Šodien vārdadienu svin Ritvars, Oskars, Anvars, rītdien - Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - rietumsibirijas laikas vai Latijas dzinējs plusi un minisi medības

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 11 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 19.01.2012. 20:41

Dmitrijs Savčenkovs
Dmitrijs Savčenkovs
Pēdējo reizi manīts 2019-09-04 00:14
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ventspils
Medību stāžs: no 2000 gada
Aprīkojums: iz 27em-m+aimpoint compML 2 ; cz 511 22LR; brovning bar boss 30-06+aimpoint compC3 ; tikka t3 lite stainless 30-06+ leupold vx III 3,5-10x50 (ilum.duplex) binoklis kahles 8x42 , leica geovid 8x56HD
Suņi: 4 vacu medibu terjeri ,
Medību trofejas: 19
05.01.2012. 15:42
Ladvijas dzinejs veidots dzivnieku dzišanai , laikas dzivnieku apturešanai.
Slēpts
05.01.2012. 18:47
Pats ar pirms pāris gadiem meklēju suni medībām.Es izvēlējos latvijas dzinēju.Dēļ tā ka šī suga ir draudzīgāka ar citiem suņiem vien ir pluss.Šogad vien mans dzinējs ir noturējis ap 8. sivēniem.
Ir mums kolektīvā viena laika-īpaši dumja-mežā meklē nevis medījumu bet gan citus suņus ar kuriem plēsties.Iespējams ka tā ir laikas saimnieku vaina.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
05.01.2012. 19:11
Guntar, suņi ir dažādi - nedrīkst teikt, ka Latvijas dzinēji ir labi, bet laikas slikti suņi. Man ir gan Latvijas dzinējs, Krievu Eiropas laikas. Kašķīgais ir tieši Latvijas dzinējs, bet laikas ir draudzīgas. Ar laikām medīt ir vienkāršāk - laika, meklējot pēdas, klusē - rej tikai tad, ja dzīvnieks ir atrasts. Latvijas dzinējs mazliet jauc galvu ar savu nemitīgo "dziedāšanu". Kaut gan pēc balss tembra var pateikt, vai suns iet pa pēdu, vai aprej medījumu. Aprejot dzīvnieku, Latvijas dzinējam balss paliek rupjāka. Tas gan attiecas uz manu suni, citi suņi var uzvesties savādāk.
Ivars Linde
Ivars Linde
Pēdējo reizi manīts 2019-08-01 21:14
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Bauska
Medību stāžs: ilgs
06.01.2012. 08:05
Pirms mediibaam sunuki izkaujaas,-saliek visus pa vietaam .
Tad visu dienu kopaa draudziigi dzen;)))
Slēpts
06.01.2012. 08:51
Nepretendējot uz absolūto patiesību izteikšu savu viedokli: ja ar suni strādā no kucēna vecuma, visdrīzāk tas jau gada vecumā būs pilnvērtīgs medību "biedrs", palīgs. Ja kucēnu turēs pie ķēdes vai voljērā un tikai oktobrī palaidīs mežā, tad nekas tur prātīgs nesanāks.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
06.01.2012. 10:16
Mūsu kolektīvā ir gan vieni gan otri.
Par Latvijas dzinēju. Nezinu kā pie citiem bet pie mums kā tikai saoda pēdas tā sāk riet un rej visu laiku, vai redz vai neredz dzīvnieku. Jā tas nedaudz uzdzen adrenalīnu, bet diemžēl arī suņiem nojauc galvas un tie skriešus metas palīgā, rezultātā rukši vai citi lielie paliek mastā, bet viss bars dzenas pakaļ lapsai vai stirnai. Tas ir ļotie liels mīnuss. Toties draudzīga kucīte un mīļa, paklausīga, pēc pirmā sauciena atgriežas atpakaļ. Viens mīnus ļoti mīl trenkāt strinas, tapēc uz rukšu medībām ne visai ņemam. Jā ja stirnu nav, tad arī citus dzīvniekus trenkā, bet lielākoties mīl stirnas, pēdejā gadā ļoti intensīvi sāka apriet aļņus. Redzēs kā būs nākotnē, bet pamazām pamazām iemaņas uzlabojas.
Par laikām mums gan ir rietumsibīrijas laikas gan arī krievu eiropas laika. Ja saimnieks strādāja ar suni no mazām dienām ,tad suns strādā ideāli. Viena laika ļoti ideāli srtādā pa rukšiem un aļņiem, bukus mazāk tramda. vēl pāris nedaudz švakāk strādā, bet jau pamazām ar pieslēdzas pieredzējušai laikai un ar ņemās pa lielajiem. Pēdejo medību rezultāti ir tā ka ja mastā ir rukši tad suņuki ātri tos atrod un maksimāli notur uz vietas. Viens mīnus sakarā ar to ka tagad nav sniega laikas ļoti tuvu pat pārāk tuvu pietuvojas ruksim, un kad izskrien uz numuru tad nevari šaut ,jo ruksis un puss korpusa jau dzenas pārejās laikas.
Vēl ir pie viena laika, kas ir slima uz jenotiem, jā arī rukšus nesmādē, bet kad sajūt ješku tad tramda to kamēr nenomušīs kaut kas.
Pēc idejas laikas ir labākas par latvijas dzinēju jo tās tikai rej tad kad redz dzīvnieku un ir to apturējuši, latvijas dzinējs patstāvīgi rej un nosit no pēdas citus suņus.
Par to agrisivitāti, ar viena tāda laika ir kas pat uzbrūk cilvēkiem. Diemžēl tur saimnieks vainīgs, jo pirmo gadu to bija piesējis pie ķēdes un turējis pie vārtiņiem un rezultātā viņam vairāk izstrādājās nevis medību instinkti bet apsardzes instinkti, un medību suns no viņa ļoti slikts, te viņš dzen te nedzen, cik reizes redzēts ka stāv ruksis, pāris metri no viņa stāv šī laika un ne rej neko tik blisina acis uz viņu. Tādas laikas jau no pirmsākumiem jāiznīcina, jo pēcnācēji ar ir aresīvi noskaņoti pret cilvēkiem, laikam jau genētikas līmenī!
Nē nu ir arī labas laikas no šī te tēvaiņa, bet vairāk gan agresīvi noskaņot gan pret citiem suņiem gan arī pret cilvēkiem!
Ja es ņemtu laiku ,tad pirmkārt kucīti, un otrkārt no tās laikas metiena kurai vecāki iedeāli strādā. Protams garantijas nav ka kucēns strādās, bet ar to jānodarbojas, jāmāca, bet nevis piesien pie kēdes, gadu vai vairāk notur pie'pieseitu un vēlās brīnās ka laika ne vellna nestrādā. Tādi ar diemžēl saimnieki ir, un suņi pilnīgi nekam neder, pilnīgi degradējušies no medību viedokļa!
Andris Višņevskis
Andris Višņevskis
Pēdējo reizi manīts 2022-10-19 16:38
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: 19 gadi
Aprīkojums: spicais,divi gludie
Suņi: Laikas
Medību trofejas: 4
06.01.2012. 19:00
Es domāku, ka labs jebkurš suns kas strādā neatkarībā no suņa šķirnes, katrai šķirnei ir savi plusi un savi mīnusi, atkarībā kādu dzīvnieku sugu vairāk domā medīt
Slēpts
07.01.2012. 00:20
jā Edgar un kad visi suni saskrien uz to vienu cūku ko paņemis pa pēdām ejošs dzinējs, tad tāpat masts nav izdzīts, nu nav visienm suņiem pēc viena rējiena pāri pa mastu jādrāžas skatīties, kas tur notiek, bet jāķemmē savs "sektors" ;)
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
09.01.2012. 08:54
Ģirt ej nu ieskaidro ka katram ir savs sektors. Viņi taču nedomā kā cilvēki, tas ir ja būtu tādi suņi kuriem pasaki ka re šodien dzenam tikai rukšus, tad tāda škirne būtu pati populārākā. Bet šeit nostrādā bara instinkts ka ja viens sāka riet un pei tam patstāvīgi agri vai vēlu salasīs sev apkārt arī citus medību suņus, protams ir izņēmumi, bet pie mums tā ir parasta lieta kad latvijas dzinējs ar savu riešanu salasa sev apkārt pārejos suņus, un rezultātā masts tiek neizdzīts. Pienācām pie secinājuma ka šo suņuku labāk ņemt kad ir medības uz bukiem, jo tie diemžēl vairāk sipmatizē šam suņukam. Protams katrs suns ir savs indivīds un pa savam strādā. Bet tomēr man laikas labāk patīk, jo rej tikai tad kad ir dzīvnieks viņam redzams vai tur to.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
09.01.2012. 10:18
Bet šeit nostrādā bara instinkts ka ja viens sāka riet un pei tam patstāvīgi agri vai vēlu salasīs sev apkārt arī citus medību suņus

Tad jau manejais ir genijs- individualists! Strada individuali, pat ja dzirdes ka kads kolega ko dzen, vienalga mekles objektu prieks sevis. Un vel interesanti, ja zveru nesajut uzreiz, tad parvietojas pa masta perimetru un osta gaisu lidz atrod ...un tad fiksi ieksa un lopini lido lauka ka raketes...:)