Šodien vārdadienu svin Leonīda, Leonīds, rītdien - Severīns, Urzula
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Kas tomēr medniekiem ir svarīgāk?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 35. Pēdējais viedoklis 16.02.2009. 11:03
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Indulis Laiva
Indulis Laiva
Pēdējo reizi manīts 2019-02-15 13:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
16.02.2009. 11:03
Nu ja kādam ir džips medībās tad viņš tak nebrauc ar to viens pats. Tāpat jau parauj večus pa dūkstainu ceļu, vai pabrauc pretī lopiņu izraut, vai švakāku autiņu no žampas izceļ. Nokaitina tad, ja vāgis gan ir bet braukt nemāk. Bet tad jau pa to baru kāds atrodas kas nomaina.
Slēpts
13.02.2009. 20:09
nezinu kam šī tēma bija tik aktuāla-nēsmu ar šito saskāries savā kolektīvā.Ir mums visādi mednieki gan tādi kas var atļauties pāris stobrus turēt mājās gan ar džipu braukt.Bet dēļ tā nēsu juties zemāks viņa priekšā.Ja cilvēks pareizi domā,saprot tak ka visi nevar būt vienādi.
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
13.02.2009. 19:52
Es gribētu piebilst vēl,ne jau visi naudas maisi tā dara.Kādreizs ar lāpsstu ar rok,pūš,un elš bet otreizs,šos nedabūt uz dambiem:)))
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-05-15 11:45
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
13.02.2009. 17:44
Man arī patīk labi un dārgi ieroči, apģērbs nu vienu vārdu sakot visi pribambasi. Svarīgi nr.1 tomēr man ir kā ātrāk un efektīgāk panākt blīvu un kvalitatīvu medijamo dzīvnieku populāciju. Man svarīga ir medību kvalitāte, varbūt reizēm pompoza, bet tomēr patīkami. Man svarīgi ir lai medībās var atpūsties un atbrīvoties no stresiem, nevis otrādi. Visas pārējās fīčas ir tikai pakārtotas šīm iepriekš minētajām lietām un veicina šī hobija kvalitāti. Man ir vienalga cik dārgas drēbes ir kādam mugurā, ar kādu ieroci medī un autiņu brauc, galvenais lai jūt, ka tev pretim ir mednieks.
Raivis Razma
Pēdējo reizi manīts 2009-02-26 18:03
13.02.2009. 17:32
Man vislabaak patiik, ka "biezie" veci atbrauc ar savu lepno dzipu uz bebru kersanu, panem no tevis instrumentus un plecu pie pleca pa smirdoso graavja duuksti jauc bebra dambi, neskatoties uz to,ka citi uz mediibu vietu tiek bezmaz ar kaajaam-to uzskatu par iistu mediibu kopiibu!
Arturs Kapsa
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 13:16
13.02.2009. 14:29
Ja mednieks var atļauties, tad lai pērk ko grib. Galvenais lai nesprēgā.
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
13.02.2009. 14:07
MAnuprāt, ir svarīg gan tas ko Tu medī, gan ar ko Tu medī.
1. Ko Tu medī... jādomā par to vai tav darbība neatstās negatīvu iespaidu uz zvēru populāciju un populācijas attīstību (ne tikai tavā teritorijā, bet kopumā, jo ir dzirdēti dažādi komentāri, piem., no mednieka, kas ļoti satraucas par to lai netiktu nomedītas sivēnmātes, pēc sivēnmātes nomedīšanas izskan komentārs- tā bija no kaimiņu teritorijas ienākusi)
2. Ar ko Tu medī... ne jau nosaukumam ir nozīme, bet gan tam, vai Tu vari trāpīt tur kur Tu vēlies. Diezgan traki ir, ka ar plinti, kura 35 m dod izkliedi lodēm +/- 20cm tēmējuma vietai, mēģina 75 m nogāzt briedi.
Cik esmu medībās esmu novērojis, nav daudz cilvēku, kas pārdomā ko medī un kāpēc medī.
Valdis Grīnbergs
Pēdējo reizi manīts 2012-01-31 12:57
Atrašanās vieta: pie dabas
Medību stāžs: 15
Aprīkojums: ...lielākais
Suņi: 2 kuces
Medību trofejas: 4
13.02.2009. 12:39
taa vienkaarhsi nav laba teema ko cilaat - vienmeer maku biezumi mums atshkjiraas (un pamatiigi!). un vienmeer tie ar plaanaakiem makiem buus skaudiigi uz tiem ar biezaakiem un meegjinaas kautko negatiivu pateikt pa vinjiem nesasniedzamaam lietaam. bet tiem kam biezaaki maki - kaa var asi neatbildeetu uz sviestu par kraanu staipiishanaam, zveeru izshaushanaam (ar daargajiem iero4iem, jo itkaa ar KO nevar tikpat daudz noshaut kaa ar Sauer)?
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-17 23:10
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
13.02.2009. 11:54
Lasu un smaidu,,, šī tēma ir iekāpusi personību apcirkņos, te neviens nevienam neko nepārmet, bet gan jautājums bija - Kas tomēr medniekiem ir svarīgāk?
Un jau tas svarigums ariii paradas..:))) ja neticat parlasat vēlreiz visu šo sadaļu, un arī varēsit pasmaidīt, pie kā atkal esam nonākuši.:::::) Es nonācu pie atziņas Vernera atziņa, diskusijas sākumā apstiprinās!!!
Te varu piebilst, ta kaut vai ar akmeni sit un uz muguras nesi medījumu, bet galvenai ar kādu cieņu un pietāti tas tiek veikts...
Rolands Melnacis
Rolands Melnacis
Pēdējo reizi manīts 2014-06-09 23:10
Medību trofejas: 2
13.02.2009. 10:30
Nezinu, varbūt drusku personīgāk uztvēru diskusiju, bet tomēr. Nu, tā kā tēma izvērtusies diezgan plaši, mans teksts varbūt arī būs nedaudz savārstīts, bet gan jau uztversiet. Vispirms par svarīgumu - man medībās vispār svarīgākais ir tieši process - patīk medību skaistums, satraukums, pārdzīvojumi. Protams, arī šaušana, bet (es ar to nelielos) ir bijuši gadījumi, kad neesmu izšāvis uz skaistiem dzīvniekiem (arī dzinējmedībās). Bet gaļa man garšo un nekāds svētais jau es arī neesmu. Tālāk par Ņivu (kāds te pieminēja arī Ņinu :))- ja pilnpiedziņas mašīnu izmanto tikai medībām, tad neko nesaku, bet diez vai kāda Ņiva izturētu 50 - 60 tūkstošus kilometru gadā un salīdziniet komfortus - aizbrauciet ar to Ņivu no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ. Tālāk par ieročiem - pirku savu pirmo karabīni, varēju nopirkt ar plastmasas laidi un bez visādiem vipendroniem, bet nopirku ar smuko laidi, šnelleri un vēl resno stobru, bet ne jau, lai zīmētos - man tāda vairāk gāja pie sirds un es to varēju atļauties. Un, pareizi te vairāki saka - ja var atļauties, kāpēc ne. Es savā laikā naudas trūkuma dēļ nevarēju mācīties - vecāki nevarēja palīdzēt. Tagad esmu pabeidzis skolu un arī drusku naudiņu nopelnījis un vai tādēļ esmu kļuvis sliktāks vai arī mazāk cienu citus? Ne jau dzelžos un naudā ir tā sāls, bet pašā cilvēkā! Uzskatu, ka nauda tikai pastiprina cilvēka galvenās īpašības! Tas bija tikai mans subjektīvais viedoklis!