Šodien vārdadienu svin Daiga, Dinija, rītdien - Karīna, Gaits
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - MMD kauss

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 37 lietotāji. Komentāru skaits 202. Pēdējais viedoklis 03.06.2019. 08:37
Ar medībām saistītās tēmasSacensības

Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2018-01-29 14:21
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
11.06.2015. 22:49
Vēl - par optikām...
Nekādu reālu priekšrocību optika ar palielinājumu 6-24 nedod... Jo "melnajā" caurumus nevar redzēt pat uz 24x...
Ideālos apstākļos (vēss, nav mirāžas; saule no aizmugures) - var, bet kur un kad tie ir ?
Tālšaušanā liela daļa šāvēju pat uz 1000 m šauj ar 24x palielinājumu un atzīst to par labu...
Slēpts
11.06.2015. 22:49
Jāni-7 punkti pirmaja reizē, tas ir piedzīvots, es gan biju trešais no beigām. Iespējams pie vainas šaušana no štoka. Es pirms sacensībām 10 reizes izšāvu. No galda 10 nieks, bet no štoka visi bija 5 cm augstāk. Nācās pārregulēt optiku..
Redz vēl viens stāsts, ka būtu labi ja atzīmētu pirmos piecus šāvienus.
Renārs Agulis
Renārs Agulis
Pēdējo reizi manīts 2016-05-25 16:21
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: 220º40' austrumu garums un 560º39' ziemeļu platums
Aprīkojums: Nāvējošs
Suņi: Takši Iznīcinātāji
Medību trofejas: 15
12.06.2015. 09:13
http://www.sasa.lv/medibu/2015...
Katru sestdienu notiek mači, kuri pulcē ļoti labus šāvējus un šogad arī ļoti daudz jaunpienācējus. Vienas sacensības nav nekāds rādītājs tiem kuri te saka ka optika šķība bija vai kā savādāk - visiem gadās. Šogad biju nolēmis aizbraukt pirmo reizi uz MMD, bet izmēģinot 7x64 geco pa mērķi, sapratu ka nebūs aršana, kam sekoja tīrīšana ar Robblu utt un dienu pirms mačiem jau lasījās grupa 200m, bet ne tāda kā vajadzētu sacensībām. Čoms Gatis ieteica, lai braucu beidzot saregulēt lādēšanas iekārtu pie viņa un pēc konjaciņa tapa pirmās 20 pašlādētās, spečuka uzraudzībā. Rezultāts bija iespaidīgs un nu jau var domāt par piedalīšanos tālākas šaušanas mačos. Un ierocis medībām man nav nekāds kosmosa kuģis :DTagad jauns hobijs būs - patronas spicajam lādēt :D
Renārs Agulis
Slēpts
12.06.2015. 10:08
Renār.
To ka notiek sacensības gada garumā- to zina daudzi.
Ja MMD redakcija grib lai MMD kausi ir tikai viena no SASA kalendāra sacensībām - nekādu problēmu.
Bet ja MMD pozicionējas MEDNIEKU- pasākums un ir mērķis piesaistīt mednieku MASAS , tad laikam jau kaut ko vajadzēs jaunu izdomāt.
Jo dalībnieku skaits tomēr samazinās , nevis pieaug. Esot bijuši pat 400 dalībnieku- tagad es nevienu nr virs 300 nemanīju.
Bet tā nu galīgi nav mana problēma:) Man šis pasākums ir iepaticies un jūnija pirmā sestdiena nākamajam gadam jau ir rezervēta:)
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2019-10-14 10:49
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
12.06.2015. 10:16
Nu Renār, Renār- kkur iepriekš lasīju, ka Tev visi trāpījumi uz 100m saskarās!!! ;) Bet pareizi ir - lādēt vajag... Šeit dažas bildes, ko es no sava 7x64 esmu dabūjis laukā - 100m: 1.bilde 140 gr GMX 5 šāvieni. 2.bilde 170 gr Geco plus 6 šāvieni (vienkārši viens tika norauts).
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
12.06.2015. 10:17
Geco plus
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
12.06.2015. 10:27
Bet ja par tēmu tad skaidrs ir viens - parasts 16mm biezs, 56cm garš medību stobrs, kuram gaiļa nospiediens ir +/- 1,2 kg un optika ir max 12 nevar normāli konkurēt ar 22mm, 66 cm, nospiediens 300g + GRS un x24 optika - nu tas taču pat celmam skaidrs... Protams notiek visādi, bet tie ir tikai izņēmumi!
Tas viss būtu sūds, bet galvenais stulbums tajos MMD ir mazo kalibru "bans"... Redz ar gludo var māžoties izmantojot lodes, kuras pat pusi no 3000j nesasniedz, bet vītnē 0,9mm dažam labam izsaka visu - nu gan jau... :D
Renārs Agulis
Renārs Agulis
Pēdējo reizi manīts 2016-05-25 16:21
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: 220º40' austrumu garums un 560º39' ziemeļu platums
Aprīkojums: Nāvējošs
Suņi: Takši Iznīcinātāji
Medību trofejas: 15
12.06.2015. 10:30
Uģis - Visu laiku šauju tikai ar Geco TM. Un pērkot veikalā ir jūtama atšķirība lādējuma sērijām, kā arī cik ilgi partona vilkta līdzi uz medībām, jaunas partonas precizitāte nav problēmu. Tava preformance izskatās lieliski.
Andis Liepiņlauskis
Andis Liepiņlauskis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-21 18:29
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
12.06.2015. 10:49
parasts 16mm biezs, 56cm garš medību stobrs, kuram gaiļa nospiediens ir +/- 1,2 kg un optika ir max 12 nevar normāli konkurēt ar 22mm, 66 cm, nospiediens 300g + GRS un x24 optika - nu tas taču pat celmam skaidrs...

Šajā visā, pēc manām domām, problēma ir plānais stobriņš, kas nevar izturēt to šāvienu skaitu, kaut gan Mārtiņš Gaņģis šauj ar Blaser parasto medību stobriņu un nospiediena smagums, un pareizās patronas atrašana. Pārejais ir vajadzīgs, varbūt, lai cīnītos par pirmajām vietām, bet nejau, lai nesašautu ap 70-80 punktu.
Mazo kalibru aizliegums tiešām ir nesaprotams, citam, piemēram, ir lielajā kalibrā pusautomāts, kas nav īsti pareizā izvēle sacensībām, un kloķējamais mazais kalibriņš. Domāju, ka aktīvāk jāpacīnas, varbūt jauztaisa kāda balsošana, lai nākamgad atļāutu. Nekādu priekšrocību tam mazajam īsti nav, ja nu vienīgi uz 100 metriem.
Mana 200 metru piecu šāvienu grupa, nekas īpašs, uz ātro uzlādēju un aizbraucu iepriekšējā vakarā augstumu atšaut.
Andis Liepiņlauskis
Slēpts
12.06.2015. 11:24
Andi.
lielajā kalibrā pusautomāts, kas nav īsti pareizā izvēle sacensībām,

Kāpēc gan nevar šaut ar pusautomātu??
Ja tie ir Mednieku mači- tad neredzu iemeslu nešaut. ap 70 punktiem var savāk:)
Uzvarēt varbūt nevar- bet re kur tieši parādās problēma- ja ir pusautomāts un mazais kalibrs- tad uzvarēt šajās sacensībās nevar:)
Bet piedalīties ar pusautomātu noteikti var un aiz sevis atstāt vairāk kā pusi dalībnieku arī var:):)