Šodien vārdadienu svin Irīda, Īrisa, rītdien - Daina, Dainida, Dainis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ērces

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 28 lietotāji. Komentāru skaits 46. Pēdējais viedoklis 21.02.2013. 23:11
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-05-15 11:45
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
19.03.2009. 21:05
Ērču iemīļotākās iesūkšanās vietas ir padusēs, jostas vietā, naba, un protams intīmākājās zonās. Labākā aizsardzība protams ir potēšanās, bet paši ziniet kā bieži sanāk, ka atliek tik ilgi, ka ir jau par vēlu. Arī ar manīm ir līdzīgi, bet mežā uzturos ļoti daudz, gan kā mednieks, gan saistībā ar darbu. Tāpēc no bērnības esmu attiecīgi iemācīts ģērbties un tas ir: garās bikses un virs starām zeķes, getras vai bahilas ( līdz pēdējam cenšos nevilkt gumijniekus ) un tāpēc izvēlos labāk slapjas kājas, bet lai silti un klusu (t.i. viegli apavi). Mugurā kreklu bez pogām un ap plaukstām lai pieguļošs, ap kaklu lakatiņš vai pagarināta apkaklīte, galvā hūte (platmale). Protams atkarībā no laika apstākļiem nāk papildus kārtas. Atbraucot mājās eju dušā un galvenais ļauju, lieku sievai sevi ļoti rūpīgi aplūkot. Medību drēbes turu atsevišķi no citām drēbēm, jo savādāk ērci var dabūt vēlāk pats vai kāds cits ģimenes loceklis. Ja ērce tomēr ir piesūkusies, tad izvelku ar jau pieminēto pinceti. Pie ērces izvilkšanas neizmantoju ne eļļas, ne spirtus, ja, nu vienīgi iekšķīgi. Sargāsim sevi!
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Medību trofejas: 19
19.03.2009. 21:15
PA GADU NO SEVIS NOLASU AP 150-200 ĒRČU.MANS DRAUGS VĒL VAIRĀK,SALASA.Potēties un arī vakarā pārmeklēt sevi,pirms gulētiešanas.
Edgars MMK
Edgars MMK
Pēdējo reizi manīts 2018-08-30 13:17
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IŽ27E Winchester SXR3006
Suņi: Latvijas dzinējs.
Medību trofejas: 7
19.03.2009. 21:29
Taisnība jau ir vajag pareizi saģērbties!
Ja runa iet par to kas pievelk ērces,tad esu redzējis vienu raidījumu, kurā stāstīja ka tās ir ogļskābās gāzes ko izelpojam vai izvadam caur ādu. Tur gan nekas par krāsām nebija minēts,vienīgi veicot uzskaiti uz balta palaga tās ir vieglāk ieraudzīt.
Slēpts
20.03.2009. 08:40
potes tikai vienigi pret encefalitu bet pret Laimas slimibu pote jau neko nelidz es ari biju un esu potejies un rezultata...tik un ta slims
Guntars D
Pēdējo reizi manīts 2016-08-02 09:55
Medību trofejas: 1
20.03.2009. 11:15
Kamēr nebiju potējies vis bija kārībā,nevienu ērci nebiju redzējis uz sevis 16 gadus,bet pēc tam katru gadu kāda piesūcas,dīvaini.
Rolands Melnacis
Rolands Melnacis
Pēdējo reizi manīts 2014-06-09 23:10
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 2
20.03.2009. 12:14
O, šī te būs mana tēma! Domāju, ka potēties tomēr vajadzētu, kaut arī pats to jau kādus gadus 18 vairs nedaru. Lieta tāda, ka kādus 5 gadus pēc pēdējās potes atrāvu pirmo encifalītu. Viena gudra daktere teica - ja vari izturēt ar remantadīnu, tad izturi, bet ja nē, salaidīsim tevī kaut kādas tur potes un būs labi. Bija smagi, bet izturēju un pēc nedēļas sāku atlabt. Ir bijuši vēl 2 encifalīti, bet jau stipri vieglākās formās. Un tāpēc nedaudz par potēšanos - neviens jau neko nepaskaidro - pasaki, ka gribi potēties un tevi sapotē. Bet varbūt nemaz nevajag?! Ir tā, ka visiem cilvēkiem nav nepieciešamības potēties! Ir indivīdi, kuru organisms jau no dabas satur attiecīgās antivielas nepieciešamajā daudzumā un potes nav nepieciešamas - nu, nav jau tās nekādas veselīgās vitamīniem bagātās uzturvielas. Bet, lai pārbaudītu antivielu daudzumu un uzzinātu, vai vajag potēties, ir baigā ķēpa - jābrauc uz infektoloģijas centru un jānodod analīzes un atbilde ir tikai pēc kaut kāda laika (nu, tā nav nekāda privātā klīnika un pa telefonu atbildi diez vai uzzināsi).
Man ir arī "paveicies" ar laimu un manai sievai (viņa ir jurists :)) arī, bet (negribu pārāk lielīties) ar potenci jau nu gan viss ir kārtībā. Laikam jau laicīgi atklājām un kaut kā veiksmīgi. Sievai vispār pietika ar kaut kādu antibiotiku kursu. Man bija kādus gadus vēlāk un es dabūju arī sistēmas un špricītes.
Par ērces izvilkšanu - cik cilvēku, tik viedokļu. Es cenšos ar to pašu pinceti un lēnām un uzmanīgi, maigi - beigās ērce pati padodas. Man viens dakters teica - ja galva paliek iekšā, var tā arī atstāt, sakalst un pati izkrīt. Esmu redzējis, ka tā arī ir. Nu, tā - neesmu ārsts un tās bija tikai manas subjektīvās domas, ko esmu apkopojis no pieredzes un pēc vairākkārtīgas komunikācijas ar speciālistiem.
Viktors Isaks
Viktors Isaks
Pēdējo reizi manīts 2019-10-20 18:19
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Pļaviņas
Medību stāžs: No 2007.
Aprīkojums: iž 58 MA. CZ 550LUX 308Win. Leopold VX-3L 4.5-14-56 LR. Dedal 450-c
Medību trofejas: 11
20.03.2009. 12:42
Kad gaju samāriešus vasārā mums dakteris kas pasniedza teica ka tās potes vispār tikai aizkavē to slimību iedarbīu. Lielāko ties tas ir atkarīgs no paša imunitātes. Nezinu kā tur ir bet mums tā stāstija.
Uldis Vladimirovs
Pēdējo reizi manīts 2009-05-25 23:12
20.03.2009. 13:13
Lai vismaz daļēji izsargātos no ērcēm nekad nevajag staigāt pa dzīvnieku takām ne mežā, ne parkā un arī ne pļavās.Jo vietās kur staigājuši dzīvnieki iespējams ir nokritusi pieaugusi ērce un jau attīstījušās jaunās ērcītes nekur jau apkārt neskraida, bet turpat uzlīdušas uz zāles stiebriņa vai zariņa apmērām 30-50 cm augstumā, pacietīgi gaida savu barotāju. Un šeit svarīgi ir apģērbs, tas nedrīkst būt pūkains, jo gludāks jo labāk. Smaržai īpaša nozīme nav, ērcei jau nav daudz laika lai apostītu un vēl paspētu pieķerties. Pincetes lai izrautu piesūkušos ērci var nopirkt veterinārajās aptiekās. Pats jau izpotējos gan', kas zin varbūt palīdz.
Artis Balodis
Artis Balodis
Pēdējo reizi manīts 2016-04-10 13:04
20.03.2009. 20:34
Pagājušogad Saulkrastos dabūju ērci tieši zem mantībām, naktī sajutu izrāvu ar lielām mokām, jo iekodusies bij ne pa jokam, domāju labi nav ne pirmā ne pēdeja viss būs ok. Pagāja nedēļa un vakarā sāku just pastiprinātu nogurumu izmēriju temperatūru un protams ir, nākamā rītā uz infektoloģijas centru un saku ka vajag analīzes, bet ārsts saka ja jau nedēļa pagājusi nekas tev jau vairs nepalīdzēs vējā izmesta nauda par sprici( maksāja kādus 90 Ls), tā nu es nodevu asins analīzes un pēc nedēļas saņēmu atbildi ka antivielas ir, bet ļoti maz tad es atcerējos ka divi gadi atpakaļ potējos, bet aizmirsu uztaisīt trešo poti un tas mani arī izglāba no encefalīta tiku cauri tikai ar temperatūru un nelielu drudzi mēneša garumā bez zālēm arī izārstējos.
Spriediet paši vai ir vērts potēties es ieteiktu ka tomēr ir vērts, jo zinu cilvēku kas ir izslimojis meningītu, nu nav vairs vinam normālas dzīves, nav vērts riskēt ar savu veselību.
Labs draugs strādā mežā un visu mūžu ir izsargājies no ērcēm pavasarī ēdot egļu jaunos dzinumus kas ir zaru galos, kāmēr ir tikmēr ēd un nekad viņam ar ērcēm nav bijušas problēmas esot ka rāpo, bet neviena nekož, šogad domāju pats saēsties tad jau redzēs kā darbojas.
Liene Elerte
Liene Elerte
Pēdējo reizi manīts 2012-04-06 13:18
20.03.2009. 22:07
Nuuuuu laiž gan, viens par otru gudrāks- cits pēc savas pieredzes, cits no pirksta kaut ko izzīdis vēl kāds pa ausu galam kaut ko dzirdējis... Cienījamā tauta!!!! Visā šajā bazarā ir tikai nedaudz patiesības, ko jūs apspriežat. 1. Vakcinācija nevienu nepasargā ne no Laima slimības, ne erlihiozes-ko jūs neviens pat neminējāt-tā'tad nezinājāt par tādu, ne arī no encefalīta. Atšķirība ir tikai tā, ka vakcinējies cilvēks NENOMIRST no encefalīta, nepaliek invalīds vai vēl ļaunāk-dārzenis.... 2.Laima slimība par sevi var likt manīt nevis pēc mēneša, bet arī pēc gada, vai vēl ilgāka laika posma. 3. par Laima slimību-neārstēta tā atstāj iespaidu uz absolūti visu nervu sistēmu, laika gaitā cilvēkiem izveidojas n-tās neiroloģiskās problēmas, un diemžēl ne tikai....agrāk vai vēlāk tuk-tuk, pieklauvē invaliditāte. Tāpēc man liekas, ka tomēr der vakcinēties. un lai tie trakie kustoņi nelīstu virsū vajag nopirkt AUTAN, kas domāts ērcēm un sēdi laukā cik vēlies.:)))