Šodien vārdadienu svin Marija, Marika, Marina, rītdien - Magda, Magone, Mērija
Top Image

Forums

Tēmas nosaukums - MK noteikumu projekts par barotavām un piebarošanu - LASĪT VISIEM

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 40 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 05.12.2014. 16:24

Lauris
Lauris
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
01.10.2013. 17:24
Andri - visu cieņu par Tavu viedokli, tiešām labi pateikts.
Jānis
Jānis
Pēdējo reizi manīts 2022-01-27 10:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
01.10.2013. 16:23
Ja nebarosi regulāri pienākot smagajai ziemai neviena stirna neatradīs pēkšņi izveidoto barotavu un neizdzīvos tāpat.
Nogāzt kaut kur, iepriekš nepieradinātā vietā ziemas vidū siena kaudzi vai dārzeņu čupu- tas ir tukš numurs. Tas sevis mierināšanai, ka esi ko darījis, ne palīdzība zvēriem.
Indulis
Indulis
Pēdējo reizi manīts 2019-02-15 13:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
01.10.2013. 11:33
Nu, šitais variants atstāj daudz spraugu joprojām biezajiem pārvilināt dzīvniekus ar nenormālu barošanu un šaut barotavās. Vajadzēja uzrakstīt skaidri un gaiši: pastāvīgās barotavas aizliegt vispār, obligāti piebarot vienīgi smagajās ziemās pēc VMD rīkojuma. Tad būtu kaut kāda jēga.
Andris
Andris
Pēdējo reizi manīts 2026-04-25 20:36
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
30.09.2013. 13:26
Uztaisīju barotavu. pēc pāris gadiem LVM tur uztaisīja kaileni. Pēc tam sastādīja priedītes. Kā man tagd justies? Pārvietosu to barotavu, paies atkal pāris gadi kamēr zvēri tur atkal sāks normāli parādīties.

Nevajag aizmirst, ka saimnieciskā darbība īpašniekam vienmēr būs pirmajā vietā. Un ats arī ir normāli. Tu pārcelsi barotavu citur, dzīvnieki ātri atradīs jauno vietu. Tev vismaz būs kādas pārmaiņas dzīvē! :D
Jānis
Jānis
Pēdējo reizi manīts 2017-03-18 23:06
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Mk Raunas mednieks
Atrašanās vieta: Smiltene - Rauna -Briežu dārzs (Rudiņi)
Medību stāžs: 13. gadi
Aprīkojums: 12/76 Fabarm Lion. 30-06.Benelli Argo. 308.Sauer202.
Medību trofejas: 6
30.09.2013. 13:20
Uztaisīju barotavu. pēc pāris gadiem LVM tur uztaisīja kaileni. Pēc tam sastādīja priedītes. Kā man tagd justies? Pārvietosu to barotavu, paies atkal pāris gadi kamēr zvēri tur atkal sāks normāli parādīties.
Mārtiņš
Mārtiņš
Pēdējo reizi manīts 2018-11-03 11:12
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: zemgale
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IZ27M, CZ 550lux(308win)
Medību trofejas: 7
29.09.2013. 12:12
aizliegšana medīt pie barotavām strauji palielinās dzivnieku skaitu un nākotnē radīs lielu postu, jo veģetācijas periods manuprāt ir vēls rudens-agrs pavasaris. Tad kā medīt šajā laikā,ja dzinējmedības nepiekopj, bet tikai medības uz gaidi?
Igors
Igors
Pēdējo reizi manīts 2016-06-23 03:18
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: raņķi
Medību stāžs: 1988g.
Medību trofejas: 1
28.09.2013. 22:29
Šajā projektā vajadzētu ieviest skaidrību jautājumā par medīšanu pie ēsmas ,vai tas būs aizliegts? Jo ja atļauts tikkai "smagos meteroloģiskos apstākļos",tad jau par šaušanu pie tādas barotavas nevarētu būt runa!Pašlaik ir modē medīt pie barotavām,arī televīzijā nesen redzēju ,ka tā arī viesmednieks Latvijā var tikt pie rukša :) un rekomendēt citiem šeit pamedīt. Medīšana pie barotavām -manuprāt galvenais zemūdens akmens šajā likumā par ko vajadzētu runāt atklāti -sakārtot šo lietu vai aizliegt .
Lauris
Lauris
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
25.09.2013. 19:18
Noteikumi ir loģisks nākamais solis, jo "nobarošanas" "murgs" ir jāpārtrauc. Protams, ir lietas, kuras ir jāpielabo, bet principā ok. Par noteikumu ievērošanu/ neievērošanu atbildīgs protams medību tiesību lietotājs, to ievērošanu jākontrolē VMD un pašvaldības policijai.
Par "izbirušajām" graudu kravām varēsi sniegt paskaidrojumus atbildīgajām institūcijām, kuras lems par administratīvu atbildību, nu ja nebūsi kopīgas dzīres organizējis :)
Laimonis
Laimonis
Pēdējo reizi manīts 2024-10-21 13:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
25.09.2013. 13:44
C(3) Medīt aizliegts:
1) pilsētu teritorijā;
2) kapsētās;
3) vietās, kur nav reģistrēts medību iecirknis, izņemot nelimitēto medījamo dzīvnieku medības, kurās piedalās medību tiesību īpašnieks vai tā rakstveidā pilnvarota persona, kā arī nelimitēto medījamo dzīvnieku medības publiskajās ūdenstilpēs un to tauvas joslā;
4) vietās, kur to aizliedz citi normatīvie akti.itāta teksts

13.5. 1000m no pilsētām , kapsētām un kur nav reģistrēts medību iecirknis u.tt. Tas sanāk, kilometrs no jebkura zemes pleķīša ar kuru nav noslēgts līgums?
Slēpts
25.09.2013. 11:51
Publicētais projekts ir ZM gara darbs, kurš pagaidām vēl nav skatīts darba grupā un nav skaņots ar mednieku organizācijām, zemniekiem, meža un zemju īpašniekiem. Tas, ka kaut kāds regulējums šai lietā vajadzīgs, pat ezītim ir skaidrs. Tas tieši sasaucas ar nākošo sāpīgo jautājumu - postījumi. Un visbeidzot to uzliek par pienākumu regulēt jaunais ML.
Tā kā cienījamie mednieki pašlaik ir tas brīdis, lai varētu izpausties un iesniegt savus pamatotos priekšlikumus Jūs pārstāvošām mednieku organizācijām, ja tādās sastāviet. Sulīgie komentāri forumā neko nemainīs!
Neanalizēšu un nekritizēšu projektu, šeit ir labas lietas un ir arī nevajadzīji sīki regulējumi un grūti administrējamas lietas.
Manuprāt, galveniem principiem neieslīgstot detaļās būtu jābūt šādiem:
1.Barotavu izvietojums un piebarošana jāsaskaņo ar zemes īpašnieku.
2.Piebarošana organizējama tā, lai maksimāli samazinātu pārnadžu postījumus lauksaimniecībai un mežsaimniecībai.
3.Piebarošana organizējama tā, lai neveicinātu dzīvnieku koncentrēšanos no lielas teritorijas, barotavas izvietojamas vienmērīgi visā medību iecirknī.
4.Veicot piebarošanu jāievēro dabas aizsardzību regulējošos normatīvos aktos noteiktās prasības.
5.Šo jautājumu vajadzētu ietvert Medību noteikumos, kā atsevišķu sadaļu formulējot maksimāli īsi, nevis izstrādāt atsevišķus noteikumus.
Piemēram, LVM, kā zemes īpašnieks, savos infrastruktūras noteikumos ( cik zinu, līguma pielikumus ar LVM visi ir parakstījuši ) jau daudzas lietas ir reglamentējuši sīkāk, bet tas nav MK noteikumu uzdevums.