Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Atsauksmes par "Suhl"

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 15 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.10.2021. 01:32

Guntis Bēķis
Guntis Bēķis
Pēdējo reizi manīts 2017-11-22 16:15
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 2
Aprīkojums: Sauer 16/70
Medību trofejas: 1
23.04.2010. 14:30
Lūgums ieroču profiņiem un netikai. Ir piedāvājums iegādāties 1933.gadā ražotu medību ieroci kuram ir iegravēts nosaukums "Suhl". Bise ir 12 kalibrs, 12/70. Stobru sākumos nelielas bedrītes, daudz nav. Ierocis stingrs, brīvkustību nekādu. Liels lūgums atsaukties personām, kurām ir vai arī jebkad ir bijušas darīšanas ar šadu ieroci. Vēlos dzirdēt "-" un "+". Iepriekš pateicos par sapratni un sniegto atbalstu.
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
23.04.2010. 14:49
Pašam nav tāds verķis bet iziesim no vispārsaprotamā,meklē nitropulvera testa marku-domāju ka nebūs,tātad nē.77 gadi nav mazs laiks,pat ja paredzēts nitropulverim,būs iestājies metāla nogurums,plus vēl ķīmiskā iedarbība gan jau pulvera sadegšanas produkti būs tikuši līdz metāla kristāliskajam režģim,atkal nē.Varbūt var šaut ar puslādiņiem,normāli lādētas patronas var sadarīt skādi.Es neņemtu,ja nu vienīgi nešaujošai dekorācijai ja velk uz raritāti.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
23.04.2010. 14:56
Dzintar ja skatīties no otras puses, tad ir tādi kas šāva ar tādiem un šaus, un ne švakāk kā ar jaunajiem :) Esmu redzējis vienu bisi kam stobrs ir riktīgā bedre, un tici vai nē, tas kadrs vēl medījās bez problēmām ar to, uz šo momentu gan info par viņu nav!!!
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 01:47
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
23.04.2010. 15:05
nebūtu slikti kādu bilžuku ielikt, tai skaitā ar štempeļiem un marķējumiem...
Man pašam ir 1928. gada ražojuma 12/70 kalibra Sauer, ar stobriem no trīsriņķu Krupa tērauda. No viena onkas paņēmu aiz tīrās žēlsirdības, lai neaiziet lūžņos. Pašvakā skatā bija gan, taču, kad stobrs tika nopervēts ar melninātāju, bet laide - ar linsēklu eļļu, aina kļuva pavisam cita. Pārāk daudz šāvis gan ar to neesmu, bet viens briedis un viens bebrs apgāzās.
Kopsummā mans domāt - nebūs ne vainas, ja vien ir marķējums Nitro. Vienīgi spīdzināt gan tādu večiņu nevajadzētu.
Guntis Bēķis
Guntis Bēķis
Pēdējo reizi manīts 2017-11-22 16:15
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 2
Aprīkojums: Sauer 16/70
Medību trofejas: 1
23.04.2010. 15:50
Ilgavaram, Z.
Paldies par atsauksmi. Visu ko paguvu tobrīd saskatīt tad tas bija Nitro marķējums tas tiesa. Bija vēl vairāki markējumi. Kas tieši, ņemot vērā to, ka man tobrīd nebija īpaši daudz laika izpētīt, jo tas notika gandrīz vai spontāni, izsakatīt un izpētīt es nepaguvu. Kopsummā ierocis ļoti stingrs ar nelieliem laidnes skrāpējumiem. Vairāk gribētos dzirdēt par ieroci, ko pašu ražotāju tieši "Suhl". Ir dzirdētsvairāk par Sauer&Suhl utml. Taču šim verķim ir tikai viens "Suhl". Pie nākamās iespējas noteikti pievienošu dažas foto. Tiešām gribas nopirkt darbojošu un izturīgu ieroci, nevis kolekcionēt kā relekviju pie sienas. Pašam jau ir Sauer, bet tikai 16/70. 51.gada. Kopējais stāvokli ideāls. TFU,TFU, stobri gludi, bez nevienas gropiņas. Ja būs kautkas interesējošs par ieroci "Suhl" lūdzu rakstie.
Māris Bērziņš
Māris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2012-03-02 09:15
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Kaive
Medību stāžs: No 1996 gada
Aprīkojums: Simsons 16 MC21-12 Remington7400 30-06 IŽ18 223rem KO(kā relikvija) Merkel 12/70
Suņi: Jagtrerjers
Medību trofejas: 1
23.04.2010. 17:43
Pašam ir 16 kal simsoniņš pirmskara, cik zinu un esmu Vācijā Zūlā tajos laikos ir bijis padaudz "krūmu" ieročmeisteru, kas būvējuši ieročus bez īpašam atšķirībām no lielo ražotāju analogiem.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
25.04.2010. 08:22
Pats lietoju apmēram tāda paša stāvokļa un vecuma tulu-b ar ārējiem gaiļiem.Velk ideāli.Ja jau ierocis ir kopts , tad tām pāris švīkām un bedrītēm nav nekādas nozīmes.( cita lieta ir izpūtumi)Ja ieroci lieto amatieru medībām un kopj ,tad viņam ir jākalpo vismaz 2-3 paaudzēm.Un variet teikt ko gribat mani 20-30 gadu ieroči UZRUNĀ atšķirībā no jaunajiem, ar ko pilni veikali.( Kas ir turējis rokā un šāvis ar veco SAUER diez vai diez vai pirks jaunu pižiku vai tuziku).
Zane Liepiņa
Zane Liepiņa
Pēdējo reizi manīts 2011-12-22 18:39
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Rīga(mežaparks) - Otava(Taylor creek)
Medību stāžs: 2006
Aprīkojums: mauser m 03 308,iz-27em12,tula 16,benelli ultra light 12,walter g22lr un divi naži.
Suņi: Taksis
Medību trofejas: 1
25.04.2010. 09:31
Piekritišu pilnībā Mārcim par šo bisi man ir tula 16 kal. 1957 gada. Viena no manam miļakajam bisem un precizitāte lodiem ir vairak,kā laba!
Zane Liepiņa
Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-12-13 19:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
25.04.2010. 12:00
Zūlē bija divi vērā ņemami ieroču ražotāji pirms kara - Sauer un Kettner. Kettner tagad atrodas Ķelnē. Šī Kettner krūmu metodēm vāca kopā plintes no lētāku lielsēriju firmu detaļām. Horizontālo bisi šī firma ražoja Enson-Dilei sistēmas. Iespējams, ka šī tev arī būs. Kettner bisēm garantija bija 2 gadi, kamēr kārtīgās firmas deva 5 gadus garantiju. Bet pēc Zauerzon bises tavējā neizklausās :)
Juris Dobenbergs
Juris Dobenbergs
Pēdējo reizi manīts 2020-05-19 12:46
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Riga
Medību stāžs: no 1980g.
Suņi: drathars
Medību trofejas: 24
26.04.2010. 09:24
Man ir SAUER 12\70,S -25 modelis kurs razots pirms kara,to norad erglis kurs ir uz stobra virsmas iestancets,bet hitro pulvrrim ir turpat blakus iestancets lielais burts "N". Izmantoju vinu jau 15 gadus ne kada vaine.Bet nu protams nevajag saut ar MAGNUM patronam.