Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Par medību suņiem un to izmantošanu (intervijas allforhunt.com)

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 18 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 18.12.2012. 16:58
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Līga Spandega
Līga Spandega
Pēdējo reizi manīts 2013-10-04 11:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK "Pociems"
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību stāžs: 12 gadi
Aprīkojums: IŽ-27EM
Suņi: Bavārijas asinspēdu dzinējs suns - III.pak. pa m/c
12.12.2012. 10:40
Noskatījos abus video - uzzināju gan J.Baumaņa viedokli, gan A.Remeša viedokli par medību suņiem un to izmantošanu. Taču pievienotie komentāri zem A.Remeša intervijas mani neatstāj vienaldzīgu. Viņa rakstītais
Pagaidām Elijas ielā jebkurš var par pārsimt latiem noklausīties teoriju, un tiesnesis gatavs.
mani šokē!
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
12.12.2012. 15:05
Liecies mierā :D
Aigars ir foršs čalis, pašu puika un zinošs suņu apmācībā cilvēks, bet nu negrib dzirdēt un iedziļināties, es jau viņam laikam 10x uz pirkstiem esmu parādījusi, negrib saprast :(
Tātad, runa ir par kursiem "Kinoloģijas PAMATI", nu, tas tāpat, kā cilvēks iet vispirms pamatskolā, pēc tam vidusskolā, un tikai pēc tam- augstskolā. Pēc kinologa kursiem cilvēks var turpināt apmācību un kļūt par tiesnesi, bet tur vēl ilgi jāmācās.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
12.12.2012. 19:38
Žanna-Es visu saprotu..... .Paskaidro man lūdzu-kapēc praktiskajās medībās strādajoši Latvijas Dzinēja suņi,kuri reģistrēti LKF cilcgrāmatā , nevar, vairaku gadu garumā, iegūt darba vērtējumu praktiskajās medībās, darbā ar alni,briedi,meža cūku????
Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
12.12.2012. 23:00
Ja labi grib, tad visu var. Apsties pēdējo meža takas raidījumu, tiko lv importētais aļņu suns praktiskajās medībās staigāja ar J. Štekeres jaunkundzi nopakaļ. Vērtējumu nedabūja, jo vienkārši nenija, ko medīt. Te nu jāprasa kāpēc nevar?! Neviens jau neuzbāzīsies, dafai, ka es Tavu suni novērtēšu..
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
13.12.2012. 00:13
Jāni-pēc kādiem noteikumiem Tu to Latvijas Dzinējsuņa darbu vērtētu, ar, vai bez Štekeres(man liekas kundzi ne jaunkundzi)??? A,kas attiecas uz "importēto" alņu suni,labi,ka NENIJA ko medīt.Savādāk sanāktu tā pat kā man Igaunijā ar LV izvērtēto,FCI sistēmā, darba klasi ieguvušo,Igauņu Dzinējsuņa kucīti....
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
13.12.2012. 00:38
Aigar, FCI sistēmā ir tā, ka katra valsts var noteikt, kāds diploms ir nepieciešams darba klasei saviem suņiem, bet Interčempionam der tikai tas diploms, ko nosaka šķirnes izcelsmes valsts! Un tas ir, manuprāt, tikai loģiski, jo ne visās valstīs ir iespēja nokārtot tos zvērus, kas ir šķirnes izcelsmes valstī, piemēram, laikai darba klasei der cūka, nav obligāta vāvere vai sabulis, ja to neļautu, ko Tu darītu- vāveres ietu šaut?
Līga Spandega
Līga Spandega
Pēdējo reizi manīts 2013-10-04 11:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK "Pociems"
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību stāžs: 12 gadi
Aprīkojums: IŽ-27EM
Suņi: Bavārijas asinspēdu dzinējs suns - III.pak. pa m/c
13.12.2012. 08:24
Ja jau par pārbaudījumiem, tad var palasīt kāpēc man radās ideja par to, ka pārbaudījums uz alni jārīko arī Latvijā!!!
http://posendorf.lv/lv/jaunumi...
Līga Spandega
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
13.12.2012. 09:44
http://dogexpert.ru/forum/topi...
Līga-Katrs tāds pasākums ir vērtība...bet lai neizgāstos starptautiski vajag saskaņot suņu darba vērtējuma metodiku ar izcelsmes valsts kinoloģisko organizāciju.Par šo tēmu esmu runājis gan ar Tevīm gan J.Kļaviņu gan J.Štrekkeri,JO LATVIJAI UN SKANDINĀVIJAS VALSTĪM IR ATŠĶIRĪGA MEDĪBU LIKUMDOŠANA.Latvijā šada veida pārbaudes var veikt tikai praktisko medību laikā t.i. medibu ar dzinējiem laikā.Skandināvijā liels akcents,suņa darba vērtējumā tiek likts uz uzcītību,sarunās ar Somijas medniekiem,esmu sapratis 2-3 stundas nav nekāda uzcītība 5-6 tas jau ir kautkas... . Pats jau vairākus gadus taisos apmeklēt Laiku šķirnes suņu darba pārbaudes Somijā...kaut kā nesanāk, bet kontaktus varu iedot.Tie,kas lasa krieviski, var palasīt,kā iet krieviem Somijā.
Līga Spandega
Līga Spandega
Pēdējo reizi manīts 2013-10-04 11:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK "Pociems"
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību stāžs: 12 gadi
Aprīkojums: IŽ-27EM
Suņi: Bavārijas asinspēdu dzinējs suns - III.pak. pa m/c
13.12.2012. 10:09
Vai nesanāks neliels birokrātisks "bardaciņš", ja saskaņosim darba vērtējuma metodiku ar izcelsmes valsts kinoloģisko organizāciju?
Tātad, LKF (vienīgā starptautiski atzītā organizācija LV, nokārtota darba pārbaude ir spēkā ar citās FCI atzītās valsts organizācijās) būtu nepieciešams pielāgot NOLIKUMUS Norvēģijā esošiem (aļņu suņi), Zviedrijā (tāpat aļņu suns), Krievijā (KE, AS, RS laikas), Somijā esošiem nolikumiem - ņemot vērā medību šķirņu daudzveidību un izmantošanu šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi.........................
Manuprāt, galvenais tomēr ir ņemt vērā medību apstākļus Latvijā. Nu nav mums pārlieku lielo mastu, lai aļņu suņi veicot pārbaudījumu, turētu uz vietas 5-6 stundas alni un tiktu pieņemts pārbaudījums kā nokārtots. Interesanti, ko šajā gadījumā darīs uz masta mednieki? Aiz garlaicības nobeigsies...
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
13.12.2012. 10:50
LKF nav vienīga starptautiski atzīta organizācija LV,bet gan ir LV PĀRSTAVIS FCI...../... LV, nokārtota darba pārbaude ir spēkā ar citās FCI atzītās valsts organizācijās/- Līga-te Tu smagi maldies.....FCI PAMATĀ SEKO LĪDZI SUŅU IZCELSMEI,suņa darba specifika ir katras Valsts Nacionālā medību suņu kluba kompetence.
/Manuprāt, galvenais tomēr ir ņemt vērā medību apstākļus Latvijā./...un vēl medību likumdošanu...-alņu suņu šķirne, nepārveidojot to,savas darba specifikas dēļ, nav piemērota latvijas apstākļiem...ja Tu to tomēr sāksi darīt t.i. izmantot tādās medībās, kādām šķirne nav piemērota, atri iekļūsi skandināvu melnajā csarakstā.Kā jau iepriekš esmu teicis,Latvijā DAĻA MEDNIEKU par katru cenu no jebkuras medību suņu šķirnes,cenšas izveidot Latvijas Dzinēju t.i. medību suni mūsu medību īpatnībām...