Šodien vārdadienu svin Raimonds, Laine, Vilnis, rītdien - Liāna, Lilija, Alta
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - MMD 2014

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 49 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.05.2018. 16:31
Ar medībām saistītās tēmasSacensības

Slēpts
10.12.2014. 22:08
Kooo, jau keppelers tā izdilis ka 308 lien iekšā?:D
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
10.12.2014. 22:17
Intar!
Par stobra bremzēm. Mēs kā Z/S katru gadu šaujam praktiskās kaujas šaušanas. Logiski ka tiek arī izmantots liesmu slāpētājs, tā pati sotbra bremze. Ja netiktu izmantotas austiņās tad galva ir gluma jau pēc pāris pirmām sērijām ausīs vēlāk pāris dienas zvana skaņa garantēta jo šauj vienā līnijā kaut kur 10 stobri vismaz! Godīgi sakot pēc praktiskām šaušanām esi tiešām nedaudz tā kā apdullis. Labi ka tikai reizi gadā tas pasākums notiekās :) Un kaujas munīcija jau paši ziniet ka šaušanas skaļums ir nedaudz niknāks nekā medību 308 kalibram :)
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
10.12.2014. 22:55
Kooo, jau keppelers tā izdilis ka 308 lien iekšā?:D

Nu ja... jāiepērk tik Lapua Palma čaulas 308-jā un būs man blāsters :D:D
Bet ja nopietni... gribās savā rutīnā kaut ko pamainīt .. 9,3x62 mm uz 308-o... Štrāseri uz pļintovku ar čut smagāku stobru.. kaut ko somiskāku, iespējams:)
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
10.12.2014. 23:21
Smago un "apbremzēto" kalibru īpašniekiem šis pārspiediens ir izraisījis pat acs tīklenes atslāņošanos

Jāni, pateici, A, saki arī B - avotu studijā. Un vēlams ne "privātā dzīve" tipa!
Slēpts
10.12.2014. 23:35
Kam ir bremzēts kāds lielāks kalibrs? Nodemonstrējat Arnim dzīvajā cik liels ir spiediena sitiens blakus metra attālumā.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
11.12.2014. 09:13
Stop, es prasu avotu apgalvaojumam, ka pats šāvējs ir sabojājis tīkleni. Ja sāk bārstīties ar tādiem apgalvojumiem, tad vajag klāt arī avotu (nopietnas lietas tomēr apgalvo).
Man neko nevajag demonstrēt, bet, ja izlemšu piedalīties kausos, mani droši var likt maiņā blakus bremžotajiem.
Slēpts
11.12.2014. 09:27
Es netaisos konkrētā cilvēka nelaimi afišēt pa pasauli tik tādēļ ka Arnim, redz, savajadzējies pierādījumus.
Blakus tēmā tas Jums netraucē mierīgi apgalvojuma formā(bez avotiem) izteikt ka troksnis bojā dzirdi, tad nu šeit es apgalvoju ka pārspiediens bojā acis.
Ja jau Jums, Arni, tik simpātisks liekas 338 Lapua Magnums, un kādreiz palasītu guns.ru forumu par šī kalibra lādēšanu, tad noteikti šādu faktu atcerētos - man tas vismaz likās vērā ņemams blakusefekts lielajiem kalibriem un stobra bremzēm.
Protams, Jūs varat neticēt un apgalvot ka es meloju utt utjp, tieši tāpat kā apsaucat diskusijas dalībniekus ar citādu viedokli par tirgus bābām un ņerkstētājiem.
Pārējiem, kas tomēr saprot, ko nodara stobra bremze 1,2-1,5m attālumā blakus šāvējiem, iemetīšu saiti uz samērā nenopietnu, bet populāru resursu: http://en.wikipedia.org/wiki/B...
Ar medicīnisko literatūru neaizraušos, nav tā auditorija, bet kungi, ticiet man, esmu šo jautājumu pētījis, kā nekā pats šobrīd uz pasauli skatos tikai ar labās puses aci.
Tiem, kas ir nostājušies pozā un oponē tikai oponēšanas pēc, varu novēlēt veiksmi - kā jau sākotnēji teicu, man nav nekas pret bremzi Jūsu ikdienā, Jūsu mačos, Jūsu medībās - man tikai traucē ja vienīgo reizi gadā, mednieku festivālā, man jāsaņem ģīmī sprādziena vilnis un degoša pulvera daļiņas...
Slēpts
11.12.2014. 09:43
te bez bremzes, ar bremzi, tad daļa no šī ir blakus šāvējam sejā :D
[youtube::i-uOkdrg8Qc]
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
11.12.2014. 09:58
Redzi, ja Tu savu argumentāciju būtu uzsācis tādējādi, ka aprakstītu problēmu, iespējamās sekas, nevis savas subjektīvās izjūtas, diskusija būtu bijusi savādāka.
Triecienvilnis šaujot ir jebkurā gadījumā, tikai stobra bremze viņu izkliedē vairāk uz sāniem.
Blakus tēmā apgalvoju vispār zināmas lietas, kuras māca fizikas stundās pamatskolā (man vismaz mācīja, pamatskolā gāju 93-95) par trokšņa ietekmi uz cilvēka dzirdi, bet, ja vajag avotu, kurā ir puslīdz zinātnisks pētījums, lūdzu:
http://ej.uz/5udk
Redzi, tīklenes atslāņošanās ir vesela milzīga tēma, kurā iemeslus līdz galam pat ārsti nespēj izskaidrot visos gadījumos (ņemot vērā, ka man diezgan daudz ārsti ģimenē ir, esmu par šo tēmu runājis ar acu ārstiem). Apgalvojums, ka tas ir šāviena rezultāts ir ļoti nopietns apgalvojums - stobra bremze triecienvilni izkliedē uz sāniem. Kādā veidā viņš atnāk 90 grādu leņķī atpakaļ? Protams, ir virpuļi, bet viņu jauda 90 grādu leņķī pretējā virzienā nevar būt tāda, lai sabojātu acis. Tādēļ prasīju pētījumus.
Slēpts
11.12.2014. 10:17
Ja ģimenē ir kāds ārsts kam uzprasīt - kur tad problēma, pajautā, vai ar glaukomu Tev ieteiks šaudīties ar 338LM?
Kāpēc armijā ir noteikts limits cik treniņos vienam kadram ļauj šaut pie smagajiem stobriem (artilērija)?
Ja sākam mērīties par pamatskolas fiziku, tad man jautājums - kas tad ir troksnis? Vai troksnis gadījumā nav triecienvilnis?
Ir vispārzināms fakts, ka ar uzmontētu stobra bremzi pašam šāvējam sit pa ausīm vairāk nekā bez bremzes - un atrašanās BLAKUS stobra bremzei ir pielīdzināma tādam pašam efektam, kā vienkārši šāviens pie sejas.
Protams, tagad mana argumentācija nav bijusi tāda, neesmu mācējis uzsākt diskusiju, jā, dikti universāli tā pateikt, saprotu.
Kad es vienā no pirmajiem saviem komentāriem pateicu ka esmu piedzīvojis stobra bremzi sejā ka pēcāk asiņo deguns, nelikās ka šo faktu man vajadzēs argumentēt un pierādīt (ārsta izziņu nu nespēšu iesniegt)...
Kad es pateicu ka ko tādu nevēlos piedzīvot MMD Kausos (konkrēti Kausos, par citiem mačiem es neīdēju) tad saņēmu repliku par tirgus/seriāla bābām un ņerkstēšanu...
Es nelienu par spundi visiem caurumiem un netēloju gudrāko visās tēmās, izteicu (centos skaidri un korekti) savu viedokli.
Tāpēc citēšu iepriekš izskanējušo:
"Ja ir problēmas ar to, ka eksistē arī citāda pieeja un citāds viedoklis, tad vajag iet un parunāt ar psihologu (un šo lasot, vajag atcerēties, ka starp psihiatru un psihologu ir būtiska atšķirība)" (ņemts no klusinātāju tēmas).