Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Alkohola lietošanas sekas.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 34 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 04.11.2012. 11:46

Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
29.10.2012. 09:33
Vai mednieks LIKUMĪGI var atstāt savu plinti pie otra mednieka, ar attiecīgajām GS un VS ieroču atļaujām,
mājās seifā, cik ilgi?
Kāpēc atstāt - sīkāk neprecizēšu. :-)))
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
29.10.2012. 09:44
Ministru kabineta noteikumi Nr.1001
Rīgā 2011.gada 27.decembrī (prot. Nr.76 10.§)
Ieroču un munīcijas iegādāšanās, reģistrēšanas, uzskaites, glabāšanas, pārvadāšanas, pārsūtīšanas, nēsāšanas, realizēšanas un ieroču kolekciju glabāšanas noteikumi
62. Ja, nēsājot vai pārvadājot ieroci un munīciju, ieroča īpašniekam nepieciešams izmantot īslaicīgas apmešanās vietu, šaujamieroci, tā maināmo stobru, munīciju un lielas enerģijas pneimatisko ieroci glabā slēgtā seifā vai metāla skapī (metāla kastē), nodrošinot tādus glabāšanas apstākļus, kas nepieļauj nejaušu ieroča vai munīcijas nokļūšanu nepiederošu personu rokās, vai šo noteikumu 59., 60. un 61.punktā minētajā kārtībā nodod glabāšanā uz īslaicīgās apmešanās laiku juridiskās personas ieroču glabātavā.
Jānis Eniņš
Jānis Eniņš
Pēdējo reizi manīts 2022-01-27 10:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
29.10.2012. 09:49
Edgar, manuprāt tas ir normāli,ka lauku reģionus arī sāk kontrolēt. Jo iebraucot Latgalē brīžam liekas, ka tur ļautiņi vispār ir aizmirsuši kas ir CP. Katru dienu braucot uz darbu un atpakaļ nobraucu ~150km, pabraucu garām 2 stacionāriem fotoradariem un 2-3 pārvietojamiem, katru dienu ceļā satieku pa vismaz 2 CP ekipāžām. Vidēji reizi nedēļa notur kaut kur un pārbauda uz alkoholu. Edgar, esmu pie tās pieradis un uztveru kā normu. Ar laiku Jūs arī pieradīsiet un neliksies ka kāds jūs baigi sācis uzmanīt, bet tas ir vienkārši Cp ikdienas darbs.
Uģis Gizmo
17.09.2012. 10:36
P.S. Un man patīk Edgar kā Tu loki vārdu medīt :)
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
29.10.2012. 11:56
Paldies, Juri.
Tad jau ar alkoholu medībās nav nekādu problēmu.
Medību laikā ni un ni.
Pēc medībām sametam rores vietējā mednieka seifā, kožam un
pēc kodiena braucam ar autiņiem mājās. Pie stūres kāds kas skaidrā.
Kaut kad, pa nedēļu, atbraucu un savu rori savācu.
Viss pareizi, nekas nav pārkāpts?
Jānis Eniņš
Jānis Eniņš
Pēdējo reizi manīts 2022-01-27 10:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
29.10.2012. 12:36
Diez vai vietējais mednieks būs juridiska persona
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
29.10.2012. 13:35
"vai šo noteikumu 59., 60. un 61.punktā"
Tur ir vārdiņš - "Vai"
Tā kā tas nav obligāti vienīgais variants.
-----------------------------------------------
Jautajuma būtība ir tā - ko man darīt ar ieroci viesmedībās, piemēram Daugavpilī,
ja mans seifs ir Liepājā.
Vai es varu to atstāt vietējā mednieka seifā un iet uz krogu, uz teātri, sēņot, sauļoties, makšķerēt u.t.t..
Vai man visur, pieņemsim, trīs dienas, tā rore jastaipa līdzi, arī uz teātri un uz ķemberķenu?
Un kas ir juridiska persona? Vai policija, apsardzes firma, ieroču veikals? Es gribu redzēt kā šiem žoklis
atkārtos, ja es ienestu un teiktu - še ieliec savā seifā uz pāris dienām un noformēsim dokumentiņus.
Un pēc 59. panta, katrā teātrī, kinoteātrī, kafejnīcā u.t.t. ir jābūt seifam kur ievietot manu ieroci,
jo esmu atbraucis uz medībām, t.i. pārvadāju likumā noteiktajā kārtībā, uz medībām, tikai pirms tam,
kultūras programmas ietvaros, jānoskatās teātra izrāde vietējā kultūras namā.
---------------------------------------------------------------------------------------
Kur likt manu stroķi Daugavpilī, septiņos vakarā, uz trim stundām, kamēr es teātrī un rīt uz medībām!!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
29.10.2012. 14:09
Šeit netiek raudāts vai vēl kaut kādi nicināt policistus, bet situācija ir tāda ka kad tiešām tas policists ir vajadzīgs dienā ar gaismas lāpu neatradīsi. Manis pēc lai braukā un taisa reidus, jo pie mums jau kādus gadus 3 no vietas patruļas braukā visi ir pieraduši, vienīgi besī tā attieksme it kā visi būtu apkārtnē dzērāji un pat nelietojot vispār kādu labu laiku pie tevis attiecas kā pie potenciālā dzērāja :( Truba mutē un pūt. Tipa situācija tāda es nofenderēju auto, mani apstādina, truba mutē, viss ar promilēm kārtībā un laimīgu ceļu.
Par tām pārbaudēm, jā jāpārbauda, saprotams lai kārtība būtu, bet kad tiek tieši pārspīlēts ar tām pārbaudēm tad tas ir jau nedaudz pāri strīpai :( visi esam cilvēki un visi varam pat pieļaut elementāras sīkas kļūdas, bet diemžēl inspektori pret medniekiem attiecas kā pret noziedzīniekiem un tāda sajūta ka no augšas ir dota komanda samazināt mednieku skaitu. Jo veicot kratīšanu tiek intrepentēti likumi pie tam vairāk savās interesēs, un tā viss sargozīts ka pat nav it kā pie kā piekasīties vienalga atradīs. Tā pat ir ejot tehnisko apskati, pamēģiniet Daugavpilī ar pirmo reizi pāriet tehnisko, nekur LV nav tādas piekasīšanās kā pie mums, jau 4 gadus pēc kaŗtas nēeju Daugavpilī tehnisko braucu pilnīgi uz citu pilsētu.
Edgars MMK
Edgars MMK
Pēdējo reizi manīts 2024-02-08 18:48
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IŽ27E Winchester SXR3006
Suņi: Latvijas dzinējs.
Medību trofejas: 7
29.10.2012. 15:13
Edgar tā ir gandrīz visur. Valsts kase jāpilda,kamēr ir monopol situācija! :)
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
29.10.2012. 15:36
Pilnīga neatsaucība uz manu jautājumu.
Vai tie Rīdzinieki kuriem medību platības ir 100 un vairāk kilometru no "ieroča glabāšanas vai nēsāšanas
atļaujā norādītās ieroča glabāšanas vietas" uzreiz pēc medībām dodas mājās, ieliek ieroci seifā un dodas pie miera?
Vai arī pārguļ nakti mednieku mājā, pie vecmāmiņas vai medību kolēģa?
Pēc likuma :
28. Fiziskā persona, kura saņēmusi ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļauju, glabā šaujamieroci, tā maināmo stobru, patronas un šaujamieroča un patronu sastāvdaļas, kā arī lielas enerģijas pneimatisko ieroci tikai ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļaujā norādītajā ieroča glabāšanas vietā, izņemot ārvalsts pilsoņus, kuri šaujamieroci, tā maināmo stobru, patronas vai lielas enerģijas pneimatisko ieroci ieved Latvijā uz medību, šaušanas sporta sacensību vai treniņšaušanas laiku, uz kuru saskaņā ar Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumu nav nepieciešama ieroču glabāšanas atļauja.
-----
"glabā TIKAI ieroča glabāšanas vai nēsāšanas atļaujā norādītajā ieroča glabāšanas vietā"
Varbūt visi glabā pie "juridiskām personām"?
Ja nē, tad glabā kaut kādā seifā, ja vispār seifā, čoma drebju skapī.
Visdrīzāk, ka 1/3, ja ne puse Latvijas mednieku, kas pēc pēdējā masta un akniņām, nakts melnumā, nebrauc mājās,
pārkāpj likumu un stroķis nost, ja to atklāj.
Kā ir, vai es varu īslaicīgi glabāt savu ieroci pie mednieka ar attiecīgām gludā un vītnes atļaujām?
Man šķiet, ja brauc uz medībām ar nakšņošanu uz vietas, tad aukstāk minēto argumentu dēļ, pa visiem 100%, visi
pārkāpj likumu un policija vienā rāvienā var samazināt mednieku skaitu vismaz uz pusi.
Edgars MMK
Edgars MMK
Pēdējo reizi manīts 2024-02-08 18:48
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IŽ27E Winchester SXR3006
Suņi: Latvijas dzinējs.
Medību trofejas: 7
29.10.2012. 15:51
Tagad nav laika rakāties,bet man šķiet ka īslicīgi glabāt metāla skapī pie kolēģa var,ja ir tādas pašas kategorijas ieroča atļaujas. Respektīvi ja kolēģim ir tikai gludais,tad Tu savu karabūni pie viņa nevari glabāt. Kā arī vajadzības gadījumā ir jāspēj uzrādīt savs ieroču arsenāls. Liekas ka kaut kā tā bija!