Šodien vārdadienu svin Drosma, Drosmis, Elīna, rītdien - Leonīda, Leonīds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - vītņstobra patronu lādēšana/aprīkojums

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 80 lietotāji. Komentāru skaits 909. Pēdējais viedoklis 29.09.2019. 20:23

Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 23:12
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
11.08.2014. 09:52
Ivar, kaut vai mehāniskais ķīnietis pa 20 dolāri tās divas collas tūkstošdaļas parāda, ka nemetās. Viņam varbūt uz pilnu bīdmēra diapazonu absolūtā kļūda ir paliela salīdzinot ar dārgajiem brendiem, taču tajā diapazonā, kādā tiek veikti mērījumi lādēšanas vajadzībām, tur viss ir pat ar rezervi. Un tāpat visi galvenie mērījumi ir relatīvi. Kāpēc es uzsveru par to mehāniku? Tikai un vienīgi dēļ baterijām. Kad tās sēžas, tad īpaši lētie sāk dzīvot savu dzīvi.
Anrijs Priede
Anrijs Priede
11.08.2014. 10:01
Skanēs dīvaini, bet headspace gadījumā vispār var iztikt bez bīdmēra. Es pats visu pareizību tāpat pārbaudu plintē ar aizslēgu, kam izņemta atspere un belznis. Ar pareizi nosēdinātiem pleciem aizslēga rokturim krītot jāpaliek pusceļā. Katrai čaulai es to nedaru, bet lai tiktu skaidrībā, ko saka plinte un ko rāda bīdmērs, pietiek ar vienu reizi.
Slēpts
11.08.2014. 10:02
Anrij,
Stāts jau ir par to- ka ar sākuma LEE kopmplektu daudz ko nevar izdarīt:)
Lai nomērītu kopējo patronas gaurmu man atliektiem galiem pietika ar krievu bīdmēru- kurš ir precīzs, bet milimetu desmitdaļās.
Kad būs iepēja regulāri izšaut un pārbaudīt , to kas salādēts- tad jau finasnes atradīsim:)
Un uzskatu, ka priekš "mednieka parastā" arī sākum komplekts dod iespēju šaut ar daudz maz vienādi lādētām patronām, un kā jau daudzi te saka - galvenais jau ir process- un tas ir intersants.
Andis Liepiņlauskis
Andis Liepiņlauskis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-21 18:29
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
11.08.2014. 10:19
ar kādām CNC iekārtām veido patrontelpas un veic mērījumus,tapēc ar visu pārliecību varu teikt ka patrontelpa izmainās tikai erozijas rezultātā šaujot

Pilnīgas muļķības, saistībā ar medību ieročiem. Ir 2 cilvēki ar vienādiem Blaser ieročiem, viens var ielikt izšautu čaulīti otra ierocī, bet otrs nevar pirmā izšauto čaulīti ielit. Lūk Tev vienādums.. kā māk tā mauj tas skaitās.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2018-01-29 14:21
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
11.08.2014. 10:21
Dzintars savā elementā :)
Uz to Ķīnas bīdmēru lietu es piedāvāju paskatīties savādāk - plašāk.
Psiholoģiski (sevišķi iesācējam kā man) ir daudz vieglāk strādāt ar Mitutoyo nevis Ķitotojo... jo es zinu, ka uz bīdmēru vainu novelt vairs nevar. No garās jautājumu un šaubu virknes tiek izslēgts viens "mainīgais". Tas ir tīri psiholoģiski; izmēri protams ir relatīvi.
Citādi: mēri - vienreiz sanāk tā, otrreiz tā, trešreiz tā - sāc domāt.. nu jā, ko var gribēt no ķīnieša.. BET varbūt vaina nav ķīnietī, bet matricā; tās setingos, mērīšanas "paņēmienos - pieejā" utt un utp. Un jautājums/problēma netiek risināta, bet paliek gaisā karājoties:)
Kā piemērs:
Man darbs ir saistīts ar diezgan sarežģītām tehnoloģijām (projektēju un palaižu) termoķīmiskās pārstrādes rūpnīcas - un pēdējo 4-5 gadu pieredze parāda, ka labi un uzticami mērinstrumenti ir PATS GALVENAIS. Citādi ir ļoti grūti atrast kļūdu.... Vienā ārzemju projektā nomainījām itāļu mērinstrumentus uz Endress+Hauser - 1 ned laikā atradām tehnoloģiskā procesa algoritma kļūdu, ko pirms tam meklējām 1,5 gadu ...:)
Anrijs Priede
Anrijs Priede
11.08.2014. 11:37
Ivar, roka uz sirds, matricas izcelsmei tiešām nav nekāda nozīme - LEE vai Neil Jones. Matricai ir jābūt pareizi izgatavotai un taisnai. Reddingam, kā dārgākajām, varbūt tas brāķa procents i mazāks, bet arī tur ne viss tik viennozīmīgi.Mans kolēģis, kurš tiešām ir lādēšanas guru, kuru es cienu, un kura šāvumu es apbrīnoju, lādē ar LEE, ja nekas nav mainījies īstermiņā.
Anrijs Priede
Anrijs Priede
11.08.2014. 12:03
Intar, vaina nav ķīnietī. Headspace mērījumus visvairāk izmētā čaulas materiāls plecu rajonā un prese. Materiāls ar katru formēšanu zaudē savu elastību, un katrai čaulai pēc katras formēšanas elastība ar laiku katrai kļūst savādāka. Un preses atdures (stop) moments ne vienmēr ir ideāli vienāds un bez mikroluftēm. Man gan ir laba prese, bet tik un tā vislabākie rezultāti ir ar reddinga comp shellholderi. Piemeklēju vajadzīgo izmēru un pa vidu tām 2 tūkstošajām var vajadzīgo izmēru izķert ar shellholdera piespiediena stiprumu pret matricas apakšu. Toties preses faktors tiek izslēgts. Un ja gribi izslēgt iespējamo sķībo 7-14 vītnes griezuma kanālu, tad labs risinājums ir starp presi un matricas kontrējošo gredzenu viegli iespiest gumijas gredzenu. Matrica kļūst viegli "peldoša", tādējādi kompensējot mikrošķībumus attiecībā pret preses štoku.
Anrijs Priede
Anrijs Priede
11.08.2014. 12:15
varbūt varētu nosaukt kādas kļūdas ko parasti pieļauj pie lādēšanas un nepamana

Tā īsti grūti kaut ko izcelt. Pašam nav gadījies, bet zinu, ka īsta avarīja ir, kad sausu čaulu iespiež matricā. Čaulai daudz nevajag, pietiek ar diviem pirkstiem pabraukāt pa Imperial smēri un paripināt čaulu pirkstos. Tas ir pilnīgi pietiekami. Matricas vajag saudzēt un kopt. Nevajag netīru čaulu spiest matricā, un regulāri tīrīt kā patrontelpu. Kapseli reizēm iespiež ar kājām gaisā, pulveris netiek iebērts...
Slēpts
11.08.2014. 12:37
Nu man bija kļūda , ka neizlasīju manuāli un lodes sēdināšanas matricu ieskrūvēju lidzīgi kā full size:)
Nu nekādi patrontelpā nevarēju dabūt iekšā:)
Slēpts
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2019-10-18 23:17
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
11.08.2014. 12:42
Šie jau būs tādi pavisam rupji pārkāpumi! Es biju domājis par kādiem knifiņiem. Lādēju es pietiekami ilgi, bet ir lietas par kurām līdz šim nebiju aizdomājies.