Šodien vārdadienu svin Terēze, Gundega, rītdien - Raimonds, Laine, Vilnis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pumpja bise vai pusautomāts?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 21 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 01.12.2022. 15:01

Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
22.05.2021. 11:00
...,par dzelzs skrotīm. amīši lai saka ,ko saka bet bāliņi prot ari pārbaudīt ,ja tik ir vēlme.,:).
..., neviens nav atcēlis testu ~35m pa sausu priedes dēli, proti,skrotij jāiesitās 2+ diametri dēlī , tad ir ok. ātruma nobīdi var patestēt sk.cūkas stendā pa baltu papīru .pašauj ar svinenēm vienu lapu ,pašauj ar dzelzenām citu lapu . tendences būs redzamas.
Slēpts
26.05.2021. 11:14
Mārtiņ, manam Mossbergam zem stobra ir neliels gāzes izplūdes "ventilis", kas stumda visu uzparikti - šim ventilim ir jāstaigā pilnīgi brīvi. Pilnīgi nozīmē, ka viegli viegli. Ja nav viegli viegli, aizslēgs nespēj šo ventili atstumt pilnībā atpakaļ jeb iestumt līdz galam, un viss, nepārlādējas. Uz tā ventīļa man uzaug neslīdoša kārta, kas ir smuki jānotīra. Kā SX4 - tur jāskatās, nezinu.
Slēpts
26.05.2021. 12:13
Nu, kas AK ir tīrījis gāzes virzuļa sistēma nav nekas svešs. Tīrīt protams garlaicīgi, bet ja neielaiž tad viss tīrās OK. Slinķiem labāk ņemt inerces :)
Slēpts
26.05.2021. 14:31
inerces vai tad nav jātīra?
Slēpts
26.05.2021. 14:54
Salīdzinoši - nav. Vismaz tīrīšana ir daudz vienkāršaka, jo jātīra no uzdeguma tikai stobrs.
Slēpts
26.05.2021. 14:56
Salīdzinot ar drazu pēc rumāņu salūtenēm iekš AK tajās bisēs nekā nav. Vismaz ar medību šaušanas intensitāti.
Romāns Toders
Romāns Toders
Pēdējo reizi manīts 2024-03-01 11:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: Individuālais medību iecirknis
Atrašanās vieta: Rīgas garnizons!!!
Medību stāžs: 23 gadi.
Aprīkojums: Toz 34P- 12.kal, CZ 550 lux- 308. win. CZ 455 long- 22.lr
Suņi: Jaghterjers
Medību trofejas: 9
27.05.2021. 23:30
Esmu ļoti apmierināts par inerces sistēmas pusautomātu tīrīšanu, it sevišķi pēc bezsvina munīcijas.
Stobra tīrīšana aizņem 5 minūtes, bet kārbu un aizslēgu atliek izslaucīt ar salveti. Sezonas beigās gan izārdu visu un saeļļoju.
Slēpts
28.05.2021. 16:41
Skaidrs, ka gāzes virzulis ir jātīra, nekas īpašs. Bet es nebiju iedomājies, cik patiešām tīram tam ir jābūt... Piekrītu par inerces sistēmas vienkāršību: tur viss ir vienkārši, izņem tik sistēmu, izslauka un miers.
Raimonds Lilita
Pēdējo reizi manīts 2024-01-04 12:26
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
05.07.2021. 15:13
Jautājums Ģirtam: Es arī kāreizi atvadījos no vecās Iž 26 un plānoju cita gludstobra iegādi, kurš ēdīs dzelzs skrotis. Domas līdzīgas kā šī posta autoram - divstobrenes dārgas, pusautomāts arī, bet pumpīši normālā pieejamā cenā, piemēram, Winchester SXP. Nu un man pat i vienkāršāk - gribu pumpi un viss :D Tikai kaut kur palasīju netā amerikāņu spriedelējumu par tēmu cik normāli no tā stobra lodi šaut - te citāts "Overbored and backbored barrels will give you wide open groups. Accuracy will be all over the place. Stay away from any over sized barrel bores FOR SLUGS". Saprotu, saprotu, katram stobram sava munīcija, jāmēģina, bet interesē reāla dzīves pieredze - lodes no tā verķa lido normāli? Pārsvarā lodēm ir karabīne, bet reizēm sanāk arī no gludā kādu izšaut, tad nu gribu saprast kas un kā...
Slēpts
05.07.2021. 16:49
manam SXP monolīts plakaniski mērķī, bet breneks iet labi, sporta lodes kādus centimetrus 30-40 virs tēmēšanas vietas.
man kaut kā šķiet, ka svina lodes būs resnākas kā stobrs, protams tik stingri neies pa stobru, bet brīvi cauri tok nekritīs