Šodien vārdadienu svin Terēze, Gundega, rītdien - Raimonds, Laine, Vilnis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ko teiksiet?

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-04-28 14:01
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
22.07.2016. 22:06
patronu ražotājs "Norma" saka tā - tā kā tā decibelu skala nav aritmētiska, 50 decibelu troksnis būs nevis divas, bet 17 reizes klusāks par 100 decibelu troksni. Tā ka klusinātāja noslāpētie 30 dB īstenībā ir ļoti daudz. Troksnis ir, bet nesit pašam pa ausīm, un tieši to arī vajag. Zvēri, dabiski, pamuks šā vai tā
Slēpts
22.07.2016. 23:27
Strasser rs05 neņem,jo tiem hidrauliskais saspiedējs plīst.Man škiet,ka ideālais komplekts ir 7x64 vai 30.06 cal un karabine Tikka vai Sako ar piemēram Meopta Meostar optiku,3k ieliksies un pāri vel paliks.Shiem ierochiem stobri resni, droshi var viitni uzgriezt slaapeetajam.Iecheko reklaamas -pilns ar amerikaanjiem u.c.briinumiem,bet soms ja paraadaas aatri pazuud. p.s.neesmu Lijas fans,bet somu ierochu fans esmu
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
23.07.2016. 01:59
Arni - 3006. ar Geco Plus , ja kaut aizķers rīkli , saraus visas artērijas un traumēs muguras skriemeli un rezultāts tāpat būs letāls . Kāpēc Tu uzskati ka tā ir izrādīšanās ?Manā skatījumā tie ir mednieki ar lielo burtu nevis plātīzeri un katram uz to vajadzētu tiekties .Vai tiešām Tu nesaproti atšķirību starp trāpījumu kaklā vai kill zonā ?Dod Dievs tiem 95% mednieku nomedīt tik cik Es nomedīju pa sezonu un vel tiem pašiem 95 % tik daudz nenospiest "mēlīti ",cik Es nenospiežu ( to visu Es neatiecinu uz putnu medībām - Tās mani nesaista un tur Es esmu diletants ) .
Pēteri - kur ir garantija ka to kuili sašāva gaides medībās ?Es te vairāk spriedelēju pa gaides medībām .Dzinējmedības - tā jau ir cita kategorija .
Jāni - Es nevienu neuzskatu pa duraku . Nepretendēju uz to ka mana dzīves uztvere ir tā pareizākā .Esmu jau tādā vecumā un ar tādu dzīves pieredzi , ka mani ir grūti pārliecināt par lietām ar ko Esmu saskāries .Bet par to kapeikas p...nu , Tev taisnība .
Reinis Pirvics
Reinis Pirvics
Pēdējo reizi manīts 2016-11-23 10:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme - Sabile
Medību stāžs: Pietiekams
Aprīkojums: CZ550 Exclusive Ebony Edition .30-06; Ruger American Rifle .30-06; Toz 34E, IŽ 58
Suņi: Poļu dzinējsuns.
Medību trofejas: 2
23.07.2016. 02:50
katrs medī tā kā uzskata par pareizu cits šauj kaklā, cits desmitniekā, cits ar štoku, cits tikai no kanceles pa 300m, cits ar pieešanu, cits ar izh 18, cits ar Sauer, cits ar ruger, cits ar mp, mednieki ir daudzi un dažādi, cits uz lauka, cits pie barotavas. Katrs mes medijam ka ērtāk un kā līdzekļi ļauj. Vai no tā glauna stroķa un tā kas mugurā ir atkarīgs kāds būs rezultāts medības? šaubos, visu beigu beigās izšķir tas kādi mes esam kā cilvēki, reizēm tomēr ir labāk pasēdēt kancelē un pavērot dabu un dzivniekus,lai saprastu to cik mēs esam niecīgi un mazi attiecībā pret procesiem dabā un cik maz nozīmē tas ar ko katrs medī un kā medī. Tā kā kādam ar putām uz lūpām aizrādīt kā tā medīt nedrīkst un tikai mans viedoklis ir tas pareizais ir aplams.
Guntars Jansons
Guntars Jansons
Pēdējo reizi manīts 2021-10-14 12:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: Duhans
Aprīkojums: Browning X-bolt 30-06
Suņi: Dexters
23.07.2016. 07:54
Par klusinātājiem. manuprāt vīri aizmirst vel vienu svarīgu faktoru, kāpēc klusinātāji ir lietderīgi. Un šis faktors ir nevis paša ausis un dzīvnieks, bet gan apdzīvoto vietu iedzīvotāji, kuriem medību sezonas sākumā suņi ciemos jūk prātā un tantes ķer izbīļus pēc šāvienu dārdoņas. Klusinātājs var būt kā labs palīgs pašam, jo tomēr, ja nesit ausis ciet pēc katra šāviena, tad tev ir iespēja sadzirdēt skaņas, kas nav mazsvarīgi, piemēram cita mednieka bļāvienu "STOOOOP".
Par ieroci - ļoti patika diezgan smalks un vispārināts Jānis Melbiksis skaidrojums un ieteikumi. Ņemšu vērā.
Ko Jūs vīri sakat par lietotu stobru pirkšanu? Piemēram šāds piedāvājums no reklāmām?
https://www.ss.lv/msg/lv/enter...
Reinis Pirvics
Reinis Pirvics
Pēdējo reizi manīts 2016-11-23 10:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme - Sabile
Medību stāžs: Pietiekams
Aprīkojums: CZ550 Exclusive Ebony Edition .30-06; Ruger American Rifle .30-06; Toz 34E, IŽ 58
Suņi: Poļu dzinējsuns.
Medību trofejas: 2
23.07.2016. 09:31
swarowski optika kā tik ne tā, kaut kāds kitajozu brīnums.
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2024-04-27 19:39
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
23.07.2016. 10:54
Pēteri - kur ir garantija ka to kuili sašāva gaides medībās ?
Šāvējs pats izlielījās, ka šāvis galvā un kuilis nokritis un tad pazudis, pēc tā arī atšifrējām. Gati , es arī esmu par precīziem un konkrētiem trāpījumiem , tikai tad šāvējam nepieciešama pieredze. Iesācējam labāk tēmēt desmitniekā. Medīju vairāk kā 26 gadus, bet arī tagad, īpaši kad ilgi novēro baru, vai vairākas stundas esi pielīdis baram , sirds sāk sisties straujāk . : )
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
23.07.2016. 11:45
Gati, atskiribu goda vards nesaprotu. Sarezgit sev dzivo, riskejot ar dzivas butnes ciesanam-ja ta nav kaut kada pasapliecinasanas, tad kas tad? Man katra zina patik visu maksimali vienkarsot-ja ir iespeja tikt tuvak, saut no tuvaka attaluma, kalibru lietot labak lielaku, ne mazaku, ieroci labak pusautomata, lai savu potencialo kludu var labot pec iespejas atrak, un saut kill Zona, lai mazaka iespeja, ka dziva butne mocisies. Mans moto medibas ir vienkarss - izdarit visu iespejamo atrakai dzivnieka navei. Nevis pieradit savu varesanu trapit serkocinkastites lieluma neprognozejami kustiga merki. Jo tas ir dzivas butnes, kuram sap un uz kuram pieradit savu varesanu, bez vajadzibas, nav etiski. Tadel, ka kludas cena ir ciesanas. Tacu, neuztver personigi, netaisos nevienu audzinat, pasi esat lieli onkuli ar vai bez sirdsapzinas...
Mārtiņš Kītavs
Mārtiņš Kītavs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-25 04:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
23.07.2016. 12:32
Es Tev ieteiktu izvēlies starp Mauser M12 un Sauer 101 + Meopta R1, vai ja vari vēl piemest kādu rubuli, tad R2 un būsi laimīgs.
Būs Tev skanīgs vārds un tāda pati kvalitāte kā Sako, Tikku, Rosleru utml labākie izpildījumi, neskatoties uz to, ka Mauser un Sauer šie tādi budžetnieki. :)
Mauzerim tas drošinātājs ir tāds, ka nedaudz jāpierod, bet ierocis ļoti precīzs. Zinu vairākus Mauser īpašniekus, sagadīšanās vai kā, bet visi šauj ar Normas patronām, precizitāte šautuvē izcila šim salikumam - M12+norma. Sauer esmu tikai rokās turējis..
Par pusautomātiem - labs jau ir tas Brauniņš, bet gaļas vairāk nesagādā.. :)) Vēl jo vairāk, ja pusautomātus aizliegs medībās, ko tad?
Mārtiņš Kītavs
Mārtiņš Kītavs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-25 04:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
23.07.2016. 12:40
Ak jā, un neskopojies pērkot hronšteinus.
Par kalibru - mhmm.. kā jau te vairums raksta, kaut ko ņiprāku par 308.
Personīgi es sev nākotnē vēlētos 270wsm.
Jaudas nekad nevar būt par daudz, vajag tikai atrast piemērotu lodi, kura nerada milzīgas hematomas.
Lai veicas!!!
p.s.-kad iegādāsies ieroci, iemet postu - ko, kas, kur! :))