Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vitnstobra-kalibrs

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 35 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 15.09.2013. 13:58

Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
04.01.2012. 07:56
Cik reizes medībās sanāk šaut pa alni un cik par lapsu? Tāda bija jautājuma būtība. Kuru kalibru Tu darbini vairāk 22-250 vai to otro?
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
04.01.2012. 08:38
Saproti Uldi, ja LV Barnaul munīciju par 0,10 Ls piedāvātu 300WinMag, bet 308Win tā maksātu 0,20Ls tad tici man 300WinMag būtu populārākais kalibrs LV ;) Šis arī nav jāuztver burtiski ;)
Piemēram ko es esmu novērojis dažos kolektīvos - princips tāds - iepirkts 308Win vai 30-06, kad jautāju kādēļ izvēlējies šo kalibru tad atbilde vienkārša - nevar nopirkt šīs te lētās - nu tjip. Barnaul u.c. pilnapvalka. Kad jautā - "Kur izmanto? Kā kur!?! Šauju visu... Vai krīt? Ui jā vienmēr - ideāli!!!" Nu tad es tikai pasmaidu...
Un vispār ja man jāizvēlas maigāks kalibrs tad bez 308Win ļoti labs un supermaigs (te vienkārši tādi maigi veči :D) vēl ir 6,5x55...
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
04.01.2012. 08:46
Cik reizes medībās sanāk šaut pa alni un cik par lapsu? Tāda bija jautājuma būtība. Kuru kalibru Tu darbini vairāk 22-250 vai to otro?

Šosezon noteikti vairāk pa "alni"!!!
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
04.01.2012. 09:47
Pašam vēl nav spicais, bet tūlīt, tūlīt, laikam šogad noteikti būs.
Tāpēc man arī ir aktuāla kalibra izvēle. Esmu savācis lērumu informācijas un manā galvā ir šāda esence, koncentrāts:
- Ar visiem kalibriem virs 243Win var un drīkst nošaut visu ko drīkst nošaut. Vienīgi jāizvēlas starp munīcijas
"atspērienu" pret plecu, tās tipu un tās piejamību veikalā.
- tālāk nāk munīcijas balistika, par ko visvairāk tiek šķēpu lauzts, visiem gribas to taisno trajektoriju,
t.i. lai mazāk būtu tas krusts jāceļ "par kūša mata tiesu" uz augšu. Un šī balistika, medībās ir galīgs fufelis,
jo uz 150-200 metriem, pa skrejošu, ej nu paņem 5 kūša matus augstāk. Ja vien tev nav līdzi metereoloģiskā laboratorija,
balistiskais kalkulators un tēmeklī balistiskais tīkliņš, mildots, un baigā pieredze. Nu nečakarēsim sev smadzenes,
kad tas lops nesās pa auzu lauku, nu nerēķinām mēs neko, liekam krustu virsū un spiežam! Kādas tur trajektorijas!
Ja tas lops stāv kā piesiets, un ir laika rēķināt, mērīt attālumu, arī ir PILNĪGI vienalga kāds tev kalibrs, jo tā
balistiku tu zini un ņem bez steigas krustā vai augstāk. Tatad pofig kāds kalibrs virs 243Win, ka tikai pēc spēriena
vari kājās nostāvēt.
------------------------------------
Pats arī, no sākuma, domaju, ka baigi snaiperēšu, jāpērk super karabīne par vismaz 2 štukiem (Merkel RX Helix) un
Swarovski Z6i ar mildotu, vēl pa 2 štukiem. Tad nāca apgaismība.
- Normāls, ērts pusautomāts, Browning Bar 30-06, lai nav jākloķē, tā pat līdz 300 m precizitāte pat laba,
medībās tālāk nešauj, un moderna, bet ne pārāk dārga optika, Ls 700, Burris Ballistic LaserScope 4-12x42 kura pati atrod tēmējuma vietu atkarībā no ievadītā mumīcijas tipa.
UN PIE PAKAĻAS MAN TĀS TRAJEKTORIJAS un SMADZEŅU ČAKARIS ŠAUJOT !!!!
http://www.burrisoptics.com/ru...
Iet runa par izvēli MEDĪBĀM !
Forša tabulīte http://www.burrisoptics.com/ru...
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
04.01.2012. 09:49
Nu sākās cepetis ne pa jokam :(
Ko cepaties. Katrs velk to pašu deķi tikai uz savu pusi.
Visi kalibri ir labi ja tiek pirkti kādam noteiktam mērkim. Jaudīgāki kalibri tālākām distancēm, tuvām tā pašvakāk, jo cauršauj cauri, jāmeklē zvērs, mazāk jaudīgāki kalibri, tuvām OK, tālām ar domāju nekā slikta nebūs, jo dzīvnieks tiks nomedīts.
Balistika, nu cik ir tādu mednieku kas šauj to pašu lapsu virs 200m. Es pateikšu ka esmu viens no tiem un ja laiks ir ideāls bez vēja tad šauju pat ar 22 lr un krīt pat 200m ideāli tās lapsas. Rekords kādi 209m lapsa palika uz vietas, ir pat viens liecinieks, ne mednieks, lauksaimnieks. Karabīnei līdz 200m vispār problēmu nav. Patīk lielās distances jo paldies Dievam savā laikaš trenējos pa skrienošo un roka kaut cik ir piešauta. Bet jau 200m gan labāk izmantot balstu savādāk pūdeļi būs. no rokas līdz 150m var droši pa lielo šaut, pa lapsu pagrūti! Tālāk par 300m šaut pa stāvošu lielas jēgas neredzu, pa skrienošu kā saka laimes spēle pat priekš manis. Ir protams arī vēl labāki šāvēji par mani, bet 300m pa skrienošu ir jau nedaudz par traku!
Cik plēstos neplēstos jūs savā starpā, bet viss populārākie kalibri Latvijā ir 308 un 30 06 no atļautajiem citi kalibri mazāk populāri un ja beidzas partonas tad pagrūti sadabūt noteiktā situācija, kā saka tad jābrauc uz bodi un jāpērk par jaunu.
Rezumē.
Vari iegādāties kādu kalibru vien vēlies, bet labāk no mana viedokļa tomēr 308 vai 30 06, patronu izvēle lielāka un lētāk. Vairāk mednieki lieto tādus kalibrus un izpalīdzēs grūtākā situācijā! Un nēesam mēs tur lielie Varmitnieki kuri šauj uz 1 km, tāpēc arī nafig tie vajadzīgi citi kalibri. Kā saka izvēle ir tavās rokās. Kā iegādāsies tā arī būs :)
P.S. galvenais uz optiku nežēlo naudiņu, jo no tā atkarīgs gan veiksmīgas medības, gan arī kā tu izskatīsies kolēģu acīs :)
Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-12-13 19:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
04.01.2012. 10:18
Uģi, the first wee must understand that the things who are not recommended for hunting - ir trāpīt garām, vai nepareizā vietā lopam. Ar to pašu BTHP 200+ metros pareizi trāpīts pat skrienošs briedis apvelsies kā zaķis uz vietas. Bet to pašu paveikt ar kādu vieglu 7remmaga plintīti ir praktiski neiespējami. Lidos tā tievā lodīte ātrāk biku, tikai nenosakāmā virzienā. Lai to jaudīgo patronu pareizi izmantotu, vajag arī kārtīgu(smagu) ieroci un šāvēju, kurš spēj to patronas potenciālu izmantot.
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
04.01.2012. 10:31
Juri man prieks ka Tu arī māki engliš ;) Tev ir pilnīga taisnība, bet nu ne par to ir stāsts :) Ja tas čalis nevarēs trāpīt krūtīs ar 7RemMag medību lodi tad ar 308Win BTHP viņš mugurkaulā netrāpīs netik... Un ja viņš runā par kautkādu plinti (kura iespējams ir budžeta klases) tad ne Tavs 308Win ne arī tie pārējie neies kā vajag...
Slēpts
04.01.2012. 12:58
Ko visi te cepjās par patronu aizlienēšanu, vaitad tiešām ejat medībās ar vienu patronu, es personīgi šauju ar vienu mūnu un neko citu iekšā nebāžu, un uzskatu ka priekš Latvijas vispiemērotākais ir 308 win, grozi kā gribi gan uz gaidi krīt, gan uz dzuinējiem nau problēmu. Esmu redzējis ziloņu kalibrus ne vecis panest var, ne noturēt no rokas šaujot, ne izšaujot trāpīt var , ka pats gandrīz pie zemes no atsitiena, tik gāž virsū visam, kas kustās uz 300m un vairāk, jo džoli un uguns truba to tak atļauj.Pameklē netā veči šauj uz 600m ar 308, un nau nekādu problēmu, tik attiecīga optika un savas plintes piešaušana uz attiecīgo distanci. Šauj garām ar jauno plinti, lai arī kādu nopirksi.
Slēpts
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2022-12-09 19:52
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
04.01.2012. 14:39
Nu, par to 308 un 30-06 popularitāti var diskutēt. Mums klubā visizplatītākais ir 7x64 kalibrs. 308 vispār nezinu vai kādam maz ir.
Mārtiņš Augusts
Mārtiņš Augusts
Pēdējo reizi manīts 2018-11-03 11:12
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: zemgale
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IZ27M, CZ 550lux(308win)
Medību trofejas: 7
04.01.2012. 18:35
iesaku vilkt sērkociņu tā būs vienkāršāk )))