Šodien vārdadienu svin Ziedonis, rītdien - Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medniekiem valsts nodeva būs jāmaksā par katru nomedīto dzīvnieku.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 42 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 28.05.2015. 14:45

Slēpts
27.05.2015. 15:42
Aigar.
Nu nekas nav teikts - kas ir sadalīts medījums. Porcijas ir Tava INTERPRETĀCIJA.

Nu ko Tu vēl gribi- gribi likumdevējus iesūdzēt tiesā , ka viņi nav definējuši , kas ir sadalīts medījums?
Tad dari to, un līdz tam , turpini vien aizpildīt nedīrātam, nesadalītam medījumam 3 pielikumu:)
Viktors Liepiņš
Viktors Liepiņš
Pēdējo reizi manīts 2015-06-18 09:28
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
27.05.2015. 17:16
A, pieredze man ir.....ko vien dod 20 gadu darbība Babītes ez., kurš ir viens no viss kriminālakajiem ezeriem LV, maluzveiniecības jomā. Ļoti labi redzu, kā strādā maluzveiniecību un malumedību apkarojošās institūcijas.

Aigaram
Ticu ka 20-15 gadus atpakaļ gan no mednieku, gan no uzraugu puses bija barbariska un varbūt pat nekompetenta, bet mana pieredze pēdējos gados liecina par uzraugošo institūciju adekvātu rīcību un izpratni. Tā kā viss mainās. Arī mednieki ir kļuvuši zinošāki un gudrāki, bet vai viedāki nezinu.
Par sadalīšanu
pirmkārt Medību noteikumos ir teikts nevis "sadalīts medījums", bet gan "liemeni sadalīt".
Vārdam sadalīt jebkurā skaidrojošā vārdnīca var atrast skaidrojumu.
Piemēram,
1. Pārveidot (veselo) tā, ka rodas divas vai vairākas atsevišķas, samērā patstāvīgas daļas, vienības.
2. Piešķirt katram noteiktu daļu (no kopuma), arī iedot, izsniegt katram noteiktu daļu (no kopuma).utt.
Mk noteikumos ir pateiktas obligātās darbības pirms liemeņa sadalīšanas (griez nost galvu vai dali porcijās ir jābūt aizpildītam 3.pielikumam). Kā porcijas tu pārvadā Medību noteikumos nav regulēts, līdz ar to Tu kā persona esi izpildījis visas prasības kas ir regulētas ar normatīvajiem aktiem.
Retorisks jautājums!
Kā es varu vest mājās gaļu, piemēram no tirgus? Vai paša izaudzētu nokautu cūku? Itkā nevajadzētu būt problēmām?
Tā kā nevajag izdomāt sev liekas problēmas! :)
Laimonis Jukša
Laimonis Jukša
Pēdējo reizi manīts 2021-07-24 16:16
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
27.05.2015. 18:17
Nu bet rudenī , vīru rindai priekšā ko teiksim ? Ja nokrīt , tad rokas klāt nelikt un gaidīt kamēr ierodas "savilcējs", vai tomēr, pavelkam to buķeli līdz piebraucamai vietai un ja redzat ko aizdomīgu , laižat roku vaļā un tēlojam muļķīšus. Nu nebāzīs jau katram viesmedniekam pilnas kabatas ar savilcēju komplektiem.:)??
Slēpts
27.05.2015. 18:34
atkal jau tas pats.
Laimoni kā agrāk to lietu darīja, ja papīrs bija jānoraksta pirms tu sāc buķeli kustināt? norakstīt tas nozīmēja aizpildīt VISAS prasītās ailes, tātad bez laimīgā mednieka paraksta papīrs neskaitījās norakstīts
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
27.05.2015. 19:37
Aigaram
Ticu ka 20-15 gadus atpakaļ gan no mednieku, gan no uzraugu puses bija barbariska un varbūt pat nekompetenta, bet mana pieredze pēdējos gados liecina par uzraugošo institūciju adekvātu rīcību un izpratni. Tā kā viss mainās.

Viktor - to arī gribēju pateikt,tajā brīdī laika nebija.
Pa 20 gadiem Babītes ez. nomainījušies inspektori aš 4 reiz. tikai patreizējie ķērās klāt nopietnajām malīšu bandām, sadarbībā Valsts policijas struktūrvienību,kuras pamat uzdevums, ir malumedību un maluzveiniecības apkarošana.Un ir rezultāti.Rezultātu t.i. aizturēto bandu nebūtu, ja inspektori nebūtu attiecīgi sagatavoti un ekipēti.
Noteikumiem jābūt īsiem un precīziem. Diemžēl par savilcējiem tas tā nav. Man nepatīk, ja normas var interpretēt.
Tad dari to, un līdz tam , turpini vien aizpildīt nedīrātam, nesadalītam medījumam 3 pielikumu:)

Ivar - Tu pats saprati, ko uzrakstīji......
Laimonis Jukša
Laimonis Jukša
Pēdējo reizi manīts 2021-07-24 16:16
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
27.05.2015. 20:19
Ģirt , Tevi varbūt tas malīša moments uzbudina un piedod dzīvei asumu , bet man gribās medīt tā, lai es nevienā medību epizodē,ārī vadot medības nebūtu pārkāpis likumu. Agrāk visādas muļķības ir darīts , bet tas padomju mantojums ir piegriezies , ka tevi katrs pogainais var izpurināt kā puišeli jo likums uzrakstīts tā lai vieglāk varētu kontrolēt nevis medīt.
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
27.05.2015. 20:43
Veči -ne Jūs izlasiet likumus līdz galam un ne Jūs saprotat to būtību . Pēc likuma un to pavadošajiem skaidrojumiem -lai pierādītu savas porcijas likumību jābūt vismaz 3. pielikuma kopija . Ir pat paredzēts sods - ja nemaldos sākot no kautkādiem 70 euo (precīzi neatceros) .To ka VMD darbinieki saka ka tam nepievērsīs īpašu uzmanību - ticēt viņiem ir katra privātā lieta .Viņi saka ka prasīs tikai papīru ja vedīs visu liemeni , kaut arī sadalītu ,vienā mašinā .Es ieteiktu ne pārāk viņiem uzticēties .Viens otrs no tādiem kontrolieriem ir izteicies -ka viņš katrā medniekā redz likumpārkāpēju .
Alvis Šubenieks
Alvis Šubenieks
Pēdējo reizi manīts 2015-06-10 16:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: 7 gadi Tibetā
Aprīkojums: Mauser M12(7x64) extreme + Kahles Helia CSX ; IŽ-12 12/70
Medību trofejas: 2
27.05.2015. 21:39
Gati, neesi ieņēmis? Porcijas likumība man nav nevienam jāpierāda..
p.s.-tad tā kopija jāglabā kamēr gaļu apēd?, ja nē, tad kāds muļķis uzzvana miličiem un pasūdz, ka Tu esi nelikumīgi nomedījis dzīvnieku un iebāzis saldētavā, lai brauc bauda.. :D
Andis Bricis
Andis Bricis
Pēdējo reizi manīts 2018-04-26 12:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: Runga
Suņi: nu jau 2 X Kvaukšķis
27.05.2015. 23:19
neko jau nevar zināt uz kādu burta kalpu uzrausies. Trāpīsies kāds īpaši apdāvināts un izbaudīsi dzīvē kautko jaunu.
Slēpts
27.05.2015. 23:34
Laimoni, nu tad vadot medības neesi ķeizars un iedod tiem talākajiem, tās birkas, ja pašam slinkums aiziet