Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Bavārijas asinspēdu dzinējsuņa kucēni

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 12 lietotāji. Komentāru skaits 8. Pēdējais viedoklis 27.06.2013. 09:56
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Kristaps Herings
Pēdējo reizi manīts 2015-09-29 09:42
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: Nesūdzos
Aprīkojums: Latvijas Dzinēji
Suņi: Čalis un Puika
12.06.2013. 16:18
Tā ir realitāte to es tā kā saprotu... bet tas ir saprāts vai instinkts? Un tas bija jautājums vai tiešām suns balstās tikai uz instinktiem, jo es tam nepiekrītu un esmu pārliecināts ka sunim ir arī saprāts... tāpēc minēju dažus piemērus. Man liekas ja suns vadītos tikai pēc instinktiem, tad jau pēc pirmajām medībām varētu atvadīties no lielāks daļas dzinējsuņiem, bet tās ir tikai manas domas...:)
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
12.06.2013. 16:37
Sākam no jauna.
Laiku šķirnes medību suņu pamatuzdevums ir - izmantojot maņas t.i.redzi,dzirdi,ožu atrast medījamo dzīvnieku, un ar riešanu novērst medījamā dzīvnieka uzmanību līdz mednieka pienākšanai......
Latvijas dzinējsuņa pamatuzdevums ir - izmantojot apakšējo ožu mastā atrast medījamo dzīvnieku, un ar intensīvu riešanu to virzīt uz mednieku līniju....
Abu medību suņu šķirņu pārstāvji labi stādā arī pa asinspēdu, ja vien saimnieks to vēlas....bet tas nav šķirni raksturojošs vērtējums.
Šo medību šķirnes suņu darba pamatvērtējums būs darbs ar nesavainotu sussCofra, briedi,alni laikām, arī kažokzvēri un putni...
Kāds ir Bayrischer Gebirgsschweißhund šķirni raksturojošs darbs medībās????
Valdis Jačmenkins
Pēdējo reizi manīts 2022-08-12 14:27
Lietotāja statuss: Lietotājs
12.06.2013. 16:47
Aizvest (aizvilkt) mednieku līdz nošautam dzīvniekam + vēl tas ko būsim iemācījuši.
Līga Spandega
Līga Spandega
Pēdējo reizi manīts 2013-10-04 11:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK "Pociems"
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību stāžs: 12 gadi
Aprīkojums: IŽ-27EM
Suņi: Bavārijas asinspēdu dzinējs suns - III.pak. pa m/c
12.06.2013. 16:58
Tur jau ir tā lieta, ka cilvēks domā ar saprātu. Viņš spēj analizēt situāciju. Tu raksti kā saprātīga domājoša būtne -
Man liekas
.
Katram šķirnes vai bezšķirnes sunim var ielikt pamatu apmācībā, kurš balstīts uz dabas principiem. Kucēna vecumā, var taču izmantot īpašnieka viltību caur rotaļām spēlējoties, dodot kārumus par izpildītu komandu (kādas kuram dziņas attīstītākas). Pēc tam jau var iemācīt gandrīz visu. Taču atkal jāņem vērā nosacījumi, ja sunim ir viss kārtībā ar dziņām, ja viņš ir mantojis instinktus. Domāju, ka vissvarīgāk ir tas, ka jāsaglabā tās spējas, kas sunim jau ir un tās arī jāattīsta.
Saprotu, ka visi forumā ir apmācību speciālisti, tomēr eksistē taču komandas "NOST!", "FU!", "NEDRĪKST!" Man ir izdevies tās iekļaut sava suņa apmācībā, īpaši, ja dāmai ir vēlme plosīt medījumu.
Emīls Bērziņš
Emīls Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2022-06-02 10:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Limbaži
Medību stāžs: 9 gadi
Aprīkojums: Sako 85
Suņi: Foksterjers
Medību trofejas: 6
14.06.2013. 16:56
Piekrītu Līgai jābūt ir instinktiem, ja viņu nav,tad vari pats ostīt tās asinspēdas. Man ir ļoti liela alerģija no Bavāriešiem. Līga tu jau saprati.
Guntis Smiltāns
Pēdējo reizi manīts 2019-01-21 17:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: no1990
Aprīkojums: iž 27M, Sauer202s
Suņi: laikas
22.06.2013. 17:09
Visām šķirēm ir labi un slikti indivīdi,man piemēram nepatīk suņi,kas dzinējmedībās jāgaida stundām ilgi,bet citi to uzskata par kvalitātes rādītāu ko sauc par neatlaidību
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
27.06.2013. 09:42
/Visām šķirēm ir labi un slikti indivīdi/ - pareizi Gunti, tāpēc jau šķirnes veidotāji veido šķirnes aprakstu , kurā iekļauj īpaši šo šķirni raksturojošos parametrus....
Bet tādi parametri kā -tālu neiet, labi strādā pa asinspēdu, labs ģimenes draugs u.c. līdzīgi - NAV NEKAS VAIRĀK, KĀ REKLĀMAS TRIKI, LAI UZSISTU CENU kucēniem.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
27.06.2013. 09:56
Par neatlaidību vai pareizāk teikt būtu medību suņu darba vēretējuma sastāvdaļa noturība (valodnieki man ieteica lietot terminu noturība), Gunti, tā nav tikai - tālu iet....tas ir kaut kas vairāk proti - http://www.medibusuni.lv/lv/do... 5. Noturība
Sunim (pārim) ir neatlaidīgi jāaprej, jādzen zvērs līdz tā apturēšanai, nav jānovirzās un jāpamet darbs līdz vadītāja komandai
15 Suns (pāris) vai viens no pāra suņiem neatlaidīgi aprej, taču dažreiz uz īsu laika sprīdi novirzās
Suns (pāris) vai viens no pāra suņiem, zvēram apstājoties, pārtrauc apriešanu, novirzās, neatejot no mežacūkas, taču patstāvīgi atjauno darbu
Suns (pāris) vai viens no pāra suņiem pārtrauc darbu, atiet no zvēra, taču patstāvīgi atjauno darbu 2 minūšu laikā
Suns (pāris) vai viens no pāra suņiem pārtrauc darbu (ne vairāk kā 3 reizes) 3 minūšu laikā, taču patstāvīgi atjauno darbu
Pārtrauc darbu un neatgriežas pie zvēra.
JA nebūs noturības, kā vispār tādu suni var izmantot medībās?????