Šodien vārdadienu svin Junora, Anšlavs, rītdien - Varis, Eduards, Edvards
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - viesmednieks Jūsu kolektīvā

Kaspars Brencis
Kaspars Brencis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-24 09:49
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k Mārkulīči
Atrašanās vieta: Rīga, Straupe
Medību stāžs: 29 gadi
Aprīkojums: Sako 7X64
Suņi: Krievu Eiropas laika: Puika
Medību trofejas: 4
04.10.2013. 13:17
Un tas ir tikai normāli, ka tiek prasīta simboliska 5, 10 vai 20 Ls samaksa par doto atļauju medīt ne savā kolektīvā un papildus vēl attiecīgi samaksāt par trofeju. Nekā neparasta! Līdz šim vēl neesmu pabijis tādā kolektīvā, kur man piemaksātu par cūku atšaušanu ;)

nu tad stāsti Uģi, cik Tu esi maksājis kā viesmednieks (samaksājot dalības maksu) par trofeju, kuru esi ieguvis konkrētā dienā?
un tikai bez sarkasma, jautājums konkrēts un gaidu konkrētu atbildi....
Jānis Cimmers
Jānis Cimmers
Pēdējo reizi manīts 2017-08-04 20:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķiles un Ādažu/Sējas novadi
Medību stāžs: no 2002 gada dzinējs, kā mednieks no 2009 gada
Aprīkojums: Iž 58, Savage 308 win, Ata arms neo 12
Suņi: jagterjers Urga
Medību trofejas: 1
04.10.2013. 13:21
parasti jau visgrūtāk ir tos teļus dabūt, kautgan ja varētu, tad arī govju vietā varētu ņemt arī kādu teļu (bet tas jau tad ja ir vismaz 8-10 atļauju)
tur kur šo lopu vairāk arī situācija ar nomedīto dzimumstruktūru vidēji ir labāka
Kaspars Brencis
Kaspars Brencis
04.10.2013. 13:25
Varbūt kāds nav sapratis tēmas jēgu:
Es vēlos apzināt situāciju kopumā, lai saprastu kā rīkojas vairums.
Šobrīd ir skaidras lietas:
1) individuāli viesmedības nav cieņā, tikai īpašos gadījumos, ļoti tuviem cilvēkiem.
2) individuāli populāras ir komercmedības (kur maksā par konkrētu pakalpojumu un trofeju)
3) kolektīvajās medībās 90% tiek prasīta viesmednieku dienas maksa, kura svārstās robežās no 10 līdz 30 ls
Bet "šķēpi tiek lauzti" par trofeju, kā tā būs ja viesmednieks nošaus "zelta bulli"? kaut gan neviens neprasa kā būs ja to pašu bulli nošaus Žanis, kurš nav maksājis biedru naudu un ir atnācis uz medībām pirmo reizi divos gados, bet skaitās kluba biedrs....
Bet "šķepi tiek lauzti" par vienīgo aļņa licenci, kuru atšauj viesmednieks, nevis kluba biedrs...
Šie ir jautājumi uz kuriem man ir tikai savs (subjektīvs) redzējums, bet gribētos uzzināt kāds ir kopējais viedoklis??
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2020-03-19 22:22
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
04.10.2013. 14:54
Žanis, kurš nav maksājis biedru naudu vairs nebūtu biedrs jau pēc pus gada - maksimums gada (pie nosacījuma ja nebūtu konkrēta atruna par nemaksāšanu).
Pa lielam praksē ir dažādi - citi viesmednieka iegūtu trofeju no kluba projām vispār nedod - paliek kluba īpašumā un tas arī nav nekas slikts.
Lielākoties par trofeju prasa ne īpaši lielu samaksu, bet pie trofejas, kura ir medaļas vērta ir noteiktas konkrētas summas.
Kopumā tā ir kluba nostāja (balsojums) cik par ko ir vai nav jāmaksā - viss atkarīgs no ieguldītā darba un iespējamo trofeju daudzuma konkrētajā teritorijā.
Par to cik es esmu maksājis vai arī cik neesmu maksājis, lai paliek manā ziņā. ;) Parasti kolektīvi īpaši neskrien viesi nolikt uz labākās pārejas ;), ja nu vienīgi Latvijas viņā galā, kur viss ir savādāk, vai arī ja med.vad. kārtīgs čoms!!!
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
04.10.2013. 20:13
Da kāda tur maksa, ka tik cūkas šauj! Vēl patronām piemestu :)
Kaspars Brencis
Kaspars Brencis
04.10.2013. 21:06
mjā Uģi, Tu atbildēji vispārigās frāzēs, attiecīgi, Tu neesi maksājis, bet šobrīd mēģini paust objektuvu viedokli...
nu kaut kā nav smuki :)
p.s. Žanis ir no kluba kua statūti paredz, ka tiek izslēgts pēc trīs gadu biedru naudas neiemaksāšanas, un trofeju viņš ieguva otrajā gadā....
tas tā, pārdomām...
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2020-03-19 22:22
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
04.10.2013. 21:40
Labi ka Tu cien. Kaspar pēc mana rakstītā spēj izdarīt objektīvus secinājumus!!!
Ko Tu gribēji dzirdēt? Kāds sakars šeit summai? Paņem un loģiski izdomā cik Tu gribi prasīt - šeit Tev tāpat neviens neko precīzi nepateiks - princips ir svarīgs ne summa!!! Un kāds sakars šeit objektīvam viedoklim - katrā klubā kā jau teicu ir savi likumi un tikumi un tam vēlreiz uzsveru nav ne mazākā sakara ar naudas summu un cik kurš ir maksājis par trofeju...
Un labāk izlasi vēlreiz ko es rakstīju iepriekš!!! :)
Kaspars Brencis
Kaspars Brencis
04.10.2013. 22:19
diemžēl, Tavi viedokļi nekalpo par pamatu objektīva viedokļa veidošanai, jo tie ir vispārīgi bez konkrētas situācijas un fakta...
p.s. es neko negribu prasīt, es gribu saprast cik var paprasīt man :)
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-17 23:10
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
04.10.2013. 22:55
Izskatas ka te kads vienkārši atradis nodarbošanos ar jautājuma aktualizāciju un kaut kādas mistiskās idejas bārsta no sērijas kā būtu ja būtu tā un šitā, izskatās, ka tālu atrodas no reāla kluba un medībām... Pēc šadas pēršanās te forumā, diezvai viskār kāds Kasparu aicinās viesos, bez obidas, un nekā personīga, tādi iznāca mani secināuimu no diskusijas!
Vīriem, kuri rīt atklājās, : Ne spalvas!
Jānis Ciekurs
Jānis Ciekurs
Pēdējo reizi manīts 2020-05-14 07:38
Mednieku organizācija: MK "Lāči"
Atrašanās vieta: Jēkabpils
Medību stāžs: no dzimšanas :)
Aprīkojums: Karabīne TOZ 12-01 .22LR + Bushnell, Karabīne TIGR 308win + ZOS 1x4x24 + NVRS (baltkrievu), Karabīne SAVAGE 114 euro classic 30.06 + Bushnell elite 6500 2,5x16x50, Bise IŽ-27 12kal.
Suņi: Duksis,Argo
05.10.2013. 11:23
Cik kolektiivu tik viedoklu..muusu kolektiivaa nevienam naudu neprasa un parasti arii cieminji mums ir gudri un normaali veci :) mums ir loti liela solidaritaate savaa starpaa, taapeec probleemu nav..varbuut taapeec ka esam kaadi 17 cilveeki :)