Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību pieredze...

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 15 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.02.2012. 19:51
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Guntis Guntis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-10 09:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: no 2011.g.
Aprīkojums: TOZ34P; MP153; TIKKA T3
08.02.2012. 15:36
Tikko vienā tēmā uzdoros uz diskusiju par jauno mednieku "gorjačaja krovj" un neapdomātām rīcībām medībās. Palasot to kā mednieki diskutē par jauno nepieredzējušo un pieredzējušo mednieku prasmēm un atbildību medībās, var spriest, ka tie, kam pieredze, tad ir tie prātīgākie un atbildīgākie, bet dzīvē (cik esmu saskāries), parasti tie ar to pieredzi un lielo stāžu parasti vislielākos mēslus arī sastrādā. Viņi ir pārliecināti par savām spējām. Es kā jaunais mednieks šogad medībās pāris reizes nemaz neizdarīju šāvienu (ar gludo), jo vienreiz alnis bijā ~80-100m (pieredzējušie mednieki teica, ka ar lodi kristu) un otriz ~30m alnis pa krūmiem gāja labā riksī, bet zināju, ka tur stāv kolēģis, kuram tas uzskries virsū, tāpēc arī neizšavu. Esmu pieredzējis, ka mednieki +/- 50 gadīgi brīvi raida šāvienus pa zvēriem ar gludo krietni virs 50m pa krūmiem.
Es, kā jaunais mednieks, dzinējmedībās lietoju tikai lodes, neatkarīgi ko medijam (parasti alņi un cūkas) un nav problēmu trāpīt lapsai vai sivēnam, bet vien otrs pieredzes bagātais brīvi vienā stobrā liek renkuļus(ja nu sivēni pabirst).
Un par šaušanas meistarību arī var diskutēt, kurš tad labāk šauj , jaunais, kas tikko nokārtojis eksāmenu, vai kāds kungs pensijas gados, kurš pāris sezonas nemaz nav izšāvis nevieno reizi. Protams daudzi teiks, ka šautuvē ir viens, bet mežā kas cits, kad ieraugi zvēru. Bet ja tu šautuvē nevari trāpīt ar visu pieredzi, tad kur garantija, ka mežā pa skrejošu pieredzējis mednieks šaus labāk par jauno mednieku.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
08.02.2012. 15:39
Nu un kur šīs paceltās tēmas sāls???? Tas ka esi jaunais un nešauj pa aļņiem vai kā?
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2024-01-25 15:42
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
08.02.2012. 15:41
Tu jau nezini, kāds pats būsi sasniedzot pieredzi un zināmu vecuma robežu!
Guntis Guntis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-10 09:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: no 2011.g.
Aprīkojums: TOZ34P; MP153; TIKKA T3
08.02.2012. 15:46
Tas, ka bieži vien pieredzējušie raida vairāk neapdomīgu šāvienu nekā jaunie un rodas sajūta, ka jāšauj pa visu, kas kustās. Es diezgan regulāri azbraucu uz šutuvi un izšaudos un nav man vēlēšanās šaut attālumā vai virzienā, kas nav drošs ar cerību, ka janu paveicās.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
08.02.2012. 15:56
Nu ko lai saka GUNTIS GUNTIS, slikts Tev priekšstats, vai arī nepaveicies ar kolektīva izvēli, bet tā kā, te viss izskan vispusīgās frāzēs, nav ko piebilst, ka Tev tāds priekšstats. Savukārt par šautuvi, nu malacis, tā tik turpināt! Savukārt par terminu "Ja nu paveicās" nu man nav paziņu lokā tādu mednieku.
Lai Tev tā vienmēr viss izdodas un kādreiz nesanāk mainīt savas domas un spriedumus, it seivišķi no savas pieredzes punkta......
Jānis Reblis
Jānis Reblis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 12:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: .I.
Atrašanās vieta: Īdeņa
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
08.02.2012. 16:17
janu jaunjam ietek biksēs un tāpēc ar neizšauj, pēctam jau attaisnojumus izdomās :D
Guntis Guntis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-10 09:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: no 2011.g.
Aprīkojums: TOZ34P; MP153; TIKKA T3
08.02.2012. 17:37
Uzsākot šo tēmu, gribēju vien vērts uzmanību, ka nejau vienmēr problēmas rada jaunie un nepieredzējušie mednieki, kā tas tiek apspriests citās tēmās (šauj pa visu, kas kustās un kur kustās; pieredzes nav un ierogot zvēru rokas dreb, ka noturēt ieroci nevar utt.). Protams, ejot laikam mēs daudz ko piedzīvojam un izdaram secinājumus, lai pēc iespējas mazāk kļūdītos. Bet viennozīmīgi nprādot to, ka jaunie ir neapdomīgi un neprognozējami, tas, manuprāt ir nekorekti. Ja cilvēks ir neapdomīgs un bezatbildīgs, tad tāds viņš arī ir un nav svarīgi vai viņam ir 18, vai 80 gadi.
Manuprāt, ja būtu pieejama statistika par nelaimes gadījumiem, kas notikuši medībās, tad diez vai tur pirmajā vietā atrastos jaunie mednieki.
Raimpnd Runt, nav man slikts viedoklis par pieredzējušiem medniekiem. Vienkārši viņu ir krietni vairāk kā jauno un bieži vien jaunie uzmanās vairāk, lai nesavāra mēslus, jo baidās saņemt kritiku no kolektīva, bet vecie buki bieži vien vieglprātīgāk pret to attiecas. Protams, ka cilcēkam, kam ir smadzenes pareizā vietā, pieredze nāk tikai par labu, bet, ja slims, tad nevienas zāles nepalīdzēs.
Jāni Rebli, labāk, lai kāda pile kādreiz ieskrien biksēs (gan jau ka izkaldīs), bet ja pārsteigsies un kārtīgi ap.irsīsies, tad tik viegli sveikā netiksi cauri. :)
Jānis Reblis
Jānis Reblis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 12:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: .I.
Atrašanās vieta: Īdeņa
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
08.02.2012. 17:45
Ar gadiem nāk pieredze! Nevar noliegt ka ir tādi mednieki, kam bail blakus stāvēt. Lai cik viņš ilgi būtu mednieks vienalga viņam nepielec, ir gadījies ka jāmetas guļus, patīkami nav!
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 15:40
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
08.02.2012. 17:51
Un par šaušanas meistarību arī var diskutēt, kurš tad labāk šauj , jaunais, kas tikko nokārtojis eksāmenu, vai kāds kungs pensijas gados

Iespējams, ka tev taisnība, bet viena no mednieku tradīciju pamatlietām ir cieņa vienam pret otru, pret vecāko pieredzi, jo tikai tā var nodrošināt zināšanu un tradīciju nepārtrauktību!
Viņi ir pārliecināti par savām spējām. Es kā jaunais mednieks šogad medībās pāris reizes nemaz neizdarīju šāvienu (ar gludo), jo vienreiz alnis bijā ~80-100m (pieredzējušie mednieki teica, ka ar lodi kristu) un otriz ~30m alnis pa krūmiem gāja labā riksī, bet zināju, ka tur stāv kolēģis, kuram tas uzskries virsū, tāpēc arī neizšavu. Esmu pieredzējis, ka mednieki +/- 50 gadīgi brīvi raida šāvienus pa zvēriem ar gludo krietni virs 50m pa krūmiem.

Tā turpini un no tevis dienās iznāks lielisks mednieks! Nemācies no negatīviem piemēriem!
Slēpts
08.02.2012. 21:43
vienā tēma, visus jaunos medniekus nostāda vienādi, ka ja nu šis paņems rokās pusautomātu, tad griezīs pa medniekiem arī, bet kad jaunais mednieks pasaka savus novērojumus medībās, ka vecie buki paši klapē, kur acis rāda, tad pašiem uzreiz spuras gaisā :D