Šodien vārdadienu svin Otīlija, Iveta, rītdien - Veldze, Lūcija
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Aizstāvēsim bites

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 27 lietotāji. Komentāru skaits 135. Pēdējais viedoklis 30.03.2013. 16:14
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-12-11 15:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.03.2013. 12:59
Un vēl - mani pārsteidz dažu indivīdu attieksme.
Vai Jums, cienītie, VISS ir zināms par VISĀM jomām? Droši vien nav. Bet problēma konkrētā jomā var skart ne šīs jomas guru, pareizi? Tātad, pareizi būtu, ka joma guru izskaidro tiem, kas konkrētajā jomā nav dziļi speciālisti attiecīgās nianses un tā kopīgi nonāk pie rezultāta.
Bet nepareizi ir izpausties stilā, ka "*irst gribās". Tā ir tāda mazliet jocīga attieksme, kas konstruktīvu pieeju problēmas risināšanai neparāda.
Protams, katrs jau pats izvēlas kādu attieksmi paust pret citiem un kā risināt jautājumus, bet tomēr - varbūt ka iepriekšējie pāris teikumi liks aizdomāties. Jebkurā gadījumā - jauku dienu!
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
08.03.2013. 13:02
Pie tam rapsis no zemes izssūc visu ko var izssūkt un zemei pēc rapša vismaz pāris gadiņus vēlams dot apūsties.
Jānis Vilsons
Pēdējo reizi manīts 2019-12-05 18:57
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Aizpute
Medību stāžs: 3gadi vau vau, plinte no 1989
Aprīkojums: šis tas ir iekrājies par šiem gadiem
Suņi: lauku mājā zeltainais retrīvers
08.03.2013. 13:07
Manuprāt administrātoram vajadzētu tos,kuri neprot vai negrib civilizēti veidot domu apmaiņu,sūtīt uz kādu laiku tur kur viņi grib iet-d.... !!! Lai nepiesārņo forumu.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-12-11 15:18
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.03.2013. 13:15
:)))
Jāni, kad tā tiek izdarīts, tad parādās žēlabas par nedemokrātiskumu, Satversmes garantēto izteiksmes brīvības ievērošanu un ko tik vēl ne.
Bet es vairāk esmu par to, ka cilvēkam ir jāskaidro...jāmāca. Cilvēkam kā domājošai būtnei taču vajadzētu savas kļūdas saprast un turpmāk laboties...
Jānis Vilsons
Pēdējo reizi manīts 2019-12-05 18:57
Atrašanās vieta: Aizpute
Medību stāžs: 3gadi vau vau, plinte no 1989
Aprīkojums: šis tas ir iekrājies par šiem gadiem
Suņi: lauku mājā zeltainais retrīvers
08.03.2013. 13:53
Man liekas,ka pārāk liela demokrātija pārvēršas anarhijā.
Portāla lietotājus aicina, rakstot komentārus, ievērot tiesību normas, morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Tā vismaz rakstīts (mazliet saīsināts)virs lodziņa,kur rakstam komentārus un būtu tas jāievēro.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2019-12-10 10:01
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
08.03.2013. 14:42
Katram savs krekls vienmēr ir tuvāks. Ja es būtu bišu īpašnieks, es, droši vien , gribētu, lai valstī vispār pesticīdus aizliedz. Es apzinos, ka viss, ko mēs ikdienā lietojam, ir piesātināts ar dažādiem ķīmijas produktiem. Bet es apzinos, cik maksās pārtika, ja netiks lietota ķīmija. Kviešus tad nokuls nevis 5-10 t no hektāra, bet varbūt 1 tonnu, kartupeļus, ja nelietos insekticīdus un fungicīdus, nelabvēlīgos gados vispār nenoraks ne centneru. Kāpostus spradži noēdīs jau pirmajās dienās pēc sadīgšanas. Savukārt bioloģiski audzēta kāpostgalviņas pašismaksa būs astronomiska, jo katrs stādiņš būs jāapčubina, kukainīši jānolasa, sīpoli jālaista ar vircu un karstu ūdeni, jāber pelni u.t.t. Bites, jā tās var dzīvot bez ķīmijas, bet ziedošu rapšu lauku nebūs, ienesums būs mazāks, bet peļņas palielināšanai bitenieki pirks ķīmiski apstrādātu cukurniedru cukuru, pārstrādās medū un pārdos kā Latvijā ievāktu liepziedu medu.....
Medus ir laba lieta, bet no medus vien nepārtiekam...
Mēs tagad pārmetam, ZM , ka tā nevēlas ievērot ES gribu attiecībā uz insekticīdu pielietošanu, bet kā rīkojāmies mēs paši pirms medņu un sloku pavasara medību aizlieguma? No malas arī mēs, iespējams, izskatījāmies kā bendes , kas ar svina lādiņu iznīcina visu skaisto un dabīgo.
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2019-12-11 15:24
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
08.03.2013. 15:07
Nu, ja. Štrunts par bitēm, ka tik medus.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2019-12-10 10:01
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
08.03.2013. 16:40
P.S. Eiropas Komisijas lēmums par neonikotinoīdu grupas insekticīdu lietošanu attiecas uz kodinātas sēklas izmantošanu. Tad es vispār nesaprotu visa šī murga jēgu....???? Sēklu nedrīkst kodināt ar neonikotinoīdu grupas insekticīdiem, bet miglot drīkst? Kāds sakars bitei ar kodinātu sēklu, kuru iesēj zemē un indes efekts saglabājas tikai(vēlākais) līdz pirmo īsto labu izdzīšanai?
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
11.03.2013. 22:21
Tēma, kura tiešām gadiem malta un malta.
Pamatā strīds ir bezjēdzīgs, jo:
1. lielajā vairumā gadījumu augkopības uzņēmumu vadība ir profesionāļi nozarē
2. lielajā vairumā gadījumu biškopjiem nav nojēgas par darbīgajām vielām darba šķidrumos, veicot miglojumu
3. konkrētā darbīgā viela neonikotinoīds ir kodnes sastāvdaļa
4. dažu biškopju gaudas, ka lielzemnieks nomiglo viņa bites ir pilnīgs fufelis, jo ziedošos rapšos ar insekticīdiem nedodas. Ziedošos rapšos miglotie fungicīdi( to jaunākās paaudzes) ir bitēm absolūti nekaitīgi
5. principā strīdi veidojas situācijās, kad biškopji aizmirst par saviem pienākumiem, viņiem esot tikai tiesības.
Manā gadījumā šīs lietas ir sakārtotas, un biteniekus esmu izglītojis, tiešām prieks sadarboties....
Šeit tiešām nevietā ir salīdzināt nozaru ienesīgumu, jo tiešām biškopība kā tautsaimniecības nozare pēc sava ienesīguma patreiz ir niecīga, bet ražošanas oponentiem jāsaprot, ka Latvijas izaugsme veidosies tikai caur attīstību un industrializāciju.
Lai tikai nepiepildās D .Īvāna novēlējums Latvijas tautai: Jūs būsiet brīvi, bet pastalās...
lūk, tas ir smagi
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
12.03.2013. 11:48
Nedaudz nokļūdījos iepriekšējā komentā. Pašam par pārsteigumu Proteus satur tiakloprīdu, kurš ir neonikotinoīdu grupas darbīgā viela.
Bet jebkurā gadījumā šo produktu ziedošos rapšos ir aizliegts lietot un saprātīgi lauksaimnieki to nedara.
Zariņa kungam : neviens taču neapgalvo, ka bites ir jāiznīcina, mēs visi esam par bitēm, bet nevajag jau visam piesist demagoģiju
Jebkurā gadījumā ieskatam:
http://www.vaad.gov.lv/32/sect...