Šodien vārdadienu svin Irīda, Īrisa, rītdien - Daina, Dainida, Dainis
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Kas tomēr medniekiem ir svarīgāk?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 35. Pēdējais viedoklis 16.02.2009. 11:03
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-17 23:10
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
12.02.2009. 20:06
Par komentēšanu, par trofejām, nu nav daudz zinošu puišu, varu atzīties arī es tos parametrus un informāciju priekš sevis no tās diskusijas novilku. Savā mednieka mūžā nu jau 17 gados, šogad pirmo reizi piedalījos trofeju izstādē, kaut kā nebīju tam pievērsis uzmanību.
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-05-15 11:45
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
12.02.2009. 20:12
Mani interesē arī tāds jautājums! Ko mednieki gūst no uzstādītajām kamerām un cik lielu lomu tās spēlē viņu medību saimniecībās, kādus jūs izdarat secinājumus? Varbūt tās ir vienkārši smukas bildes Jūsu albāmā?
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
12.02.2009. 20:18
Nu man paziņas ar parasto kameru filmē, baura laikā - un feini tad novērtē pie teļuka, kuŗš bullens būtu ņemams, un kādi vispār ganās platībās... Mums šeit aprakstīto fotokameru nav.
Valdis Grīnbergs
Pēdējo reizi manīts 2012-01-31 12:57
Atrašanās vieta: pie dabas
Medību stāžs: 15
Aprīkojums: ...lielākais
Suņi: 2 kuces
Medību trofejas: 4
12.02.2009. 20:25
es kautkaa neesmu noveerojis ka te kaads ar dzipiem baigi "meetaa", pashkjirstiiju diskusijas pat paaris lapas atpaklaj, arii neviena diskusija par dzipiem - laikam man ar aciim kautkas...
pa to kriegkoff drilingu: deelj viena sviestaina prikola tagad desmitiem komentu pa kraaninju attieciibaam jaalasa un laikam veel buus jaalasa arii citaas diskusijaas - es domaaju tas kautko pasaka ne tikai par to dzeku ar drilingu (jaa vinsh ir idiots, kad taa runaa - nav shaubu), bet arii pa tiem, kas skaudiibaa cepaas peectam veel ilgi...
bet jaasaprot ir viens: citam jau KO ar ar parastu optisko teemekli liek skaudiibai runaat, ctiam tas pats CZ liekas + bushnell nesasniedzams, bet citam nav probleema Blaser + Zeiss - kursh no vinjiem ir sliktaaks mednieks? kursh "staipa kraaninju"? jeb dzeks ar SKS un valjeejo teemekkli un IzH ir pelniijis ekstra cienju?
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
12.02.2009. 20:30
Arī es zinu mednieku formējumu kur uz 2000h bauro ap 5-7 buļļi, bet mednieki veic dzīvnieku fotogrāfēšanu, vēlāk analizē un pieņem lēmumu par buļļa atmedīšanu. Medību iecirkņa platības esot ap 7000h - par briežu blīvumu spriežiet paši. Šinīs platībās nenotiek dzinējmedības!
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
12.02.2009. 20:39
Valdi - neuzvelcies, te katrs saka ko velas, Tev tads pasmags teksts sanācis, jo mums arī nav problemu, un nekadas ekstra cienjas te neviens neprasa, šauj kaut vai ar kaķeni, katra individuala darīšana, bet talab diskutēt un izteikt savu viedokli nu sorry tachu drīkstu... un par skaudību.. nu fuiii, kada medniekam skaudiba.
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
12.02.2009. 20:45
Es laikam neesmu līdz galam saprast! Nav svarīgi ar ko, un par kādu naudu vērtu inventāru medī, bet svārīgi ir tas, ko un kā, mēs medījam.
Ivars Māliņš
Ivars Māliņš
Pēdējo reizi manīts 2016-10-21 08:10
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 29
Medību trofejas: 6
12.02.2009. 21:18
Kāds stiepj uz medībām savu jauno trīsstobreni, kāds litru šnabi, kāds fotoaparātu, vēl kāds pilnu somu ar ēdamo.No medībām - somu ar gaļu, pilnu atmiņas karti ar bildēm, citu nes draugs, jo pats ir pillā!! Un tā varētu turpināt. Mēs tak esam tik dažādi.Bet katram kāds prieciņš tiek!
Jānis Rubulis
Jānis Rubulis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-25 16:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus - Zvārde
Medību stāžs: no 1986.gada
Aprīkojums: Brownig Bar 30-06,Iž -18 12kalibrs
Suņi: Rīzenšnaucers
12.02.2009. 21:29
Manu prāt nav svarīgi ar ko tu brauc un ar kādu instrumentu medī,bet svarīgi ir justies saimniekam savās medību platībās.Mums viens bullēns 3 gadus pozē un priecē cik skaists aug un veidojas.Paldies vīriem par izturību un ceram,ka izaugs skaista trofeja.Pirms vairākiem gadiem,kurš nāca bija gar zemi un vērtīgas trofejas nevienas.Nu pat ir nācis pārlauziens un it īpaši no to biedru puses,kuriem ieroči ir labu labie.Pie mūsdienu ieročiem un iespējām zvēriem izdzīvot ir maz izredžu,ja medniekiem nebūs saprāta un nedomās saimnieciski.Izšaut visu ,kas kustas nav problēmu,bet lai ataugtu ir vajadzīgi gadi.Mans aicinājums būtu - domājat ,ko darat.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-10-22 00:20
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
12.02.2009. 21:36
Ir jau ir svarīgs arī ar ko [inventārs] medī.
Protams, runa nav par Hummeriem, kvadracikliem un Kriegkofiem...tur +/- katrs var atļauties to, ko var atļauties...bet mednieka izskats, attieksme pret sevi un saviem rīkiem diemžēl bieži ir zem katras kritikas.
Medības ir atpūta, medības ir svētki. Paskatieties MMD pēdējā žurnāla numura bildēs kā apģērbti bija 30-gadu mednieki. Uzvalkos, ar visu "siļķi"! Turpat var apskatīt bildi no padomju laikiem - nu atšķirība ir drausmīga, kaut gan, pieļauju, ka konkrētie mednieki vēl bija samērā advancēti.
Vai jums ir patīkami skatīties uz medniekiem, kuriem ir vecas, saplēstas drēbes, renkuļi un lodes aprūsējušās, nenosakāma vecuma patronās turās [brīnumainā kārtā] tikai uz berzes spēku un vispārējais iespaids - nošņurkuši. Es saprotu, ka daudziem nav naudas...taču tā pirmkārt ir attieksme pret sevi. Tas pats attiecas uz ieročiem - ir kungi, kas savas plintes tīra labi ja reizi gadā...
Jā, ir stulbi krutot un staipīt krāniņu. Bet tikpat stulbi ir teikt, ka tie, kas var atļauties labāku ekipējumu ir slikti. Cik zinu, pa lielam, tie, kas tiešām var atļauties, tie krāniņus nestaipa. Staipa pamatā tādi, kuriem nejauši sanācis [reizēm tik virtuāla kredīta veidā] tikt pie Landkruīzera un/vai Kriegkofa...bet tos laiks noliks savās vietās - vai nu atgriezīsies sākuma stadijā, vai kļūs inteliģenti. Diemžēl vēsture parāda, ka parasti notiek pirmais.
Bet - man ir prieks secināt, ka vairums, vismaz no šeit esošajiem, saprot, kura ir tā robeža un ir gana inteliģenti diskusiju biedri :) tādēļ neņemsim krāniņstaipītājus pārāk galvā - mums taču ar izmēriem viss kārtībā :))