Šodien vārdadienu svin Valdis, Voldemārs, Valdemārs, rītdien - Otīlija, Iveta
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - vītņstobra patronu lādēšana/aprīkojums

Slēpts
28.11.2019. 20:50
Nav iespējas rediģēt komentāru - es tur iepriekš konvertējot uz collām, vienu nulli esmu izlaidis. Zinātāji sapratīs.
Slēpts
28.11.2019. 19:08
Jā, bija iespēja uzšaut, sīkāk: https://www.medniekiem.lv/disc...
Un kā jau Guntis saka, fullsaizs un arbor prese ir divas nesavienojamas pasaules. Man fullsaizu vajag, lietoju. Neesmu tāds spečuks lai varētu pateikt šādi:
Tas parejas preses,man ipasi nepatik,to darbibas princips
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2019-12-10 20:17
Lietotāja statuss: Lietotājs
28.11.2019. 18:38
Cik zinu tad full size ari laikam jau or agrak nebija!J.S tu ar 260remi sauj 1000m?
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2019-12-10 11:37
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
28.11.2019. 17:03
Arbor prese pagaidām nepiedāvā full size iespējas.
Slēpts
28.11.2019. 16:54
Varbūt varēju precīzāk uzrakstīt - koncentritātes mērāmo izmantoju, lai lādējot būtu kvalitātes kontrole, un neražotu vienkārši konkrētu brāķi. Esmu arī eksperimentējis ar grupām "taisnās pret šķībajām", esmu arī eksperimentējis patrontelpā lādējot šķībumu noteiktā pozīcijā, to visu uz papīra redz. Vismaz es redzu. Protams, atšķirība starp 0,02mm uz lodes gala vai 0,06mm nebūs ievērojama, ja vispār iziet no kļūdu koridora, bet visas, kas šķībākas par 0,09mm jeb 0,035"(tiem, kas labāk lasa collās) aizies treniņšaušanā vai piešaudē. Šobrīd gan tikai vēl eju uz to, lai tādas šķībās nelādētos principā, tāpēc arī nopirku jaunu presi (vecā karuseļtipa jau gana pakalpojusi pa 10 gadiem), un piesūtīju klāt arī trūkstošos bušingus, lai čaulu kaklus pārmērīgi nemocītu.
Par arbor presi un matricām un par to "krietni patīkamāk" - nu nezinu, gaumes jau ir dažādas. Man (atkal tikai un vienīgi personīgais viedoklis) ir dziļi vienalga, ar ko lādēt, tas ir vienkārši rutīnas darbs, kas jānodara. Tas dažādais spēka mērījums sēdinot jau ir tieši tas pats kas man koncentritāte - pēc fakta vienkārši konstatē, ka procesā ir kāda kļūda. Ja viss ir normāli nodarīts, tur lielu izkliežu nav un nevar būt. Es pēc šā parametra nešķiroju.
P.S mērķavīriņš 1000 metru attālumā bija pavasarī, augustā bija 1050m. Bet nu jā, pašam dikti patika :D
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2019-12-10 11:37
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
28.11.2019. 16:52
Arbor prese pagaidām nepiedāvā full size iespējas.
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
28.11.2019. 16:01
Nu par to jau saubu nav!Vnk mana doma bija tada ka lietojot arbora presi nebus ta ka vina bus paraka un peksni visas lodes lidos 1caurumaa,bet ideja ka ar tadu ladet ir krietni patikamak par klasisko un ari precizaka vieglak izjust un ari izmerit speka momentus!
Slēpts
28.11.2019. 15:09

Jānis Plotnieks
Vakardien, 20:12
Ja runajot par to lozu koncentraciju,tad saut ari jamak,lai vina butu nevis vainot aprikojumu

Iepriekšējā teksta autors ( J.S) zin ko runā, esmu redzējis, kā mērķavīriņš 1000 metru attālumā nogāžas pēc viņa šāviena :)
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
27.11.2019. 20:12
Ja runajot par to lozu koncentraciju,tad saut ari jamak,lai vina butu nevis vainot aprikojumu!
Slēpts
27.11.2019. 18:38
sūti no eiropas, izvēle nav liela, bet šo to dabūt var

Izvēle nav liela, bet pilnīgi pietiekama, un ar garantiju. Piemēram, no igauņiem Lee https://shop.reloadingstore.eu...
No vāczemes brownells: https://www.brownells-deutschl...
Lūk, jau divas preses cenu kategorijā, kā tā pašmāju metinātā. Ja budžets ļauj, iespējas vēl plašākas.
Pats rudenī paņēmu leišos ultramagu - nekādas muitas, nekādas dārgās piegādes: https://www.optics1.eu/reloadi... Ja pareizi sapratu, šis ir ginklas.lt angliskais saits. Saita navigācija gan nekāda. Nav vairs mūsdienās jāsūta čuguna kluči no aizjūras. Tepat viss dabūjams.
IMHO tam metinātajam brīnumam cipars ir savi 40% par lielu, lai būtu interese riskēt ar kaķi maisā. Braukt testēt ar savām matricām, koncentritātes mērāmo - daudzi var atļauties dienu pad*rst tādiem eksperimentiem? Un ja noskaidro, ka šķībi tur viss? Kapsulatora tur arī nav, kur izlido izspiestā kapsele?
Par arbor presi un matricām - vienai plintei lietoju. Jā, ir ļoti ērti, ja vari fullsaizu atstāt lielajā presē neaiztiktu, un lodes sasēdināt ar wilson. Koncentritātē gan wilsons nekādus brīnumus nerāda, ja čaula nav pienācīgi sagatavota, tāpat liek šķībumu klāt. Un personīgi es, gatavās patronas šķībumu mērķī redzu.