Aprīkojums: Blaser R93 270WSM, Rem .223 Swarovski Z6i 3-18x50 BT; Blaser BBF 97 30-06/12 Swarovski Z6i 1-6x24; uzlabota Walther G22 22LR 3-9x50, Leica CRF1200Y talummers un Swarovski EL 10x42 binoklitis.
Medību trofejas: 14
23.11.2009. 22:13
Vai labaak nevis laku, bet gan piesuucini ar linseeklu ellju. Auksti spiesto linseeklu ellju var dauut RIMI. Maazaas taadaas pudeliitees. Deriiga ari elljoto laizhu kopshanai ierocim.
Ilgi meklēju un izmetu daudz naudas nažiem, bet to labāko es izgatavoju pats un, nu jau 3 sezonu viņš man uzticīgi kalpo, bet spalu es piesūcināju karstā bišu vaskā, kuru turēju karstā ūdens peldē 1 - 1,5h.
A jums no raga gatavoti spali nepatīk??? Tiem tak naw ne vainas, ne slīd, ne kkas japartaisa, vienmer ar tiem ir oki.. Man no tēva mantojumā palika nazis ar raga spalu, vinjs nez cik gadus to nazi nolietoja un es jau 7 gadus lietoju..
Medību naži - to asmeņi, spali, formas, materiāli, pielietojums ir interesanta un noderīga tēma un liekas, ka pārāk dziļi šeit forumā nav apskatīta... Tāpat kā ar medību ieročiem ir arī ar mednieka nažiem un kā jau daudzkārt ir pierādījies nav viena 100% universāla instrumenta. Par cik tēma sākumā bija par spalu tad es priekšroku dodu koka spaliem un proti tie ir patīkamāki rokai ziemas apstākļos(siltāki), vieglāk kopjami un vieglāk padodas apstrādei(ja izgatavo pats). Medību ieroču laides un asmeņus parasti nelako (nēsot labs tonis), bet cenšas tos attiecīgi apstrādāt, lai tiem izceltu dabisko koka struktūru un padarītu tos ilgmūžīgākus ekspluatējot. pievienoju dažu nažu paraugus: 1) spals no plastikas 2) spals no bērza tāss 3) spals no Karēlijas bērza(krāsots) 4) spals no sarkankoka 5) spals no raga ( ūdens bifeļa un brieža ragu kombinācija)
Slēpts
25.11.2009. 00:49
Pastāv iespēja izvēlēties nazi, lai būtu "īpaši jāpiepūlas" kaut ko noskādēt spalam. Turklāt ziemā nav jāsūdzas arī par aukstu spalu - ļoti labi atdod uz uztur siltumu(ja kādam svarīgi). Lietoju 2 gadus šādu nazi un nav ne mazākie iebildumi. Somu nazis Tapio Wirkkala.
spalu tomēr labak kārtīgi piesūcināt ar lineļļu un kad lineļļa būs polimerizējusies, tad ievaskot. Vispār jau tādām lietām izmanto specialu vasku. Tas būtu pats vienkāršākais veids. Es piemēram lietoju vairākas eļļas un nobeigumā vaskoju. Kādi iznāk spali var aplūkot gatisknifes.com
Help! Ir Baigi labais medību kumpelis, bet tikai ar koka spalu, abpusēju , uzkniedējamu, nelakots bērzs. Vot neraža - slidīgs. Gribētos no neslidīgas, cietas (pusmīkstas) gumijas. Vajadzētu gumijas (dabīgā kaučuka) loksni, sloksni, biezumā ap 15 - 20 mm. Par melno, tehnisko gumiju, transportieru lentām u.t.t. - nerunāju. Smērē rokas. Kāda Jūsu pieredze, kur dabūt?
Deriiga ari elljoto laizhu kopshanai ierocim.
Tāpat kā ar medību ieročiem ir arī ar mednieka nažiem un kā jau daudzkārt ir pierādījies nav viena 100% universāla instrumenta.
Par cik tēma sākumā bija par spalu tad es priekšroku dodu koka spaliem un proti tie ir patīkamāki rokai ziemas apstākļos(siltāki), vieglāk kopjami un vieglāk padodas apstrādei(ja izgatavo pats). Medību ieroču laides un asmeņus parasti nelako (nēsot labs tonis), bet cenšas tos attiecīgi apstrādāt, lai tiem izceltu dabisko koka struktūru un padarītu tos ilgmūžīgākus ekspluatējot.
pievienoju dažu nažu paraugus: 1) spals no plastikas
2) spals no bērza tāss
3) spals no Karēlijas bērza(krāsots)
4) spals no sarkankoka
5) spals no raga ( ūdens bifeļa un brieža ragu kombinācija)
Ir Baigi labais medību kumpelis, bet tikai ar koka spalu, abpusēju , uzkniedējamu, nelakots bērzs.
Vot neraža - slidīgs.
Gribētos no neslidīgas, cietas (pusmīkstas) gumijas.
Vajadzētu gumijas (dabīgā kaučuka) loksni, sloksni, biezumā ap 15 - 20 mm.
Par melno, tehnisko gumiju, transportieru lentām u.t.t. - nerunāju. Smērē rokas.
Kāda Jūsu pieredze, kur dabūt?