Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Atkal par cūku sērgu

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 70 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.03.2014. 09:04

Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
06.02.2014. 10:15
Sveiki vēlreiz visiem!
Ko te zīlēt. Likums pieņemts un kā rīkoties ir katra kolektīva ziņa, vieni var medīt uz gaidi, citi rīkot dzinējmedības, citi vispār kā nemedīja tā un nemedīs. Tikai otra problēma ir tāja ja tiešam tas ĀCM būs Latvijā un pie tāda lielā rukšu blīvuma kā pie mums tad lūdzu neraudiet ka neko nevarat iesākt, jo pretvielu nav pret ĀCM, pie lielā čūku blīvuma tas izplatīsies ļoti ātri, un tad tur nebūs tie 20-30 km gadā bet jau lielāks skaitlis.
Mums PVD vienkārši iedeva vairāk brīvības un pagarināja dzinējmedības, bet rīkot tās vai nerīkot jau pašiem jālemj. Tagad pie šīs situācijas efektīvak un selektīvāk būtu medīt uz gaidi nekā rīkot dzinējmedības, otrs ka nenotiks baru lielā migrācija, trešais ja pat parādīsies kāds slims indivīds tad ir iespēja ka ruksis nekur talu neaizies, bet pie dzinējmedībam tie var ļoti talu aizjost.
Visi mēs ceram ka nebūs tāda pati situācija kā 90 gados kad rukšus pat dienā ar gaismu atrast nevarēja vairākus gadus, bet tomēr to blīvumu kurš tagad ir daudzos rajonos derētu samazināt, savādāk ja tiesam tas mēris ir un ja tiks līdz mums tad to izdarīs pati māte daba.
Atliek tikai izlemt medīt tos vai pamest likteņa vara, un otrs vai rīkot dzinejmedības tagad vai nē tas ir pašu kolektīvu lēmums. Es vairak esmu par medībam uz gaidi. ja kas.
Protams būs arī kolektīvi kuri šaus rukšus uz nebedu par to smieklu samaksu, bet nebūs ta ka tagad visa Latvija to darīs. Tā kā lemjiet paši ko labak darīt a ko labak vispār nedarīt!!!!
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
06.02.2014. 10:22
Prieks, ka veselais saprāts ir uzvarējis!
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2020-06-03 11:37
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
06.02.2014. 10:27
Ko varat muldēpaar to samaksu. Kādam ir solita samaksa?
Juris Žukovs
Pēdējo reizi manīts 2020-06-04 10:41
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš 1980 g.
Suņi: bija super krievu eiropas laikas
Medību trofejas: 1
06.02.2014. 16:56
" Lai nepieļautu cūkām bīstamā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību Latvijā, ceturtdien starp dažādām iesaistītajām pusēm panākta vienošanās samazināt mežacūku populāciju – šajā sezonā būtu jānomedī viss pieļaujamais nomedīšanai plānotais mežacūku skaits – 66 000 dzīvnieku, portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.
Viņa klāstīja, ka mežacūku populācijas mazināšanu kā labāko risinājumu slimības izplatības riska ierobežošanai atzinuši PVD, Valsts meža dienesta (VMD), mednieku biedrību, mežzinātnes institūta “Silava”, Zemkopības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Aizsardzības ministrijas speciālisti.
Kā liecina VMD informācija, iepriekšējās četrās medību sezonās vidēji nomedīts ap 60% no noteiktā pieļaujamā skaita. Tas varētu būt viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ir pieaugusi mežacūku populācija.
Daļa nomedīto mežacūku paraugi tiks nosūtīti laboratoriskai izmeklēšanai. Izmeklējumiem nodoto paraugu skaits būs atkarīgs no konkrētās vietas populācijas lielumam un slimības izplatības riska. Kopējais izmeklējamo paraugu skaits šogad ir 3000. Par šo asins un orgānu paraugu iesniegšanu PVD medniekiem maksās 21,34 eiro.
Mednieki PDV teritoriālajās struktūrvienībās var saņemt informāciju par nepieciešamo paraugu skaitu, teritorijām, paraugu iesniegšanas un apmaksas kārtību. Tāpat no nākamās nedēļas PVD teritoriālajās struktūrvienībās varēs saņemt arī iepakojamo materiālu, kas ir svarīgs faktors kvalitatīvu paraugu iesniegšanai laboratorijā. "
Interesanti, kāpēc nav pieminētas Satiksmes, Izglītības, Veselības,..... ministriju speciālisti, bet Aizsardzības gan.
Raitis Svikša
Raitis Svikša
Pēdējo reizi manīts 2019-09-27 20:14
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK" Laidze"
Atrašanās vieta: Talsi
Medību stāžs: no 1988gada
Aprīkojums: MP-153,Mossberg4x4
06.02.2014. 18:26
Sveiki ,mednieki!
Informēju Jūs, ka gada griezumā TSV Ziemeļkurzemes pārvaldei būs nepieciešams piegādāt paraugus izmeklēšanai uz Klasisko cūku mēri par ko maksāsim 21,34 EUR par kvalitatīvi iesūtītu paraugu! Šī summa neapliekas ar Iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN)! Kopumā tiks izmeklēti 80 meža cūku paraugi. Būtu jauki, ja katrs medību kolektīvs paņemtu savā medību platībā 2-3 paraugus, tā lai būtu objektīvi aptverta un izmeklēta visa Ziemeļkurzemes teritorija!
Laboratoriskai diagnostikai nosūtāmais paraugs – KCM vīrusa antigēna vai antivielu noteikšanai
• Asins paraugs – nomedītam dzīvniekam asinis ņem no sirds, sirds somiņas vai pārgriežot jūga vēnu (v.jugularis) – kakla abās pusēs. Asins paraugam izmanto vienreizlietojamus konteinerus (trauciņus). Paraugam jāņem ne mazāk kā 50 - 80 ml nesarecējušu asiņu (šķidro frakciju).
• Iekšējo orgānu paraugi no kritušām vai nomedītām meža cūkām – mandeles, liesa (1/3), nieres (1/3), apzarņu limfmezgli vai, ja līķis sadalīšanās stadijā - stobra kauls un krūšu kauls. Paraugu iesaiņo vienreizlietojamā un noslēdzamā trauciņā vai maisiņā.
Priekšroka tiks dota paraugiem no sivēniem (pērnuļi –līdz gadam)un viennozīmīgi tādiem paraugiem, kur ir kādas aizdomas par kādu saslimšanu, piemēram pie barotavas vai kur citur mirušas , atrastas cūkas. Vai paraugs no nomedīta, vai miruša dzīvnieka , nepieciešams būs kartē norādīt vietu kur paraugs noņemts! Visos paraugu noņemšanas un nogādāšanas gadījumos lūgums VISPIRMS sazināties ar veterinārajiem inspektoriem Talsos-Tatjanu Soboļevu 26690633, Ventspilī-Mirdzu Kambuti 29136072 . Pielikumā skatiet nepieciešamo paraugu foto!
!!!!!!
Saistībā ar Āfrikas cūku mēra konstatēšanu nupat Lietuvā un Klasiskā cūku mēra uzliesmojuma riskiem esam ļoti uzmanīgi un vērīgi, apzinīgi!!! Ja atrodat vairākas nobeigušās meža cūkas lūdzu nekavējoties dodat ziņu PVD Ziemeļkurzemes pārvaldei pa iepriekš minētajiem tālruņiem, manu telefonu vai pārvaldes telefonu 63291660!!!
Šitas e-pasts bija pirmais ka izmeklēs tija 80 mežacūkas par ko arī maksā,ja būs KVALITATĪVAS ANALĪZES.Nākošais ē-pasts jau tāds teksts ko Juris ielicis ,nez kāds teksts būs rī e-pastā???????
________________________________________________________________________________________________
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
06.02.2014. 20:12
Punkts un Āmen un beidzam tenkot un taisīt vētru ūdensglāzē. Bez nopietna pamatojuma šobrīd nedrīkst trenkāt grūsnas stirnu, alņu, briežu un meža cūku mammas, kur nu vēl šaut.

Ko var murgot fatālu murgu!?
Lūšus, vilkus dzīsim, medīsim, cūkas nE?! Kāda varbūtība, ka suns, ejot pa lūša pēdu, nepaņem briedi? Absolūti nekāda.
Fatālie histēriķi
Slēpts
06.02.2014. 20:23
A kapec suns jalaiz pa lusa pedu?
Jānis Eniņš
Jānis Eniņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-22 12:48
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
07.02.2014. 09:50
A kapec suns jalaiz pa lusa pedu?

Arī lūsim un vilkam reizēm vajag pilnvērtīgi nobarotu paēdienu. :)
Antons Mikoss
Antons Mikoss
Pēdējo reizi manīts 2020-03-03 13:57
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: mmk Pērkons
Atrašanās vieta: Salaspils, Zaube
Medību stāžs: 19. gadi
Aprīkojums: mazs,liels, gluds
Suņi: Liels taksis, zviedru aļņu suns
Medību trofejas: 3
07.02.2014. 10:58
Visam jābūt līdzsvarā. Robežas ir sākot ar Dāniju, kur nedrīkst būt meža ruksķi savvaļā. Visus, kuri ieceļo no Vācijas, drīkst šaut bez tiesas un izmeklēšanas. Otra galējība ir Latvija, kur To ir par daudz. Meklēsim Līdzsvaru.
Kas var pateikt vai kampaņa attiecas uz iežogotām( sic atkal tie paši dāņi visai bieži) platībām? Kā zināms no tām platībām savvaļā izbēg ~10% no kopskaita. Tātad praksē populāciju apmaiņa notiek tiešā veidā. Arī netieši ar vārnām un kraukļiem no visai interesantajiem piebarojumiem.
Guntis Tuncis
Guntis Tuncis
Pēdējo reizi manīts 2018-11-21 22:17
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Mednieku organizācija: No visurienes padzītais
Atrašanās vieta: Austrumkurzemes augstiene, Lielauces pauguraine
Medību stāžs: Kopš bērna kājas
Aprīkojums: bise un liels bagažnieks
Suņi: piesieti
08.02.2014. 11:12
Nu, atnāks tas mēris, būs resnākas lapsas un vilki! Medības nebūs tik interesantas, katrā mastā nedabūs izšauties melnu muti? Mežā beigsies ātri augošā gaļa un ar laiku parādīsies kāds zaķis, rubenis, irbe?
Cūka ir pārnadzis, bet nav atgremotājs, līdz ar to, saskaņā ar rakstiem, cilvēkam vispār nav ēdama, tāpat kā visi tie kas uz ķepām (bebrs, zaķis)! Ne pa velti cūkai ir tārpi un slimības.
Gaidām mēri ar nepacietību, varbūt trāpīs arī dāņu cūkām, mazāk smirdēs!