Šodien vārdadienu svin Jāzeps, rītdien - Made, Irbe
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Bebru medības ar medību rīkiem

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 13 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.11.2017. 15:11

Ervīns Spodris
Ervīns Spodris
Pēdējo reizi manīts 2009-04-06 17:33
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
22.03.2009. 09:28
Vai kāds var ieteikt vai pamācīt , kā pareizi medīt bebrus ar jaunajām beru lamatām.Jau otro gadu lieku lamatas ,bet bez sekmēm. Esmu licis gan izjauktā dambi, gan šauros grāvīšos zem pārkritušiem kokiem, gan ar dziedzeriem iesmērējis ,bet bez rezūltātiem ,kā ielieku lamatas bebrs pazūd it kā viņa tur nebūtu. Būšu pateicīgs par jebkuru padomu.
Slēpts
edgars zeidmanis
edgars zeidmanis
Pēdējo reizi manīts 2011-11-12 22:06
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību stāžs: no 2001g
Aprīkojums: TikkaT 3 lite, 30-06 ,TOZ- 34EP 12 kal ,IZH 18EM -M 12
Medību trofejas: 13
22.03.2009. 10:55
vispār man šķiet ka pērkot slazdu nāk līdzi pamacība kā to pareizi uzstādīt. galvenais neatstāj dzelzi virs ūdens un atsperu starpā saspraud kokus lai bebrs netiek gar slazdu garām un pāri pārmet baļķīti lai šis nirst slazdā iekšā. Nezinu kāpēc tev nekas nesanāk ,vienkārša darīšana.
Viktors Isaks
Viktors Isaks
Pēdējo reizi manīts 2021-12-21 19:37
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Pļaviņas
Medību stāžs: No 2007.
Aprīkojums: iž 58 MA. CZ 550LUX 308Win. Leopold VX-3L 4.5-14-56 LR. Dedal 450-c
Medību trofejas: 11
22.03.2009. 12:40
vispār jau nenāk vismaz man neviens nedeva. varbūt tur nemaz bebru nebi nu tajos gravjos. man slazds pat nebij pilnigi zem ūdens bebrs tāpat ielida pat divi
imants gražulis
Pēdējo reizi manīts 2010-03-20 23:18
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
22.03.2009. 13:09
Rāmju lamatas liek pie apdzīvotām vai biežāk apmeklētām ejām,par to liecina dūņu neesamība ieejas renē.Kad esi tādu atradis izcērt divus mietiņus, iespraud renes malā tā lai uzspraužot slazdu uz tiem rāmis atrastos dzīļākajā vietā.Visu laiku strādā ar nodrošinātu lamatu!Kad viss ir sakārtos neazmirsti atdrošināt.Atsein lamatu,jo man ir gadījies ka bebrs ir ticis tikai ar ķepu.Uz dambjiem rāmjus neliek.Tur labi nostrādā kājinieki,bet tie ir aizliegti.
Juris Gailums
Juris Gailums
Pēdējo reizi manīts 2013-03-26 20:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile
Medību stāžs: 16
Aprīkojums: Sabatti 12kal.,TIKKA T3 308win.,Savage 22WMR
Medību trofejas: 7
22.03.2009. 15:23
Rāmju lamatas, ko ražoja Rēzeknē nāca līdzi pamācība, bet tās neiesaku pirk, jo
1.cilpas atsperu galos maza diametra
2.lūzt atsperes
Imants parakstīja vieglāko un arī ražīgāko lamatas uzstādīšnas veidu, bet ne vienmēr un visur to var pielietot. Arī uz dambja var uztādīt lamatas(rāmenes), bet ir liels čakars, un uz rezultātu var nāktie gaidīt ilgi.
Es nojaucu dambi centimetrus 20(seklos grāvīšos)dziļos grāvjos, dambis jānojauc un atstāju, ja redz ka bebris nāk labot dambi, tad ir jēga uzstādīt lamatas.Viss labāk uzstādīt uz pirmā dambja pie bebra mājas. Ja bebri sevišķi netraucēs ūdens līmeņa maiņa uz dambi viņš var nenākt.
Kad ūdens ir noskrējis(parasti nākošajā dienā pēc nojaukšanas), dziļākajā pusē izveido laukumiņu priekš lamatu atbalsta(ar aprēķinu, ka ūdens būs 5-10 cm virs lamatām), ja grunts ir mīksta un lamatas var iegrimt,tad gruntē iespiež dažus kokus(ko bebris uz dambja būs laipni atstājis).Tad iedzen divus dūšīgus mietus, bet atstarpi no mietiem līdz dambim azsprauž(ar bebra sagatavotajiem materiālim)izveidojot bebrim nepārvaramu sētiņu.Virs lamatām obligāti jāuzliek peldošs koks, ko arī ieteicams nofiksēt. 1 metru pirms lamatām es iespraužu 2 mietus, lai pasargātu no bebra nestajiem būvmateriālim, pretējā gadījumā lamatās var tikt tikai alkšņa zars. Apmēram tā
Juris Gailums
Juris Gailums
Juris Gailums
Pēdējo reizi manīts 2013-03-26 20:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile
Medību stāžs: 16
Aprīkojums: Sabatti 12kal.,TIKKA T3 308win.,Savage 22WMR
Medību trofejas: 7
22.03.2009. 15:25
Ne aizmirsti noņemt drošinātājus, ko es bieži aizmirstu:))
Slēpts
22.03.2009. 15:57
Nu nezinu kapēc tev viņi nekrīt,es nopirku pagāšruden 4. lamatas un līdz jaungadam 4 gab dabūju.Vislabāk lamatas likt ir pārpludinātās vietās kur viņi ir uztaisījuši sev grāvjus pārvietošanās nolūkiem vai arī kur var redzēt ka bebrs no krasta lien ūdenī.Ievērot vajag lai nav virs ūdens lamatas.Un kad ej pārbaudīt vai likt-necenties pārāk staigāt virs viņu mājās-tad var būt ka viņš nenāks ārā pāris dienas ja būs patramdīti.Jo paliek diezgan uzmanīgi.
Un drošinātājus tiešām atceries noņemt kad esi ielicis,man ar ir gadījies pāris reizes aizmirst noņemt,vienreiz pat vakarpusē braucu noņemt kad attcerējos.
Natālija Antoņuka
Natālija Antoņuka
Pēdējo reizi manīts 2010-12-19 18:40
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: m/k Mērsrags
Medību stāžs: 4
Aprīkojums: Iž 27, Browning Bar 243 Win
Suņi: taksis
Medību trofejas: 1
22.03.2009. 21:04
mēs ar draugu arī tādas nopirkām un mums ļoti labi veicas, šodien jau pēc skaita laikam 14.bebru noķērām, protams mums tās lamatas ir vairākas.
īpaša māksla nav vajadzīga.Vēlu veiksmi!:)
Lauris Vēdzele
Pēdējo reizi manīts 2016-10-24 23:05
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
25.03.2009. 11:19
man labaakais rezultaats padsmit bebri 2 nedeeljaas ar lamataam - protams ne ar vienu... veiksmiigaam mediibaam daudz aspekti jaaieveero... un protams viss no laika apstaaakljiem atkariigs - resp. kaa ar ziviim.