Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ko jūs domajiet par aizliegumu medīt dižmedījumus ar renkuļiem??

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 46 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 09.02.2012. 14:08

Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-07-25 17:14
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
03.02.2012. 21:29
Bebrus es šauju ar 308 vai lamatām. No tuvākām distancēm ļoti labi krīt ar 00 . Mareks gan kaut ko gribēja pateikt, bet piektdienas vakaram laikam vairs spēka nepietika- (trinken vodka und zingen Volga Volga)
Slēpts
03.02.2012. 21:30
Manā jostā gludajam ir lodes !!!Dižmedījumiem!!!
Andrejs Puķītis
Andrejs Puķītis
Pēdējo reizi manīts 2023-03-12 18:08
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Madona
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: Mauser M12 30-06, IŽ 27-16,IŽ58M
Suņi: 1
Medību trofejas: 23
03.02.2012. 22:15
personīgi uzskatu kad šaut ae renkuļiem ir 70-to stilā un tas ir galīgi muļķīgi !!! ir jāšauj ar lodi un viss un basta.!!!
Slēpts
03.02.2012. 22:23
Mans komentārs jau to apliecina!!! 10000% Dižmedījumus tikai ar lodēm!!!
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
03.02.2012. 22:27
...cik tās svina pikas un piciņas tika birdinātas ārā no lielo kuiļu "bruņām ",aļņu un briežu pleciem,nu ir tā kā mazāk palicis. vienkārši n e v a j a g medībās šaušanu ar renkuļiem . gadus padsmit atpakaļ mēģināju piešaut alni ar renkām kaklā 10 soļu attālumā , nācās turpināt ar lodi. kad dīrājām visi deviņi renkuļi bija pāris cm zem ādas. 222,223rem lode sver ap 3,6gramiem un lido ap 900m/s . "devītnieks" renkulis sver ap 4gramiem un lido ap 400m/s . nu nava tas renkulis domāts lieliem biezādainiem zvēruļiem. kad vēl nebija kalibru ierobežojuma ,gadījās nomedīt suķi ap140-150kg ar 222remu . pēc trīs (!) trāpījumiem krūšu kurvī un plecā kuilis aizgāja ap 200m . ir jau varbūt mednieki ,kuriem atliek trāpīt ar vienu renkuli alnim ahileja papēdī un lops gar zemi. man un man labi pazīstamiem medniekiem kaut kā tā nesanāk.,:).
... mani novērojumi par šaut prasmi ar rekuļiem ir drīzāk pretēji. mednieks klusībā cer uz renkuļu izkliedes rēķina kompensēt savu šaut neprasmi. arī mani savulaik ,kā jaunu mednieku tāda doma sildīja,:). par šaušanas distancēm. ir ,protams ,medīti un nomedīti daudz zvēri ar renkuļiem itkā pareizā distancē.ir noteikti daudz šauts un savainots par tālu šaujot. ko tad darīt ja medījums priekš renkām ir par tālu? fiksi pārlādēt? tikmēr jau gludajai lodei ar pa tālu būs!,:) varbūt filozofiskās renku apcerēšanas pūles pārorientēt un apgūt normālu fizisku prasmi un garīgu izpratni šaut pa dižmedījumu ar lodi. ar gludo no stobra gala līdz 50metriem,ar vītni no stobra gala līdz 150-200metriem.,:)
Jānis Jasinskis
Pēdējo reizi manīts 2021-02-24 23:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: uz 8 nevar salasīties nekad
Atrašanās vieta: dīvāns, dators
Medību stāžs: arvien lielāks
Aprīkojums: ir
Suņi: vakcinēti
03.02.2012. 22:33
Jānis Andersons
Šodien, 20:32
Aizliegums nav objektīvs, jo ar pašlādētiem devītniekiem aļņu teļus esmu semīgi medijis jau 10 gadus, kuiļiem jātiek vsm pa 30 metriem, pretējā gadījumā kuilis tiks ievainots.

Kā Tu tos 9mm krāmēji ja stobra izeja 17,...mm tak viņi kantaini jau nāca ārā no stobra un uz visām pusēm.
Jānis Opmanis
Jānis Opmanis
Pēdējo reizi manīts 2019-09-01 14:13
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kocēnu nov. Vaidava
Medību stāžs: kopš 10 gadu vecuma
Aprīkojums: Blaser R8 7rem mag + papildus stobrs 22-250 rem (zeiss V6 2,5-15x56, yukon phonton 6,5x50S) Cz 455 22lr (hawke 4-12x50); Bettinsoli Diamond 12kal; iž 18 12kal-sportam
Suņi: krievu eiropas laika
Medību trofejas: 2
04.02.2012. 00:14
Man tā pat kā citiem suņu īpašniekiem, renkuļi ir lielākais bieds. Nu negribas lai medībās kāds gudrais piemēram šautu ar renkām lopiņu, kuru dzen mans suns. Iedomājieties- renkuļi nelido kā lode, vienmēr kāda bumbiņa netrāpīs tur kur vajadzētu, bet trāpīs tur kur nevajag (sunim) Pats šad tad rekuļus intereses pēc esu šāvis pa mērķi- bieži kāda renka nemaz netrāpa mērķī (atraujas no pārējām pa 0,5 metri)- tieši tās bumbas bieži trāpa pa suņiem. Lai jau renkuļi paliek -vilku, lūšu, bebru medībām. Pēc gadijuma, kad kaimiņu kolektīvā ar (hexolit lodes šķembu) nošāva arī suni, kas cūku dzina- tās lodes vairs nevēlētos redzēt.
Olegs Bevolskis
Olegs Bevolskis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-22 10:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: "Raunas mednieks"
Atrašanās vieta: Rauna
Medību stāžs: 2003.g
Aprīkojums: iž-27 ar Jahti Jaht PRO. Mossberg 4x4 combo 30-06. Howa-1500. 223rem.Mossberg 930 combo.
Suņi: Krievu-Eiropas laika
Medību trofejas: 48
04.02.2012. 03:50
Jānis Opmanis.
Ta situacija bija reti riebiga,parko tu stasti. Savejs ir man loti labs draugs.Vins ir jauns mednieks,un vinam bija stastits un slavets,ka Hexolit,dupo,rosa perfektas lodes.Un tagad vinam pajauta ko vins doma par tam lodem???
Situacija bija standarta.Skrien ruksis,divas laikas netalu no pakalas,vins izverte drosu savienu un spiez virsu,lode trapa pa egles stumbra malu,lodes skemba adalas no lodes un sunim(mana suna masai)ietriecas caur kaklu galva :( un pati lode sasniedz merki tur kur vinai jabut,cuka. Taka viss butu kartiba,BET ta skemba ustaisija lielus sudus,vina mainija pilnigi citu lenki. Un es teiktu,ka salidzinama tapat ka renkuli...
Vinam medibas vispar ir iesakusas sapigas. Vins entos gadus dzina un vienas medibas kuilis saplesa suni.Vins vinu atrada un nesa ara no masta,un tas sunis nomira vinam uz rokam :( Arto vins atmeta medibam ar roku uz ilgaku laiku. Pagaja laiks, nokartoja eksamenus un kluva mednieks.Un tagad si stulba situacija... Es nevienam medniekam nenovelu!!!
Slēpts
04.02.2012. 07:45
ne jau renkuļi vainīgi pie suņu sašaušanas, bet paši mednieki. Tak renkulis nerausta mednieka pirkstu nospiest, kad suns blakus un vispār nafig jāšauj, ja suns ir klāt? Ja izšāvi, tad vaino tikai sevi, nevis citus.
Domāju, ka 90% nopērkot renkas, nemaz papīrā viņas nav iešāvuši, lai aspkatītos, kas tur notiek ar blīvumiem. ja jau tajos 30 m saiet tie 8.5 visi iekš 50 cm tad jau ir ok, protams tur tikai reload`s līdzēs sasniegt ;)
Rūdis Naglis
Rūdis Naglis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-24 23:37
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: Papīri kopš 2009.gada.
Aprīkojums: 12,6,5x55,30-06
Suņi: Takši,Austrumsibīrijas laika.
Medību trofejas: 15
04.02.2012. 08:17
Nu vispār jau hexolits nav monolīts,vins nav paredzets šaušanai pa zvēru krūmos.
Un kad redzi suni skrienam blakus cūkai kāpēc vispār jašauj.