu stāstījusi, kāpēc to nedaru!»Velns!!! Kaut ka neatceros. Mn gan patīk atbildīgi mednieki.Labprat dodos parbaudīt, ja aicina.

Aivars Bundzens: «Arnis PukstsBiedriba Medniekiem.lvArnis Puksts Šodien, 00:14Tikko situacija: savu, 40m, izcirtums. Buks. Zarins no volaka, tads, uz puscentimetru. Optika vinu neredz. Zarins uz pusem, buks parada videjo pirkstu un aiziet, otreiz nav kur izsaut, izcirtums aizaug.. Ko tur mainis sautuve? Atbildiet, atbalstitaji»...bukam todien laimīgais horoskops.,:) medniekam?, ja var trāpīt otreiz pa to pašu zaru- ir ok. Ja nē ,tă bijusi "cūcene" , jātrennējās.,:))

Žanna Zariņa: Man , Aigar, arī patīk atbildīgi mednieki, bet ir jābūt zolīdiem un ir jāciena citi. Un par to suņa uzturēšanu formā, to Tu pareizi pateici! :D :D :D Tas pasākums taču ir vajadzīgs nevis šāvējam, bet suņa saimniekam! Tieši tāpēc viņam ir jāceļas nakts vidū, jāperās n-tie km par saviem līdzekļiem, jālāpa suns, jo šauts pa "šivēnu", kuram rezultātā izrādās kādi 5 gadi un kurš savu dzīvību lēti pārdot nevēlas, un rezultātā Tev iedod 3 latus benzīnam un pat ne kauliņu sunim! Jo tas ir mans suns un tas taču ir vajadzīgs MAN, savu suni trenēt! Jāpriecājas, ka neprasa piemaksāt par to, ka ļauj manu suni palaist pa asinspēdu!

Aigars Remess: Kā tad ... sokas ar likuma grozīšanu ???Interesanti - vai Janis Baumanis (LMS valdes priekšēdis) arī par šo ir informets ??? - http://www.lms.org.lv/jaunumi/viedoklis-par-regularu-obligatu-sausanas-prasmju-parbaudi-medniekiem/

Ivars Ozoliņš: «(LMS valdes priekšēdis) arī par šo ir informets ???»Gan jau ka ir.Gluži bez biedru naudām , jau organizācija nevar pastāvēt, un iet pret nosacīto vairākumu ir riskanti.Un kā tagad atceros, kā novada Mednieku ballē M. Bērziņš žēlojās, ka LMS tik ļoti strādā mednieku labā, bet neviens negribot par to maksāt:)

Uldis Putniņš: « Argumenti:...es biju Minhauzenā, redzēju, ka tur lielākā daļa ir reibumā. Tātad, visi mednieki ar alkoholiķi un narkologa padziļinātas pārbaudes 3X gadā ir vienīgā iespējamā recepte.»Man jau liekas ka tieši par šo vairs nedabūjāt finansējumu savām īsfilmiņām :)

Andris Zariņš: Es te nosapņoju, ka LMS vadoņu liela daļa (tie kas saistīti ar šautuvēm tieši vai pastarpināti) neatlaidīgi, neskatoties uz lielākās biedru daļas viedokli tomēr spiež cauri Obligāto šaušanu! Deputāts , kas ir oficiālais ierosinājuma bīdītājs ir labs čoms vienam (visādi citādi patiešām lieliskam) medniekam kas uzņem labus un vērtīgus raidījumus par mežu un medniekiem. Pašreiz tiekot domāts, kā veikt tādu aptauju biedru vidū, kas vēlamo rezultātu padarītu par esošo... P.S. Lūdzu neaizmirstam, ka tas bija tikai sapnis.... :D

Ivars Ozoliņš: Andri!Nevari atjaunot aptauju tepat portālā- redzētu cik no šeit esošajiem atbalsta OBLIGĀTO naudas tērēšanu?

Ivars Ozoliņš: Upss. tāda aptauja jau sākumlapā ielikta...

Māris Mednieks: Ko tāda aptauja dod? "Mednieks parastais" vienmēr ir brēcis un brēks, ka viņa tiesības tiek ierobežotas... Viņam tiek atņemtas tiesības ietriekt renkuļu lādiņu aļņa kuņģī - tā taču ir diskriminācija, ņirgāšanās par vienkāršajiem medniekiem.... :))))

Ēriks Bergs: Aptauja nekorekta - nekur vēl nav teikts, ka šaušanas pārbaudījums būs ikgadējs.

Ģirts Vārna: Jums, M.M., laikam grūti ar to galvu, ka nehuja nevarat saprast, ka neviens nav pret šaušanas iemaņām, bet ir pret OBLIGĀTU pārbaudi.

Māris Mednieks: Ja galviņā nav vairāk kā daži "nehuja" vai tamlīdzīgi, tad , iespējams, ir grūti saprast, ka lielāko daļu mednieku piespiest iet uz šautuvi var tikai piespiedu kārtā...

Ģirts Vārna: A kapēc ir jāspiež? Es joprojām nesaprotu, kāda tev daļa gar citu šautprasmēm? Ja gribi, organizē savā kolektīvā kaut ikmēneša pārbaudes. Ko Jūs lienat citu sētā?

Aigars Remess: Ģirts izrāva jautājumu no mutes .... a kāpēc jāspiež? Tikai, M@M ,bez savas LV ierēdņa demagoģijas.

Māris Mednieks: « kāda tev daļa gar citu šautprasmēm?»Par tādu filozofēšanu , bez mazākās domāšanas , būtu jāņem nost gan mednieka apliecība, gan ieroču apliecība. "Mednieks", kurš uzskata, ka ir pilnīgi vienalga ar ko šauj, ko šauj, kā šauj..... Es pat nevēlos publiskā telpā izteikties, ko es par to domāju... Labi, ka mums nav jāmin viena meža taka.

Ivars Ozoliņš: M.M.Katram no mums varētu atrast subjektīvu iemeslu, lai atņemtu apliecību. Arī Jums. Bet vai vajag? Vai mums ir mednieku pārprodukcija??P.s kā lai uzzina, kādas ir m.m. prasmes šaušanā pa papīru? Taustiņus klabināt visi māk.

Aigars Remess: «Par tādu filozofēšanu , bez mazākās domāšanas , būtu jāņem nost gan mednieka apliecība, gan ieroču apliecība. "Mednieks", kurš uzskata, ka ir pilnīgi vienalga ar ko šauj, ko šauj, kā šauj..... »Tu par kuriem ???Es personīgi ņemtu nost apliecību tiem, kuri VISPAR, raida šavienu pa skrejošu med. dzīvnieku .... bet nedrīkst tā takš ir eksamena disciplīnā !!!!Var būt jaņem nost tiem ,kuri uzskata, ka pietiek šaušanas pārbaudē ar 50 punktiem no 100 t.i. 5-ci 10-niekā un 5-ci šāvieni var būt arī kunģī .....

Aivars Bundzens: ...,kamēr pērkons nespers ,tikmēr mužiks krustu nepārmetīs. (tulkots no krievu teiciena). bez obligātuma ,redz' tos divpatronu pircējus neviens ari uz šautprasmju un drošības uzlabošanu nepiedabūs. Tajos kolektīvos ,kur ir pieņemta obliģātā pirmsezonas šaušanas pārbaude ,situācijā uzlabojās un uzlabojās . un to atzīst paši mednieki. ja personīgi , tad esmu dzinējmedību masta laikā gūlies grāvī un arī labāk stāvējis resnāka koka aizvēnī. man šobrīd galīgi nepiemīt dīvainā "pieklājība " pret prominentēm un tml "pašapziņas kalgaliem "kas reāli nejēdz droši apieties ar ieroci un to lietot.

Aigars Remess: «... man šobrīd galīgi nepiemīt dīvainā "pieklājība " pret prominentēm un tml "pašapziņas kalgaliem "kas reāli nejēdz droši apieties ar ieroci un to lietot.»Bet, Aivar, Tev nerodas jautājums - kā tās "prominentes un tml "pašapziņas kalgaliem " ir tikuši pie ieročiem un medībām ar tiem????

Ģirts Vārna: Jums, M@M, tiešām nav labi :D kurā vietā es saku, ka man pie kājas kā mednieki šauj? Atkārtošu vēlreiz, es esmu pret OBLIGĀTU pārbaudi. Eksāmenā mednieki, ko dara? Ja ir problēmas kolektīvā, tad tur arī viņas risiniet.Bet par to apliecību vispār rēcīgi kā kāds nelec pēc Jūsu stabules, tā esot jāņem nost papīrs :D

Māris Mednieks: «100 t.i. 5-ci 10-niekā un 5-ci šāvieni var būt arī kunģī»Bet obligātais eksāmens vismaz daļu no viņiem "atstās aiz borta".«Vai mums ir mednieku pārprodukcija»Mums ir vajadzīgi "mednieki", kas kropļo dzīvniekus? Kādam varbūt vajag - nošauj pakaļkājas, tad tomēr ir cerība, ka varēs paēst.

Ivars Ozoliņš: Un Bundzena k-gs, vai tiem medniekiem kuriem tika izkārtotas mednieku apliecības, arī būs jāšauj?Ja jau VMD tiesājās, par to ka slinkums bija eksāmenu likt, vai tagad būs savādāk.Pēc taisnības, to kas tā darīja no medniecības un medībām pa gabalu bija jāizolē, nevis mednieku pārstāvošā biedrībā pie stūres jāliek.

Ģirts Vārna: «Mums ir vajadzīgi "mednieki", kas kropļo dzīvniekus? Kādam varbūt vajag - nošauj pakaļkājas, tad tomēr ir cerība, ka varēs paēst.»Kungs varētu kādus faktus uzlikt par to dzīvnieku kropļošanu, nu tā lai nav plika diršana, ka viss ir slikti ;)

Andris Zariņš: «Bet obligātais eksāmens vismaz daļu no viņiem "atstās aiz borta".»Pareizi, pareizi, mums to mednieku skaitu vajag tikai samazināt! Priekš kam mazajai Dievzemītei šito baru ar asinskāriem lupatlašiem! Ja nevar samaksāt par eksi - ārā no medniekiem! Vajag vēl izdomāt kādus ierobežojumus, piemēram obligāto jaunas klozites pirkšanu katru gadu. Vēl var ieviest minimālo dalības maksas slieksni klubos, piemēram - ne mazāk kā tūkstots eiro. Medībās aizliegt izmantot mašīnas, kas ir vecākas par pieciem gadiem. Vēl štelle būtu ieviest OBLIGĀTU rāciju izmantošanu ar fisu frekvenču pirkšanas epopeju. Man liekas, ka es varu daudz derīgus padomus dot kādā veidā mums iztīrīt rindas tā, lai paliek tikai cienīgākie no cienījamajiem!

Ivars Ozoliņš: Nē Andri,kādas rācijas - īstenam medniekam obligāti jābūt 8 iphone :):):)

Oskars Šulcs: « kāda tev daļa gar citu šautprasmēm?Par tādu filozofēšanu , bez mazākās domāšanas , būtu jāņem nost gan mednieka apliecība, gan ieroču apliecība. "Mednieks", kurš uzskata, ka ir pilnīgi vienalga ar ko šauj, ko šauj, kā šauj..... Es pat nevēlos publiskā telpā izteikties, ko es par to domāju... Labi, ka mums nav jāmin viena meža taka.»Interesanti ko teiktu pie pārbaudes psihiatrs - esmu mednieks Jānis Jānīgais, bet virtuālajā pasaulē mani pazīst kā Māri Mednieku ... Diagnozi laikam varētu uzstādīt un papīrus šaubos vai parakstītu ... :)

Oskars Šulcs: Bet vispār man patīk mūsu līdzcilvēku/mednieku pašaizliedzība - rūpējas par katra mednieciņa šaušanas prasmēm un dzīvnieciņa gaitām šajā saulē utt! gluži kā tie oligarhi no našas rašas ...Mednieku ētika, disciplīna, attieksme, šaušanas prasmes vai neprasmes utt sākas pirmkārt no katra paša un otrkārt no kolektīva nevis no 1000 jautājumiem eksāmenam vai obligātas šaušanas pārbaudes! Un manuprāt tas ir pareizas ceļš - sākt no zemākā līmeņa (pašam no sevis) un rādīt piemēru apkārtējiem - kolektīva biedriem, jaunajiem medniekiem, mednieku kandidātiem - lai medības būtu drošs, pozitīvas emocijas nesošs pasākums ir jāpilnveido sevi un savas spējas - jā šis process ir laika ietilpīgāks bet lielāku labumu nesošs nevis ar likumiem uzspiestas pārbaudes, pāršaušanas utt!

Māris Mednieks: «Mednieku ētika, disciplīna, attieksme, šaušanas prasmes vai neprasmes utt sākas pirmkārt no katra paša un otrkārt no kolektīva nevis no 1000 jautājumiem eksāmenam vai obligātas šaušanas pārbaudes!»«Anarhisms (grieķu: ἀναρχία, anarkhiā — "bez valdnieka"[1]) ir politiska filozofija vai ideoloģija, kas ietver teoriju, ka sabiedrībai būtu jāorganizējas pašai, bez hierarhiskām organizācijām, bet ar demokrātisku pārvaldes sistēmu. Daļa anarhistu uzskata valstij nav vajadzīga valdība, ka tā ir kaitīga un/vai pat nevēlama. Anarhistu atbalstīto sistēmu sauc par anarhiju. »Wow, cik šajos divos citātos ir kopīgu domu.Bet, diemžēl, vēsture ir pierādījusi , ka anarhisms ved uz iznīcību.Tām institūcijām, kas nodarbojas ar likuma izstrādi, labāk ir nelasīt šos murgus.Ir jāmaina likums, ir jāpieņem par normu obligātā pāršaušana un viss. Nav jēgas klausīties cilvēkos, kas aicina uz visatļautību - tā būtu medību saimniecības iznīcināšana. Izskatās, ja te mednieku domāšana ir sabojāta ar pagājušā gadsimta komunistu ideoloģijas indi - "paši saimnieki savā zemē, paši likumus sev lemsim". Šis apendiks ir jāizoperē.

Māris Mednieks: «Pareizi, pareizi, mums to mednieku skaitu vajag tikai samazināt!»Medību saimniecībai nav vajadzīgi "erzacmednieki".

Aigars Remess: «Tām institūcijām, kas nodarbojas ar likuma izstrādi, labāk ir nelasīt šos murgus.»Kuras tās ir?? Un kuras fiziskas personas tās pārstāv??«Ir jāmaina likums, ir jāpieņem par normu obligātā pāršaušana un viss.»Tipiska LV ierēģņa iereģņa loģika........bet nu Paši esam vainīgi, ka neesam izveidojuši Latvijas mednieku biedrību, kura tad pārstāvētu mednieku intereses un ierādītu LV ierēdņiem viņu īsto" kalpa" vietu nevis "kungu"........paši ,ar savu klusēšanu un vērošanu no malas dodam svētību dažādu grupējumu aktīvistiem bīdīt savas sautīgās intereses ... un šie arī bīda.....bīda slēpjoties un liekuļojot ,melojot.

Aigars Remess: «Izskatās, ja te mednieku domāšana ir sabojāta ar pagājušā gadsimta komunistu ideoloģijas indi - "paši saimnieki savā zemē, paši likumus sev lemsim". Šis apendiks ir jāizoperē.»Man ir pietiekoši liela iespēja komunicēt ar dažādu valstu medniekiem - un mēs (vairums) esam galvas tiesu pārāki pār šamiem. Tieši pēdējos gados, anarhisms LV medniecībā, ir ienācis ar šauru mednieku loku un ZM ierēdņu komunistiskās domāšana svētību.Nemuldi M@M !!!!Ne LV mednieki ir saindēdi ar pagājušā gadsimta komunistisko domāšanu , bet tieši ZM ......

Uģis Gizmo: Māri Medniek vai arī kā Tevi tur, ņemot vērā to, ka Tu cik saprotu šeit esi visgudrākais un teici, ka likums ir jāpieņem lai tur vai kas, tad paskaidro man dažas lietas, bet tikai mierīgi un kritiski skatoties,nevis psihojot tā ka man pat pie datora sēžot jāslauka tavas siekalas no pieres nost.Kas no drošības viedokļa ir labāk? 1. Čalis uz zemes, kurš šauj 100 no simts vai čalis 2m augstā tornī, kurš šauj 30 no 100.2. Čalis, kurš zin mastu un šauj 30 no 100 vai čalis, kurš uz medībām iet 1x gadā, bet šautuve ir viņa mājas un protams šauj 100 no 100.Ar diviem jautājumiem Tev šodienai gan jau pietiks.Un es Tev gudriniek iedošu 1 piemēru - A.Jaunbēziņu mēs visi, ja ne pazīstam tad noteikti zinam - vecs cienijams vīrs, šauj MMD katru gadu - šogad viņš VS disciplīnā sašāva 54 punktus - tas nav nekāds noslēpums, rezultāti pieejami visiem. Viņš ir bijis sporta meistars šaušanā, bet gadi dara savu un rezultāts tāda vai citāda iemesla dēļ pamazām sarūk. Tomēr es esmu pārliecināts, ka medībās viņam ir drošāk blakām stāvēt, kā visiem jums likuma bīdītājiem kopā ņemot un 100 no 100 šāvējiem tai skaitā. Šis vīrs diez vai šaus skrejošu alni medībās 100m attālumā, kurš lec pāri stigai - vai tad tāds nav mūsu eksāmena pārbaudījums :)?!?!?!

Viesturs Krūmiņš: Wou, wou, wou...Dziedam par demokrātiju ar pagājušā gadsimta ideoloğijas kluso lozungu: "Nehochish? Zastavim!"

Oskars Šulcs: Māri Medniek vai Dievs viņu zin kā Jūs tur sauc - kas bērnam, piemēram, ieaudzina/iemāca attieksmi pret līdzcilvēkiem/apkārtējo vidi/citām dzīvām būtnēm - ģimene (jebkuras sabiedrības pamatšūniņa) vai kaut kāds likums?! tieši tā pat ir medniekiem - ja kolektīvam (var lasīt ģimenei) nav savu tradīciju/ ieražu utt būs tā neorganizēta grupa indivīdu ar ieročiem un obligāta šaušana neko nemainīs ...un paldies par salīdzinājumu ar anarhiju ;) un vēl manā skatījumā tādi pseidonīmu likumu bīdītāji - pelēkie kardināli - spļauj sejā demokrātijai, jo grib vairākumam uzspiest savas pagājušā gadsimta komunistu ideoloģijas un biznesa redzējumu - un nevajag sāk stāstīt, ka obligātās šaušanas ieviešanas mērķis ir dzīvnieku moku izbeigšana/ šaušana prasmju uzlabošana utt nevis sava biznesā bīdīšana!

Māris Mednieks: «Kas no drošības viedokļa ir labāk?»Uģi, to patiešām ir tik grūti saprast, ka eksāmens nav domāts tikai drošībai? Tur jau ir tā problēma, ka liela daļa mednieku uz šo problēmu skatās idiotiski tuvredzīgi -1. galvenais palikt dzīvam pašam2. neatkarīgi no procesa - drošības, ētikas u.t.t., tikt pie lielāka vairuma gaļas.Resp. - ja paši dzīvi, tad ar sūdiem sajaukta gaļa arī nav smādējama.Kamēr no šis slimās domāšanas forumisti nespēs atbrīvoties, jēga runāt par ētiku, medību saimniecības ilgspējību ir bezjēdzīgi. Vismaz ar tiem cilvēkiem, kas te uzturas...

Ivars Ozoliņš: «Ir jāmaina likums, ir jāpieņem par normu obligātā pāršaušana un viss. Nav jēgas klausīties cilvēkos, kas aicina uz visatļautību »Nu lielāku idiotismu neesmu sen lasījis..Kurš no mums aicina uz visatļautību?????pamatā VISI ir par to, ka šaušana NAV slikta, bet LIELĀKAIS vairums ir PRET OBLIGĀTUMU,Vēsturē ir bijušas daudzas revolūcijas, kad zemākie slāņi NAV ar mieru PILDĪT to ko nolemj augšas.Varbūt ir pienācis laiks arī mums???p.s kā jau esmu neskaitāmas reizes teicis- autoavārijās Latvijā iet bijā un tiek savainoti n- tās reizes vairāk cilvēku, kā medībās. Valdība varētu pamēģināt ielikt ka noteikumi un praktiskā braukšana jāpārliek ik pa 5 gadi.. Ko -BAIL???bet rezultāts varētu būt vērtīgāks- jo cik redzu ĻĻĻoti daudzi braucēji NEZIN satiksmes noteikumus- nu un braukšnas prasmes arī derētu pārbaudīt.

Kaspars Kusiņš: «to patiešām ir tik grūti saprast, ka eksāmens nav domāts tikai drošībai?»Nu bet tas jau sen visiem ir skaidrs...

Ģirts Vārna: tieši tā Ivar, vispirms derētu parūpēties par līdzcilvēku drošibu.M@M kur tu šo izpīpēji?«"Mednieks", kurš uzskata, ka ir pilnīgi vienalga ar ko šauj, ko šauj, kā šauj..... »Bet ne par ko nav jābrīnās, viens kadrs izdomā autiņiem piesviest 300eur nodoklim tīri sporta pēc, man tā gribas, tad kapēc, lai vēl kāds neieliktu obligāto eksāmenu, kuru pamato ar paša izdomātiem murgiem, nevis reāliem, taustāmiem faktiem. Dod vienreiz tos faktus par nelaimes gadījumiem un sakropļotajiem dzīvniekiem.

Oskars Šulcs: «tieši tā Ivar, vispirms derētu parūpēties par līdzcilvēku drošibu.M@M kur tu šo izpīpēji?"Mednieks", kurš uzskata, ka ir pilnīgi vienalga ar ko šauj, ko šauj, kā šauj.....Bet ne par ko nav jābrīnās, viens kadrs izdomā autiņiem piesviest 300eur nodoklim tīri sporta pēc, man tā gribas, tad kapēc, lai vēl kāds neieliktu obligāto eksāmenu, kuru pamato ar paša izdomātiem murgiem, nevis reāliem, taustāmiem faktiem.Dod vienreiz tos faktus par nelaimes gadījumiem un sakropļotajiem dzīvniekiem.»Ģirt - M@M uztraucas par to, ka Tev kādu reizi var patrāpīties gaļas gabals kuram virsū ir bijuši "mednieka salāti" ;) - Resp. - ja paši dzīvi, tad ar sūdiem sajaukta gaļa arī nav smādējama. :D :D :D Cēli un augstsirdīgi nodomi.. un tas ka no tā nedaudz iegūs kāds vai kādi kuriem pieder šautuves vispār nav svarīgi ! ;)

Ivars Ozoliņš: Bļin, Man Palejās sacensībās blakus šāva sacensību uz varētājs- viens no labākajiem Latvijas šāvējiem.Pa cūku - 100 metros 2 desmitnieki un viena 0 ( Nulle).Mežā ja vienīgo šāvienu nullē trāpītu - arī būtu "mednieku salāti "Nu ko- arī viņam mednieku apliecību jāņem nost???

Uģis Gizmo: «Uģi, to patiešām ir tik grūti saprast, ka eksāmens nav domāts tikai drošībai? Tur jau ir tā problēma, ka liela daļa mednieku uz šo problēmu skatās idiotiski tuvredzīgi -1. galvenais palikt dzīvam pašam2. neatkarīgi no procesa - drošības, ētikas u.t.t., tikt pie lielāka vairuma gaļas.Resp. - ja paši dzīvi, tad ar sūdiem sajaukta gaļa arī nav smādējama.Kamēr no šis slimās domāšanas forumisti nespēs atbrīvoties, jēga runāt par ētiku, medību saimniecības ilgspējību ir bezjēdzīgi. Vismaz ar tiem cilvēkiem, kas te uzturas...»Nez par ko tad vēl galvenokārt būtu jādomā, ja ne par drošību?!? Kurš tad šeit īsti ir tas tuvredzīgais vai drīzāk vispār "aklais"?Un palasi savus komentārus - Tu no stresa, ka vairums Tavu ideju neatbalsta, nonāc pretrunā pats ar sevi - pirmajā teikumā raksti, ka drošība nav galvenais, bet jau vēlāk, ka tomēr ir.Un es vēl joprojām nesaprotu par kādu domāšanu Tu runā?Man jau liekas, ka tieši Tev ir jāizmet tā doma no galvas ārā, ka nomedīt dzīvnieku 10niekā ir ētiskāk kā nomedīt to trāpot 3niekā. Manuprāt medībās par kaut kādu tur izdomātu šāviena ētiskumu vispār ir glupi - kas nonāvēšanas procesā vispār var būt ētisks?

Andris Murņikovs: Nonāvēšanā ētiski ir nonāvēt ātri un bez mokām, bet tas nav par dzinējmedībām, tīri mans viedoklis.Kaujot mājdzīvnieku neviens taču ar nazi vēderā nedur ???

Ivars Ozoliņš: «Kaujot mājdzīvnieku neviens taču ar nazi vēderā nedur ???»Neesi redzēji filmas par to kā vistas kauj fermās?Pakarina aiz kājām konveijerā un dzīvas lēnām virzās pretīm ripzāģim.....Humānisti..Kad sāksim atrast mežos ar bultām savainotos, ko tad humānisti bļaus?Un izskaidrojiet- kāpēc SIA IEROČI tirgo kājkeramās lamatas??????

Ivars Ozoliņš: Citāts no apollo«Novērojumi liecina, ka joprojām liela daļa autovadītāju ir bezatbildīgi un būtiski pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot ne tikai sevi, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus. Jāatzīst, ka daļa pieķerto šoferīšu pēcāk nožēlo izdarīto un ir gatavi uz visu, lai netiktu sodīti. Taču jāuzsver – tie kuri apzināti riskē un rupji pārkāpj likumus, agri vai vēlu tomēr tiek pieķerti.»

Andris Zariņš: Filozofiski ņemot tā laikam ir Latvijas visa veida priekšniecības (vēlētās un nevēlētās) lielākā problēma- VNK saprast, ka tautas balsī ir vērts ieklausīties! Un tautai ir jēga uzticēties, pat ja viņa dažreiz kļūdās. Mums nevajag glābējus, mums nevajag Ivanus Susaņinus un Pavļikus Morozovus, arī Lāčplēšus un Laimdotas nē! Mums vajag iespēju pašiem lamt par savu dzīvi un pašiem līdzdarboties labāku risinājumu meklēšanā! Neko vairāk... Un nevajag "svētā" mērķa vārdā aiz mūsu mugurām kko bīdīt! Ja mums tas liksies aktuāli, mēs to izdarīsim paši bez kārtāja likumdošanas "akta", bez birokrātijas, bez papīrīšiem , apliecinājumiem un iegrāmatojumiem! Mēs to vnk izdarīsim paši priekš sevis!!!! Es ceru ka kāds mani arī sadzirdēja un saprata!

Māris Bērziņš: Kas tad nu? Šaušanas pretinieku komentāri apstājušies!

Māris Mednieks: Sākumlapā var atvērt rakstu par krietnu mednieku tradīcijām Igaunijā. Maniem oponentiem medības Igaunijā varētu būt liegtas. Latvijas mednieks( vismaz daļa foruma personāžu) ir evolūcijas sākumposmā - igauņu izvirtība mūsu čaļiem šķiet kā bagātnieku untums. :)Bet varbūt tomēr vajag pamācīties no igauņiem?

Aigars Remess: «Sākumlapā var atvērt rakstu par krietnu mednieku tradīcijām Igaunijā.»Normāla LV mednieka ētikas kodeks.Ticamakais, ka kāds Latvju zemes iemītnieks, Igauņu bāleliņiem, uzrakstījis priekšā. Izbrīna fakts- ka mūsu LV ierēdnim tas ir brīnum atklājums....

Pēteris Siksna: M.M. un vēl daži lielie lobētāji . Ejiet un pacentieties naudu nopelnīt godīgi. Nevajag funktierēt , kā no parastajiem medniekiem izspiest pēdējo kapeiku . Likums nav pieņemts , veselais saprāts vismaz pagaidām ir uzvarējis un tēmu var izbeigt .

Andris Zariņš: «Bet varbūt tomēr vajag pamācīties no igauņiem?»No igauņiem vajag mācīties! Tieši tā pat kā viņi starp citu mācās no mums! Un viņi paši atzīst, ka ir lietas, ko mēs Latvijā neesam tā sačakarējuši, kā viņi pie sevis. Starp citu viena no tām ir medniecība! No EESTI poisiem mēs varam pamācīties, kā jāstrādā VID, kā E- pārvaldei. Vari man kā Igaunijas e-rezidentam un igaunijas uzņēmuma īpašniekam ticēt! Mani besī ārā vēlme visu reglamentēt, visur iebāzt valsts aci, ausi, ķepu un vadošos norādijumus! Saprātīgi cilvēki paši ir spējīgi tikt galā ar savu dzīvi. Un uzskatīt savu tautu (arī citus kolēģus medniekus) par spriest nespējīgiem, netālredzīgiem utt ir MAZĀKĀ MĒRĀ ZEMISKI!!!Tā kā Māri Medniek.... Visu cieņu taviem citiem komentāriem šajā Forumā, BET man liekas tev vajadzētu iegūt mazliet vairāk ticības savu kolēģu veselajam saprātam un cienīt citu cilvēku tiesības uz savu brīvu gribu un izvēli!

Arnis Puksts: Birokrātu/nomenklatūras rēgs joprojām klīst pa Latvijas izpildu varas gaiteņiem. Kā to skaisti pierāda Māris Mednieks jeb Jančuks parastais (spiedienu mēra bāros vai paskālos?)Protams, tas vēl ir sīkums. Ja tā padomā - ierēdņu centība ir radījusi dilemmu: kā lai noreģistrē tagad portatīvo zīdaiņu podiņu, tā ir lielāka problēma :D

Māris Mednieks: Andris, es cienu medniekus, kas ar cieņu izturas pret medībām, medījumu , dabu un medību ētiku. Šajā forumā tikai daži mednieki ir tādi, kurus var saukt par medniekiem. Te ir jūtams cinisms, nihilisms, ņirgāšanās par medību ētiku.Par laimi ikdienā tādus gadās krietni retāk satikt. Tas priecē....

Ģirts Vārna: «Sākumlapā var atvērt rakstu par krietnu mednieku tradīcijām Igaunijā. Maniem oponentiem medības Igaunijā varētu būt liegtas. Latvijas mednieks( vismaz daļa foruma personāžu) ir evolūcijas sākumposmā - igauņu izvirtība mūsu čaļiem šķiet kā bagātnieku untums. :)Bet varbūt tomēr vajag pamācīties no igauņiem?»Kapēc, lai būtu liegtas? Šaušanas prasmju dēļ? Jums tiešām nepielec, ka ir pret OBLIGĀTU pasākumu nevis pret labām prasmēm?

Andris Zariņš: «Māris Mednieks Vakardien, 22:45Andris, es cienu medniekus, kas ar cieņu izturas pret medībām, medījumu , dabu un medību ētiku. Šajā forumā tikai daži mednieki ir tādi, kurus var saukt par medniekiem. Te ir jūtams cinisms, nihilisms, ņirgāšanās par medību ētiku.Par laimi ikdienā tādus gadās krietni retāk satikt. Tas priecē....»Kā jau teicu iepriekš, Jūs cienītais raksturo necieņa pret saviem kolēgām un vēlme sevi nostādīt augstāk par tiem!Tad man ir loģisks jautājums, kāpēc tad Jūs vēl piedalieties diskusijās ar šo "necienīgo" radījumu masu??? Tēlojiet Mciri, vai gaismas nesēju Prometeju??? Man, un domāju lielai daļai diskusijas dalībnieku tāds gaismas nesējs nav vajadzīgs....

Arnis Puksts: «Te ir jūtams cinisms, nihilisms, ņirgāšanās par medību ētiku.» Un to saka tēls, kuram baile atklāt savu īsto identitāti. :D

Arnis Puksts: Papildus, mistiskais tēls (tas, kurš M.M.), kurš, iespējams, pat nav mednieks, obligāto šaušanas prasmju pārbaudi tagad jau pin kopā ar medību ētiku, turklāt stāstot, ka forumā rakstošie esot neētiski. Kaut gan dabā mistiskais tēls ne ar vienu patiesībā ticies nav, nevienās medības piedalījies nav, un vienkārši kaut ko nesakarīgi ņemas ņemšanās pēc, jo redz, viņa viedā ideja par obligāto šaušanu irst. Domāju, ka jāsāk tomēr ravēt ārā anonīmie, kuri atļaujas par daudz. Tā nedrīkst, slēpties, tēlot ārkārtīgi cēlo onkuli, kaut patiesībā, iespējams, esi vien slotaskāta operators un medībās piedalies dzinēja statusā.

Māris Mednieks: «obligāto šaušanas prasmju pārbaudi tagad jau pin kopā ar medību ētiku»Labas šaušanas prasmes un medību ētika... Tur patiešām nav nekā kopīga?

Māris Mednieks: «necieņa pret saviem kolēgām un vēlme sevi nostādīt augstāk par tiem!»Cieņu ir grūti izrādīt pret tiem, kas necienīgi izturas pret medību procesu.Gaismas nesēju - Prometeju vislabāk varējām redzēt blakus tēmā par dzīvnieku izmantošanu cirkā. Tā kā.....z

Māris Mednieks: «OBLIGĀTU pasākumu nevis pret labām prasmēm»Ja nevar piespiest ar labu, tad tas ir jāizdara ar likuma spēku.Protams, tiem, kas apmeklē šautuves, tas varētu būt papildus apgrūtinājums. Neliels apgrūtinājums.

Viesturs Krūmiņš: "piespiest ar labu" :DVot domāšana!Un likums...Brangais zaļzemnieks jau parādīja likumīgu priekšzīmi ar sniegamoci un slotaskātu.

Jānis Melderis: Es esmu par šaušanas iemaņu uzlabošanu. Ja godīgi, arī obligāta šaušanas prasmju pārbaude manu dzīvi krasi nesarežģītu. Es tikai nesaprotu vienu, kā viens cilvēks var sevi uzdot par likumdevēju un apgalvojuma formā noteikt, kas man un pārējiem medniekiem būs obligāti jādara.

Aigars Remess: «Es tikai nesaprotu vienu, kā viens cilvēks var sevi uzdot par likumdevēju un apgalvojuma formā noteikt, kas man un pārējiem medniekiem būs obligāti jādara.Patīk»Mierīgi .... tada nu ir, tā ,LV likumdevēju vide.Kā jau teicu iepriekš - paši tādu esam radījuši, ar ,likumu veidošanas procesu ,vērošanu no malas, nevis piedaloties tajā.

Ģirts Vārna: «Ja nevar piespiest ar labu, tad tas ir jāizdara ar likuma spēku.Protams, tiem, kas apmeklē šautuves, tas varētu būt papildus apgrūtinājums. Neliels apgrūtinājums.»nu tad lūdzu skaidrojumu kā ir pašlaik un kas tiks saniegts ar reāliem skaitļiem un bez fantāzijām. Gribētu redzēt Jūsu prasmes un ja nevari 100/100, tad nemuldi te par mednieka cienīgu šaušanas prasmi.Es neesmu manījis mežā tos sakropļotos un ari reti iznāk medījumu dalīt ar garšvielu piejaukumu.

Māris Mednieks: «Es neesmu manījis mežā tos sakropļotos»Vajag vairāk iet uz medībām. Netici man - paskaties fotogrāfijas, kuras šeit ievieto Aigars R. Sašauti zvēri, kurus viņš ar saviem suņiem atrod. Par to Aigara priekšā cepure jānoņem. :)Tagad mazāk, bet, kad cūku bija daudz, katru sezonu kombainieri atrada beigtas cūkas(un ne tikai cūkas). Tās ir tās, kas paliek uz lauka,bet pārējās.. .?Medīju ar suņiem - suņi no bara atsit vājāko - parasti sašautos sivēnus. Un tā tas turpinās gadu no gada...

Aigars Remess: «Gribētu redzēt Jūsu prasmes un ja nevari 100/100, tad nemuldi te par mednieka cienīgu šaušanas prasmi.»Man, Tev vajag 100/100, jo apzināmies, pirmā šāviena, kurš raidīts, pa medījamo dzīvnieku, nozīmi .... M@M VEIDĪGAJIEM, PIETIEK 50/100 .... S Ē R I J Ā

Jānis Melderis: http://titania.saeima.lv/LIVS12/saeimalivs12.nsf/0/E7AC0B625D471BDBC225810D0044E94D?OpenDocumentLikumprojekta pamatojuma priekšlikumi, manuprāt, ir nekādi. Kāpēc aptaujātas tikai šautuves? Varbūt, pirms medniekam izsniegt 2018.g./2019.g. mednieka sezonas karti, aptaujāt pašus medniekus?

Ģirts Vārna: «Vajag vairāk iet uz medībām. Netici man - paskaties fotogrāfijas, kuras šeit ievieto Aigars R. Sašauti zvēri, kurus viņš ar saviem suņiem atrod. Par to Aigara priekšā cepure jānoņem. :)Tagad mazāk, bet, kad cūku bija daudz, katru sezonu kombainieri atrada beigtas cūkas(un ne tikai cūkas). Tās ir tās, kas paliek uz lauka,bet pārējās.. .?Medīju ar suņiem - suņi no bara atsit vājāko - parasti sašautos sivēnus. Un tā tas turpinās gadu no gada...Patīk»medības eju bieži un tapēc saku, ka tā nav, Jums te patīk karināt makaronu. Ja šauj 10-niekā, tad ļoti reti paliek uz vietas plus vēl labībā ar to vietas noteikšanu arī ir grūti un ja nav suņa, tad labībā atrast ir nereāli. Sakārto to savu bardaku kolektīvā vien pats un nečakarē citus veicot izmaiņas likumos/noteikumos.

Arnis Puksts: M.M. zini, nav ko te neauglīgi ņemties. Iesim un runāsim komisijā. Es ceru, ka deputātiem ar veselo saprātu ir krietni vien labāk nekā Tev, anonīmiķi.

Māris Mednieks: «Ja šauj 10-niekā»Cik tādu šāvēju Latvijā ir?

Aigars Remess: «Medīju ar suņiem - suņi no bara atsit vājāko - parasti sašautos sivēnus. Un tā tas turpinās gadu no gada...»Davaj stāsti, kurā reģionā medī ar tiem suņiem.Cik nu zinu - tad takšelis Tev ir.Man ir statistika, manejā, un divu mednieku formejumu 20-desmit gadu garumā.Suņi atrod un garām nelaiž ,arī medības ar dzinējiem, savainotos un sakropļotos medījamos dzīvniekus....bet šie kroplīši lielāko ties radušies kaimiņu medību specifikas deļ (piem. Kaltenē komercmedības ar dzinējiem. Pēdējos gados gan situacija uzlabojās, jo limitu izpērk Vācieši... un nemedī).Ja arī, šāvēji@ "super" asi, liktu suņus uz katra medījamā dzīvnieka pēdas, pa kuru raidīts šāviens un tas nav palicis uz vietas, nonāktu pie slēdzēna ar viedokli - ka obligātā sērijas izšaušana šautuvē šajā jomā NEKO NEUZLABOS.

Ģirts Vārna: «http://titania.saeima.lv/LIVS1...Likumprojekta pamatojuma priekšlikumi, manuprāt, ir nekādi. Kāpēc aptaujātas tikai šautuves? Varbūt, pirms medniekam izsniegt 2018.g./2019.g. mednieka sezonas karti, aptaujāt pašus medniekus?»par nelimitētajiem vispār poh, tie lai dzīvo ar cauršautu zarnu un svina papildinājumu miesā :D

Viesturs Krūmiņš: Ar bultām apturēs Āfrikas cūku mēri! Tā ir rakstīts tajā pamatojumā.Un vēl tur rakstīts, ka mednieks ir sliktais tēls sabiedrības acīs. Tā teikt, izlaidušies anarhisti ar tieksmi nogalināt. Tāpēc likumdevējam jāspodrina savas spalvas, jāparāda, kuram te rūp sabiedrība.

Oskars Šulcs: «Medīju ar suņiem - suņi no bara atsit vājāko - parasti sašautos sivēnus. Un tā tas turpinās gadu no gada...Patīk»interesanti zināt, kurš tad tās cūkas, kuras medījat savā kolektīva teritorijā, sašauj ja ne paši? :)te laikam vietā būtu teiciens - cita acī skabargu redz, bet savā - baļķī neredz.

Aigars Remess: «Šautuvju aptauja liecina, ka brīvprātīgi šādu regulāro pārbaudījumu šobrīd kārto tikai aptuveni 15-20% Latvijas mednieku......»Ar neapbruņotu aci redzama sāpe - mūsu komercobjektus apmeklē tikai 15-20% ....« Laikā, kad aizvien lielāka sabiedrības daļa kļūst negatīvi noskaņota pret medībām, ir ļoti būtiski lai mednieku šaušanas prasme tiktu nemitīgi pilnveidota un pārbaudīta.»Te nu taisnība ir, bet šaušanas māka .... te ņipričom.Sabiedrībai negatīvismu izsauc;1.Inkubatoru putnu šaušanu pielīdzināšanai medībām.2.Pārnadžu šaušanu iežogotās teritorijās ,pielīdzināšana medībam.3.Dzīvnieku medīšanu pie barotavām.4. Nakts tēmekļu izmantošana medībās.5. Tāpat, ļooti negatīva, attieksme pret medībām ar loku.Protams M@M veidīgajiem būs jautājums, no kurienes viedoklis - tāpēc ielieku šo - http://ekodalderi.lv/viesu-majaVismaz reizi nedēļā ir viesapmeklētāji.Tākā tā ir arī mana medību māja, kurā ir trofejas un foto no medībām tad diskusijā par medību tēmu tieku" ierauts " 90%

Arnis Puksts: Gēbelss nobāl. Labākas šaušanas prasmes uzlabošot sabiedrības attieksmi? :D Respektīvi, čaļi ir izgājuši uz "visu banku", lai panāktu vēlamo. Interesanti, pieņemot, ka M.M. ir ierēdnis, vai tur nav saskatāma kaut kādu interešu lobēšana vai vismaz sava dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana? Galu galā, IP adrese ir pieejama, un var jau būt, ka jālūdz kādam veikt oficiālas procesuālās darbības un pārbaudīt, vai nav pamats rosināt lietu? Jo M.M. aktivitātes nu galīgi neizskatās pēc bezkaislīgas likuma varai pakļautas rīcības. M.M. ko teiksi? Esi stingrs savā pārliecībā, ka visu dari sabiedrības interesēs un taisnīguma vārdā?

Jānis Melderis: Atkārtoti pārlasot pamatojumus priekšlikumam “obligātais regulārās šaušanas pārbaudījums”, gribētos, lai priekšlikumu iesniedzējs, 12.Saeimas deputāts, A.Rasmanis argumentē pamatojumos norādīto, kā arī, lai iepazīstina ar tur norādītās informācijas ieguves avotiem. Piemēram, “Latvijā ik gadu notiek dažāda veida nelaimes gadījumi medībās, kuros tiek ievainoti cilvēki”, gribētos redzēt informāciju no VP, NMPD, ārstniecības iestādēm par nelaimes gadījumiem medībās, kas tieši saistīti ar šaujamieročiem. Esmu par to, lai mednieki papildus medībām apmeklētu arī šaušanas treniņus, šaušanas sacensības, seminārus par medību tēmām utt., bet, lai tas ir līdzīgi kā autovadītājiem DBS, proti, braukšanas iemaņu atsvaidzināšana, ziemas braukšanas kurss, braukšana pa slideniem ceļiem utt.

Ints Freibergs: Rasmani- kurš to murgu (gan par šaušanas prasmēm, gan ĀCM izplatīšanos) Tev iegrūda, un cik samaksāja par bīdīšanu Saeimā? Cik man zināms, jebkurš kaut cik sevi cienošs mednieks nevienu pūdeli neatstāj bez analīzes, un dara visu, lai pašam par sevi, vispirms, nebūtu kauns! Un par ĀCM izplatību vari pateikties tikai un vienīgi cilvēkiem! Labāk ej kantēt...

Andris Zariņš: «Rasmani- kurš to murgu (gan par šaušanas prasmēm, gan ĀCM izplatīšanos) Tev iegrūda, un cik samaksāja par bīdīšanu Saeimā?»Rasmanis ir Jāņa Kļaviņa čoms. Domāju tur nekas nav ne maksāts, nekā (varbūt kāds kopīgs tūrisma brauciens). Tur vīri cīnās ar misijas apziņu, par to kā nedomājošo LV mednieku aunu baru vest pie civilizācijas un pašu izlolotās vīzijas... :(

Andris Zariņš: Nosūtiju:Medību likuma "grozīšana" 2017

Viesturs Krūmiņš: Es domāju, ka vajag nosūtīt visiem. Visiem tautas kalpiem. Varbūt kāds arī izlasīs...

Kaspars Kusiņš: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/nepieteiktas-medibas-latgale-viens-mednieks-sasauj-otru.d?id=47828223Jautājums, kā šeit mācēšana šaut pa skrejošu vai stāvošu dzīvnieku būtu novērsusi nelaimes gadījumu, dzīvniekam taču trāpīja? Labi, iemācīsies šaut pa skrejošu dzīvnieku, būs mazāk sakropļotu dzīvnieku, kādam aizrādīs par to ka stobru ne tur pagriež bet ko pēctam mežā, redz skrejošu dzīvnieku, pārliecība ir bet vaļņa aiz dzīvnieka nav un sūdi tāpat.

Agris Čibulis: Izskatās, ka ierēdņu acīs un čaļos, kas tos grozījumus bīda, nelimitētais dzīvnieks nav dzīvnieks, tos varēs klapēt tāpat, bez eksāmena. Un sivēnu joprojām būs jāspridzina ar 300 jouliem un paralēli varēs ar loku 5-gadīgam kuilim uzraut. Un argumenti bērnudārza līmenī.

Uldis Putniņš: «Te ir jūtams cinisms, nihilisms, ņirgāšanās par medību ētiku.Un to saka tēls, kuram baile atklāt savu īsto identitāti. :D»Kāpēc Jūs kā lapas uzturētāji ,tādu tēlu nemetat ārā no foruma , vai vienkārši nobanojat ?Varbūt arī zinat viņa identitāti, tikai intrigu uzturat ?Tad, kad viņš sevi īstajā vārdā deklarēja, bija prātīgāks ar izteicieniem. Cilvēkam personas dubultošanās :) . Labi ka nesāk vēl ar sevi diskutēt :)

Andris Zariņš: «Kāpēc Jūs kā lapas uzturētāji ,tādu tēlu nemetat ārā no foruma , vai vienkārši nobanojat ?Varbūt arī zinat viņa identitāti, tikai intrigu uzturat ?Tad, kad viņš sevi īstajā vārdā deklarēja, bija prātīgāks ar izteicieniem. Cilvēkam personas dubultošanās :) . Labi ka nesāk vēl ar sevi diskutēt :)»Mēs neredzam iemeslu kādu banot tikai tāpēc ka mūsu viedokļi kādā jautājumā nesakrīt.Cits jautājums ir kāpēc pilsonis, kurš atklāti deklarē un uzskata, ka forumā ir savākušies neētiski svētdienas mednieki vēl aizvien pats mēģina diskutēt ar šo salašņu baru... :D :D

Andris Zariņš: Un vēl! Būtiski būtu noskaidrot, kas tad šādus "Māra Mednieka" aprakstītos medniekus vispār ir uzņēmis mednieku saimē, kas ir šie ļaundari un kaitnieki, kas izsnieguši mednieku apliecības šaut nemākošiem un neētiskiem indivīdiem???Varbūt vajag sākt ar VMD mednieku eksaminācijas komisiju atestāciju??? Varbūt vajag sākt ar tām pašām šautuvēm, kas ir izsniegušas veiksmīga eksāmena nokārtošanas apliecinājumus??? Tā teikt apkarosim problēmu saknē!!! Atbrīvosimies vispirms no tiem negodprātīgajiem eksāmenu komisiju locekļiem, kas acīmredzot ir VNK notirgojuši mednieku apliecības tiem , no kuriem tagad Mārim Medniekam kauns un ar kuriem viņš uz vienas mednieka līnijas nestāsies!!!!

Ivars Ozoliņš: «Laikā, kad aizvien lielāka sabiedrības daļa kļūst negatīvi noskaņota pret medībām, ir ļoti būtiski lai mednieku šaušanas prasme tiktu nemitīgi pilnveidota un pārbaudīta.» Vakar , lauka malā, gaidot kādu briedi, bija laiks pārdomāt.Šis arguments ir šobrīd aktuāls ,piekrītu.Bet domāju , ka ne jau obligātais šautuves apmeklējums uzlabot sabiedrības attieksmi.Sabiedrības attieksmi uzlabotu tas, ja vara sāktu vairāk runāt par ieročiem, par to , ka mūsu zemes vīriešiem ir pienākums un gods prast apieties ar ieroci.To laikam sauca par militāri patriotisko audzināšanu.Tad kad paši saimes deputāti, ministri, valsts iestāžu vadītāji, NEKAUNĒSIES no tā , ka ieroču lietotāji, mednieki, sportisti utt. Kad paši piedalīsies sacensībās, būs kopā ar pārējiem , nevis tikai "elitārā klubā" Tad kad paši , ar savu personīgo piemēru- rādīs, ka vīrietis ar ieroci - tas ir labi!( MMD kausos laikam atpazinu tikai vienu politiķi- Parādnieka k-gu)Protams, ja būs tā, kā aprakstījis Viesturs Valdis Dreimanis savā grāmatā „Brīnišķīgais mežs. Medniekstāsti”, kad uz medībām ierodas SPICE un vietējā pašvaldības policija nobloķē visus ceļus, lai kungiem netraucē, nekas labs nebūs.Jo tieši šādi gadījumi, sabiedrībā nes ļoti lielu negāciju pret bruņotiem vīriem.Un vispār- laikam jau nesagaidīšu to, ka pie Latvijā pie varas būs vīri un sievas, kas rūpēsies par VALSTI un nevis par foršā kaimiņa biznesu..

Aivars Bundzens: ...saprotu , biedrība medniekiem lv aicina būt "vienlīdzīgiem sūnu ciema zēniem" un ar visiem spēkiem cīnīties pret imperiālistisko šautuvju biznesu . Visu varu tautai akcija Rīgā jau bija . ,:).vēl tik jāņem palīgā sauklis- visu zemju proletārieši savienojieties! ,:)))

Kaspars Kusiņš: «un ar visiem spēkiem cīnīties pret imperiālistisko šautuvju biznesu .»Nu nezinu, par medniekiem kļūt jau tā maz cilvēku grib, diezvai kārtējā obligātā prasība interesentu skaitu vairos, drīzāk daļa atbirs no esošajiem. Viens gan tiks izdarīts, beidzot no mednieku rindām tiks izdzīti nabagi, lai bagātie var medību platības sadalīt neapmedījamās impērijās.

Andris Zariņš: «...saprotu , biedrība medniekiem lv aicina būt "vienlīdzīgiem sūnu ciema zēniem" un ar visiem spēkiem cīnīties pret imperiālistisko šautuvju biznesu . Visu varu tautai akcija Rīgā jau bija . ,:).vēl tik jāņem palīgā sauklis- visu zemju proletārieši savienojieties! ,:)))»Biedrība Medniekiem.lv aicina paļauties uz mednieku godaprātu un brīvu gribu! Biedrība Medniekiem.lv ir pret Valsts un birokrātu jaukšanos un vēlmi regulēt, un kontrolēt lietas, un procesus, kurus pati mednieku sabiedrība lēni, bet pārliecinoši ir spējīga sakārtot pati! Punkts!

Andris Avotins: Politiski korekti būtu sacīt - laikā, kad valsts aizsardzībā liela loma tiek iedalīta zemessardzei, ir jāveicina arī mednieku ieguldījums un tāpēc visiem medniekiem jābūt kā snaiperiem :)

Pēteris Siksna: «.vēl tik jāņem palīgā sauklis- visu zemju proletārieši savienojieties! ,»Man domāt ,tagad ir citi saukļi un tie skan aptuveni šādi : " Visi sīkie, naivie Latvijas mednieciņi , atveriet savus maciņus , vai arī lasieties un nemaisieties pa kājām naudas maisiem un šos laiku varenajiem savākt visas jūsu teritorijas."

Arnis Puksts: Aivar B., saki ludzu, vai Tu vienmer izsniedz ceku? :) Ka doma, vai kads kontrolpirkums kada bridi kada sautuve nakotne nebus ar bedigam sekam?

Jānis Melderis: Aivar, runa nav par finansiālo faktoru, runa ir par to, ka es neredzu reālus argumentus un statistiku par nelaimes gadījumiem medībās izmantojot šaujamieročus, kā arī argumentus un statistiku par savainotajiem, iespējams, savainotajiem un neatrastajiem dzīvniekiem. Tāpat arī pamatojumi priekšlikumiem likumprojektā “Grozījumi Medību likumā” ir smieklīgi, lai neteiktu vairāk. Saprotu, ka tos nav rakstījis deputāts A.Rasmanis, bet, personai vai personu grupai, kas tos rakstīja būtu, ja ne jānokaunas, tad vismaz smagi jānosarkst. Un tieši šeit, Aivar, būtu vieta Tavai frāzei par proletāriešiem. Finansiālais faktors ir sekundārs. Izmaksas, vismaz vienreiz, bet lielākoties divreiz nedēļā, braucot uz medībām (vienā virzienā- 130km no manas dzīvesvietas) un kolektīva medību saimniecības uzturēšanas maksājumi, tāpat ir nesalīdzināmi ar, kaut vai, divdesmit reižu šautuves apmeklējumu un “obligātā regulārā šaušanas pārbaudījuma” kārtošanas izmaksām.

Ivars Ozoliņš: «Arnis Puksts Šodien, 01:59Aivar B., saki ludzu, vai Tu vienmer izsniedz ceku? :) Ka doma, vai kads kontrolpirkums kada bridi kada sautuve nakotne nebus ar bedigam sekam?»Arni, beidz. Kad būs klāt 30 000 mednieku x noteiktā likme- tad jau to darīs:)Lai gan interesanti- vai tā nauda, kas tiek atstāta šautuvē bez čeka- nonāk pie šautuves saimnieka ?p.s Mūsu biedrība par šautuves pakalpojumiem ikgadējam pasākumam maksā ar pārskaitījumu.

Mārcis Cielava: Aivar Bundzen, lūdzu padalieties pieredzē, kādu formātu un kādu minimālo rezultātu Jūs ieteiktu šaušanas pārbaudījumam.Kolektīvā strauji tuvojas šautuves apmeklējums- jūsu viedoklis noderētu.Pagājušo gadu šāvām: GS 35 kā mednieku eksāmenā- min 50 punkti.VS 50 skrejošā cūka. 2 stāvoši no atbalsta, divi stāvoši no rokas un 6 skrejoši. min 50 punkti.Mednieks drīkstēja izvēlēties kuru disciplīnu izpildīt. Daži izpildīja abas.Un tagad neliela reklāma šāušanas sportam un Zvārdes šautuvei.Kamēr kolēģi šauj normu, tikmēr citi var uzcept sašliku vai izmantot citas šautuves piedāvātās iespējas- piemēram patrennēties šaut stāvošu mērķi ar lodi, vai sacensties ar kolēģiem šķīvīšu sērijā. Sautuves instruktors neatsaka padomu optisko tēmekļu piereglēšanā.

Māris Bērziņš: Padalīšos, Mārci! Mums ir tā:1. Pirmā sērija 35 m cūka: 2 stāvoši, 8 skrejoši.2. Otrā sērija 35 m cūka: 6 skrejoši un 2 skrejoši dubleti. Šauj ar to ieroci (arī VS) ar kuru medī dzinējmedībās. Minimums 50 punkti vismaz vienā sērijā.3. VS alnis 100 m: 2 no rokas, 4 skrejoši. Ja nav 25 punkti, tad ar vītni dzinējmedībās nedrīkst.4. Izklaidei: ātršaušana 50 m (GS, VS kopā): 5 šāvieni 30 sekundēs. Vinnētājam govs licenze.Varbūt šogad kaut ko pamainīsim.

Māris Markss: Mēs šaujam mednieku iestājeksāmena vingrinājumu pa cūku ar gludo vai vītnes eksāmena normu ar vītni pa alni. Lielākā daļa šauj cūku, daži alni, daži -abus. Vismaz viens vingrinājums jānokārto obligāti visiem. Padalieties, kā un ko šaujat........

Arnis Puksts: Kungi, izcils sofisma paraugs, visu cieņu. Taču, varbūt tomēr nevajag šo diskusiju, kura ir par pilnīgi nepieņemamu (vairumam) likuma normu bīdīšanu padarīt maigāku ar stāstiem par to, ko Jūs dariet brīvprātīgajās pārbaudēs? Brīvprātīgajās, jo kolektīvs lemj brīvprātīgi ar balsu vairākumu, kamēr to, ko tagad vēlas ielobēt likumā - tā ir uzspiešana, domāšana tautas vietā. Bet te nav Ziemeļkoreja, Uzbekistāna un pat ne Baltkrievija. Te ir Eiropas demokrātija, un, kā redzams, mednieki nemaz tik atpalikuši, kā te daži pārs lapas iepriekš zimēja, nav. :) Vienlaicīgi, tāda pieredze ir ļoti noderīga, tādēļ attiecīgā tēmā noteikti būtu īstā vieta, kur ar to dalīties. Ja vajag, tēmu varu izveidot.

Arnis Puksts: Un, lai neviens nepārmestu, tēma ir izveidota: https://www.medniekiem.lv/discussion/4584/ - lūgums patiešām noderīgo pieredzi padarīt pieejamu citiem tur. :)

Ēriks Bergs: Lieki piesaukt Z-koreju utt... Ja ir runa par demokrātiju, tad, piemēram, iedomājies, ka būtu autovadītājiem pašiem piedāvāts lemt par tuvo(dienas) gaismu obligāto lietošanu, būtu piedāvāts lemt par OCTA... Tad nekad šīs, šobrīd pašsaprotamās, lietas nebūtu ieviestas...

Arnis Puksts: Ērik, es ar tuvajām gaismām 24x7 braucu jau tad, kad tas vēl nebija obligāti vasarās; tāpat arī octa ir ļoti laba štelle ikvienam domājošam indivīdam, jo savādāk var sanākt bargi maksāt. Manis pēc, varam pāriet uz KASKO pilnībā. Un tad, kad daži ģēniji, kas raud par OCTA dabūs regresa prasības par 10k, tad, iespējams, sāks saprast, ka OCTA bija šokolāde. Tā kā - veselais saprāts demokrātijas apstākļos strādā ļoti labi. Un es esmu vairāk kā pārliecināts, ka Latvijas tautai veselais saprāts piemīt. Tajā skaitā, arī medniekiem. "Cara tētiņa" sindromam laiks izzust no mūsu ģenētikas. Kaut kā tā.

Andris Zariņš: «Ēriks Bergs Šodien, 16:52Lieki piesaukt Z-koreju utt... Ja ir runa par demokrātiju, tad, piemēram, iedomājies, ka būtu autovadītājiem pašiem piedāvāts lemt par tuvo(dienas) gaismu obligāto lietošanu, būtu piedāvāts lemt par OCTA... Tad nekad šīs, šobrīd pašsaprotamās, lietas nebūtu ieviestas...»Lūk obligātu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu gan medniekiem vajadzētu ieviest!!! Es būtu 200% PAR !!!Bet iedomājieties kāds vaimanu koris pacelsies pēc šāda ierosinājuma???? :D :D :D

Ģirts Vārna: Auto tuvo gaismu lietošana ir kam paredzēta? Šķiet drošībai? Nu tad ko maina no drošības viedokļa laba šaušana? Pareizi, neko. Ja reiz bija pofig uz kuru pusi stobru vicina, tad tas arī paliks. Manuprāt pēdējie nelaimes gadījumi medībās nepavisam nebija saistīti ar šaušanas prasmi.

Māris Mednieks: Paldies Andrim Z. par vēstuli A.Rasmanim ar norādi uz forumu. - likuma izstrādātājiem ir jāzina mednieku viedoklis. «ko maina no drošības viedokļa laba šaušana? Pareizi, neko. »« lai dzīvo ar cauršautu zarnu un svina papildinājumu miesā»

Ģirts Vārna: Kapēc nocitēji tikai daļu? Jums tur tā pieņemts koriģēt informāciju, attainojot tikai daļu un kombinējot to?

Arnis Puksts: Ģirt, a kā tad savādāk? Miltus mēģenē ar viens varonis pirms ntajiem gadiem vicināja ANO - sankcionējot būtībā Pandoras lādes atvēršanu ar iebrukumu Irākā. Nu jau sekas ir tepat - mirst reāli līdzcilvēki Eiropā. Šitie mūsējie nav ne ar ko labāki. Tik vēriens mazāks...melot, modificēt, noklusēt, izraut no konteksta.

Ēriks Bergs: «Šitie mūsējie nav ne ar ko labāki. Tik vēriens mazāks...melot, modificēt, noklusēt, izraut no konteksta.»Pareizi, Arni! Jau iepriekš rakstīju par šī portāla aptauju. Tev, kā juristam, vajadzētu saprast atšķirību starp vārdiem "regulārs" un "ikgadējs".

Ernests Pūriņš: Par cik M.M. nesanāca šito murdziņu izbīdīt, iedomājos, ka varētu puikam ieteikt ķerties klāt medicīnai, teiksim, kardiotestam, pirmšāviena adrenalīna samazināšanai, jo tas tak daudziem ir traucēklis nokaut to lopiņu ētiski, nevari kontrolēt pulsu, tad nekā, jāiet dzinējos..:D

Vilis Ernstsons: Neizbīdija tagad-bīdīs citreiz.Papīru bīdīšana pa gaiteņiem tiek finansēta no nodokļu maksātāju kabatām.

Māris Mednieks: «M.M. nesanāca šito murdziņu izbīdīt»Tā ir latviešu tautas nacionālā nelaime - viens muļķis(vai arī īpaši gudrais) nokliedzas, bet desmiti un simti kliedz līdz. Tā veidojas "sabiedriskā doma" - 100% blefs.

Aigars Remess: «Tā ir latviešu tautas nacionālā nelaime - viens muļķis(vai arī īpaši gudrais) nokliedzas ......»Nu nesekoja, tā LV tauta ,līdzi tiem "īpaši" gudrajiem likuma grozītājiem .... un tas priecē. Latviešus, tik viegli ,par aunu baru nepārtaisīsi.

Ernests Pūriņš: M.M. Tev tak palūdza uzrādīt faktus par tiem daudzajiem savainotajiem dzīvniekiem, kas pūst mežos, bet Tu te nodarbojies ar demagoģiju, tāds stipri nenopietns, raudulīgs vīrs rādies.. sāc līdzinātes vēl vienam mūžīgajam šī portāla čīkstulim.. par to muļķi (vai īpaši gudro) laikam biji domājis sevi, bet redz, tas aunu bars kaut kā nepavelkas Tavām spīdošajām idejām..

Aivars Bundzens: «Arnis PukstsBiedriba Medniekiem.lvArnis Puksts 25.08.2017. 01:59Aivar B., saki ludzu, vai Tu vienmer izsniedz ceku? :) Ka doma, vai kads kontrolpirkums kada bridi kada sautuve nakotne nebus ar bedigam sekam?»...,:) nē ,čeku neizniedzu nekādā gadījumā, neesmu pilnvarots tādām darbībām . , bet , manā pamatdarbā savulaik ierēdne Ināra un tagad arī ierēdne Ilze man ir atsūtījušas atzinības rakstus par labu sadarbību., :)

Māris Mednieks: «M.M. Tev tak palūdza uzrādīt faktus par tiem daudzajiem savainotajiem dzīvniekiem, kas pūst mežos»Tas ir pasūtījums pētījumu veikšanai? Tev, draudziņ, naudiņas nav tik daudz , lai finansētu nevienam ( ja nu Tev un vēl dažiem indivī diem , kuri īsti nenojauš, kas mežā vispār notiek) nevajadzīgus pētījumus. :))

Andris Zariņš: «Tas ir pasūtījums pētījumu veikšanai? Tev, draudziņ, naudiņas nav tik daudz , lai finansētu nevienam ( ja nu Tev un vēl dažiem indivī diem , kuri īsti nenojauš, kas mežā vispār notiek) nevajadzīgus pētījumus. :))» Esi tik laipns un atsūti vismaz savu foto, lai varu tavu tēlu atliet bronzā. Gribu lai visiem Latvijas medniekiem ir iespēja locīt ceļus tava gaišā tēla priekša un pielūgt vienīgo pareizo mednieku... Āmen .... :(

Ernests Pūriņš: Bet Tu jau M.M. īdi, un visus centies pārliecināt par kaut kādu, Tev vien zināmu herņu, kas mežā notiek... Tev tiek lūgts paskaidrot, no kurienes Tev tādas ziņas, bet Tu tak neko prātīgu nejēdz atbildēt.. tā ka, draudziņ, atslābsti.. Un protams, ka neviens nenojauš, kas notiek mežā, es tik pa teļļuku paskatos, lai neaizmirstu kā izskatās, bet Tev īpašais paldies, ka mūs, tumsoņas, informē par tiem karstajiem punktiem mežā.. :D

Māris Mednieks: «itāta teksts»Es Tev, kā īpašai personai, atkārtošos..Es pietiekami daudz cūkas(īpaši sivēnus) esmu nomedījis tādus, kurus jau kāds cits "snaiperis" ir mēģinājis nomedīt. Mežā tiek atrasti aizšauti zvēri, agrāk , kad cūku bija daudz, katru gadu kulšanas laikā kombainieri informēja par atrastajām cūkām, pat briežiem.Bet, lai šādu informāciju iegūtu, ir jāiet uz mežu, uz laukiem,.... Tas pats attiecas uz tiem medniekiem, kuru uz masta nostāda un noņem medību vadītājs - viņi neko neredz... Bet "pareizie" spriedumi viņiem ir vienmēr. Un nepīksti par īdēšanu - es neīdu, ja jāiet uz šautuvi .

Ernests Pūriņš: Bet tak ej un šauj, kas Tev traucē? Tu pats saproti un apjēdz ko raksti? Lūk Tavs citāts: "Tas pats attiecas uz tiem medniekiem, kuru uz masta nostāda un noņem medību vadītājs - viņi neko neredz..." Tu šito nopietni??? Nu tak nepadari sevi par ākstu!

Andris Zariņš: «Es Tev, kā īpašai personai, atkārtošos..Es pietiekami daudz cūkas(īpaši sivēnus) esmu nomedījis tādus, kurus jau kāds cits "snaiperis" ir mēģinājis nomedīt. Mežā tiek atrasti aizšauti zvēri, agrāk , kad cūku bija daudz, katru gadu kulšanas laikā kombainieri informēja par atrastajām cūkām, pat briežiem.» Es savukārt tev Māri, kā īpašai personai, atgādināšu, ka meža cūkas ir plus mīnus nometnieki, tas ir uzturās tur, kur ir ko uzēst. Tātad, ja tu tik bieži atrod mežā sašautas cūkas un briežus (kas arī ir nometnieki), tad tavi secinājumi, par sūdīgajiem medniekiem īstenībā attiecas uz tavu paša kolektīvu, max uz piegulošajiem kaimiņu kolektīviem. TĀTAD secinājums, ja Jūsu kolektīvs ir sūdabrāļi (kā izriet no taviem novērojumiem un secinājumiem), tad nevajag domāt, ka atlikušajā Latvijas teritorijā medī tieši tādi paši kretīni, kā tavā kolektīvā. Es piemēram, savās teritorijās tikai vienu reizi desmit pēdējo gadu laikā esmu redzējis iepriekš sašautu dzīvnieku! Tāpēc lūdzu nomierinies un ievies kārtību savā saimniecībā pirms mācīt citus!!!! :D :D :D

Māris Mednieks: «Jūsu kolektīvs ir sūdabrāļi»Jā, mēs - mežā dzīvojošie, ar tik augstu tolerances līmeni nevaram lepoties.. Tas tā.....Tad paskaidro , lūdzu, kā var nomedīt dzīvnieku, ja kolektīva uzstādītā sašauto punktu norma ir «Abās disciplīnās uzlikām normu 40 punkti.»Pie tam 2 šāvieni pa stāvošu!!!!!!. Tur pietiek ar pāris nomocītām ziemām skolas solā, lai saprastu , kas pēc tādām medībām notiek mežā.Es pieļauju, lai dabūtu lopu beigtu, ir jāņem palīgā astrālā tehnika.Pieminētais attiecas uz tiem, kurus var dabūt uz šautuvi, bet tie kolektīvi, kas uzskata, ka uz šautuvi vispār nav jāiet????Jebkurā šautuvē var apskatīt mērķus, kurus ir šāvuši parastie mednieki, kuri ar dzīšanu ir dzīti uz šautuvi. Skatoties uz mērķi, īsti nevar saprast, kādā virzienā cūka ir skrējusi - ar asti pa priekšu vai galvu... Par kādiem 100% nomedītiem dzīvniekiem te vispār var runāt?????Tā kā epitetu "sūdabrāļi", Andri, pamēģini novirzīt citā virzienā. :))

Pēteris Siksna: «Jā, mēs - mežā dzīvojošie,» baigais Dersu Urzula atradies !!! :)

Ivars Ozoliņš: «Abās disciplīnās uzlikām normu 40 punkti.Pie tam 2 šāvieni pa stāvošu!!!!!!. Tur pietiek ar pāris nomocītām ziemām skolas solā, lai saprastu , kas pēc tādām medībām notiek mežā.Es pieļauju, lai dabūtu lopu beigtu, ir jāņem palīgā astrālā tehnika.»Jā to tiešam var izdomāt tikai ar divu klašu izglītību. Es gan šo "mari mednieku" it kā aicināju uz dueli Palejās- bet laikam jau puika šauj 100 no 100 un tāpēc jau nekur nebrauc- citādi jau nebūtu jēga slēpties, kur nu vēl kaut kur SAVU sašauto mērķi ielikt.Aiz datora sēdot , klabināt jau var da jeb ko- es pat varu kādu nosaukt par ANONĪMO NIECĪBU.p.s tas ka noteica 40 punktus, nevienam neliedza šaut vairāk. Bildē mans varējums, labi ka kolēģi nobildēja- varu tam gudrītim parādīt- pie reizes paskatījos kā lido Daugavpils lodes- priekš manis gana labi. Medību likuma "grozīšana" 2017

Guntis Ostelis: Uz e-pastu atnāca šāda anketa no LMS, nu dikti grib izdabūt cauri to šaušanu. Labrīt, godājamie Latvijas Mednieku savienības biedri!Aicinām piedalīties aptaujā un paust sava medību kolektīva (kluba vai cita formējuma) kopējo viedokli par obligāto regulāro šaušanas pārbaudījumu!Aptaujas mērķis ir noskaidrot LMS biedru viedokli par par obligāto regulāro šaušanas pārbaudījumu.Aizpildītas anketas, lūdzu, sūtiet uz epastu: valde@lms.org.lv līdz š.g. 4. septembrim.Paldies jau iepriekš par atsaucību!Ar cieņu,Latvijas Mednieku savienības valdes vārdā,Laila Kļaviņa Aptaujas anketa par obligāto regulāro šaušanas pārbaudījumuUzmanīgi izlasiet visus jautājumus, atbilstošo atzīmējiet. Norādiet sava mednieku formējuma nosaukumu!Mednieku kluba nosaukums:Vai Jūs atbalstāt obligāta regulāra šaušanas pārbaudījuma ieviešanu medniekiem?1) Nē, neatbalstām 0 Ja neatbalstāt, lūdzu norādiet iemeslu, kāpēc:2) Jā, atbalstām bez iebildumiem03) Jā, atbalstām, ja pārbaudījums nav biežāk, kā: 0 - reizi gadā0 - reizi divos gados0 - reizi trīs gados4) Jā, atbalstām, ja pārbaudījuma prasības (iespējamas vairākas atbildes):0 - nav augstākas, kā mednieku iestājeksāmenā0 - ir diferencētas atkarībā no mednieka vecuma, atvieglinātas vecākiem medniekiem0 - ir diferencētas atkarībā no medību veida: gaides medības, medības ar dzinējiem5) Vai Jūsu mednieku klubā notiek pašu organizēts regulārs šaušanas prasmju pārbaudījums (iespējamas vairākas atbildes):0 - jā, tas ir obligāts visiem kluba biedriem0 - kas grib, tas šauj0 - nē6) Ja Jūsu mednieku klubā notiek regulārs šaušanas prasmju pārbaudījums, tas notiek (iespējamas vairākas atbildes):0 - pa stāvošu mērķi0 - pa skrejošu mērķi0 - pa lidojošu mērķiAnketu aizpildīja: Vārds, Uzvārds

Andris Zariņš: «Uz e-pastu atnāca šāda anketa no LMS, nu dikti grib izdabūt cauri to šaušanu. »Ha, ha, ha.... Mans nosapņotais piepildās! :D

Pēteris Osvalds: Andri kas nosapņotais piepildās?

Andris Zariņš: Ja runājam par sapņiem, tad man bija vēl viens sapnis. Šoreiz mans sapnis bija saistīts ar vienu ostas pilsētu Latvijas rietumos. Neliela auguma vīriņš esot teici, ka jānoairē visi ierosinātie grozījumi, izņemot protams tos dēļ kā likums tika atvērts (saistībā ar APK). Šī sapņa sakarā man atklāti sakot visvairāk ir žēl loka šāvējus, jo, ja nebūtu bijuši šitie obligātās šaušanas vingrinājumi, tad pastāvēja diezgan liela iespēja medības ar loku dabūt iekšā likumā. Šoreiz šķiet nevajadzīgu vingrinājumu lobēšana būs daža laba intereses iegāzusi... :(

Andris Zariņš: «Andri kas nosapņotais piepildās?»Lasi diskusijā iepriekš, es jau minēju, kādu savu sapni, par šādu gatavotu aptauju un tās mērķi...

Arnis Puksts: Pārlasīju diskusiju. Interesanti sanāk:-M.M. apgalvo, ka esot pilns ar šaut nemākošiem medniekiem;-fakts ir tāds, ka nemākot šaut, pie mednieka apliecības tikt īsti tomēr nevar;-tātad, jāsecina, ka kaut kad lielā vairumā apliecības ir vienkārši nopirktas;-zināms, ka kāds onkulis, kas tagad sakās aizstāvam mednieku intereses kādreiz tā vai citādi bija apliecību tirgošanas skandālā iejaukts;Sanāk, ka tagad, lai savu nedarbu vērstu par labu, jo sākotnēji pirkto apliecību īpašnieki šaut tā arī nav iemācījušies, vajag dzīvi sarežģīt visiem. PS.Tās ir tikai un vienīgi pārdomas :)

Ivars Ozoliņš: Paskatījos un secināju , ka anketā būtu noderējis vēl viens punkts. :)Cik esat gatavi maksāt par apliecinājuma "Nokārtots obligātais šaušanas pārbaudījums" piegādi uz mājām pa pastu.a)- 10 EURb)- 20 EURc)- 50 EURd)- 100 EURf)- 200 EUR - sev uz visu atlikušo mūžug)- 500 EUR- sev un savam kolektīvam- max (20) personas.(apmaksa skaidrā naudā)

Māris Mednieks: «esot pilns ar šaut nemākošiem medniekiem;»Diemžēl nākas atkārtoties - paskaidrojiet, kā ir iespējams medību saimniecībā saimniekot bez pūstošiem lopiņiem, ja mednieku šaušanas pārbaudījumu slieksnis ir 40 no 100????Tikai nestāstiet, ka norma ir 40, bet šaujat 99 un 100.

Pēteris Siksna: M.M. man tāda sajūta , ka Tu neesi mednieks un reālo medību situāciju nemaz nepārzini . Ietiepīgs biznesmenis , kurš grib, par jebkuru cenu savu lobiju izbīdīt ,tas gan . Man liekas , ka visi ir noguruši Tev skaidrodami elementāras lietas .

Ivars Ozoliņš: MM. «Tikai nestāstiet, ka norma ir 40, bet šaujat 99 un 100.»es savu mērķi ieliku(79p)- nepietiek???Cik var malt vienu un to pašu- labāk būtu parādījis kā pats šauj ,nevis tikai taustiņu klabinājis.

Ģirts Vārna: cik tad būtu jāšauj, lai nepūtu mežos lopiņi?

Māris Mednieks: «es savu mērķi ieliku(79p)»Tu esi Latvijas vienīgais mednieks???? Nevelk uz Napoleona sindromu???P.S. bet vēl viens jautājums - kā vienā sērijā var būt 6 trāpījumi uz vienu pusi un 4 uz otru?

Ģirts Vārna: iemācīsies lasīt visu tekstu kopumā un bez izrāvumiem, tad sapratīsi :D

Māris Millers: «P.S. bet vēl viens jautājums - kā vienā sērijā var būt 6 trāpījumi uz vienu pusi un 4 uz otru?»Kā jau viņš teica, tad 2 šauj stāvošus. Lūdzu seko līdzi diskusijai :D Tā jau Tu vel paliksi izklaidīgs un sāksi slikti šaut.

Māris Mednieks: «Tā jau Tu vel paliksi izklaidīgs un sāksi slikti šaut.»Tas gan tiesa, varu Tev piekrist.. ;)

Ivars Ozoliņš: «Tu esi Latvijas vienīgais mednieks???? Nevelk uz Napoleona sindromu???»man jau liekas , ka TU esi vienīgais PAREIZAIS mednieks, kas savus noteikumus grib uzspiest VISIEM Latvijas medniekiem, izdomājot nezin kādus iemeslus, kurus reāli nevari pamatot. Es dalījos ar info par mūsu mednieku kluba pasākumu, kurā mēs PAŠI nolēmām cik būs zemākā robeža, un man pilnīgi ir vienalga , kāda šī robeža ir tavā mednieku biedrībā. Laikam jau nav lielāka, ja savos mežos regulāi atrodi aizšautus dzīvniekus.

Andris Zariņš: Un vēl, paša kolektīva rokās ir ar iekšējiem nosacījumiem regulēt šaušanas kvalitāti. Piemēram Vācijā kur esmu vairākas reizes medījis, dzinējmedībās ir skaidri definēts nosacījums, pa briežiem šaut tikai ja tie ir 50 metri , vai tuvāk, un tikai pa stāvošiem. Kas arī tiek ievērots un savainoti dzīvnieki mežā nepaliek. Tas ir tikai viens piemērs, kā var ietekmēt atbildīgu ieroča lietošanu sava kluba ietvaros!Bet ja smadzeņu nav, tad protams jāķeras pie likuma palīdzības! :D :D :D Tikai viens jautājums, kāda X pēc Māris Mednieks (vai arī Māris C.??) grib ierobežot citu mednieku iespējas pašiem regulēt kārtību savā klubā ar likuma spēku, ja pats acīmredzot netiek galā ar saviem nedisciplinētajiem kolēģiem???Otrs jautājums ir mana kārtējā sapņa varoņiem, ko Jūs vēlaties panākt ar tādu samudžinātu aptauju? Par katru cenu izspiest vēlamo rezultātu?? Tipa ar atrunām, ka vispār jau liela daļa atbalsta, bet ne biežāk, kā reizi trijos gados un tikai pa stāvošu.... :D :D :D No sērijas tad vismaz kkāda garantētā naudas upīte......

Ivars Ozoliņš: Zinu mednieku kolektīvu , kur dzinējmedībās drīkst lietot tikai gludo.Viss- tā ir nolemts un lai arī katram vīram ir vītne mājās- dzinējmedībās tā netiek lietota. Un vīri medī, nevies netaisa klubā apvērsumu un kaimiņu klubiem neuzmācas ar vienīgo pareizo viedokli.

Pēteris Osvalds: Māri medniek. Tev pieder vai esi kādas śautuves līdzīpaśnieks???? Tikai godīgi.

Uģis Gizmo: «dzinējmedībās drīkst lietot tikai gludo.»Šitiem čaļiem es arī atbalstītu obligāto eksāmenu :D

Māris Mednieks: Andri, neviens netaisās ierobežot mednieku tiesības viņu klubā. Ar nomedītu lopu jūs varat darīt ko vien vēlaties. Bet, kamēr lops ir dzīvs, jūsu tiesības ir ierobežotas. Tā arī nevaru sagaidīt atbildi uz jautājumu - kā var medīt bez aizšautiem dzīvniekiem , ja eksāmena limits ir 40 no 100? Pies tam 2 pa stāvošu.

Ivars Ozoliņš: «Šitiem čaļiem es arī atbalstītu obligāto eksāmenu :D»Ja es pareizi sapratu, tad kolektīvs tā izlēmis, lai tiktu vaļā no Rīgas viesmedniekiem, kas ar karabīnēm šāvuši, kā nu gadījās.Kā pārgājuši uz gludajiem, "Rīdzinieki" pazuduši:) Bet varbūt neesmu pareizi sapratis iemeslu :)

Pēteris Osvalds: Māri Tu neatbilději par šautuvi????

Māris Mednieks: Pēteri, man nepieder neviena sertificēta šautuve. Bet gribētu gan. :)

Ivars Ozoliņš: «Tā arī nevaru sagaidīt atbildi uz jautājumu - kā var medīt bez aizšautiem dzīvniekiem , ja eksāmena limits ir 40 no 100? Pies tam 2 pa stāvošu.»MM. padalies vai Jūsu kolektīvs veic šaušanas pasākumu un kāda ir norma Jūsu kolektīvā?Man sāk likties, ka Jūsu kolektīvā ir bardaks, paši netiekat galā ar "izciliem" šāvējiem un kā vienīgo risinājumu redzat valsts obligātu pasākumu. p.s arī mums nebija vienota viedokļa par šo pasākumu, dzirdēju, ka obligātais derētu, jo lūk biedri, kas šodien nesašauj- pēc nedēļas atvedot papīru , ka esot sašauts. bet turpinājumā piekrita, ka ja jau tagad ir aizdomas par pirkšanu, tad pie obligāta pirkšana būs vēl lielāka un protasm dārgāka.

Māris Mednieks: Ivar, arī mēs visus nevaram piespiest iet uz šautuvi. Bet aktīvākie mednieki vismaz reizi nedēļā pašaujam.

Ģirts Vārna: «dzinējmedībās drīkst lietot tikai gludo.Šitiem čaļiem es arī atbalstītu obligāto eksāmenu :D»ja šautu tikai ar vītnēm, tad rezultāts būtu savādāks?

Ivars Ozoliņš: «Ivar, arī mēs visus nevaram piespiest iet uz šautuvi. Bet aktīvākie mednieki vismaz reizi nedēļā pašaujam.»Jā, labi tiem , kam nav uz darbu jāiet un šautuve ir kaimiņu sētā.Ja oficiālā- tad arī tarifs ir foršs- jo iknedēļas klientiem jau speciāla cena.Nu un lai piespiestu tos, kas nenāk- ir jāveic izmaiņas LIKUMĀ??Droši vien , ka Jūsu kolektīva vairākums neatbalsta šo NEOBLIGĀTO kluba pasākumu- tad nu gribat savai iegribai piešķirt likuma spēku??

Ernests Pūriņš: Nebrīnītos, ja aktīvākie M.M. kolektīva biedri reizi nedēļā šauj nesertificētajā M.M. šautuvē.. kuru varētu sertificēt, ja vien viss izdotos.. :D :D :D

Uģis Gizmo: «ja šautu tikai ar vītnēm, tad rezultāts būtu savādāks?»Rezultāts nekad nav savādāks - gaļa ir vienmēr! :D Vienīgajam, kuram ir problēmas ir konfektei M@M!!!

Aivars Bundzens: «Biedriba Medniekiem.lvAndris Zariņš Šodien, 10:36Un vēl, paša kolektīva rokās ir ar iekšējiem nosacījumiem regulēt šaušanas kvalitāti. Piemēram Vācijā kur esmu vairākas reizes medījis, dzinējmedībās ir skaidri definēts nosacījums, pa... »...Andri , tikai aizmirsi piebilst ,ka Vācijā uz mežu tiki pēc šautuves apmeklējuma un šautprasmes kvalitātes atrādīšanas. ,un ,...pie reizes veikta forša trenniņa pirms medībām. tā teikt-divi vienā.

Aigars Remess: «...Andri , tikai aizmirsi piebilst ,ka Vācijā ......»Aivar, nu kāpēc tikai Vācijā, arī mēs, šo sestdien, atrādīsim šaušanas prasmi viens otram, ka nu jau n-to gadu. Viens Italis riktējes viesos pie manim medībās.Arī tam būs jāatrada šaut prasme M A N . Man kā medību vadītājam ,potenciālā medību dalībniekam, kaut kur citur .... tālumā.... izsniegta špargalka, pa to ka sērijā no simts sašāvis 50 apsolūti NEKO neizteiks par potenciālā medību dalībnieka šautprasmi medībās,līdz ar to arī drošību medībās nepaaugstinās.

Emīls Pudāns: «Viens Italis riktējes viesos pie manim medībās.Arī tam būs jāatrada šaut prasme M A N »Man patīk Tavs domu gājiens, bez ironijas, bet negribētu redzēt tā itāļa sejas izteiksmi, ja viņš nenokārtos tavu eksāmenu.. :)

Andris Zariņš: «...Andri , tikai aizmirsi piebilst ,ka Vācijā uz mežu tiki pēc šautuves apmeklējuma un šautprasmes kvalitātes atrādīšanas. ,un ,...pie reizes veikta forša trenniņa pirms medībām. tā teikt-divi vienā.»Ha ha... nekādā šautuvē mūs nedzina un neko nepārbaudīja! Cilvēki bija pirms tam bijuši Latvijā pie mums medībās un bija lasījuši manu CV ! Tāpēc nekāda šautuve! Pa taisno uz mežu un miers! :)

Andris Zariņš: «Aivars Bundzens» Varbūt cienītais šaušanas guru varētu padalīties ar mums mirstīgajiem kāds bija balsojuma rezultāts attiecībā uz šaušanas obligātumu paša kolektīvā??? : D

Aigars Remess: « ....bet negribētu redzēt tā itāļa sejas izteiksmi, ja viņš nenokārtos tavu eksāmenu.. :)»Nu ja nenokārtos.... kurinās pirti.Pie manīm viesmedībās nav viegli.Šis viesis no KF (viesis, priekš manīm, ļoti svarīgs cilvēks suņu jautājumos) bija pārsteigts par manām prasībām pīļu medībās t. i. uz nomedīto pīli ne vairak kā 2 patronas. Burkšķēja ....bet ievēroja.Medību likuma "grozīšana" 2017

Martins Kaparsmits: Šaušanas iemaņu pārbaude katrā kolektīvā iekšēji-ir tikai apsveicama lieta. Bet kā jau te vairākārtīgi tiek uzsvērts, ka tas nevar kļut par obligātu pasākumu, kas ir vēl papildus apgrozijuma nodrošinājums šautuvēm.Ieguvums no šī pasākuma būtu ļoti minimāls vai pat gluži pretējs. 1.Vai tas uzlabotu drošibu-maz ticams jo šaut šautuvē kur šavējs atrodas uz noteiktas šaušanas līnijas un šauj pa skaidri redzamu "papīra"mērķi, nekādā varianta neuzlabo situāciju, ka mednieks stāv uz mednieku līnijas un ieraugot medijumu redz vairs tikai to, bet ne mednieku kas traodas blakus vai dzinēju, kurš ir mežā-gluži pretēji jo šautuvē 100% ir garantija ka tur kur šuj pa mērķi neviena cita nav un tāpēc nav jāskatās apkārt. Šis iemaņas var apgūt tikai kolektīvā "audzinot"mednieku.2. Tiktu iznīcināta tāda mednieku sabiedrības daļa kā pensionāri un pieredzējušie mednieki. Jo maz kurš pensionārs, kurš medī jau no tālajiem 19..gadiem varēs atļauties trenēties priekš šaušanas un eksāmena, tikai tāpēc lai varētu piedalīties medībās. Un es kā medību vadītājs nekad nepieļautu situāciju kā jauns turīgs "puņķutapa"ar lepnu džipu un stobru pa vairakie tūkstošiem, norā'ditu šiem pieredzējušiem medniekiem ka jāiet pa dzinēju jo nav "nokārtots" papīrs. Visticamāk pats jaunais mednieks ietu dzīt visas atlikušās medības.3. Visticamāk, pēc ša'da "obligātā"eksāmena pieņemšanas daudzos kolektīvos dzinējmedības pazustu un būtu vairs tikai individuālās gaides medības.4. Visamizantākais man šķiet te uzpeldējušais fakts ka ar "gludo" vispār vajadzētu aizliegt doties uz dzinējmedībām un lietot tikai "spico". Vīri-vai tiešām tādā tumsonībā dzīvojam? Tīri no drošibas viedokļa: 1. Cik lielā distancē "spicā"lode ir joprojām bīstama, cik "gludajam"? 2. Cik liela rikošetu iespējamība ir "spicajam"cik "gludajam"?Ir vēl kaudze citu argumentu, kādā distancē vajadzētu šaut un kādā nevajadzētu. Vai vajadzīgs vispār šaut pa kustīgu mērķi vai nevajag utt.Man pašam ļoti patīk medīt ar "spico", bet drošāks ierocis (dzinējmedības) viennozīmigi ir gludais. Bet tas jau cits stāsts.Rezumējot:Šajā diskusijā vēl neviens arguments kas būtu par "obligāto"šaušanu neiztur kritiku,tas tikai iznīcinātu mednieku kolektīvus un padarītu medības tik par pasākumu īpašajām personām. Gluži kā Padomju laikos deputātiem! :D

Uģis Gizmo: «Vīri-vai tiešām tādā tumsonībā dzīvojam? Tīri no drošibas viedokļa:1. Cik lielā distancē "spicā"lode ir joprojām bīstama, cik "gludajam"?2. Cik liela rikošetu iespējamība ir "spicajam"cik "gludajam"?»Tumsonība ir domāt, ka ieroča izvēle nodrošina lilāku vai mazāku drošību!!!Tīri no drošības viedokļa ir pilnīgi vienalga vai Tu mauc 50m pa mednieku līniju ar spico vai vītni! Tīri no drošības viedokļa nevis ierocī ir problēma, bet indivīdā, kas viņu lieto!Bet ja Tu pieskāries rikošetu jautājumam tad tur vēl varētu pastrīdēties, kam ir lielāka rikošetu iespējamība mežā - medību vītnes vai medību gludā lodei. Bet strīdēties ar tik pieredzējušiem medību vadītājiem es neņemos - viņi parasti zin labāk ;)Jautājums: Vai jūs savā klubā visiem nedrošajiem šāvējiem atņemiet vītnes un iedodiet gludos? Jo ar to jau var maukt kā pagadās - taču nelido lode tik tālu!!!Šie argumenti neiztur kritiku vispār!!!

Uģis Gizmo: Oi - pirmajā teikumā vārdu spico aizstāju ar gludo :D

Martins Kaparsmits: Atbilde Tev, Uģi!Mūsu kolektīva dzinējmedībās ir aizliegts izmantot vītņstobra ieročus, izņemūms ir ar medību vadītāja atļauju ja tas nepieciešams lai nosegtu mastu.Tas jau tā ir vairākus gadus. Rezultāts no ši pasākuma ir tāds-krietni samazinājies ir savainoto dzīvnieku skaits un samazinājies neapdomīgo šavienu skaits. Jo realitāte ir tāda ka mums nav neviena masta, kur šaušanas distance pārsniegtu 50 m, tāpēc vītne pat nav vajadzīga.Runājot par ieroču bīstamību-jebkurš ierocis ir bīstams ja ar to darbojas idiots. ;) Uģi-cerams atbildēju uz Tavu jautājumu, lai Tev laba medību sezona un ne spalvas!

Uģis Gizmo: Paldies Tev arī visu to labāko, bet tas, ka ar gludo (runājot par attālumiem no 30 m līdz 50m) nevar izdarīt precīzāku šāvienu kā ar vītni (it īpaši pa kustībā esošu zvēru + izmantojot gludo, kuram nav optikas utt.), tas ir FAKTS!!! Un es to varētu pierādīt ar elementāru vingrinājumu šautuvē! Bet OK ko tur!Galvenais, lai kā Tu saki idiots nav pie tā ieroča - vienalga vītne vai gludais.

Arnis Puksts: Kaparšmita kungs parādā kārtējo lielisko izpratni, divi citāti:«4. Visamizantākais man šķiet te uzpeldējušais fakts ka ar "gludo" vispār vajadzētu aizliegt doties uz dzinējmedībām un lietot tikai "spico". Vīri-vai tiešām tādā tumsonībā dzīvojam?» Tātad, secinājums no teksta - tā ir tumsonība aizliegt gludos!Un otrais citāts «Mūsu kolektīva dzinējmedībās ir aizliegts izmantot vītņstobra ieročus» - respektīvi otrādāk viss ir OK. Tā izskatās vismaz dīvaini. Pamatot to ar drošību...ok, cik tālu lido 30 grādu leņķī izšautā gludā lode? Tas kā reizi ir apmēram šāviens pa alni, briedi ~30 metros. Nu kā reizi - plankas un grauda normāltēmēšanas attālums. Cik tādai +/- 30gramīgai lodei ir kinētiskā enerģija? Vienīgā situācija, kur gludais ir eventuāli drošāks ir reljefainā/kalnainā apvidū. Pie Latvijas vidējā reljefa šis īsti neizpildās. Līdz ar to - parādās subjektīvā attieksme, "man šķiet, ka gludais ir drošāks, tādēļ spicos neizmantosim..." :)Jebkurā gadījumā, šaujiet garām!

Andris Zariņš: «samazinājies neapdomīgo šavienu skaits»Lūk šo es gribētu lai man izskaidro! Kā var samazināties neapdomīgo šāvienu skaits aizliedzot dzinējmedībās izmantot vītņstobrus???? Mana fantāzija laikam ir par švaku lai šo saprastu... :( Ja ņemam par piemēru to pašu civilizēto Vāczemi, tad tur dzinējmedībās nebija neviena (no vārda "neviens") gludstobra, un pat neviena (atkal no vārda "neviens") kombinētā! 100 % vītnes.... Laikam taču tie friči ir pastulbi... nevelk līdz mūsu intelekta augstumiem... :D :D :D

Martins Kaparsmits: Andri-paldies par viedokli. Tēma bija par obligāto šaušanu,ne par to ka pie manis dzinējmedībās Tev būtu jālieto gludais,neatkarīgi vai esi latvietis,vācietis vai kādas citas nācijas pārstāvis. Var nepatikt mani noteikumi manā kolektīva,bet tie ir noteikumi kuri manā kolektīva ir jāievēro.Man personīgi pilnīgi vienalga kā medī vācija,kādus ieročus lieto un utt.Es neesmu pret vītni man pašam pat ļoti patīk medīt ar vītni,bet prakse ir pierādijusi,ka izņemot vītņustobru no dzinējmedībām mūsu mežainajā apvidū un nepāredamajā apvidū ir samazinājusi savainoto dzivnieku skaitu līdz minimumam.Neliels piemērs-Vienās dzinējmedības mednieks man izlūdzās(sakarā ar to ka stāvēs uz atklāta laukuakas robežojas ar otru mežu) izmantot savu lepno 7,62x64,masta laikā uz atklātā lauka kādos 200-250m izskrien alņu govs,mednieks raida ātru šavienu un govs prom mežā(piebildīšu mednieks regulāri apmeklē šautuves un ir sporta meistars stendā) ejam lūkot rezultātus-nevienas asins piles,iekšejā nojauta lika turpināt skatīties un tika atrastas nelielas asins pēdas.Tā nu pēc vairāku stundu lenkšanas un meklēšanas alņu govs tika piešauta. Trāpijums bija tieši pa zarnām. Alnis tā būtu mocijies dienām līdz nomirtu.Tad nu jautājums- Ja mednieks būtu bijis ar gludo,vai viņš raidītu šavienu? Domāju ka nē.Tad nu rezumējumā ir tas-ka ne jau obligātā šaušana atrisinās problēmu,bet gan kolektīvi iekšejā kārtība.Mūsu kolektīvā ir tā,var tas patikt var nepatikt,bet pie mums ir tādi noteikumi un tie darbojās.Paldies kungi par diskusiju,bija liels prieks lasīt un dalīties savās pārdomās.Un ja ir kādam velme mani nozākāt vai uzzināt ko vairāk,vienmēr laprāt atbildēšu uz privātām vēstulēm vai ar satikšos dzīve pie alus vai kādas medības!

Andris Zariņš: «Mūsu kolektīvā ir tā,var tas patikt var nepatikt,bet pie mums ir tādi noteikumi un tie darbojās.» "so es pilnībā atbalstu. Ir bijuši gadījumi kur arī man bija jāstāv Lavijā uz masta ar gludo. Kolektīva nosacījumi ir jāciena! Punkts! Mans jautājums bija vairāk aiz zinātkāres, kā tiek pamatota šāda prasība. Ja Jūs esiet pietiekami lielā skaitā un variet nosegt visu perimimetru, tad OK. Bet parasti vismaz garajiem gabaliem, vai atpēdām, kur paliek mazs skaits mednieku izmanto tieši vītnes. Un disciplinēts mednieks ar vītni tāpat nešaus, ja nebūs pārliecināts. Tā ka drīzāk norma šaut pa stāvošu ir iedarbīgāka, nekā vītne, vai gludais. Vismaz tāds ir mans viedoklis! :)

Martins Kaparsmits: Andri, pilnīgi piekrītu.Mums masti nav ļoti lieli un mednieki līnijā kādus 70-100 metrus viens no otra, reizem pat tuvāk kad sanāk gandrīz visi mednieki.Kā jau teicu-mums ir atļauts izmantot vītni, ja to atļauj medību vadītājs un bieži šie gadijumi ir Tevis augstāk nosauktie.

Andris Zariņš: « ejam lūkot rezultātus-nevienas asins piles,iekšejā nojauta lika turpināt skatīties un tika atrastas nelielas asins pēdas.Tā nu pēc vairāku stundu lenkšanas un meklēšanas alņu govs tika piešauta.» Un šis ir gadījums kas attiecas uz medību suņiem. Labiem suņiem. Man pagājušajā sezonā arī bija vairāki izsaukumi ar manu saldo pārīti (KEL un Ldzs) uz dzinējmedībām un tikai pateicoties viņu darbam, piemēram , tika operatīvi dabūts rokā briedis (ar pāris asins pilēm) un pie reizes dabūti vēl. Tāpēc medības ir ļoti kompleks pasākums, kur katrs sīkums ir no svara un viedo kopējo rezultātu!P.S. Es vispār nesaprotu tos klubus kas medī bez suņiem...

Gatis Briedis: Nu tai medīšanai ar vai bez suņiem ir divas puses .Ja kolektīvs ir baigi tendēts uz obligātu medījuma ieguvi katrās medībās un Diānas labvēlību atstāj otrā plānā ,protams ar mācītiem suņiem iztīrīs mastu tukšu kā nemetās . Bet dzinējmedībās bez suņu dzīšanas ir cits šarms .Ja asinspēdnieku gan kolektīvā katrā vajadzētu .Par to medīšanu ar spico vai gludo .Man jau vairāk patiktu ka medītu ar gludajiem , bet mūsdienu medībās , bez spicajiem arī nevar iztikt .

Maigonis Lapsa: Bet te jau tai lietā ļoti gribētos,ka teiksim A.Zariņš skaistā intervijā iztaujātu iniciatoru Rasmanim ar pāris loģiskiem jautājumiem, kā viņš vispār ir nonācis pie savām likumdošanas iniciācijas atklāsmēm, lai cilvēks izskaidro visu savu garadarbā saražoto, bet tā onlainā, lai prieks visiem. Tak nevar būt ka viņš tai kulbā tik stipri apsities, ka neko pats nevarēs pateikt, galu galā takš deputāts, tur dumju nav. Nāk prātā gadus atpakaļ Tv rā'ditā intervija ar Saeimas deputāti, šķiet bija blondīne. Viņa kaut ko bija šai jomā bija arī saininicējusi un pārliecinoši nesa pilnīgu huiņu, vienīgi ja klausītājs nebija mednieks un problēmu neizprata, tad vispār pat radās iespaids, ka tā taks'ir viena kār'tigi dūšīga deputāte, kura par velti maizi neē'd un Jēkaba ielā nesēž. Viņu intervētājs ar pāris jautājumiem tā nolika, ka varbūt pat iespējams pašai palika kauns par savu tupumu. Šai šautuvju lobēšanas iniciatīvā vairākkārt parādās Kļaviņa uzvārds, kurš ja ir vīrs, lai iznāk no ēnas un godīgi pasaka, ka tiešām savu čomu Rasmani viņš vienkārši ir izmantojis un pagrūdis zem tanka, jo visdrīzāk ir raustījies pats muti atvērt, saprotot ar ko tas var beigties. A obligātās šaušanas sakarā vēl jautājums. Man sunim jauns azartisks mednieks cūku medībās atšāva kāju. Vai obligātā atšaušana būtu ko izmainījusi? Droši vien būtu trāpījis desmitniekā.

Kaspars Kusiņš: Medniekiem pašiem jāvēlas trenēties un jābūt iespējai to darīt. Tagad vismaz medību vadītājs, zinot savu padoto šaušanas prasmes, var izvietot labākos šāvējus reālākajās pārejas vietās bet vismaz visus tos kas ir ieradušies ar ieročiem uz medībām viņš drīkst izvietot uz mednieku līnijas, kad būs jākārto obligātais pārbaudījums, tie kas nebūs nokārtojuši drīkstēs iet tikai dzinējos un ja aktīvo mednieku pamaz tad normāli nevarēs mastu nosegt.

Toms Erviks: Sveiki kungi! Esmu Zvārdes šautuves instruktors ceturto gadu. Jāsaka paldies par šādu tematu ,jo nemaz nezināju ,ka kaut kas tāds notiek. Sākšu ar to ,ka strādāju šautuvē nevis tāpēc ,ka saņemu bedovo kāpostu, kā liela daļa ir iedomājusies, bet tādēļ ,ka man patīk tas ko es daru. Es to daru ar prieku un tas man šķiet ir viens no galvenajiem nosacījumiem kaut ko darot. Ar nosacījumu ,kas par daudz tas par skādi. Par regulāro obligāto šaušanu manas domas dalās. Iemesli par:1.Uz šautuvi katru gadu brauc padsmit kolektīvu un katru gadu nāk klāt arī jauni kolektīvi, kas, manuprāt ,ir apsveicami! Varu teikt ,ka tie kolektīvi, kas brauc jau regulāri ir uzlabojuši savas uzsvēršu - PRASMES APIETIES AR IEROCI. Kopējais mednieku skaits varētu būt tuvu tam ,ko Zariņa kungs pieminēja par šautuvju/mednieku attiecību. Vairākas reizes ir bijuši gadījumi ,kad kāds velkot līdzi cūkai treniņa kārtā ir nostājies man aiz muguras un ar aizvērtu stobru tēmē pakausī. Pirms šaušanas parasti tiek parādīta vieta kur to var darīt, nevis kādam aiz muguras, tie, kas brauc regulāri saprot ,ka tā darīt nedrīkst. Ir bijuši gadījumi ,kad pēc mērķa maiņas iznākot no blindāžas un ejot pie pults pret mani ir pavērsts pielādēts šaujamierocis. Lai gan ir pateikts ,ka var sagatavoties šaušanai un ieroci atstājam uz galda. Ko man šādās situācijās darīt? Sist, šaut, žņaugt? Kungi arī mani mājās gaida ģimene. Šāda kolektīvu regulārā ikgadēja šaušana tikai un vienīgi uzlabo prasmes apieties ar ieroci nevis rezultātu. Rezultātu uzlabo tikai regulāri treniņi! 2.Nenosodu ,bet nesaprotu tos MK kuri ikgadējo atšaušanu liek vienādības zīmi ar jauno mednieku eksāmenu SK-35 disciplinā minimums ir 50 punkti ar 4stāvošiem un 6 skrejošiem, kungi Jums seifā stāv plinte, Jums šādā formātā ir jāspēj iešaut vismaz 60punkti! 3.Nauda – jā var jau būt ,ka ieņēmumi būs vairāk, bet tie netiek tērēti konjakos, ieročos vai mašīnās, tas viss tiek likts iekšā šautuves infrastruktūrā. Varbūt beidzot varēsim izveidot 300m stendu atbilstoši LR normatīvajiem aktiem ,lai Ivars Ozoliņš varētu atbraukt un pašaut. Varbūt varēšu atļaut medniekiem šaut arī pa elektronisko alni, jo būs mierinājums ,ja nu kāds tomēr sašaus mērķa mikrofonus varēšu nopirkt jaunus. Varbūt varēsim atļauties iegādāties arī 300m elektroniskos mērķus, lai nebūtu jāstaigā un jākniedē uz papīra nekas. Iemesli pret:1.Mans laiks – laiks ko pavadu ar Jums šautuvē pārsvarā ir brīvdienas, arī svētdienas. Sākot ar Jūliju un beidzot ar Oktobri to brīvdienu ir tik maz, ka bieži vien atsaku. Jo kaut kad ir arī jāatiet no visa. Diemžēl liela daļa to negrib saprast. Nauda nav galvenais, visu tāpat nenopelnīsi un pie iespējas ,ka kāds gudrītis var tēmēt tavā virzienā ar plinti nav diez ko iedvesmojoša doties kādā jaukā sestdienas vai svētdienas rītā uz šautuvi ,lai mēģinātu kādam pamuļķim kaut ko ieskaidrot, tā vietā lai būtu mājās kopā ar ģimeni. Tas nav tās naudas vērts. 2.Nebūtu pārsteigts ,ja sāktu tirgot zīmogus ar it kā atšautu normu. Palielam tas viss ir uz tāda goda vārda, jautājums cik vienam vai otram tā goda ir vairāk. Ja mani sāks pārbaudīt vai brauks kādas komisijas kaut ko pārbaudīt ,kā kolektīvi šauj – man tas nafig nav vajadzīgs, man tas būs tikai lieks slogs. Tāpat neticu nevienam arī no komisijām ,ja neesmu pats redzējis rezultātu. Katram nevari uzticēties un galvā ielīst.

Toms Erviks: 3.punkts pret - neizskatās ,ka ir īsti padomāts par senajiem medniekiem, liela daļa, kas brauc pie uz šautuvi parasti spēj sašaut šo kolektīva uzlikto normu, bet ir arī tādi ,kas nespēj, taču priekš viņiem medības var būt pēdējais iemesls kāpēc iziet laukā no mājas,sabiedrībā utt. aizliegt viņiem to arī nebūtu pareizi. Atceramies ,ka paši arī vairs nepaliekam jaunāki.

Ivars Ozoliņš: Paldies Tom par savu vēstījumu.Ja jau šautuves instruktors nav pārliecināts, ka zīmogus netirgos, tad bīdītājiem tas būtu jāzin, bet varbūt tas ir izmaiņu mērķis? P.s Tom , cik sapratu, ja labi meklē 200 metrus pie jums var atrast, 300 tiešām noderētu.

Ivars Ozoliņš: «Varbūt beidzot varēsim izveidot 300m stendu atbilstoši LR normatīvajiem aktiem ,lai Ivars Ozoliņš varētu atbraukt un pašaut»Tom,vai tiešām es esmu vienīgais, kuru tas interesē??? :)Manis pēc nesaspringstat- bizness ar mani nekāds nesanāks- jo laikam jau man Šauļu šautuve ir tuvāk:)

Aivars Bundzens: ... Andris ZariņšBiedriba Medniekiem.lvAndris Zariņš 01.09.2017. 08:48Aivars BundzensVarbūt cienītais šaušanas guru varētu padalīties ar mums mirstīgajiem kāds bija balsojuma rezultāts attiecībā uz šaušanas obligātumu paša kolektīvā???,Djā, Andri,...ir sācies septembris,skolas laiks. skolotāja jautā?-mani mīļie bērni,vai jūs vēlētos katrā mācību gadā obligāto eksāmenu piem. mātemātikā. lūdzu balsojiet.klasē sākās kņada un saucieni - jā,jā skolotāj. un laviešu valodas gramatikā arī gribam eksāmenu.,;), un tad iezvanījās modinātājs.,ha,ha

Andris Zariņš: «CAndri,...ir sācies septembris,skolas laiks. skolotāja jautā?-mani mīļie bērni,vai jūs vēlētos katrā mācību gadā obligāto eksāmenu piem. mātemātikā. lūdzu balsojiet.klasē sākās kņada un saucieni - jā,jā skolotāj. un laviešu valodas gramatikā arī gribam eksāmenu.,;), un tad iezvanījās modinātājs.,ha,ha»Piemērs iespaidīgs! Bet ceru, ka no balsojuma paša kolektīvā vismaz kkādus secinājumus esi izdarījis? P.S. Ja būs laiks noteikti aizbraukšu pie tevis uz šautuvi brīvprātīgi.... :D

Ģirts Vārna: žurnālā "Medības" beidzot skaidri ir pateikts, kam vajadzīga tā šaušanas pārbaude :D :D

Māris Mednieks: Vērtīgs raksts....Vienīgi nepiekrītu par vītņustobra noliegumu dzinējmedībās.... idiota rokās arī nazis un āmurs ir bīstami..http://www.la.lv/izdzivoja-pec-saviena-galva/

Andris Zariņš: «Vērtīgs raksts....»Es tikai nesapratu kā glabāšanas atļauja pāries nēsāšanas atļaujā??? Medību ieroča gadījumā protams.... Ja runa bija par īsstobru, tad protams atvainojos.... :D

Ģirts Vārna: vērtīgs gan un kā lredzam, tad lodi galvā ielika nevis šaušanas prasmes, bet aizbraukušais jumts, ieraugot cūku baru. Un tur nu nepalīdz caurumi papīrā

Arnis Puksts: Par šo jau ntās reizes esmu teicis - ja mednieks, ieraugot medījumu sāk "trīcēt", tad ir jāiet medībās tik bieži, kamēr trīce pazūd. Adrenalīna pārbagātība samazina spēju skaidri spriest un rīkoties. Un tur nekāda šautuve nepalīdzēs. Tikai regulāras medības, ļoti daudz redzēti dzīvnieki un spēja atturēties no šaušanas pa tiem. Cilvēkam, kurš rīkojas ar ieroci ir jābūt aukstasinīgam. Emocijas var atlaist pēc sekmīga šāviena, vēlams tad, kad ierocis ir siefā vai vismaz iesaiņots.

Māris Mednieks: Piekrītu Arnim par trīci medību procesā, to noņem tikai pieredze. Bet noņemta trīce nepalielina šaušanas prasmi, to var uzlabot un uzturēt līmenī tikai sistemātiska šautuves apmeklēšana.

Emīls Pudāns: Lai gan neesmu pret ikgadējo kolektīvo šautuves apmeklējumu, spīdēt spīd cauri, ka šis raksts uzcepts "tieši laikă".

Mednieku pieredze brīvprātīgajās šaušanas pārbaudēs

Arnis Puksts: Tēma izveidota, lai mednieki varētu dalīties savā pieredzē par mednieku formējumu brīvprātīgajām šaušanas pārbaudēm - vingrinājumu apraksti, ieskaites normas, biežums un citi saistītie jautājumi. Katra pieredze ir no svara, tādēļ jo vairāk būs stāstu, jo labāk - iespējams, kopīgi parādīsies veiksmīgākais procesa modelis.

Ivars Ozoliņš: Vispār , man bija doma nākamajā pasākumā stāvošo ruksi 50 metros šaujot ar vītni aizstāt ar stāvošo bebru.Līdzīgi kā šo - tikai galvā cipari no 10-8, rumpī no 7.Lai jautrāks tas pasākums.Mednieku pieredze brīvprātīgajās šaušanas pārbaudēs

Arnis Puksts: Foršāk jau šādos vingrinājumos izmantot pilna izmēra medījamā dzīvnieka bildi ar mērķa punktiem un iekšējo orgnānu atspoguļojumu pretējā pusē - dabā taču arī neviens alnim vai cūkai mērķa līnijas nekur nav piestiprinājis. Tad šāviens ir kā dabā un tad var novērtēt kur lode ir trāpījusi un apdomāt, vai dzīvnieka dzīve tiktu izbeigta bez ciešanām. Kaut kā tā. Protams, tas ir dārgs pasākums, tam ir jāgatavojas laicīgi - bet pievienotā vērtība ir liela. PS. Arī reālistisks dzīvnieka smadzeņu izmērs un izvietojums, daudziem "galvā šāvējiem" var izrādīties ļoti liels pārsteigums, tā kā punktu likšana jāveic nevis apļa veidā, bet precīzi pa nāvējošo orgānu dabiskajām līnijām.

Andris Avotins: Es ikdienā cenšos uzturēt formu ar pneimatikas vingrinājumiem gan ar statiskiem, gan ar dinamiskiem mērķiem. Sanāk lētāk, pieejamāk. Arī 3D versijas nav peļamas - tur simulāciju opciju vairāk.

Andris Avotins: Attiecīgi - ja spiež budžets, tad arī šos veidus principā var izmantot kolektīvām pārbaudēm ar afterparty piedevām.

Andris Zariņš: Trennēties var arī ar airsoftu, sk. www.airsoftlatvija.lv Tur vismaz var atstrādāt šaušanu pa saviem kolēģiem bez letālām sekām. Šorīt pamēģināju dēla tiko iegādāto airsoft pistoli, puķupods lupatās un smaids līdz ausīm! :D

Arnis Puksts: Andri, ļoti laba pieeja. Bet forumā kaut kad iepriekš (slinkums meklēt citātu) oponenti aktīvi stāstīja, ka ar pneimatiku šaušana esot pilnīgi citādāka, tur neko nevarot trenēties, kur nu vēl pārbaudīt :DEs gan nekādi nesaprotu, kas tur ir citādāks - ja par turēšanu, tad būtībā jau katru ieroci tur savādāk. Šaušanas pamata elementi - tēmēšana un vienmērīga sprūda nospiešana, turot acis vaļā, pat īsstobriem no garstobriem būtībā neatšķiras. Bet, laikam jau kaut ko vienkārši nesaprotu.

Arnis Puksts: «Tur vismaz var atstrādāt šaušanu pa saviem kolēģiem bez letālām sekām» Šito gan izskaidro drusku konkrētāk. Savādāk pirmā doma ir WTF??? :D

Andris Avotins: «oponenti aktīvi stāstīja, ka ar pneimatiku šaušana esot pilnīgi citādāka»respect viedokļu dažādībai, tomēr pamatlietas ar pneimatiku un 3D var uzturēt līmenī. protams, ar sau ieroci sadraudzēties tas neļaus. 3D opcijas ļauj pat izjust mērenu stresu (steiga, ātrums, pārsteigums).

Reinis Berzins: Zemāk minētais attiecas uz vītni.1) Jābūt bāzei, ieplecošanai, nospiedienam, elpošanai - patronas nevajag, bet vajag instruktoru vai pieredzējušu biedru2) Jātrenejas ar to ieroci ar kuru šausi - patronas vajag, bet nevajag dedzināt Normu par 2 EUR gabalā.3) Jātrenējas šaut tādās pozīcijās, kas ir vistipiskākās medībās. Piemēram, bez balsta stāvus tālāk par 50 m šaut nāksies ļoti reti. Tātad tērēt laiku 10 lasīšanai uz 100 m ir labi sportam, bet par daudz medībām. Taču prast ātri ieņemt stabilu pozīciju, sēžot tornī vai atbalstoties pret koku, ir zelta vērts. Secinējums: medību saušanai ir jābūt tuvāk IPSC principiem nekā klasiskajai olimpiskajai šaušanai.

Oskars Šulcs: Pirmaja oktobra sestdiena dzenam papira cuku - 2 stavosi un 8 skrejosi, finala labakie 3 sauj 10 skrejosus ruksus. Kas neierodas uz so brivpratigo piespiedu pasakumu pirmajas medibas dzen visu dienu! Pirms tam ir iespeja pa darbadienu vakariem patreneties - vienam vai kompanija pasa izvele ... norma nekada nav - galvenais lai visi atceras ka rikoties ar ieroci un saprot ko pasi spej...

Harijs Sūrais: Interesanti par bebri. Ieteikums- tikai bebra galva uz 50 un 10 metriem, lapsas krūšutēls uz 100 metriem. Pa skrienošiem nešauju, neēsmu pārliecināts- arī nešauju(trekns punkts).

Harijs Sūrais: Doma bija- kartis mednieks ar vītni ir kā snaiperis. Parunāju ar puišiem kuri dienējuši un ir bijuši snaiperi. Mēs mednieki nobālam, snaiperiem ieskaite ir 1800 metri pa cigaretes paciņu. Medībās 100 metros nevar trāpīt cūkai- briedim, -kauns!!!! Brauciet uz šautuvi un izkodiet sava ieroča trajektoriju. Maz, vispār jau NAV šautuves uz 200, 300 metriem. Es meklēju klusas vietas, piesaku medības, nomēru attālumu un šauju, lai saprastu kur gulstas lode. Āmen!!!

Ernests Pūriņš: Harij Sūrais (:D) Tu tiešām salīdzini snaipera būšanu ar medībām? Nopietni? :D Tiešām āmen! :D

Jānis Upmalis: Par tiem 1800 metriem - manuprāt, leģenda.

Valerijs Bulavčiks: «Doma bija- kartis mednieks ar vītni ir kā snaiperis. Parunāju ar puišiem kuri dienējuši un ir bijuši snaiperi. Mēs mednieki nobālam, snaiperiem ieskaite ir 1800 metri pa cigaretes paciņu. »Tu par Edgaru runā, nu to ar maseni un kam ļoti no šautuvēm bail? :D

Ivars Ozoliņš: Sestdien ar kolektīvu pavadījām šautuvē - veicot NEOBLIGĀTO šaušanu.Šāvām ar gludo- 2 pa stāvošu- 8 pa skrejošu 35 metros un ar vītni 2 no galda, divi no rokas un 6 pa skrejošu 50 metros.Abās disciplīnās uzlikām normu 40 punkti.Pamatā sašāvām, bet bija arī kolēģis, kas netika galā.Vēl bija iespēja pārbaudīt plintes pa papīru 100 metros , ko arī daudzi izmantoja.

Jānis Upmalis: Tikko atradu SS gludo precīzai šaušanai līdz 150 metriem. Kādam "pieredzējušam" medniekam varētu rasties jautājums - nafig tās karabīnes vajadzīgas?

Ģirts Vārna: Nebūs īstā tēma, bet nekā dīvaina tur nav - izvēles brīvība, nevis nafig

Jānis Upmalis: Nevis izvēles brīvība, bet medībās ar gludo tālāk par 50 metriem aizliegts. Grūti pierādīt, bet vai tāpēc jāpārkāpj.

Aivars Bundzens: ...nu redz' kur vienkārši .,:) ja kolektīva ikgadējo šaušanas pārbaudi nosauc par NEOBLIGĀTU, tad viss notiek . a mēs te visu laiku cepamies nezin par ko.,:)

Andris Zariņš: «...nu redz' kur vienkārši .,:) ja kolektīva ikgadējo šaušanas pārbaudi nosauc par NEOBLIGĀTU, tad viss notiek . a mēs te visu laiku cepamies nezin par ko.,:)»Nevis nezin par ko, bet par tiesībām brīvi lemt pašiem!

Ģirts Vārna: «Nevis izvēles brīvība, bet medībās ar gludo tālāk par 50 metriem aizliegts. Grūti pierādīt, bet vai tāpēc jāpārkāpj.»pateiksi, to punktu par tiem 50m? nevaru atrast

Aivars Bundzens: ...par vingrinājumiem šaušanas prasmju uzlabošanai. - eksāmena vingrinājumiem nav ne vainas,manuprāt situāciju ar prasmēm īsti neparāda ieskaites punktu sistēma. medījums ir vienlīdz labi nomedīts ar trāpījumu, piemēram vienalga, pirmajā vai n-tajā ribu starpā. objektīvāka šķiet skandināvu sistēma - trāpījumi no šāvienu skaita attiecīgā mērķa zonā. piem. varētu būt gludstobram astoņi no desmit šāvieniem jātrāpa mērķa ciparos t.i.D= 36cm . vītņu stobram līdzīgi var šaut pa skrejošā aļņa mērķi.... mūsu kolektīva ikgadējā šaušanas pārbaudē šaujam ar tiem ieročiem ,ar kuriem medījam. arī 35m cūkas mērķi ar vītni, ja ar vītni iet medībās un gludo nelieto. vēl mūsu kolektīvā ar vītņu ieroci var stāvēt jebkurā numurā uz masta. kopdarbība šautuvē ļauj vienam otru redzēt darbībā ar ieroci. medību vadītājiem novērtēt savus medniekus.

Ivars Ozoliņš: «Aivars Bundzens Vakardien, 20:46...nu redz' kur vienkārši .,:) ja kolektīva ikgadējo šaušanas pārbaudi nosauc par NEOBLIGĀTU, tad viss notiek . a mēs te visu laiku cepamies nezin par ko.,:)»«objektīvāka šķiet skandināvu sistēma - trāpījumi no šāvienu skaita attiecīgā mērķa zonā. piem. varētu būt gludstobram astoņi no desmit šāvieniem jātrāpa mērķa ciparos t.i.D= 36cm »Nekad neesmu slēpis, ka arī mums mednieku biedrībā ir ikgadējā šaušana. Jo tā ir laba iespēja pārbaudīt ieroci, nodemonstrēt savas prasmes utt.Kā reizi es konstatēju, ka sarkanā punkta tēmeklis nez kāpēc dod horizontālu nobīdi 10 cm 50 metru distancē. Noregulēju. Palīdzēju arī kolēģim pieregulēt optiku.Un mērķu izvēle varētu nākt no šautuvju puses- jo īsti korekti jau nu tie apļi ar punktiem nav. Ir kur attīstīties.

Gints Mālkalnietis: «pateiksi, to punktu par tiem 50m? nevaru atrast» Nav tāda punkta. Iepriekšējos noteikumos bija, bet lēzeni vītņotie gludie, modernākas lodes un kolimatori to padarīja neaktuālu.

Jānis Upmalis: Atvainojos - tiešām dezinformācija no manas puses.

Viesturs Kozlovskis: Mēs kolektīvā šogad nolēmām taisīt trīs reizes šaušanu, ikkgadējās vienas šaušanas vietā. Vienu pirms bukiem, vienu pirms aļņiem, un vienu pirms dzinējmedībām. Tāpat alnis skrien 100 metros vītnei pa priekšu, un cūka 35 metros gludajam pa priekšu. Viennozīmīgi treniņi vajadzīgi, un var jau redzēt jo biežāk šaujam jo labāki rezultāti.

Jānis Krams: Par mērķiem. Atbalstāma ideja par mērķiem dabiskā lielumā ar iekšējo orgānu attēlojumu otrā pusē. Diemžēl Latvijas veikalos tādus redzējis neesmu, tikai interneta (ASV) bodēs. Nav nekādi lētie, plus vēl pasta izdevumi un muita.

Harijs Sūrais: Tie mērķi ar iekšējiem orgāniem tiešām izskatās iespaidīgi un izglītojoši, esmu redzējis internetā.

Ģirts Vārna: tie orgāni ir poh. Jāiemācās ir trāpīt, tur kur gribas, nevis, tur kur sanāk ;) tapēc pilnīgi pietiek ar parastu punktu lapas vidū ;) Un kad jau sanāk, tad var palūkot, kurā orgānā raidīt šāvienu

Pēteris Pētersons: novērojums: šajā foruma sadaļā gandrīz visi ir vienprātīgi PAR mācēšanu un mācīšanos šaut. kā Ģrits saka, trāpīt tur kur grib, nevis kur sanāk... bet tai pašā laikā foruma sadaļā kur iet runa par iespējamo ikgadējo šaušanas testu, pārbaudi, tie paši cilvēki ir pret šaušanas kontroli...jocīgi...Šaušanas prasme ir vajadzīga katram pašam medniekam konkrēti( ja medī ar šaujamieročiem atļautiem valstī), nevis kādam citam. KATRS PATS PERSONIGI ATBILD PAR SAVU ŠAVIENU UN TO REZULTĀTU.

Uldis Putniņš: « KATRS PATS PERSONIGI ATBILD PAR SAVU ŠAVIENU UN TO REZULTĀTU.Patīk»Tieši tā, jo piespiedu pārbaudes neko daudz neuzlabos. Tie kuri šauj labi pa papīru, ne vienmēr šauj labi medībās un otrādi.Ir zināms gadījums kad stenda šāvējs no meža skrienošu rukšu vietā noliek čupā gan sivēnus, gan laiku ,kura skrien aiz viņiem.Man pieņemsim sacensībās ir grūtāk "savākties" jo medībās nav tik daudz laika gatavoties šāvienam un adrenalīns parasti ir pēc šāviena nevis pirms.Mednieki tikai paliks mazāk ,jo tā jau pensionārs knapi savāc to gada maksu par piedalīšanos medībās. Un ne jau pensionārs parasti ir tas, kurš šauj uz dullo.Drīzāk , jau katrā kolektīvā vajag vismaz vienu labu asinspēdu suni .Normāls mednieks vienmēr centīsies savu šaut prasmi uzturēt līmenī

Ģirts Vārna: Pēteri, ka stieši jocīgs? tas ka esmu pret OBLIGĀTU pasākumu? jā, neuzskatu to par vajadzīgu un savas attiecības par prasmēm un drošibu risiniet savā starpā, kolektīva iekšienē.

Jānis Krams: Un kad jau sanāk, tad var palūkot, kurā orgānā raidīt šāvienu.......Vispirms jāzina, kur tie atrodas.

Ints Freibergs: Ja man jātiek skaidrībā par sevi, vai savu plinti, pavisam mierīgi, bez kādiem finansiāliem kreņķiem varu salādēt papīrā padsmit eiro, bet obligāti atkal kādam maksāt- ne 10 centus! Tā jau mums (gan kā medniekiem, gan kā parastiem cilvēkiem) to barokļu uz kakla, ka spēj tik nest un ciest viņu alkatību!

Emīls Pudāns: Kurās šautuvēs var šaut nemaksājot "šautuves baroklim"? :)

Ints Freibergs: Kāpēc uzreiz šautuvēs? Ja tā labi piedomā, ir atrodami varianti, pie tam pilnīgi legāli un likumīgi...

Emīls Pudāns: Tiešām, pilnīgi legāli? Tad jau vari padalīties. Kādi tad ir tie legālie varianti bez šautuves?

Ivars Ozoliņš: « Kādi tad ir tie legālie varianti bez šautuves?»Lapsu, jenotsuņu utt, medības.Pastāvošie noteikumi neaizliedz šaut pa lapsu , kas šurpu turpu staigā gar uzstādīto mērķi un pat prom nebēg.Un šāvējs ir tik sūdīgs-, ka lapsai trāpīt nevar, tas nekas, ka papīrā grupa 20 centu monētā un tie visi kādu pusmetru virs zemes, nu galīgi ne lapsas augumā.Ja kas, tik tikko aizskrēja- "iedomājies 20 reizes šāvu- nebēga"- citāts no paskaidrojuma....

Emīls Pudāns: «Lapsu, jenotsuņu utt, medības.Pastāvošie noteikumi neaizliedz šaut pa lapsu , kas šurpu turpu staigā gar uzstādīto mērķi un pat prom nebēg."iedomājies 20 reizes šāvu- nebēga"- citāts no paskaidrojuma....»Jā, šāds variants izklausās ļoti likumīgs..

Ints Freibergs: Nu, redz, vajag tikai likt lietā pelēko vielu:)))

Emīls Pudāns: Vispār jau tas bija ar ironiju teikts. :)

Jānis Vesets: Ironija ņe pričom: mūsu valstī būtiski ir tas, ko uzraksti paskaidrojumā, nevis, ko patiešām dari... 90-tajos gados pa Rīgas muitu ceļoja stāsts par maiņas priekšnieka paskaidrojumu, kurš pārbaudes brīdī relaksējošā pozā pārdomāja valsts ekonomiskās robežas stiprināšanas stratēģiju (no malas gan izskatījās, ka piedzēries gulēja), kamēr maiņa izmantoja brīvo brīdi prāta, loģikas un intelektuālās potences treniņiem (nezinātājs teiktu, ka spēlē zoli). Lieki piebilst, ka gan maiņa, gan priekšnieks tika sveikā cauri, jo neviens nevarēja apgāzt paskaidrojumā minēto... :D

Mārtiņš Kuplais: Par sertificētām kautuvēm ir dzirdēts,bet,lai nomedītu kādu lopiņu to aizdzenot uz sertificētu šautuvi-tas laikam vēl tik drīz nebūs.Nav man tādas informācijas,ka nedrīkst piešaut plinti,vai pašaut pa papīru ārpus sertficētas šautuves.

Ints Freibergs: Kur ir tā šķirba drošībā- medības pieteiktas, atrodies legāli medību platībās, un tad 3-5 šāvieni tiešām drošā vietā pa papīru, vai arī klimsti pa laukiem, pļavām lapsu, u.c. medījuma meklējumos? Nevajag jau rīkot, piemēram, karjerā mačus, vienkārši optikas pārbaude vai pieregulēšana. Tad jau medības ar pieiešanu daudz nedrošākas- uz lapsu, buku, vai briežu bulli, it sevišķi tagad- izzīlē, kad un kur kāds ogotājs vai sēņotājs klīst, tie jau savu darbību konkrētā vietā konkrēta mednieku kolektīva vadonim nepiesaka, ne tā?

Kaspars Kusiņš: Šodien kaimiņu kolektīvs rīkoja sacensības, tiku arī es tur piedalīties, šāvām pa stāvošo meža cūkas mērķi ar lielo 10-nieku. 200 m divi šāvieni no atbalsta 9 un 6 punkti, 100 m 1 viens no atbalsta 1 no štoka un 3 no rokas, es šāvu no atbalsta un 4 no rokas tur man 10,10,10,10 un 8 50 m ar bisi no rokas 4 šāvieni šeit man 10,10,7 un 0, 35 m arī 4 no rokas te man 10,10,9,8 kopumā 127 no 150 savācu.

Janis Berzins: Snipers

Kaspars Kusiņš: 10nieks laikam ir 12 cm liels, nu MMD kausos diezvai pa desmitnieku dzīvotos bet "lielo" medībām šāda precizitāte ir tīri laba, tā kā ar šaušanu galvā vai kaklā neaizraujos bet šauju tikai pa krūškurvi. Vēl jau derētu izšaut arī pa skrejošo, lai iegūtu pilnu bildi par savu šaušanas prasmi.

Viesturs Krūmiņš: Es domāju, ka "lapsu medībām" tā lielākā sāpe nav par drošību. Sāpe ir par to, ka kādam sabiedrības loceklim tas varētu traucēt. Un tas sabiedrības loceklis visbiežāk ir tuvējais kaimiņš. Viņš var būt pārliecināts pacifists ar fobiju no ieročiem, cits mednieks, kuram tiek biedēti zvēri vai vietēja mēroga ierēdnis, kuram sūdzās par skaņas piesārņojumu.

Viesturs Krūmiņš: Var jau būt, ka muldēt un pat rakstīt to, kas nav, nesarkstot un acīs skatīdamies pie mums ir tā labi iegājies un forši. Nezinu vai tas ir ilgtspējīgi. Nezinu vai tā vajag.

Ints Freibergs: Tur jau tā lieta, ka mums apkārt visos līmeņos savairojušies LOCEKĻI, nevis normāli domājoši un saprotoši cilvēki! Ja pats neesi LOCEKLIS, gaišā dienas laikā pieteiktās medībās savā medību iecirknī izšauj pāris reižu pa papīru- kam tas traucē? Neesi ne kaimiņa sētā, ne tuvu tai. Traucē citam medniekam? Vai tad Jūsu kolektīva medību platībās vienlaicīgi, piemēram, 2 mednieki nedrīkst atrasties? Tad jau no 1.oktobra LOCEKĻI pie galda vien sēdēs, žēlabu rakstus rakstot... Nedomāju, ka amerikānisms ir TIK lipīgs!

Gints Mālkalnietis: Kāds tur amerikānisms. Amerikā kā reiz savā platībā vari šaut uz nebēdu, un nekas par to nebūs ja vien tā nav pilsēta vai kaut kāds ļoti maziņš stūris. Blīvi apdzīvotā Kalifornijā varbūt citādi.

Ints Freibergs: Ne jau par šaušanu savās platībās, bet gan par- ka tik kaut kas nenotiek! Vai piemērs no angļu filmas Smalkais stils, Burkā kundze vīram pie stūres- Robert, uzmanies, zirgs! Tas nekas, ka zirgs uz lauka aplokā...

www.medniekiem.lv
Ievieto savu reklāmu portālā mazāk kā 5 minūšu laikā, apmaksā ar SMS

binokļi

Sandis Strapcāns: Vēlos iegādāties binokli, bet nekā nevaru izlemt kādu. Būtu pateicīgs par Jūsu viedoki, par šo:http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard-item.jsp?id=0038905711294a&navCount=3&podId=0038905&parentId=cat604675&masterpathid=&navAction=jump&cmCat=bcsale061810-email&catalogCode=OG&rid=&parentType=index&indexId=cat604675&hasJS=true

Ivars Ozoliņš: Sandi!Pirms nedēļas jau tāds man atnāca- esmu apmierināts ļoti. Lai gan kurs ir neizdevīgs- izmaksāja ap 100LS.Esmu vairākas naktis sēdējies uz kartupeļiem - man patīk- praktiski visu nakti varēja vērot.Protams dārgais gals noteikti ir vēl labāks- bet man kā pirmais ir pat ļoti ok.Kā mīnus- uzliekamie vāciņi ļoti viegli nāk nost- droši vien pazaudēšu:)Plus ir ka noregulējot var nofiksēt stāvokli, lai nākamo reizi paņemot nevajadzētu regulēt..P.s Es pasūtīju pat otru tādu- ir ceļā, bet tavā linkā ir parādījies - SOME RESTRICTIONS MAY APPLY- izskatās , ka vairāk uz latviju nesūtīs...

Sandis Strapcāns: Ivar!Tu nopirki 8x42 vai 10x50. Kuru labāk ieteiksi?

Ivars Ozoliņš: Paņēmu 8x42- pietiekami liels un pietiekami smags.Bet tikko izčekoju- nu nesūta viņus vairāk uz Latviju..

Jānis Vilsons: Pienācis laiks mainīt binokli, esmu metis aci uz šādiem variantiem: Bushnell-trophy 8*56; 10*42 vai Eschenbach 8*56. Varbūt kādam no jums tādi jau ir, kādi iespaidi ir par tiem? Vai ir vērts pasūtīt no ārzemēm, jo cik esmu pa ausu galam dzirdējis, tad ir izmaiņas ar nodokļiem.

Jānis Vilsons: Ko varat pateikt par Bushnell Legend 10*50 tepat interneta veikalā?

Salvis Vētra: Sveiki!Pašlaik esmu ieciklējies uz Nikon MONARCH3 8x42 apmēram 130Ls. Varbūt kāds var ieteikt ko citu?

Mārtiņš Puriņš: Es nopirku ebaya Nikula firmas binokli 8x42 ļoti labs un ērts. Maksā kādi 50 Ls atnāca paris nedēļas no Anglijas.http://www.ebay.com/itm/NIKULA-8X42-N-filled-water-shock-fog-proof-scope-binoculars-superb-BAK-4-prism-/320934871715?pt=UK_Photography_Binoculars_Monoculars&hash=item4ab93582a3

Janis Lameris: Rīgā ir kāds laps veikals, kur vienaci iegādāt?

Jānis Kaniņš: labs vakars!neesmu mednieks, bet izskatās, ka noderētu jūsu konsultācija attiecībā uz binokļiem..uz novembra vidu nepieciešama dāvana - binoklis! vēlmes ir lielas, budžets diemžēl ierobežots uz +- 60 latiem!šobrīd topošā jubilāra īpašumā ir pad.laiku berkut 7x35(ja protams nemaldos ciparos?), bet ir izteicis vēlmi, ka grib ko labāku! nu ne gluži teleskopu, bet labāku - lai stirnu pļavā var pavērot, vai zivju gārni, kas lido garām(cerams) zivju dīķim! esošajam bilde par mazu - gribās tuvāk to zvēru redzēt!šobrīd ar jūsu lauciņu saistīta persona iesaka ņemt ko šādu: http://www.ss.lv/msg/lv/electronics/photo-optics/field-glasses-telescopes/kidof.html..cena laba, bet neredzu būtisku atšķirību no vecā, ja neskaita gaismas jūtību/atvērumu mm?(vecajam 35 pret 50 jaunajam)!ja jau pērk, tad gribējas ko labāku nu teiksim - 8x40 vai 9x50..bet pēc sarunas sapratu ka 90% binokļu šajā cenu kategorijā nekam neder! ko lai dara? ko pirkt? un kur?? varbūt te kādam ir kāds labs/lieks binoklis?paldies!binokļi

Andis Liepiņlauskis: Šis šajā cenu kategorijā būs labumlabais http://goo.gl/bvxWU6

Gints Mālkalnietis: No lētā gala Nikon ACULON A211 8x42 ar būs OK.

Jānis Kaniņš: ok, Vanguard 10x50 pa 42 un Nikon 8X42 pa 68..vēl kādas opcijas?

Intars Lucjanovs: Ja man budžets būtu ierobežots, es pirktu DELTA Forest II 10x50 - 90 ls (04.11. var dabūt 15 % atlaidi t.i. 78 Ls)Pašam gan ir Bushnell Trophy 8x56(pirkts Zommerā)- krēslā gandrīz kā ar nočniku :))) Patīk jau ļoti, bet tas svars (~900 g) tālākos pārgājienos beidz nost ! Pašlaik arī meklēju otru binokli - pārgājieniem (ar mazāku lēcu).Pirms pirkt. svarīgi ir zināt arī kā cilvēks lietos šo binokli. Ja krēslā iziet aiz šķūnīša un papētīt mežmalā bukus vai uz gaidi no torņa - jāņem 8x56. Ja cilvēkam patīk blandīties pa pļavām un siliem :) cauru dienu vērojot dabu un šo to nomedījot, tad piemērotāks noteikti būs ~ 8x30

Jānis Kaniņš: attiecībā par lietošanu: saņēmējs nav aktīvais mednieks(nu vispār nav mednieks..ar jums saistība tik, cik ļauj medīt savos īpašumos..) binoklis 99% gadijumā tiks izmantots no terases vai otrā stāva balkona un domājams ka pamatā dienas gaišajā laikā - lai panorāma nav jākavē :Dtā kā svars nav tas būtiskākais(ok, pārspīlēt ar nevajag, savādāk vēl statīvu dabūs pirkt klāt..)par cenu:40 ir ideāli, 50-60 var paciest, bet vairāk gan lūdzu ne!

Arnolds Karzons: Vanguard būs atliektiem galiem

Sarmis Vētra: Ar savu ''ierobežoto'' budžetu esmu noskatijis DELTA Forest II 8x42 Hubertā par 119.00 EUR http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/optika/binokli/delta-forest-ii-8x42/Vienīgais līdzīgais Latvijas veikalos ko atradu šajā cenu kategorijā ir Vanguard SPIRIT 8420/LE Purnavu Muižā par 152.00 EUR http://www.purnavumuiza.lv/product/lv/spirit_8420/47 Vai ir vērts pārmaksāt tos 32 EUR? Vai labāk ņemt DELTA Forest II 10x50? Ja DELTAS savā starpā vēl būtu iespējams salīdzināt ''dzīvajā'' Huberta veikalā, tad Deltu ar Vanguardu salīdzinat nesanāk... :(

Jāzeps Baltais: Delta forest sērija nav pat tās nelielās naudiņas vērta,ko par viņu prasa.Ir personīga pieredze.Labāk pakrāt skanošo un skatīties kaut ko no titanium sērijas vai citas markas izstrādājumiem

Edgars Krilovs: Ir Vanguard, arī labāk nevajag, labāk tad jau mēģināt šo Nikon PROSTAFF 5 10x50 http://store.nikon.lv/sport-optics-binoculars/prostaff-5-10x50/BAA822SA/details

Gints Mālkalnietis: Nikon PROSTAFF ir labi. Pašam ir Nikon Action, bet redzētā PROSTAFF bilde redzeslauka malās daudz asāka, un krāsas labākas.

Jānis Vesets: Binokli pasūtīju no aliexpress:http://www.aliexpress.com/snapshot/6069636590.htmlCena 80 USD + PVN samaksāju muitā, kopējās izmaksas 78 EUR. Laba bilde krēslā, salīdzināma ar KAHLES optiku. Ar pirkumu esmu apmierināts.

Edgars Krilovs: Piedod, bet neticu ka binokli pa 78 EUR var salīdzināt ar KAHLES PA 780, IMHO:)

Jānis Vesets: Mērījumi ar sertificētu aparatūru nav veikti, tikai mani personiskie novērojumi. Ir man abi šie gadžeti, no kanceles dabasskati ir apjūsmoti gan ar vienu, gan otru.No trūkumiem: ja vāciņi noņemti, tad rīta rasā aizsvīst gan...

Intars Lucjanovs: «Ar savu ''ierobežoto'' budžetu esmu noskatijis DELTA Forest II 8x42 Hubertā par 119.00 EUR»Man ir Deltas Foresta dvīņubrālis - G.M.C. Admiral Transit 10x50 (tipa Swiss made:).Starp citu - tas pats vecais stāsts par Vixen=Delta :)Binoklis - nekā īpaša.., bet nav arī slikts... Plusi - viegls, ērti vāciņi, kompakts, dienā bildes kvalitāte laba...Bet stāsts ir par citu - šis binoklis man tika uzdāvināts.. un zinu, ka tas tika pirkts Šveicē par ~ 450 Eur !!!Pie mums Hubertā tas maksā 139 Eur :))) Tā ka neraudiet, labi dzīvojam... Atšķirībā no nabaga Šveiciešiem, kuriem jāpārmaksā 4x :))))p.s.Binoklis nelietots - ja ir interese raksti. Pa kādām 80 naudiņām varētu šķirties :)

Alvis Šubenieks: Intar, kas pārdod dāvanas? :DSievasmāte dāvināja? :D

Intars Lucjanovs: Nevis pārdodu, bet šķiros... :)Par sievasmāti labs !p.s.Atvainojos par mana msg neatbilstību foruma sadaļai...,

Gunārs Ābelītis: Ko sakat par palielinājumu 16x? Tagad lietoju palielinājumu 8x, bet gribētos lielāku. Bukiem ragus nevar novērtēt. Vai tiešām tik ļoti bilde trīc tam 16x?

Gints Mālkalnietis: Trīc. No rokas neredzu pielietojumu >12x, labāk apmierināties ar 10x. Visam kur vajag smalkāk - no statīva ar teleskopu būs DAUDZ baudāmāka skatīšanās. Ir man binoklis 20x, bet tas brauks uz Ukrainu, kad pieregulēšu.

Gints Mālkalnietis: Vēl protams ir CANON stabilizētie binokļi, kas trīcēšanu atrisina, bet cena ir ne pārāk draudzīga.

Guntars Veidemanis: Sveiki! Vēlētos saņemt atsauksmes par MeoStar B1 8x56 binokli, varbūt kādam šāds jau kādu laiku ir lietošanā, pakomentējiet lūdzu :)

Gatis Rebišs: Vīri, palīdziet lūdzu izvēlēties labāko, vai padalieties ar iespaidiem no pieredzes.Ideja tāda, lai krēslā arī var kko redzēt.http://www.ieskaties.lv//description/Bresser_Condor_8x56/482/15/32http://www.ieskaties.lv//description/Yukon_Point_8x56/2043/15/32http://www.ieskaties.lv//description/Celeston_Nature_DX_8x56/2187/15/32http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/optika/binokli/p642/http://www.huberts.lv/lv/katalogs/shop/optika/binokli/p1074/

Uldis Putniņš: Visiem ir tas pareizais lēcu izmērs. Pa manam jebkurš no viņiem. Pārējais ir gaumes jautājums. Tās dažas minūtes krēslā šurpu turpu neko daudz neizteiks.

Gatis Rebišs: Paldies Uldim, vai vēl kāds padalīsies ar savu viedokli??

Ivars Ozoliņš: Varu pateikt tikai to ka dažas minūtes krēslā ir ĻOTI svarīgas.Jo ilgāk redzēsi un varēsi atpazīt , jo labāk.un kā jau Uldis minēja- izmērs ir izvēlēts labs.

Gatis Rebišs: Paldies Uldim, vai vēl kāds padalīsies, var būt, kādam ir īpašumā kāds no manis minētajiem binokļiem?

Ints Freibergs: Manuprāt, otrs ĻOTI svarīgs faktors ir redzes leņķis- cik plašu lauku redzi tālumā, un ne tikai. Tā es iegrābos ar Bresser 8-24x50, ja gaismā vēl kaut cik normāli, tad krēslā bija sajūta- cik liels attālums starp lēcām, tikpat uz 150m! Saprast vairs nevari neko, visi orientieri pazūd, ko piefiksēji gaismā...

Ģirts Vārna: tas jau tapēc, ka 8-24

Salvis Vētra: Iegādājos Nikon Monarch5 10*42 un krēslā labi visu var redzēt. Kopumā Nikonam ir labi binokļi.

Ģirts Vārna: redzes leņkis naktī ir tieši tikpat liels cik dienā, ja vairs naktī nekas nav redzams, tad tur nav redzes leņķis vainīgs.

Ints Freibergs: Paga,paga, cits 8x50, kas man bija, bet, diemžēl, izbija, rādīja platumā pilnīgi pieklājīgi, arī pustumsā varēju daudzmaz atšķirt, kas ir kas. Vismaz mans uzskats- jo lielāks leņķis, jo labāk, it sevišķi krēslā, orientēties, te nav runa par nokultu prēriju, kur bez binokļa pat tumsā vari vēl ko saskatīt. Un kāda šķirba- 8x50 vai 8-24x50 (konkrēti Bresser), ar 8x palielinājumu Bresser man galīgi nepatika, gaismā vēl nu tā...

Ģirts Vārna: manuprāt 8x-24x variantā lēcu daudzums un kombinācija būs pavisam cita un viennozīmīgi sūdīgāka priekš bildes tumsā, ja salīdzina ar tādu pašu 8x

Gints Mālkalnietis: Maināmā palielinājuma binokļi ir derīgi tikai ļoti specifiskos gadījumos. Un medības, kur aktuāla tieši bilde krēslā, nav no tiem! Ne par velti, nopietnākai vērošanai vienmēr ir kombinācija binoklis + teleskops uz statīva. Augsta palielinājuma binoklis, ja vien tas nav stabilizēts, ir visai nelietderīgs.

Guntars Polis: Nu katrā ziņā mans secinājums ir tāds - gala stikliem ir jabūt pēc iespējas lielākiem lai krēslā kautko varētu redzēt.Bija man delta 8x 56.Izsitu lēcas aiz nevērības.Nākošo kad meklēju man pārdevējs iestāstija ka 8x42 būšot arī labs,jo viss ir gājis uz priekšu.Vienkārši sakot aplauzos spēcīgi. Vienīgais pluss ir tam 8x42 ka ir mazāks izmēros bet redzamība vienkārši sakot sūdīga! :(

Kristiāns Grundstoks: Ja neskaita lielo lēcu, man svarīgs ir arī binokļa izmērs un svars, lai ērti līdzi paņemt. Savulaik bija man tāds lielais monstrs kuru īpaši nepatika staipit lidzi. Notesteju Ieročos kompakto variantu 8x42 celestron nature DX un atzinu par labu esam. izmers svars un performance krēslā ļoti apmierināja. Obligati jaņem ar multi coating lēcām. iesaku izvēlies kādu veikalā un sarunā paņemt uz medībām notestēt, ja patīk tad pērc. te kāds jau noanalizējis to celestron. http://www.bestbinocularsreviews.com/Celestron8x42NatureDX-119.htm