Šodien vārdadienu svin Margots, Igors, Ingvars, rītdien - Ingrīda, Ardis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Līgums par medību platību nomu

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 12 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.05.2010. 19:37

Agnis Dārznieks
Pēdējo reizi manīts 2011-11-08 09:17
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
11.03.2010. 13:47
Mūsu medību kolektīvs atrodas piepilsētā. “Trekno” gadu laikā daudzas zemes vienības ir sadalītas vai mainījušas īpašniekus. Lai piekļūtu savām medību platībām vai arī neveidotos pārrāvumi platībās ir jāslēdz līgumi par nelielu zemes gabalu nomu (1-5 ha). Cilvēki parasti šajos zemes gabalos nedzīvo un no medībām saprot ļoti maz.
Bieži iznāk sarunāties telefoniski un līgumus sūtīt pa epastu izskatīšanai. Te arī sākās lielākās problēmas.
1. Privātpersonas neko nesaprot no juridiskajām medību lietām un līgumiem vispār un bieži atrod ieganstus, lai tevi “atšūtu”,
2. Juridiskās personas mēdz būt “ļoti”gudras ar saviem juristiem, kas atkal no medībām neko nesaprot un rezultāts tāds pats “priekšniekam nepatīk”. Te gan jāatzīmē, ka dažas nekustamo īpašumu kompānijas ir ļoti pretimnākošas un tur vis aiziet kā pa “diedziņu”.
Varbūt kādam medību kolektīvam ir līgums, kas nav tikai tehnisks juridisks līgums bet ir nedaudz liriskāks dokuments. Varbūt kādam arī ir izdomāta kāda skaista pavadvēstule, kurā aprakstīts ko cilvēks iegūst noslēdzot medību platības nomas līgumu.
Iepriekš pateicos, ja kāds atradīs iespēju nosūtīt kādu paraugu uz manu profilu.
Slēpts
11.03.2010. 14:18
Es domāju, ka šī ir ļoti aktuāla un būtiska problēma ne tikai jūsu medību kolektīvā - Droši varu apgalvot, ka ir daudzi medību formējumi un mednieki, kuriem ir šī problēma, tieši komunikācijas trūkumā ar medību tiesību zemes īpašniekiem. Manuprāt, šajā jomā tuvākā vai tālākā nākotnē ir nepieciešama kaut kāda restrukturizācija, ja daudzās vietās nemainīsies tieši šī komunikācija starp zemes īpašniekiem un medniekiem (Kā jau minēts - joprojām ir laiki, kad daudzviet zemes īpašnieki mainās tik bieži "kā maina zeķes"). Tas viss saistās ar ilgtspējīgu medību resursu saglabāšanas principu...
Šis "liriskais līgums" daudziem var pat radīt pretēju efektu, proti, garuma un tā jau pastāvošās neieinteresētības rezultātā.
Konkrētas izejas domājams nevienam vēl īsti nav, bet viss jau mēdz attīstīties...:)
Secinājums: visefektīgāk tomēr ir saruna ar katru zemes īpašnieku individuāli - nevajadzēs ne "lirisku līgumu", ne pavadvēstuli, jo kurš gan vislabāk atbildēs cilvēkam uz kādu neskaidru jautājumu, ja ne tu pats.:)
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
11.03.2010. 15:23
Droši var apgalvot, ka šī ir katra mednieku formējuma problēma. Katram ir izredzes labticīgi iekļūt malīša kārtā, jo īpašnieku maiņa ir neparedzamāka par bitēm. Tas ir pilnīgs murgs. Vienīgais risinājums - pastāvīgi barot ar šokolādi un konjaku vietējo pašvaldību - viņiem jāraksta atteikums par pirmpirkuma tiesībām īpašuma atsavināšanas (īpašnieka maiņas) gadījumā. Tādējādi var savlaicīgi nofiltrēt un savlaicīgi noreaģēt ar līgumu slēgšanu ap 90% gadījumu. Ir jau arī gadījumi, kad īpašums tiek pārdots vairākos paņēmienos domājamo daļu izskatā, tad nekā. Tad jātēmē augstāk - paika jāsūta uz zemesgrāmatu nodaļu ... :D
Ir jau arī teorētisks variants - medību tiesību nomas līgumā ielikt punktu, ka mednieki jābrīdina par īpašuma atsavināšanas, sadalīšanas, apvienošanas un citiem gadījumiem. Bet to noignorēs un neko nepadarīsi. Tikvien, kā noņemsi no sevis atbildību, ja pēkšņi īpašums ir notirgots citam un nav līguma ar jauno saimnieku. Te derētu profesionāla jurista komentāri/ieteikumi. Jo situācija patiesi ir nejēdzīga.
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
11.03.2010. 16:53
Kaut kā tā savādi sanāk - Valsts tur uz manas zemes savus meža dzīvniekus, izsniedz medīšanas atļaujas, par kurām iekasē naudu, un vēl piestāda man zemes nodokļa rēķinu. Bez tam, pa manu zemi grib staigāt mednieki, un kāds man no tā labums!? Protams, nerunāju saviem, bet kāda zemes īpašnieka vārdiem :D
Slēpts
11.03.2010. 18:16
To ka pa tā teikto Tavu zemi staigā mednieks zemnieks jutīs ražas nogatavošanās laikā.Ka tad kad raža būs nogatavojusies būs arī ko noņemt.Protams ka ne jau visi 100%.Bet ja blakus teritorijā mednieki brauks-tad Tavus laukus neviens(šij gadījumā pat maliķis) nepasargās.
Jānis Rubulis
Jānis Rubulis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-17 16:02
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus - Zvārde
Medību stāžs: no 1986.gada
Aprīkojums: Brownig Bar 30-06,Iž -18 12kalibrs
Suņi: Rīzenšnaucers
11.03.2010. 19:16
Īpašnieku maiņa notiek tik zibenīgi,ka nav iespējams laicīgi tai izsekot.Pie tam totāla informācijas trūkuma,jo neviens tāpat tev nedod informāciju par to,kas ir zemes īpašnieks un kā viņu atrast.Vēl jautrāk paliek,kad ''Bāleliņš''ir savu īpašumu pārdevis aizjūras īpašniekam.Tad mēģinu sadzīt pēdas un ja arī sadzen tad sākas tādu medību noteikumu uzspiešana,ka vairs nezini ko atbildēt,jo šis īpašums vai īpašumi var sadalīt tavu vienlaidu iecirkni vairākos iecirknīšos.Nākamais,ja arī saimnieks ir ar mieru parakstīt līgumu,tad meklēt visu savu īpašuma kadastra numurus meklēt savos dokumentos viņš nav gatas meklēt,bet bez kadastra Nr.līgums nav derīgs un kadastra Nr.neviens tev tāpat nedos. Punkts par brīdināšanu īpašnieka maiņas gadijumā vairums gadijumos nenostrādā un par īpašnieka maiņu uzzini,ja nonāc kādā konflikta situācijā.Zemes lietotājs var slēgt līgumu ar tevi tikai tad,ja viņš ir pinvarots to darīt.Ja pilnvarā nav norādīts,ka nomnieks var slēgt šādu līgumu ,tad nekā.Ar šo neprātu esmu saskāries un nenovēlu nevienam.
Laimonis Jukša
Laimonis Jukša
Pēdējo reizi manīts 2020-04-28 19:22
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
11.03.2010. 21:49
Par to sargāšanu.(labības)
Pats esmu zemnieks un runājot ar citiem zemniekiem iezīmējas viena lieta. Proti, zemniekam nav nekas pret medībām,bet mīļie kolēģi mednieki , izturaties ar cieņu pret labību. Dažās vietās cilvēka pēdas vairāk nomīņā labību nekā dzīvnieki. Ja ejam , tad pēc iespējas pa vienu taku, izmantojam tehnoloģisko sliedi. Ja ko nošaujam, pēc iespējas mazāk velkam pa druvu . Diemžēl ir pat tādi, kas ar džipu mauc labībā iekšā ,saslēdz prožektorus un braukā meklēdami kritušo lopiņu, piekabina un velkot uztaisa lielceļu pāri visam laukam. Un šādu stulbeņu dēļ rodas daudz problēmu.
Edžus Žeiris
Pēdējo reizi manīts 2010-05-20 08:28
Lietotāja statuss: Vērotājs
Medību stāžs: 6g
19.05.2010. 14:12
Labdien kolēģi, līgumu slēgšana ir ļoti aktuāla problēma visiem medību kolektīviem, tāpēc man radās doma. Esam kompānijā izstrādājuši e-pakalpojumu portālu nekustamā īpašuma nodokļa nomaksai, kurā ir 90% Latvijas zemju īpašniekiem iespēja nomaksāt nodokli. Principā varētu izveidot e-pakalpojumu, kur medību kolektīvs varētu savadīt (vai izvēlēties kartē) zemes gabalu kadastra apzīmējumus ar kuriem nepieciešams noslēgt medību tiesību lietošanas līgumus, un brīžos, kad iedzīvotājs (zemes īpašnieks) ienāktu portālā, lai nomaksātu nodokli, tam piedāvātu arī noslēgt elektroniski līgumu (Elektronisko dokumentu likums šādu elektronisku darījumu pieļauj). Varētu izstrādāt arī paziņojumu sistēmu, kas apziņo īpašnieku par šādu iespēju. Ja īpašnieks atsakās noslēgt līgumu, tad paprasīt norādīt kādas koordinātes, lai var vismaz ar viņu sazvanīties un aprunāties, savādāk bieži vien nemaz nevar viņus atrast.
Attiecīgi medību kolektīvs varētu redzēt kartē savu medību teritoriju, kā arī Valsts meža dienestā varētu redzēt kādi ir līgumi un kādas ir kolektīvu teritorijas kartē.
Šāda pakalpojuma izstrādes izmaksas nav lielas, ja medību kolektīvi būtu gatavi maksāt kādu naudu (jo vairāk lietotāju jo kopā lētāk), varētu mēģināt uztaisīt. Gribētos dzirdēt domas. Kāda ir ieinteresētība, atkarībā no tās varētu paplānot projektu.
Jānis Klāvs
Jānis Klāvs
Pēdējo reizi manīts 2020-06-04 20:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: nedaudz ir
Aprīkojums: kautkads jau ir
Suņi: tikai ķēdes
19.05.2010. 17:34
Man te radas jautajums- kadel nevaretu but kolektiviem stingras robezas, kuru ieksiene sledz ligumus. Teiksim ta, kads nevelas lai uz vina zemes nemeditu, labi dzivniekiem patverums.Jo pedeja laika izskan biezi, ka dzivnieki ir jaizaudze lidz kartigam trofejam, bet ka to var izdarit ka ligumi tiek nemitigi mainiti. Piemeram Tu gadiem audze zelta bulli, bet te peksni ligums tiek laust. Personigi pats dazus gadus audzeju briezus, un jau pagaisgad tads uz robezas tika manits, bet sogad ligums tika lausts, un visticamak ka jau rudeni, tiko pabazis kads degunu no meza ara, ta bus bundzas:(
Ainars Ābols
Ainars Ābols
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 18:50
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV-NL
Medību stāžs: no 1997. gada
Aprīkojums: Ir
Suņi: bigls
Medību trofejas: 11
19.05.2010. 19:06
Doma jau nau slikta,bet kur ir garantijas kad ta informacija nenonak nepareizas rokas(kads kolektivs nedaudz noslinko ar ligumu slegsanu)kur apskatoties ka lielakas platibas nav vel noslegti ligumi.Veikli darboni to atri izmantos un nakamaja gada tur saimniekos jauns kolektivs.