Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Latvijas Mednieku Kinoloģiskā Apvienība 2012.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 38 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 29.06.2016. 22:17
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
15.02.2012. 14:08
Oi, Aigar, Tu sasmīdināji :)))
Kāpēc suņi nenopelna diplomu? Varu likt galvu ķīlā (jo mana pieredze to rāda), ka suņi nejau riet nemāk, bet neprot zvēru meklēt. Neatrod zvēru un paliek bez diploma. Ja nejauši atrod, tad dzenāt viņu 10 minūtes, tas jau ir pāri suņa spēkiem. Atkal diploms tu-tū :(
Nu ne visur, bet daudz kur tas viss notiek apmēram tā- pārdesmit dzinēji, apmēram tikpat suņi vienā mastā, un tur jau ir vienalga, gan jau kaut kāds zvērs no masta uz numuriem izsprāgs! Ja vēl kāds suns to zvēru skrienošu pamanīs un kādu minūti padzīs, tad labu labās atsauksmes no medniekiem par šī suņa darbu ir garantētas :)))
Normunds Salmiņš
Normunds Salmiņš
Pēdējo reizi manīts 2013-09-26 15:26
Lietotāja statuss: Lietotājs
15.02.2012. 14:45
Žanna tev taisnība, diplomu nedabū tie suņi kuri nevar dzīvnieku atrast vai nevar dzīvnieku noriet 10.min.mazajā 4.hek.aplokā.Praktiskajās medības, medību suni ir ļoti grūti izvērt jo praktiski suni tu neredzi bet tikai dzirdi ,bet ir visādas situācijas. Ļoti laba izsekošanas ierīce ir Garmins ,pēc tās var labi redzēt kā suns pārvietojas par mastu kur dzīvnieku pacel un uz kurieni dzīvnieks virzās ar suni.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
15.02.2012. 16:34
Normund, pilnīgi piekrītu!
Redz, man nepatīk stāvēt uz vietas un salt ;), tāpēc labprātāk eju dzīt un daudz ko interesantu mežā redzu, arī to, ko dara suņi.
Vēl par suņa novērtēšanu praktiskajās medībās varu pateikt, ka tas ir ļoti sarežģīts pasākums un tam ir virkne tehnisu un organizatorisku momentu, kas ne vienmēr ir atrisināmi. Vienu gan man neiestāstīs- ka suns, kas nespēj atrast un noriet 4 ha iežogotu cūku, ticis īstā mežā tūlīt pat dabūs godīgu diplomu :)))
Neteiksim, ka es esmu pret suņu pārbaudēm pa neiežogotiem zvēriem, bet man liekas, ka tai ir jābūt nākamai pakāpei pēc pārbaudes pa iežogotu zvēru.
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
15.02.2012. 16:42
Vienu gan man neiestāstīs- ka suns, kas nespēj atrast un noriet 4 ha iežogotu cūku, ticis īstā mežā tūlīt pat dabūs godīgu diplomu :)))

Attiecībā uz suņiem, kam augšējā oža - varbūt Tev taisnība. Citādi - diez vai, jo tie 4ha ir tāaaa piepēdoti no vienas vietas, ka patiesi var apjukt - pēda neizceļas uz fona. Kā Tev pašai vieglāk nolenkt - kad mastā ieiet viena pēda vai kad to ir trīsdesmit zigzagā un krustu šķērsu pa stigu?
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
15.02.2012. 17:46
Žanna-lasot Tavus komentārus liekas, ka Tev ir izkropļota izpratne par medībām ar dzinējiem.Kāda velna pēc Latvijas apstākļos ir vajadzīgi 10 dzinēji un vel 10 suņi????....protams ,ka tādās medībās neviena suņa suņa darbu nevar izvērtēt.
Būtībā Tu jau man piekrīti-nav ne metodikas ne kadru.
Ne katrs aplokā uztrenēts,vai augstu rezultātu uzrādījušais pa mākslīgo asinspēdu,suns būs labs palīgs medībās...par to daudzi jo daudzi mednieki ir pārliecinājušies,un te jau sakas ņirgāšanās par tiem diplomiem.
Gvido Ķepītis
Gvido Ķepītis
Pēdējo reizi manīts 2017-02-19 13:21
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Smiltene
Medību stāžs: 20
Aprīkojums: Fausti Stefano 12 kal; Iž 16 kal; Marlin 983 T 22 WMR;
Suņi: 2 Latvijas dzinēji un gs. taksis
Medību trofejas: 6
15.02.2012. 19:29
Žanna, mīļā sirds, visu cieņu,bet, kas attiecās uz 10 min. dzīšanu kļūdies, dzinējsuņiem,neatkarīgi,vai tie ir LV ,LT, RUS, EE,un visi pārējie iespējamie dz. s. ir selekcionēti, lai medījamo dzīvnieku dzītu ar balsi ilgi un neatlaidīgi,tamdēļ arī tie vairāk ir paredzēti ind. medībām,nerunāsim par klasiskajām Angļu medībām.Starp citu, vecajos labajos MMB noteikumos, lai dz. suns nopelnītu 1. pakāpes d. pa zaķi, tas bija jādzen 90 min. Un tas, ko te tagad mēģina pārveidot vērtēšanā ir absolūts neprāts! Varat lādēt un pelt M. Kalniņu,tomēr arī viņš to teica,bet tas, ka mēs mēģinam lauzt un mainīt tā dabu ir katra mednieka privāts jautājums. Atkārtoju vēlreiz:Dz. suņi-vissenākā medību suņu grupa,liels šķirņu skaits. Uzdevums medībās- patstāvīgi atrast medījamo dzīvnieku un neatlaidīgi sekot tam pa pēdām,ar skaļu balsi aprejot. Tādēļ dz. suņu pamatīpašības ir: laba oža,spēcīga, skanīga balss,neatlaidība un izturība./ Normāli strādājošam dz. sunim dzīvnieks jāvajā 2-3 stundas/ . Piedodiet man draugi mīļie, bet tā nu tas ir selekcionēts. Un tagad norejat mani.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
15.02.2012. 20:02
Nu jums veči ir točno problēmas ar humora izjūtu ;)
Aigar, es personīgi nezinu, nafig vajag baru dzinējus un baru suņus..., bet, Tu taču nenoliegsi, ka tas tā notiek ļoti bieži ;)
Gvido!
Es nesaprotu, ko Tu ar mani strīdies? Tu raksti visu pareizi, neviens jau neko neapstrīd. Dzinējsunim būtu jādzen ar balsi ilgi. Cits jautājums, ka mūsu apstākļos dzinējmedībās tas var būt neērti- suns izdzen zvēru cauri mastam, un ja zvērs nav nomedīts, tad suns ar visu zvēru ir čau! Bet tāpēc jau nevajag noriet šķirni!
Bet fakts paliek fakts- daudzi suņi nespēj neatlaidīgi dzīt zvēru tās pašas 10 min.
Jurim B.
Jā, suņiem, kuri izmanto tikai apakšējo ožu ir problēmas aplokā, piekrītu.
Gvido Ķepītis
Gvido Ķepītis
Pēdējo reizi manīts 2017-02-19 13:21
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Smiltene
Medību stāžs: 20
Aprīkojums: Fausti Stefano 12 kal; Iž 16 kal; Marlin 983 T 22 WMR;
Suņi: 2 Latvijas dzinēji un gs. taksis
Medību trofejas: 6
15.02.2012. 20:23
Žanna, nebūt nestrīdos,kā arī šķirni nenoreju,ja nekļūdos, man pašam laikam ir 2 dz. suņi,es tikai retu reizi atļaujos oponēt. Vai tad tas ir aizliegts? Un beigu galā,visi mēs , šeit esošie, no diskusijām tikai iegūstam, nevis zaudējam. :)
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
15.02.2012. 20:53
Gvido, Tu mani nepareizi saprati! Protams, ka oponēt nav aizliegts, bet es neredzu, ka Tu man būtu oponējis! Man likās, ka Tu rakstīji, ka gribi oponēt, bet pēc tam rakstīji to pašu domu, ko te mēģinu izteikt es. Tātad, tā nav nekāda oponēšana, mūsu domu gājiens ir viens, laikam vienkārši viens otra domas nebijām uztvēruši ;)Nu paskaties, Tu raksti: Citāts "Žanna, mīļā sirds, visu cieņu,bet, kas attiecās uz 10 min. dzīšanu kļūdies...utt. ". Bet es taču NEKUR nebiju rakstījusi, ka sunim ir jādzen ne vairāk par 10 min.!!! Es biju domājusi, ka ir suņi, kuri pat tās nabaga 10.min. nevar zvēru dzīt, bet es taču nedomāju, ka tam ir tā jābūt!!! Tāpēc es arī uzrakstīju: ko Tu te ar mani strīdies? Jo nav jau nekas par ko strīdēties ;)
Un par šķirnes noriešanu es nebiju domājusi Tevi, bet vispār ka mēdz noriet. To, ka Tev ir dz.suņi es jau pamanīju :)
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
15.02.2012. 21:29
Cits jautājums, ka mūsu apstākļos dzinējmedībās tas var būt neērti- suns izdzen zvēru cauri mastam, un ja zvērs nav nomedīts, tad suns ar visu zvēru ir čau-Žanna-Tu atkal sāc runāt par Latvijas Vācu medību terjeru....
Es tikai trešo medību sezonu ta nopietni pievēršos Latvijas dz.,NEKĀDU PROBLĒMU IEDOT OBJEKTĪVU VĒRTĒJUMU DARBAM AR ALNI,BRIEDI, AR MEŽA CUKU MAZLIET SAREŽĢĪTĀK ....ja vel iespēja izmantot Garminu...un ja platībās ir pāris smilšainu cēļu vai svags neliels sniegs ....un ja vel ir izpratne par pareizu pēddziņa darbu, Nacionālā medību suņkopība ies uz priekšu.
Aplokos pēddzinim tiešām ir grūtāk, objektīvāks vērtējums būs tīrā aplokā t.i. ja vismaz 2 dienas nav laisti iekša suņi.