Šodien vārdadienu svin Verners, Muntis, rītdien - Marianna, Ginters, Guntra
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Kā tēmēt ar abām acīm vaļā?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 38. Pēdējais viedoklis 15.04.2013. 18:33
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Dainis Lakša
Dainis Lakša
Pēdējo reizi manīts 2019-05-26 19:25
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MMK Veciebalga
Atrašanās vieta: Vecpiebalga
Medību stāžs: no 2003 gada
Aprīkojums: 22 . 16. 12. 308. cal.
Suņi: Krievu Eiropas laika
Medību trofejas: 14
16.03.2013. 13:00
Varu izstāstīt no pieredzes, kad šauju ar gludo bez palīgierīcēm man abas acis ir vaļā.Tā es redzu labāk kustīgu mērķi,bet kad mēģināju ar karabīni caur optiku ir praktiski neiespējami notēmēt.
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2019-09-18 12:56
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
16.03.2013. 16:01
Ar treniņu var apgūt galvā pārlikt kura acs būs dominējošā konkrētaja brīdī,nemācēšu pateikt kā,bet pie sevis to novēroju kad nācās kādu laiku tēmēt ar aimpointu un uz otras acs bija nakts redzamības monoklis.Iznāk ka bilde jāsaliek kopā,pēc maza trenniņa viss aizgāja.Tēmējot dominē labā acs,kreisā dod fonu,kad skatās bez tēmēšanas tumsā dominējošā sanāk kreisā.Tagad ar to aci no kura pleca šauju arī tēmēju un varu turēt abas acis vaļā(nestrādā ja optikā palielinājums lielāks par 2,5-3),bet punkta tēmekļi bez palielinājuma un atklātie bez problēmām.
Raivo Lapka
Pēdējo reizi manīts 2018-08-09 23:23
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: no 1992g.
Aprīkojums: 12,223,30-06
Suņi: vairs nav
16.03.2013. 17:35
Jatrenejas un viss bus stokos. Man sakuma ari likas pagruti,bet tagad ar visa veida temekliem, temeju ar abam acim vala. Velns,drusku samuldejos,neesmu meginajis ar dioptrisko.
Arnolds Karzons
Arnolds Karzons
Pēdējo reizi manīts 2019-09-18 21:09
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
16.03.2013. 19:36
Jātrenējas,esmu ar mieru,bet kā to dara ? Man arī vadošā kreisā acs,bet šauju no labā pleca,ar bisi,kurai kolimators šaujot abas acis vaļā un viss notiek,ar pārējām šaujot, kreiso aci taisu ciet,patiesībā ,savādāk nemaz neesmu mēģinājis,kā kādreiz, stipri sen, mācīja,tā daru,ja izvelk no skapja kādu no karabīnēm ar optiku,tad kreisā acs atpūšas,esmu pat apsvēris iespēju aizkārt kreisai acij priekšā,kā sportistiem,klapi,jo reizēm no torņa sanāk ilgi vērot. Kaut kā gari sanāca
Raimonds Lilita
Pēdējo reizi manīts 2019-09-16 10:58
Medību trofejas: 1
16.03.2013. 21:33
Šodien pamēģināju ar abām acīm vaļā šaut no bises. Pirmais šāviens jocīgā kārtā trāpīja mērķī, pēc tam kaut kas nogļukoja. Laikam pārāk daudz sāku domāt un viss nojuka. Mēģināju tēmēt no kreisā pleca. Tēmēšana šķita it kā OK, bet kaut kā nevarēju normāli izšaut, galva tomēr dikti pieradusi domāt, ka es parasti šauju no labā pleca :)
Dainis Lakša
Dainis Lakša
Pēdējo reizi manīts 2019-05-26 19:25
Mednieku organizācija: MMK Veciebalga
Atrašanās vieta: Vecpiebalga
Medību stāžs: no 2003 gada
Aprīkojums: 22 . 16. 12. 308. cal.
Suņi: Krievu Eiropas laika
Medību trofejas: 14
16.03.2013. 22:33
Esmu šāvējs no kreisa pleca, acs man ir kreisā vadošā. Šad tad mēģinu arī no labā,nesanāk. Turiet vadošo aci vaļā un tēmējiet kā ērtāk. Mani pārbaudīja uz kalna,kad pagrūda tad sapratu kura ir mana vadošā puse. Pamēģiniet salikt kājas kopā stāvus ,aizvērt acis un tad negaidot lai kāds jūs pagrūž,kura kājas tiks sperta uz priekšu, tā ir vadoša.Šo variantu pārbauda arī arī armijā.
Jānis Ģirnis
Jānis Ģirnis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-03 23:21
Mednieku organizācija: Latvijas Mednieku savienība
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: no 1989
Aprīkojums: TOZ, ZOLI, Titan, Sauer
17.03.2013. 23:52
Daudz vienkāršaka metode - ar abām acīm vaļā notēmē, kaut ar pildspalvu, uz kādu iedomātu punktu. Pēc tam pēc kārtas aizver vienu aci un secina, ar kuru skatoties tēmējuma vieta nemainās - tā arī ir vadošā!
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-09-03 10:48
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
18.03.2013. 09:29
Tas ir treniņi, treniņi un vēlreiz treniņi. Tas vis nāk ar laiku.
Bet es kā kreili varu gan šaut no kreisā pleca gan no labā pleca, protams ka no labā ir daudz kofortablāk, bet ir tād igadījumi ka izšaut pa mērki no labā pleca nereāli, tāpēc ierocis tiek pārlikts uz kreiso plecu, it īpaši tas ir aktuāli kad sēdi koka zarā, daudz izkustētis nevri un izpeldēja bebrs, pārliki ieroci kreisajā plecā un mierīgi šauj, bet atkal tas prasa treniņus :)
Raimonds Lilita
Pēdējo reizi manīts 2019-09-16 10:58
Medību trofejas: 1
18.03.2013. 12:26
Ok, treniņi, tas skaidrs, bet kas jātrenē? Šaujot ar aizvērtu kreiso aci mani mācīja (es tagad par bisi parasto) redzēt grauda pašu galiņu, tā lai sliede nav redzama. Ar abām acīm vaļā es šādu akrobātisku vingrinājumu nemaz nespēju paveikt :)
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-09-03 10:48
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
18.03.2013. 12:49
Nu tas nāk ar laiku, jo acīm ir jāveic tagad divējāda funkcija, labajai acij ir jāredz grauds vai krustiņš un mērkis, bet ar kreiso aci ir jāredz mērkis, rezultātā ar laiku ir jāsanāk divām bildēm vienā fokusā. Savādāk izskaidrot nevaru.
Kā saka trenējies un ar laiku viss apstāsies savās vietās. Man bija vieglāk jo uzreiz tiku trenēts šaut ar divām acīm vaļā un nebija grūtību. Tā pat paņem šoferi kas ir mācījies vadīt auto vēl CCCP laikos tagad likt viņam nokārtot teorētisko eksi ir daudz grūtāk nekā ja tu mācies visu no nulles. Tā pat arī kad māca jaunos vadītājus labāk lai pamatus ieliek labs instruktors nekā kaut kāds onkulis kurš pats ar būt nepareizi rīkojas un tādas pašas kļūdas iemācīs jaunam cilvēkam.
Mūs kad trenēja otrādi kad šāvām pa kustīgo mērki ja aizvēri kreiso aci dabūji pa pēcpusi ar šompuru, baigi labās zāles bija lai acs neraustītos :) Nu tas tā savo skolas gados kad vēl sākām trenēties :) Tu vari mēģināt, bet diez vai patiks šis te proces, totise disciplinē tevi un sāc domāt ko dara tava kreisā acs :)