Šodien vārdadienu svin Ingrīda, Ardis, rītdien - Gaida, Arnis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - MMD kauss

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 41 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 03.06.2019. 08:37
Ar medībām saistītās tēmasSacensības

Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-29 10:09
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 10
06.06.2016. 16:49
Kāpēc tad sirdsapziņa neļauj šaut no štoka?

Staipīt štoku līdzi uz medībām man nepatīk, ja reiz esmu ticis šautuvē labāk sarežģīt sev dzīvi tur nekā pēctam medībās nešaut pa dzīvnieku, jo nav tuvumā koka pret ko atspiesties vai apsēžoties zāle traucē.
Leiba Bronšteins
Pēdējo reizi manīts 2019-01-03 10:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
06.06.2016. 17:02
Cilvēk, nopietni?
1) vai tad kāds tādu ekskluzīvu štoku vispār uz medībām nes? Cits var piesliet plinti pie augoša koka, cits var turpat mežmalā nogriezt, ja ļoti vajag.
2) kāda tur sarežģīšana - 1x gadā izšaut sacensībās veidā, kas savādāks kā medībās? Sarežģīt ko tas varētu, ja medītu stipri retāk par sacensībām. Spēlējot rallija spēles es arī braucu gana agresīvi, bet pēc tam nespēt piesēst pie īsta auto stūres un braukt normāli - tas būtu tizleņa cienīgi.
3) vai sirdsapziņa galdu atļāva? Neesmu medībās tādu lietu pārāk novērojis, vismaz manā pusē tā tiešām nav parasts. Ļaunais nolikums paģērēja tā darīt? Tad ieteiktu lepni pagriezties un atrast sacensības, kur viss notiek kā dabā.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-05-30 22:17
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
06.06.2016. 18:36
No tā vienkājas štoka lielas jēgas nav. Medībās izmantoju divas 1,6 m sausas īkšķa resnuma lazdas. Kaut gan šoreiz iebakstīju mērķī tīri labi 38 punktus, 200niekā bišķi pa maz iznesu rezultātā vēl +37 . Kopā 75. Bišķi rūgtumiņš jau bija ,jo grupa tajos 200 laba, bet tā kā nešāvu ieskaitē bēda maza. Gludajā pirmos 3 šāvienus noraku ,kaut gāds trīceklis uznāca, un rezultātā 70. Secinājums, lai uzvarētu sacīkstēs ir jātrennējas. Uz goda pjedestāla nekāpj mednieki ,kuri šauj tikai medībās. Tas nu ir fakts.:)
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
06.06.2016. 20:01
Cilvēk, nopietni?
1) vai tad kāds tādu ekskluzīvu štoku vispār uz medībām nes? Cits var piesliet plinti pie augoša koka, cits var turpat mežmalā nogriezt, ja ļoti vajag.
2) kāda tur sarežģīšana - 1x gadā izšaut sacensībās veidā, kas savādāks kā medībās? Sarežģīt ko tas varētu, ja medītu stipri retāk par sacensībām. Spēlējot rallija spēles es arī braucu gana agresīvi, bet pēc tam nespēt piesēst pie īsta auto stūres un braukt normāli - tas būtu tizleņa cienīgi.
3) vai sirdsapziņa galdu atļāva? Neesmu medībās tādu lietu pārāk novērojis, vismaz manā pusē tā tiešām nav parasts. Ļaunais nolikums paģērēja tā darīt? Tad ieteiktu lepni pagriezties un atrast sacensības, kur viss notiek kā dabā.

1. Un ja pļavas vidū nav koka kur atbalstīties?
2. Nejauc kautkādu pogu spaidīšanu ar reālu treniņu, izmauc ralliju pa īstam, lai braucot normāli pie negaidītas situācijas zinātu kā rīkoties, tad pašam būs bremze jānospiež un stūre jāpagriež un galu galā "Game over" beidzas koka kastē.
3. Galds ar to maišeli ir diezgan tuvu situācijai kad lielā distancē šaujot ieroci atbalsta uz torņa malas tā ka tas jau nu nav nekas slikts, tikai tā kā man patīk vairāk pa zemi uz pieiešanu staigāt tad tas man neko praktiski nedod tad jau varu 200 m no štoka izšaut, lai varu izšaut medībās gadījumā, kad medībās tuvumā ir koks bet toties dzīvnieks ir tālu.
Leiba Bronšteins
06.06.2016. 21:08
Ak, Kaspar, nudien Tevi nesaprotu. Vai Tev liekas, ka izšaujot 5x no štoka MMD pasākumā vairs nevarēsi pļavas vidū šaut bez štoka un būsi mūžam tam pielaulāts? Tās ir divas dažādas lietas un normāli vajadzētu spēt pārslēgties no reālām medībām uz plezīru sacensībās. Rallijs bija tikai kā saistīts piemērs par spēlēm un dzīvi, tā ka komentāri par to, kā brīvos brīžos raļļot ir klaji nevietā.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
06.06.2016. 21:34
Vai Tev liekas, ka izšaujot 5x no štoka MMD pasākumā vairs nevarēsi pļavas vidū šaut bez štoka un būsi mūžam tam pielaulāts?

Kausi man diemžēl ir vienīgā šautuves apmeklēšanas reize pa gadu un tāpēc tur šauju tā kā bieži vien sanāk medībās šaut. Lai nevajadzētu trenēties mežā pa dzīvniekiem šaušanu pa stāvošu mērķi gan var veiksmīgi šautuvē trenēt, jo nav 100 un viena situācija ar dažādiem skriešanas ātrumiem, kā tas ir skrejošo dzīvnieku sakarā.
Leiba Bronšteins
06.06.2016. 23:09
Tad tas, manuprāt, vairs nav īsti sirdsapziņas jautājums.
Bet nu neturpināšu šo neauglīgo diskusiju.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
06.06.2016. 23:18
Bet nu neturpināšu šo neauglīgo diskusiju.

Paldies! Es tikai nesapratu kapēc viņu sāki? Kas man turpmāk jāšauj obligāti no štoka, lai neblamētu tos medniekus, kas šaujot no štoka nevar savākt 27 punktus?
Slēpts
07.06.2016. 10:06
Man vislabāk bija šaut no sēdus stāvokļa, no štoka ir sliktāk, bet labāk kā no rokas.
Bet man ir jautājums uz kuru nezinu atbildi:
ĶĀPĒC spicā gala šāvēji, velk lielus zābakus un biezas jakas?
Ko tas palīdz?
vienkārši nedaudz smieklīgi- vīri šortos, ar ķirzeniekiem kājās un ziemas fufaika mugurā.. un sviedri tek..
Slēpts
07.06.2016. 10:13
iemesls tieši tas pats kapēc stiepj kvadrātcauruli uz līniju :D