Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vai kāds izmanto asinspēdu lukturi?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 15 lietotāji. Komentāru skaits 9. Pēdējais viedoklis 11.07.2009. 12:09

Kārlis Zīvārts
Kārlis Zīvārts
Pēdējo reizi manīts 2018-11-01 09:48
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Līgatnes meži
Medību stāžs: 12 gadi
Aprīkojums: Iž 27E 12kal; Merkel mod.30 12x2 - 7x57r; BK 3M 22Lr; Savage axis 308 win
Suņi: takšels
09.07.2009. 09:40
Vienreiz ar šitādu verķi meklējām tādos pazemos latvāņos šautu briežu bulli. Vispār jau šur tur tās asinis paspīdēja ar, bet spīdēja arī visi sarkanie pleķi uz latvānu lapām (rudenī tādi sāk veidoties). Beigās gājām vienkārši uz ķemmēšanu un atradām arī. Katrā ziņā īpašu uzticību tas lukturis neieviesa. Es pilnīgi noteikti tādam naudu netērēšu un citiem arī neiesaku.
Dmitrijs Leontjevs
Dmitrijs Leontjevs
Pēdējo reizi manīts 2016-08-17 22:21
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 12
09.07.2009. 09:47
Lietoju tādu jau 2. sezonu, diezgan noderīga lieta. Man ir 2 lukturi vienā, parastais un asinslukturis. Ar parasto eju līdz vietai, kur bija dzīvnieks, bet ar asins lukturi meklēju asins pilienus. Asins pilieni, protams, neluminiscē, bet atspīd ar nedaudz spilgtāku krāsu, nekā tas ir dabā. Pagājušā sezonā ar to palīdzību atradu 2 āzus, kurus gribēju jau rakstīt nost uz asinspēdu. Noderīga lieta, kam nav suņa, bet nav nekāda panocēja, jāzin kur sākt meklēt!
Ints Freibergs
Ints Freibergs
Pēdējo reizi manīts 2024-04-17 07:29
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k Spārne Ģibuļu pag.
Atrašanās vieta: Talsi
Medību stāžs: no 2004.g
Aprīkojums: IŽ 27, Weatherby Vanguard S2 308, Winchester XPR 308
Medību trofejas: 39
09.07.2009. 15:02
Riteņa k-gs, nojaušu, ka pats neesat to sludinājumu par asinspēdu lukturi lasījis, jo tieši uzsvēru, ka NEKAS neluminiscē, bet asinis atspīd krasāk un īpatnēji vizuļo, tā nav luminescence! Un no lietus pilieniem atšķirt var viegli, tikai vispirms vajag notestēt un salīdzināt, lai zinātu, kas gaidāms, kā darbojas, nevis gaidīt brīnumus. Pats lietoju vēl tagad un nesūdzos, jo neeju stāvus meklējot, uz iepakojuma bija melns uz balta- ne tālāk par 1m no zemes, ir jau arī izsmidzināmie līdzekļi, kas patiešām tumsā spīd ar zilu gaismu, bet ķēpāšanās ir lielāka- jāsajauc, sajauktais šķidrums jāizlieto 10st. laikā, pēc tam vairs nedarbojas, utt.
Vents Kodors
Vents Kodors
Pēdējo reizi manīts 2009-07-12 18:11
Lietotāja statuss: Vērotājs
09.07.2009. 22:02
Man tāds lukturis ir jau otro sezonu, bet nav diodes, bet filtri strādā labi (protams suns ir suns, bet ja nav), protams asinis neluminiscē, bet atspīd ar izteiktu spilgtu sarkanu nokrāsu kas izceļas uz kopējā fona. Redzams krietni labāk nekā ar parasto lukturi. Pirku caur internetu 39 US rublīši.
Slēpts
10.07.2009. 11:30
Mani fascinee fakts ka lielaakaa dala cilveeku sheit raksta,man pasham nav,bet esmu dzirdeejis........:)
Es arii esmu dzirdeejis ka mums Latvijaa dziivo citplaneetieshi,pats neesmu ar viniem runaajis un citiem arii neiesaku :)
Kaa jau katrai ieriicei,vai mantai ko mees lietojam ir savs kvalitaates un cenas liimenis.Man pasham ir firmas GERBER Carnivore lukturis,nav pats biezaakais gals,bet ja nemaldos samaksaaju kaadus 75 USD,3 reziimi,straadaa lieliski,protams ka peedas un asinis lukturis pats nemeklees,bet paliidz labi,esmu loti apmierinaats.Taa kaa nav jau taa ka nevar iztikt bez vina,iisteniibaa,bez kaa nevar iztikt,gandriiz bez visa,bet ja uz kolektiivu viens taads ir,it iipashi dzineejmediibaas,jau kad naak peecpusdienas kreesla,loti noderiiga manta,ir krietni izliidzeejusi!!!!
Slēpts
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 20:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
10.07.2009. 13:13
Nu šis jau ir toch normāls, jo nav tikai diožu gaisma.
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
10.07.2009. 16:02
Ints Freibergs, 09.07.2009. 15:02
Pats lietoju vēl tagad un nesūdzos, jo neeju stāvus meklējot, uz iepakojuma bija melns uz balta- ne tālāk par 1m no zemes, ir jau arī izsmidzināmie līdzekļi, kas patiešām tumsā spīd ar zilu gaismu, bet ķēpāšanās ir lielāka- jāsajauc, sajauktais šķidrums jāizlieto 10st. laikā, pēc tam vairs nedarbojas, utt.
Citāta teksts

Int,un arī citi mednieki,kas lietojat šos lukturus,kādus dzīvniekus ir izdevies atrast,un vai netrīc bikses, ejot pa ievainota dzīvnieka pēdām ar redzamību 1m.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
10.07.2009. 16:06
It īpaši ja šāvi pa lielu ruksi kas krūmos iegāja :) Domājams pat rokas trīsēt sāks :)
Reiz bija ka meklējām ruksi un reaģējām uz katru skaņu, sajūta ne visai omulīga, to godīgi varu pateikt, jo nezini kas būs nākamajos 5m, kaut arī gājām ar diviem labiem lukturiem, pat savus sirdspukstus varēja sadzirdēt, vien pat baidījās krūmos iet :)
Toties tagad atceramies to ar jautrību :)
Ints Freibergs
Ints Freibergs
Pēdējo reizi manīts 2024-04-17 07:29
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k Spārne Ģibuļu pag.
Atrašanās vieta: Talsi
Medību stāžs: no 2004.g
Aprīkojums: IŽ 27, Weatherby Vanguard S2 308, Winchester XPR 308
Medību trofejas: 39
11.07.2009. 12:09
Katrā situācijā pēc tāda ne īpaši laba šāviena jāizvērtē, vai likties mežā tūlīt pa tumsu, vai pagaidīt līdz rīta gaismai. Katrā ziņā liels kuilis pagaidīs gan gaismu, gan papildspēkus:)