Šodien vārdadienu svin Liesma, Elita, Alita, rītdien - Verners, Muntis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Aizstāvēsim bites

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 27 lietotāji. Komentāru skaits 135. Pēdējais viedoklis 30.03.2013. 16:14
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-09-16 23:49
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
12.03.2013. 21:04
Man bites stāv vienā vietā gadiem. Tas, ka tur kāds apkārt vienu gadu izdomā sēt rapsi - ko man darīt, dravu stiep uz Rīgu? Vai kā?
Ja kāds speciāli noliek tās bites+nesazinās ar lauka apsaimniekotāju, pats vainīgs. Bet kāpēc tos rapšus sēj pie manas dravas? :)
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2019-09-17 11:37
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
13.03.2013. 08:13
Arnis Puksts raksta:
"Tikai tad,kad pēdējā zivs būs apēsta,pēdējais koks būs nocirsts un pēdējā upe būs saindēta,cilvēks sapratīs, ka naudu nevar ēst..."
Es jau arī par to.
Mums ir izveidojusies pataloģiska sabiedrības struktūra, kad 5% sabiedrības daļas ražo, 20% - sēž uz pabalstiem, bet 75% tirgo, vada un kontrolē utt. Kad to, kuri vada un kontrolē paliks 5%, kad pārstāsim barot liekēžus, tad ne par kādu krīzi nevarēs būt ne runa! Mūsu senči slauca govi ar rokām, pienu lēja kannās, kannas dzesēja akās un vēl vardi iekšā ielaida, lai nesaskābst, un rezultātā izauga dēli kā, ozoli un meitas, kā liepas! Nevienam ne kāda pļutka, ne alerģija, ne kāda zaraza no tā nepiemetās!Dzīvoja cūkas, vistas, govis un aitas vienā kūtī un nebija ne cūku, ne putnu gripas! Šodien zemnieka izdevumu lauvas tiesu sastāda izdevumi par prasību ievērošanu- katrai lopu sugai vajag personālu kūti ar personālu projektu, vajag piena vadu, automātiskās dzirdnes, ķīmiju, nezkādu tehniku utt. un rezultātā zemniekam - kredītu jūra, bet krējumu nosmeļ lielie Eiropas ražotāji un bankas. Bet, ja tā labi padomā, tad bez visām tām ekstrām tīrā peļņa no 3 govīm zemniekam būtu lielāka, nekā tagad no 30. Jā, un visas šīs ekstras (traktors ar kondišku un GPS utt.) galu galā ir iekļautas pārtikas cenā.
Runājot par pārtikas krīzi, tad mēs varam ražot un esam ražojuši gan sev, gan kaimiņiem, kāpēc tagad to nevaram?
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
13.03.2013. 14:51
Žannai Zariņai ir gan taisnība, gan nav. Ja man būtu jāražo piens ar 3 vai 300 govīm, protams izvēlētos otro variantu.
Laika vienības, ko man prasa šie dažādie lopu skaiti, lai tos apkalpotu ir vienādas (protams dažāds tehnoloģiskais līmenis).
Naturālās saimniecības - tas ir 19gs, 20gs sākums.
Latvijas nākotne viennozīmīgi ir ražojoši (nevis stagnējoši) lauki ar visaugstāko tehnoloģisko attīstības līmeni. Tā ir mūsu nākotne. Un nevajag te pļūtīt, ka daba tiek sačakarēta, bites badā, mošķi noindēti.
Tad ko ta jūs pie datoriem sēžat???!!! Tie taču ir kaitīgi apkārtējai videi, to ražošanai un darbināšanai tiek izniekots milzīgs enerģijas daudzums, TAS taču savukārt veicina globālo sasilšanu, dabas kaķaklizmas.
Un vēlreiz par bitenieku izstāšanos no ZSA - lēts pirmsvēlēšanu Krauzes triks (zēns taču grib kļūt par mēru :))) ) un, Arni šeit ir ZSA oficiālais paziņojums :http://www.zemniekusaeima.lv/l...
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
13.03.2013. 22:23
Latvijas nākotne viennozīmīgi ir ražojoši (nevis stagnējoši) lauki ar visaugstāko tehnoloģisko attīstības līmeni.
un laukos dzīvos labi, ja 3% populācijas. Tā ir nevis Latvijas nākotne (ja mēs runājam par valsts, nevis ģeogrāfiskas vietas nākotni), bet gan latviešu tautas gals :) un vēl - atceries, ka kā ražotājs (un nevis lauksaimnieks - tas nav viens un tas pats) Tu tiksi pakļauts nežēlīgai konkurencei, kuru Tu neizturēsi. Bet - es saprotu, ka šo rakstīt nav jēgas, jo es taču neko nesaprotu, vai ne? :)
Alternatīva būtu - savs ceļš. Piemēram, visas Latvijas lauksaimnieku (un nevis ražotāju) kooperācija+savs zīmols un attiecīgs mārketings. Vienkāršs kā ķieģelis - dabiski Latvijas produkti (bet tad tiešām viņiem jābūt dabiskiem, cik vien iespējams, ar regulāru paškontroli). Globālajā tirgū mēs kā ražotāji nevaram konkurēt, bet kā lauksaimnieki - varam un kā vēl...bet diez vai šis īstenosies. Mēs taču esam lieli un gudri (un neredzam, ka patiesībā ar mums manipulē - grib ievilināt akvārijā, kurš pilns ar piraņām).
Ok, pietiks filozofijas, visi ir lieli un gudri un tiesīgi uz savām kļūdām :)
Slēpts
13.03.2013. 22:45
Arni, kāpēc tāds viedoklis par lauku nākotni? Kāpēc Tu domā ka tikai netradicionāla ekspansija nesīs labumu?
Man ir cits, alternatīvs viedoklis. Neuzspiedīšu savu patiesību bet varbūt ir lietas par kurām nekļūdos.
Sākšu ar faktiem: Ķīna attīstās, ķīnieši jau ir bioloģiski mainījušies un pēc zīdaiņa vecuma turpina patērēt pienu, tāpat palielina gaļas patēriņu... Ķīnieši paliek bagātāki un arī viņu skaits turpina pieaugt.
Attiecīgi ķīnieši nopērk to pārtiku ko citkārt nopirktu USA un EU iedzīvotāji, tas nozīmē ka EU pārtikas resurss samazinās. EU jau kopš kāda laika izmaksā vienotos platību maksājumus par sakoptu lauksaimniecības zemi uz kuras jebkurā brīdī var sākt lauksaimniecisko ražošanu ar nelieliem ieguldījumiem. Domāju ka EU stratēģi ir paredzējuši iespēju ka EU nāksies sevi nodrošināt ar pārtiku un tērē naudu ražošanas bāzes saglabāšanai.
Īstenībā biodegvielas projekti arī ir ekonomiski neloģiski ja nepaskatās uz to caur manis uzskaitīto faktu prizmu.
Ja tā patiešām ir tad būs pilnīgi pofig, galvenais ka uz tās zemes kaut kas ēdams vispār var izaugt. Nu kaut kā tā...
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
13.03.2013. 23:17
Arni, pilns Tavs koments ar aplamībām. žēl.
Bet - es saprotu, ka šo rakstīt nav jēgas, jo es taču neko nesaprotu, vai ne? :)
Tas Tev sanāca kā kulaks uz acs, patiesi vārdi. :)
Latvija atrodas izcilos platuma grādos, kur galvenos pasaulē patērētos pārtikas produktus kviešus un pienu (izņemot soja, kukurūza) spējam saražot ļoti daudz un galvenais, samērā rentabli. Pamatojoties uz ANO prognozēm par iedzīvotāju pieaugumu uz planētas Zeme, šie produkti būs arvien lielāks deficīts. Latvijas lielā iespēja, tikai diemžēl ņaudētāju bars bieži bremzē un triec populismu.
Tā ka, jo tālāk diskutējam, jo redzu, ka ar nezinošiem cilvēkiem par pasaules uztveri, nacionālo attīstību, tās interesēm, turpmāk nav vērts to darīt.
Un nejau ražošanas noniecinātājiem būs spriest par Latvijas nākotni. Un kur vispār tāds marazms par 3% populācijas laukos?!?!
Nāc uz laukiem un sāc vienreiz strādāt! Aptuveni 100000 ha brīvu zemju patreiz ir.......
Slēpts
13.03.2013. 23:33
Aptuveni 100000 ha brīvu zemju patreiz ir.......
Kur ??? man ar kādus pāris ha tā kā derētu pa lēto. :D Tas tā pa jokam,bet pa nopietnam Arni Tu sāc laist aplami,gan atbalstot un pat veidojot super mikro medību iecirkņus un nostādot biedrību pret vairumu reāliem medību kolektīviem kuriem kā reiz šie individuālisti ir problēma nr.1 vai tuvu tam, un kuri cīnās par teritorijas vienotību un var teikt pat pa reālu medību nākotni tādā paskatā kā tā ir pašreiz, gan šajā tēmā. Vai vēlies realizēt EU medību variantu??
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
13.03.2013. 23:40
100000ha (patiesībā biki vairāk)ir Latvijā lauksaimniecībā izmantojamās, neizmantotas zemes, kurās nenotiek ražošana
Un pa lēto nekas nenotiek, tikai siers peļu slazdā (otrai pelei)
Slēpts
13.03.2013. 23:45
Nu tad jau ir kur biteniekiem izvērsties uz ekoloģisku produktu ražošanu un neiespringt uz to nekam nederīgo rapšu medu :))
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
14.03.2013. 08:06
Nu tad jau ir kur biteniekiem izvērsties uz ekoloģisku produktu ražošanu un neiespringt uz to nekam nederīgo rapšu medu :))

Nav tik vienkārši - blakus laukā iesēj rapsi, bet bites nav govis, kuras var diriģēt, kurā virzienā doties :))
Lauri - parunāsim par šiem jautājumiem pēc gadiem 20. Gan jau tāda iespēja būs. Ja es būšu kļūdījies, uzlikšu alu (nu vai vienalga, kāda susla tad būs nopērkama):) Tēmu šajā virzienā vairs neattīstīšu.