Šodien vārdadienu svin Terēze, Gundega, rītdien - Raimonds, Laine, Vilnis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Beretta BRX1

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 18 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 17.04.2023. 20:45

Jurģis Siliņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 22:29
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš mana cilts parādijās uz plakanzemes
Medību trofejas: 1
29.01.2023. 09:51
Man domat ka tieši 308 ir zelta vidus ceļš,medības/sports!
Nemaz tik slikti rādītāji vinam nav kā te daži mālē!
Bet katram jau savs!No 300wm neredzu jēgu,ja nešauj medības uz 700m aļņus
Jurģis Siliņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 22:29
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš mana cilts parādijās uz plakanzemes
Medību trofejas: 1
29.01.2023. 10:20
Sanācis bij uzlādēt s&b 150grain spce,bezvēja laikā diezgan labi lido principā lodes saskarās 100m,kā vējš lode paliek nekotrolējama lido lapai pa visām malām!
168gr eld match neko būtisku vējš nemainija!
Tātad īsas,vieglas lodes ar zemu bc prieks 308win un ja vel 12tw,kā jau minēju zaudētas diezganlabas patronas tehniskā iespējas!
Lidz 300m ar 180 sbt cit cauri ruksi!
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 19:39
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
30.01.2023. 11:20
Šaut pa dižmedījumu tālāk par + , - , 150 m. tā ir bezatbildība un mednieka necienīga rīcība ( izņemot gadījumus , ka dzīvnieks ievainots un mūk projām ) . Trāpīt piemēram pa alni var puskilometrs un vairāk , tikai parasti tie ir savainoti dzīvnieki , arī lodes enerģija nav pietiekoša .
Liela kļūda īpaši jaunajiem medniekiem ir ( nopirkšu karabīni un šaušu kilometrs un.tt.) Arī par mednieku kursiem brīnos -neko nestāsta par šaušanas distancēm , lodes enerģiju un.tādām lietām . Tad nu arī rodas šie mīti , ja man par gramu smagāka lode , tad viss un visur kritīs . Nevajag klausīties dažādus gudriniekus , kuriem " ...vot ar šito lodi man visi krīt un tt. " Vītņstobram arī ir savas iespēju robežas , "cūciņas" gadās , bet tie ir atsevišķi gadījumi . P.s. šeit es nerunāju par tādiem dzīvniekiem kā lapsa , to protams var šaut uz 300 m. un tālāk ar noteikumu , ja tas ir droši .
Jurģis Siliņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 22:29
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš mana cilts parādijās uz plakanzemes
Medību trofejas: 1
30.01.2023. 12:24
Tālšaušana pa zvēriem attiecas,tikai uz cilvēkiem,kas zin ko dara,un saprot visas nianses,tie,kas nesaprot vēlams ar avantūru nenodarboties!kā mācītājam sanāca!:)
Lai līdz tam tiktu ir daudz jātrenējas,jāzin savas un ieroca iespējas,kā ari jāorientējas situācijā,intuīcija nāk ar lielu laiku!Palielam,tie kas orientējas šai visā,jau jūt kad trāpis vai netrāpīs un vai vajag vispār šaut dotajā situācija,kaut arī ieroča un šāvēja iespējas to pieļauj,bet mudinātu jaunos mednieku un nepieredzējušus tālāk par 150m nevajadzētu gan,tas tiesa!
Jurģis Siliņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 22:29
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš mana cilts parādijās uz plakanzemes
Medību trofejas: 1
30.01.2023. 12:24
Tālšaušana pa zvēriem attiecas,tikai uz cilvēkiem,kas zin ko dara,un saprot visas nianses,tie,kas nesaprot vēlams ar avantūru nenodarboties!kā mācītājam sanāca!:)
Lai līdz tam tiktu ir daudz jātrenējas,jāzin savas un ieroca iespējas,kā ari jāorientējas situācijā,intuīcija nāk ar lielu laiku!Palielam,tie kas orientējas šai visā,jau jūt kad trāpis vai netrāpīs un vai vajag vispār šaut dotajā situācija,kaut arī ieroča un šāvēja iespējas to pieļauj,bet mudinātu jaunos mednieku un nepieredzējušus tālāk par 150m nevajadzētu gan,tas tiesa!
Slēpts
30.01.2023. 13:25
un jāanalizē katrs šāviens, kapēc tā sanāca trāpīt vai aizšaut garām. tad ar laiku tā arī ir, notēmē un jau jūti, nē nebūs, nav jēgas riskēt un izdarīt šāvienu. Tas attiecas arī līdz tiem 150m
Slēpts
30.01.2023. 17:46
Es ieteiktu visiem iet trenēties, lai droši zin ka var šaut visus 300m. Nevis pieņemt "es jau nekad virs 150m nešauju". Ar tādu pieeju arī 150m jau ir par tālu, ja nezini kā lode reaģē uz vēju, kā pareizi jāšauj no dažādas cietības atbalsta utt. Ir jocīgi šautuvēs skatīties uz mērķiem "iet jau labi" kur 100m no atbalsta ir plaukstas lieluma "grupa".
Slēpts
30.01.2023. 18:20
ja tālāk par 100m nešauj, tad principā plauksta ir pilnīgi pietiekoša
Slēpts
30.01.2023. 18:48
Nelaime, ka no atbalsta šautuvē plauksta, reālās medībās ir 3. Un stirnas lieluma zvērā jau var būt problēmas. Nerunāju par šaušanu pa lidojošiem briežiem utt, kas ir cits stāsts.
Jurģis Siliņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 22:29
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš mana cilts parādijās uz plakanzemes
Medību trofejas: 1
30.01.2023. 19:13
Vispār vējš ir lielākā problēma,un viss lielākā problēma ir tā ,ka vējš nav konstanta vērtība!
Un mana doma ir tā ka šaujot dabā,nevis lasot pēc karodziņiem ābeci,vēju nevar izpīpēt!
Tieši horizontāli vēja laikā esmu šāvis ar iznešanu un ļoti rezultatīvi,kliks nestrādā dabā pa horizontāli!