Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - gludie pusautomāti

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 32 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 02.08.2018. 12:20

didzis l.
Pēdējo reizi manīts 2008-02-23 21:48
Lietotāja statuss: Vērotājs
23.02.2008. 21:46
pieredzejušie mednieki iesakat man topošajam medniekam kadas firmas pusautomati ir labaki un cik maksa. un ko lai labak ņem parasto bisi vai pusautomatu.......
Jānis Šmits
Jānis Šmits
Pēdējo reizi manīts 2020-01-22 22:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: 28
Aprīkojums: IŽ-12; TOZ-57T; Benelli Duca di Montefeltro; Sabatti Rover 870 308.win
23.02.2008. 21:55
Kā pirmo ieroci iesaku ņemt lietotu vertikālo divstobreni. Iesākumam neko labāku nevajag. Pamedīsi kādu brīdi, laiku pa laikam patrenēsies šautuvē un pēc gada jau pats zināsi kas Tev labak iet pie sirds un nevajadzēs klausities visādu gudrinieku (tai skaitā mani) padomus:)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
24.02.2008. 13:57
Pamatā Jānim ir absolūta taisnība,bet ja ir līdzekļi var iet citu ceļu,protams pirmo ieroci vajadzētu divstobreni,man pašam patīk vertikālā,citi saka ka ar horizontālo vieglāk tēmēt(gaumes lieta).Vajadzētu līdzekļu iespējās sniegties cik augstu vari paņemt labas firmas ieroci,nav runa par luksuss izpildījumu,bet par kvalitatīvu un labi sabalansētu ieroci.Kad radīsies pašam savas saprašanas būs mazāk kreņķu(varbūt vajadzēja tādu vai šitādu),tomēr pirmais ierocis!
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
24.02.2008. 16:01
Pirmais jāņem pēc iespējas universālāks. Un pusautomāts tāds nav - kas vienīgajā stobrā ir, ar to jāšauj, jo klusi pārlādēt nav iespējams. (Izņemot vienu pārlaužamu itāļu brīnumu.) Protams, vienveidīga medījuma (putnu) medībās tas tomēr ir pārāks, bet tie ir tikai pāris mēneši gadā. Atliek sakarīga divstobrene. Pēc tam jau piegādāsi klāt i pusautomātu, i visu pārējo.
Bet tēmas jautājums vienalga ir atklāts vismaz tiem medniekiem, kam tas nav pirmais ierocis. Pats pusautomātus diži neatbalstu, īpaši pēc triju patronu noteikuma ieviešanas - sāk zust viņa pamatjēga. Bet tā kā esmu liels putnu medību cienītājs, esmu šacis mest aci uz Benelli Comfort. Pēc teorijas kruts kā Ļeņins uz Auroras - esot divas jaunas patentētas sistēmas - mazāks atsitiens un tēmēšanas līnijas saglabāšana, utt. Kā ir praksē? Laikam nav maināmo čoku un stobrs nepanes cieto munīciju - ar laiku uz to var piespiest - jābūt gatavam. Vai gadījumā kādam tāds nav? Vai nav zināmas kādas atsauksmes? Vai kāds ir manījis veikalos Latvijā? Krieviņi apgalvo, ka Rafaello esot pārāks un V12 arī. Bet vismaz pēc bildes un teorētiskā apraksta man Comfort liekas pievilcīgāks. Kā lai neieberžas?
Jānis Misiņš
Jānis Misiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-15 15:31
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Riga
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: Blaser R93
Suņi: Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 6
24.02.2008. 22:20
Nu es ari domaju par glustobra iegadi un tiesi automatu. Jo automatam ir savi plusi pret bisi. Ir viens stobrs un viena trapijuma vietas, bisei ir divi stobri un viens temeklis kas vienmer rada problemas ar partemesanu. Nu itka nav municijas izvele, bet 90% dzinejmedibas stobra jaliek lode jo lielie saujami ar lodi un jau nu kada lapsa nak tad jau var paraut vala un parladet. Putnu medibas ir liels plus 3 savieni, lai gan precizs lielako ties ir tikai pirmais atlikusie divi tikai ta.
Mana doma par automatu ir lai varetu pasaut pa skrejos cuku(papira) kur dupleta ir problema ar partemesanu. Tas pats ir medibas.
Galvenais lai tas pusautomats parlade vajas patronas(leisu sporta un sportinga)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
25.02.2008. 08:22
Misiņa kungs,lūdzu izskaidrojiet terminu ,,pārtēmēšana,,.No jūsu teiktā sanāk ka vienam stobram ir viena trāpījuma vieta,diviem divas,bet nedod dievs dabūt rokā drilingu,sanāks veseli trīs caurumi.Laikam beidzot būšu sapratis Gatlinga ložmetēja nozīmi,tam minimāli ir 16 stobri,tātad 16 caurumi.Viena problēma nekādi nevaru aptvert to kā tiem večiem izdodas tā pārtēmēšana,1 minūtē 60 apgriezieni tātad 16x60 sanāk 960 pārtēmēsanas minūtē.Ko neērti nav?Nevari 2x pārtēmēt,šamie tak to izdara 960 reizes minūtē!:D:D:D
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2022-12-09 19:52
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
25.02.2008. 08:53
Pusautomātu ražotāju tops manā skatījumā ir šāds:
1. Benelli
2. Browning
3. Beretta
4. citi eiropas ražotāji
5. Krievzemes ražojumi
6. Turki, ķīnieši un visi pārējie
Pašam ir no 4. plaukta Fabarm - precizitāte apmierina pilnībā, pārlādēšana gan neapmierina. Sporta patronu pārlādēšanu var aizmirst uzreiz, kas mani īpaši nesatrauc, bet pagājušajāa sezonā gadījās pīļu patronas, kuras nepārlādēja :(
Kopumā priekš savas cenas normāls ierocis, bet prasīgs pret munīcijas izvēli.
Jānis Misiņš
Jānis Misiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-15 15:31
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Riga
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: Blaser R93
Suņi: Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 6
25.02.2008. 10:13
Dzintaram. Bisei ir divi stobri un viens temeklis. Vai tad saujot pa merki piemeram 30m attaluma un temejot viena vieta abi trepijumi bus vienuviet vai atskitsies. 99% ka atskirsies. apmeram 3-5 cm robezas. Saujot uz 50m si atskiriba jau bus apmeram 5-15 un pat 20cm ka dazai labai bisei. Ja protams katrs mednieks ir piesavies pie sava ieroca un zina ka 30m apaksejais iet punkta bet augsejais iet 3cm uz plkst 4iem. Vienigais razotajs kas apgalvo ka vina bisei nebus lielaka starpiba starp trapijumu vietam ir heyms un tikkai 16cal, jo tam var salikt tivak stobrus un temekli. Ta ka varbut kadreiz papeti ka buvets ierocis un ka vins strada, un pats savrigakais panem un pasauj pa merki lai zinatu ka sauj bise.
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
25.02.2008. 10:27
Man pirmais bija IZ-58M horizontālā,pēctam TOZ-34E vertikālā,pēctam MP-153 pusautomāts ar 6 patronu magazīnu.
IZ pagāšgad nodevu uz iznīcināšanu nebija reāla pielitojuma pie šī arsenāla.Pusautomātu ņemu uz pīlēm vai uz gaidi,ja brucu uz vairāk kā divām dienām.Ar divstobrene eju uz kolektīvajām,lapsām,bebriem.Pusautomātam ir viens mīnus pret divstobreni,lai viņu iztīrītu vajag stundu,divstobrenei 15-20 minūtes.Jauniem kievu ieročiem ir problēmas ar kvalitāti.Domāju ka ideālā ir jābūt divstobrene un karabīne , ņem uzreiz abas.
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
25.02.2008. 11:09
Nu, Janka, ti zagnul!
Tikai sūdīgiem ieročiem trāpījuma vietas abiem stobriem atšķirās!
Normāliem nekas neatšķirās!
Re, Mārtiņam G. ir IŽ-27, abi stobri iet punkts punktā! Un tādu piemēru ir daudz!
Tas, ka Tev ar Fairu nepaveicās, nenozīmē, ka visi tādi!