Šodien vārdadienu svin Drosma, Drosmis, Elīna, rītdien - Leonīda, Leonīds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Lūsis esot delikatese... Vai varat ieteikt kādu recepti?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 35 lietotāji. Komentāru skaits 55. Pēdējais viedoklis 03.04.2012. 11:14

Raimonds Lilita
Pēdējo reizi manīts 2019-10-16 11:54
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
23.03.2012. 11:16
Esot Nigērijā esmu ēdis suni. Garšu kaut kā īpaši izcelt grūti - viņiem visi ēdieni tik piparoti, ka mana mēle ar pirmo kumosu paliek nejūtīga. Konkrētais suns bija cepts/grillēts - dikti sīksta un liesa gaļa, bet ar alu labi sagremojas. Šķirni precīzi nenosaukšu - dzeltenīgi, slaidi, Āfrikai tipiski sunīši. Vācu aitassuņus, piemēram, viņi neēdot, jo importa suņi esot pārāk dārgi. Lai neizsauktu suņumīļu nosodījumu vēlos uzsvērt, ka par to, ka tas ko ēdu bija suns uzzināju tikai pēc maltītes, bet turējos kā vīrs.
kaķus arī šie ēdot, laikam tāpēc tos uz ielām neredz. Vienai paziņai (Nigērijā 30 gadus dzīvojušai krievietei) bija kaķītis, bet kādu dienu pazuda. Vēlāk izrādījās, ka kaimiņu pauikas bija noķēruši un apēduši....
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
23.03.2012. 11:27
Uldi ļoti gardi protams kas ir mēģinājis kaltēti suņa peni apceti oglēs. Protams ka es esmu no tām kategorijām kam patīk eksperimetnēt ar ēdienu un pie reizes izmēģināt kaut ko jaunu un neredzētu. Cik reizes bija kaut ko tādu tipa ekstrēmu iesmērējuši un tad pateikuši, nekā slikta nenotika, ja bija garšīgi tad paprasīju papildprociju, ja nē, tad lai apts ēd.
Pats esmu gatavojis vīngliemežus, paši esam cepuši un vārījuši zaļo vardīšu kājiņas, esmu apēdis arī pāris sliekas uz derībām un nekas man slikts nenotika, bet kas skatījās gan raustījās uz nebēdu. Ļoti patīk ēst sasaldētu jēlu gaļu, it īpaši mājas cūkgaļu sagriez tievās šķēlītēs uzber sāli, piparus un liec uz maizes. ņam ņam gardi.
Svaigi noķertu ālantu, ja nešaubos krieviski Jazj, iesāli kā lasi un gardāks pat par to :) Pats esmu gatavojis ņēģu kāpurus savā laikā, ļoti garšīga zupa sanāk. Te nesen biju pieķēris pīkstuļus ar delikatese kad ir apcepti :) no meža augiem esmu visu izmēģinājis izņemot mušmieres un vilku ogas. Kā saka interesē gan pamēģināt kaut ko jaunu un ja ir iespēja tad arī izmēģinu ja ir iespēja :)
P.S. pūdēta siļke ir ļoti garda, vienreiz bija iespēja pamēģināt :) Citus gan no smaržas vien raustīja. Par tiem pelējuma sieriem, jo smirdīgāks siers, jo man vairāk garšo.
Janis Strupausis
Janis Strupausis
Pēdējo reizi manīts 2018-10-29 14:03
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Pie Mednieku ugunskura
Atrašanās vieta: Salaspils
Aprīkojums: Tikka M695 30/06, Toz 34 E
Suņi: Dvorterjers, spalvainos ņem!
Medību trofejas: 11
23.03.2012. 12:08
Šogad sanāca nogaršot lūša kotletes, tīri tā nekas, jau sen biju nolēmis, ka ja būs iespēja noteikti nogaršošu... Bet nu no sākuma,jau pēc nomedīšanas secināju, ka kaķis ir bez jebkādas smakas atšķirībā no visiem citiem meža lopiņiem, acīmredzot ir tikpat tīrīgs kā mājas bincis un uztur savu kažoku tīru, drīz pēc nomedīšanas palīdzēju kolēģim, lai nesamaitājas gaļa izlaidām iekšas un pakarinājām lai atvēsinās, arī tad nekādas īpašas specifiskas smakas nebija un gaļa bija tīra, balta......... Lūsis praktiski visu laiku pārtiek no svaigas gaļas un pat tad paņem tikai labāko!!! Kas tur pieminēja trihenalozi, tā nav problēma vienkārši nevajag rīt jēlu gaļu, rukšus tak arī apēdam un dievs tik zin vai bija viņam trihenaloze vai ne...........!!!
Rūdis Naglis
Rūdis Naglis
Pēdējo reizi manīts 2019-09-06 12:18
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: Papīri kopš 2009.gada.
Aprīkojums: 12,6,5x55,30-06
Suņi: Takši,Austrumsibīrijas laika.
Medību trofejas: 15
23.03.2012. 12:18
Es gan katru ruksi pārbaudu uz trihenalozi,kaut kā nepatīk man tā krievu rulete,ēdot domāt ir slims vai nav.
Janis Strupausis
Janis Strupausis
23.03.2012. 12:26
Ko tad Jūs darat dzīnējmedībās katru fasējat atsevišķi, vai vispār nedalat kamēr nav analīzes veiktas......?!?
Rūdis Naglis
Rūdis Naglis
Pēdējo reizi manīts 2019-09-06 12:18
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: Papīri kopš 2009.gada.
Aprīkojums: 12,6,5x55,30-06
Suņi: Takši,Austrumsibīrijas laika.
Medību trofejas: 15
23.03.2012. 15:54
Kolektīvā kur mediju cūkas ,dzinējmedības reti rīkojam un bieži ir tā,ka katram pēc dzinējmedībam tiek cūka un tad nu katrs dara ar to cūku ko grib. Taču ja ir nepārbaudīta tad tikai konservos.
Vislabākais ,ko esmu dzirdējis no viena mednieka prasot vai viņš pārbauda uz trihenalozi,atbildēja mums jau sen nav bijusi trihenaloze tāpēc nepārbaudam vairāk... :D
Slēpts
23.03.2012. 16:25
Pa fermu ejat,lai visiem iznāk vienādas?
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
23.03.2012. 16:29
Jā Rūdi mūsu pusē ar sen nav bijusi trihinella, bet šogad viens cūciņš pie tam neliels bija slims, nedaudz tālāk uz Leišu pusi vienā kolektīvā pat 8 rukši bija slimi ar trihinellu. Takšto pārbaudīt vienalga vajag.
Runā ka pie RU var iegādāties pārbaudes ierīci uz trihinellu un tas prieks maksā kaut kur nedaudz pāri 300 LVL. Ir vērts padomāt, jo ir tādi kas iegādājās un nezina problēmu ar paraugu nogādāšanu līdz labarotorijām!!! Pie tam viena sezona un aparāts jau atmaksājas. Jo cenas uz pārbaudi katru gadu aug.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 14:45
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
23.03.2012. 16:47
Uldi! Nu kāda vella pēc Tu pieminēji flakus!!! Man až siekalas mutē saskrēja, bet... visi no Polijas atvestie zapasi jau ir beigušies :(
Edgar! Nu mēs laikam esam kaut kādi radi :))) Arī es bērnībā uz derībām esmu ēdusi visu to pašu, ko Tu, un nekas slikts man nenotika :) Vārnu arī ēdu (arī uz slabo), garšīga nebija, bet es arī nenomiru :)
Janis Strupausis
Janis Strupausis
23.03.2012. 17:11
Sveiciens Žannai vārdadienā...!!!