Šodien vārdadienu svin Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds, rītdien - Uvis, Gints
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pilnīga bezpriģela popularizēšana jeb sačakarējam suņu būšanu Latvijā pilnīgi?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 59 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 08.12.2016. 22:52

Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
13.01.2015. 22:38
Māri,pazuda mana garā atbilde Tev,otreiz nerakstīšu.
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
13.01.2015. 22:38
Ilva, kāpēc dzīvoklī nekurina ugunskuru, lai sasildītos???
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2016-09-12 12:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: No 2003. gada
Aprīkojums: Browning Bar Longtrac 30-06, Leupold, Fabarm XLR 12kal., Red Dot
Medību trofejas: 4
13.01.2015. 22:43
Andri, likums neļauj. Es atbildēju, tagad tu.
Māri, pat csdd var reģistrēt paštaisītu auto, bet medībās ar kranci, nē, nē.

Gunār, palasi medību noteikumus, tur ir skaidri uzrakstīts: XIII. ŠĶIRNES MEDĪBU SUŅU APZĪMĒŠANAS KĀRTĪBA UN IZMANTOŠANA MEDĪBĀS
95. MEDĪBĀS ATĻAUTS IZMANTOT TIKAI ŠĶIRNES MEDĪBU SUŅUS, KAS IR VAKCINĒTI UN APZĪMĒTI SASKAŅĀ AR NORMATĪVAJIEM AKTIEM PAR SUŅU REĢISTRĀCIJAS UN TURĒŠANAS KĀRTĪBU.
Atļauts izmantot TIKAI ŠĶIRNES MEDĪBU SUŅUS!!! Cepiens jau redz ir par to, ka neesot redz definēts, kas ir medību šķirnes suns. Man pa lielam ir skaidrs, kuras ir medību šķirnes. Bet visādiem sētas suņu pavairotājiem nav. Vēlreiz atkārtošos, neesmu suņu audzētājs un arī pazīstams man neviens tāds nav, tāds kura intereses es šeit varētu aizstāvēt. Tomēr, ja es kā mednieks pirktu medību suni, nekad nepirktu no kāda pavairotāja(savādāk es viņus nosaukt nevaru, jo audzētāji tie nav), tas vienkārši būtu zem manas pašcieņas un manā izpratnē, iespējams manas mednieka ētikas. Cilvēki gadu desmitiem nodarbojas ar selekciju, cenšas panākt to, lai šķirne saglabātu un uzlabotu tai piemītošās īpašības. Bet te viens onka no "Zadriščenskas" nopirka laiku(ar papīriem), nenosargāja to, ka laikai "iesprauda" kaimiņa Reksis. Piedzima kucēni, vienu atstāja, pārējos izdāvāja. Un tam vienam izrādījās teicamas darba spējas. O johaidī, amats rokā, pašļi jūs visi nafig ar saviem papiruļkām, es pats zinu kādi suņi tagad "jācepj" augšā. Jā vēl iespējams izlasījis onka kādu padomijas laika grāmatu par medību suņu selekciju. Es cienu to cilvēku darbu, kuri piemēram ņemās ar Latvijas dzinēju, ideāli. Pacēla augšā šķirni no pelniem, cepuri nost viņu priekšā. No morāles viedokļa, ja man arī būtu medību suns, bez dokumentiem, bet ar izteiktām kādas šķirnes pazīmēm. Aizvestu viņu kādā izstādē uz šķirnes salīdzināšanu, saņemtu papīru, ka suns atbilst teiksim laikai un tīru sirdsapziņu staigātu uz medībām. Nevis bļaustītos, ka visi ir auni un ka papīri nav vajadzīgi.
Pat visgudrākam "dzīvniekam" cilvēkam, lai kļūtu par mednieku ir jāiziet kursi, pārbaudes utt.. Bet sunim pēc daudzu domām nevajag neko, ka tik triec zvērus un rej. Ideāli!
Andis Bricis
Andis Bricis
Pēdējo reizi manīts 2018-04-26 12:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: Runga
Suņi: nu jau 2 X Kvaukšķis
13.01.2015. 22:49
Pie mūsu pašreizējās likumdošanas sunim ir nepieciešama tikai potēšanas pase, lai sekmīgi piedalītos medībās. Suņa šķirni nosaka VETĀRSTS kādu ierakstīs tāda arī būs. Tākā likumdošana ir tāda kāda viņa ir un pamatā visiem ir pie vienas vietas tad šai tēmai neredzu jēgu. Bet problēmas risinājums ir gaužām vienkāršs. Ja suņa saimnieks dodoties pie vetārsta nevar uzrādīt šķirni apliecinošus dokumentus, bez kuriem vaislas darbs nav iespējams vetārsts suni kastrē vai sterilizē. Visi suņi kuri grib piedalīties medībās tiek potēti, tātad pie vetārsta iegriežas. Un tiks samazināts bezšķirņu suņu skaits medībās. Ilgtermiņā arī iespējams klaiņojoši suņi.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
13.01.2015. 22:54
Diemžēl, medību suņu izvērtēšana praktiskās medībās (ja to grib sakārtot normāli, nevis, es pie Tevis aizbraucu, kopā izdzeram polšu un sarakstam papīrus: es Tavam sunim, Tu-manam) ir ļoti sarežģīti organizējams un dārgs pasākums.

Nu tad neliec vienā līmenī piem. FCI pārstāvi Latvijā un Somijas pārstāvi FCI. Bet par pārbaudēm pr. medībās - nekas tur nav dārgs.To pierāda Somijas piemērs. Vienkārši ir jāpatīk medības, bet Lv LKF diez ko medības nepatīk....
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
13.01.2015. 22:54
Žanna,uzraksti uz privāto e-pastu,nosūtīšu bildi!
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
13.01.2015. 22:58
Ar visu šo šūmēšanos, Jūs cenšaties mani piespiest pirkt suni ar papīriem -tātad veiciniet kāda biznesu .Pirmajā vietā nestāv medību suņa praktiskā darbība , bet gan papīri .Tos kas tirgo īstos ar papīriem gan vajadzētu kontrolēt,bet ja es pats savu kranci esmu izaudzinājis par kārtīgu medību suni , nevajadzētu man liegt piedalīties medībās .
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2016-09-12 12:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: No 2003. gada
Aprīkojums: Browning Bar Longtrac 30-06, Leupold, Fabarm XLR 12kal., Red Dot
Medību trofejas: 4
13.01.2015. 23:00
Andi, ar likumdošanu mums valsī viss ir kārtībā. Likumdevēji mums ir saeima un ministru kabinets. Iespējams mums pieklibo kādi likumi vai normatīvie akti.
Redz kastrēt un sterilizēt, būtu ļoti drastiski, arī suņiem darba spējas ,domāju, kristos.
Bet to ka kādu laika periodu varētu reģistrēt bezšķirnes, par medību un pēc noteiktā laika perioda viss, astalavista. Tā gan var darīt. Pēc noteiktā perioda, ciltsraksti ir, reģistrējam, ej medībās, nav - uzredēšanos!
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
13.01.2015. 23:00
Žanna,atvaino-uz profilu! :)
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2016-09-12 12:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: No 2003. gada
Aprīkojums: Browning Bar Longtrac 30-06, Leupold, Fabarm XLR 12kal., Red Dot
Medību trofejas: 4
13.01.2015. 23:08
Ar visu šo šūmēšanos, Jūs cenšaties mani piespiest pirkt suni ar papīriem -tātad veiciniet kāda biznesu .Pirmajā vietā nestāv medību suņa praktiskā darbība , bet gan papīri .Tos kas tirgo īstos ar papīriem gan vajadzētu kontrolēt,bet ja es pats savu kranci esmu izaudzinājis par kārtīgu medību suni , nevajadzētu man liegt piedalīties medībās .

Man vienkārši pat NAV ko pateikt!!! Iespējams kādam citam būs, es ceru.