Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vai pa tiesam vitnu pusautomatiem ira precizitate zaudesana,neka parastiem?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 33 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 02.12.2013. 20:12

Arnolds Karzons
Arnolds Karzons
Pēdējo reizi manīts 2024-04-16 20:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
27.05.2012. 12:40
Jorš vašu raz,tad kā tad īsti ir,man jau domājas,ka līdz 200m atšķirība maza,es te briestu uz Benelli gaļasmašīnas iegādi,bet Jūs mani te iedzenat stresā. Mārci,jebkuram zvēram var piekļūt tuvāk par 40m,bet ne vienmēr no tā attāluma var izdarīt veiksmīgu šāvienu,reizēm labāk šaut pa 150m,bet nemaisa ne krūmi ne zāle,bet pielien zvēram krūmos tuvu un nezini ko darīt,rokā "spicais",bet jāšauj caur čušļiem , un ko nu ?
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2024-01-25 15:42
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
27.05.2012. 09:43
Man gan pirmie posti izskatījās diezgan tuvi tēmai!
Jānis Igaunis
Jānis Igaunis
Pēdējo reizi manīts 2021-04-29 17:30
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: 1986
Medību trofejas: 1
26.05.2012. 23:12
Ok! Viennoziimiigi ,pusautomaats netiks liidzi taadas pashas klases klokjeejamai karabiinei precizitaates zinjaa!Ne pa velti armijas spicaakaas snaiperenes , nav pusautomaati!
Slēpts
26.05.2012. 22:22
Varbūt vīri varētu te komentēt atbilstoši jautājumam?Savādāk gandrīz katrā tēmā te taka tādi čuguna lējēji-ka tik kautko ierakstīt.A atbilde uz jautājumu paliek ēnā.
Tad kapēc pēcāk brīnaties ka te taisa katru mēnesi vienu un to pašu tēmu no jauna?Atbilde nav tālu jameklē-jo uz jautājumu atbilde ir labi ja pirmajos trīs komentāros,un tad izplūst uz visām pusēm riņķī un apkārt...
Jānis Igaunis
Jānis Igaunis
Pēdējo reizi manīts 2021-04-29 17:30
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: 1986
Medību trofejas: 1
26.05.2012. 22:00
kapeec tiek uzskatiits ka pusautomaats domaats lozju baarstiishanai uz visaam puseem? Piem cuuku baraa ja tiec ,tad vajag daudz vieniigos preciizus shaavienus ! gludo izmantoju tikai mediijumiem kas shaujami ar skrotiim un paarvietojas pa gaisu.
Rūdis Naglis
Rūdis Naglis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-24 23:37
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: Papīri kopš 2009.gada.
Aprīkojums: 12,6,5x55,30-06
Suņi: Takši,Austrumsibīrijas laika.
Medību trofejas: 15
26.05.2012. 20:44
Nu mans uzskats bise priekš putniem karabīne priekš pārējiem,ja normāli piešauta un kalibrs normāls tad ar nevajag pa asins pēdu staigāt. Un ar bisi pūdeļu un asins pēdu mazāk... :D
Mārcis Holenders
Mārcis Holenders
Pēdējo reizi manīts 2021-04-28 19:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Līvbērze
Medību stāžs: pa dzinēju no 1999 mednieks no 2010
Aprīkojums: IŽ-26
Suņi: Latvijas Dzinējsuns
Medību trofejas: 6
26.05.2012. 20:15
Viss kārtībā Dzintar! Mēs tik apmainamies viedokļiem.
pieļauju ka ar gludo medības ir ētiskas, protams ja vien ar Renkuļiem pa alni nešauj :D pietam kādos 60 metros !!!
katram savs... jo ja nemaldos tieši ar "spicajiem" man asociējās vairāk pūdeļu, vairāk variantu kad jāiet pa asins pēdu. lielāks attālums lielāka iespēja kļūdīties.
iespējams pats pamēģināšu vītņstobru, pietam ja labi sanāks domāšu savādāk ;)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
26.05.2012. 19:50
Cienītie Kungi.nevēlējos noliegt gludstobra ieroci vai kādu aizskart,protams viedokļi ir dažādi,bet ja paskatās uz citām Eiropas valstīm kuras netika marinētas komunistu jūgā,tomēr ir stabila gradācija kādu ieroci kam lieto un tāds gājiens kā "es tikai ar gludo"neiet cauri un pat ir likumpārkāpums.Turklāt tā nav tukša izdoma,bet motivēta prakse ar ekspertu atzinumiem,lai medības būtu maksimāli drošas un lai medījums izdzistu pēc iespējas ātrāk.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
26.05.2012. 19:11
Es arī nevaru piekrist Dzintaram. Piekļūt dzīvniekam droša šāviena attālumā nav problēmu, ja vien mednieks nešļūkā, nesmird :)))), ievēro vēja virzienu un dzīvnieku ieradumus. Tie, kas nespēj piekļūt, diemžēl, paši vien ir vainīgi.
Mans mednieka stāžs ir 30 gadi, bet arī es piekrītu Mārcim, ka šaušana uz dzīvnieku , kas atrodas 150- 200m attālumā, nav īsti ētiska. Gana daudz "snaiperu"ir redzēts, kas prot tikai lielīties, ka bez problēmām šauj buku 200m attālumā, bet, kad ir kārtējais pūdelis, tad vienmēr kāda smildziņa ir vainīga. Vakara krēlā, tumšā zālē atrast vietu, kur zvērs ir stāvējis šāviena brīdī ir diezgan grūti. Un, ja šauts ir no 200m attāluma, tad jo īpaši. :)
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
26.05.2012. 17:51
...uzskati katram savi ,ko arī mēginam respektēt.,:) varminteri ,jeb susliku medītāji pa kilometru iespējams ,varbūt apsmaida tos ,kuri pa 30metriem "apmētā" ar svina pikām plakaniski stāvošu alni.,:). bet , plašos sniegotos laukos pa 300metriem paņemta lapsa īstenībā ir ļoti cienījams medniekprasmes aplieliecinājums, tāpat kā ,varbūt salmu rulona aizvēnī piepīkstināta un nomedīta ar gludo, utt.,utt.tā ka katram savs.,:)