Šodien vārdadienu svin Līksma, Bārbala, rītdien - Rūsiņš, Sandris, Alīna
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Dzinējmedības 2014/2015

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Slēpts
12.09.2014. 11:07
Veči, kas jauns dzirdēts pa Dzinēj medībām, būs, nebūs ?Vai iestājies klusums?
Juris Meir
Juris Meir
Pēdējo reizi manīts 2016-08-10 16:08
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: 2008
Aprīkojums: IŽ27; Tikka
Medību trofejas: 2
11.09.2014. 10:43
Uzliku uz kartes visus gadījumus. Izskatās gana dīvaini. Domāju, ka te cilvēki ātrāk iznēsāas to slimību pa visu valsti nekā mednieki paspēs cūkas izšaut.
Juris Meir
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
09.09.2014. 22:05
Nu ko pie mūsu kaimiņiem ar mēris ir jau, nevar būt ka tas nav skāris mūs, gan jau kaut kur ar krūmos guļ kāds ruksis tikai neviens nezina!!!
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka pēdējā nedēļā, no 2.septembra līdz 8.septembrim, saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu 8 meža cūkām.
ĀCM konstatēts 3 atrastajām beigtajām meža cūkām Latgalē: Daugavpils novada Maļinovas pagastā, Dagdas novada Svariņu pagastā un Krāslavas novada Izvaltas pagastā.
Vidzemes pusē ĀCM apstiprināts atrastajām beigtajām meža cūkām Strenču novada Jērcēnu pagastā, Valkas novada Ērģemes pagastā – katrā atrasta viena beigta meža cūka un Burtnieku novada Ēveles pagastā, dažādās vietās, 3 atrastajām meža cūkām.
Uz doto brīdi ĀCM ir skāris 83 mežacūkas 10 novados un 22 šo novadu pagastos.
No 29.augusta nav apstiprināti jauni ĀCM saslimšanas gadījumi mājas cūkām.
PVD ir saņēmis informāciju par to, ka ĀCM apstiprināts arī atrastajai meža cūkai Igaunijā, Valgas apriņķa Hummuli apkaimē.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
09.09.2014. 22:02
Sveiki koleģi!!!!
Pasen pie neta neesmu ticis.
Palasot komentus, nu jūs raujat!!! ES brīdināju ka šogad mēris pieņemsies spēkā un iepriekšējo gadu pasakas pāŗvērtīšies murgos. Realitātē varu saderēt daudzi ne tikai neapjēdz pat netis ka mēŗis ir Latvijā!! Labrit kolēģi mostaties, ir jārīkojas,jo savādāk mēris savu darbu izdarīs jūsu vietā. Pie mums pagaidām vēl rukšu pēdas ir pamanāmas, bet tā kā mežā lielākoties netiek iets tad ej nu sazin var būt pilni meži ar to mēri, vai arī otrādi sajūt kāds sēņotājs smirdoņu un tuvumā netiet un neziņo par to ,tāpēc par reāliem mēŗa izplatības areāliem mēs uzzināsiem tad kad rukšu jūsu apkaimē vairs nebūs. Izedīt visas cūkas būs ļoti grūti, var teikt nereāli, it īpaši kur to blīvums ir šausmīgi liels. Tāpēc kungi medaties cik varat un izbaudiet pēdejāš rukšu medibas. Pie mums pagaidām ruksi nav atraduši bet nebrīnīšos ka kaut kādā purvā jau guļ beigts. VAr būt arī izskaidrojama tik zemā rukšu aktivitāte mūsu platībās.
Arni neplēsies ar viņiem, jo daudziem vienalga viss būs netā kā viņš vēlas. Vieniem patiks māte citiem meita.
Tā kā veiksmi medībās, uz izbaudiet pēdejās rukšu medībās,jo pēdejos toč 5 gadus rukši būs sarkanājā grāmatā :(
Es diemžēl atrodos tagad tālu no LV. Tāpēc tikai virtuāli varu piedalīties rukšu medības.
Veiskmi visiem!!! Un ne pūku ne spalvu!!!
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
09.09.2014. 14:42
Lai mani atkal no*š? Priekš kam man to vajag? Vienu iemeslu? Šajos 4 gados, kopš Medniekiem.lv pastāv ir tik daudz bijis "cīņu", tajā skaitā ar medniekiem...par to pašu nakts optiku - takš kungi no LATMAs un LMSa Velns viņu zina kādēļ bija totālā opozīcijā tam, ka šo aprīkojumu var izmantot uz lapsām un jenotsuņiem. Pat tur vajadzēja cīnīties. Es to nēesmu aizmirsis. Nedz arī faktu, kā mani ķengāja par to, ka vajadzētu ūdrus atļaut legāli medīt, jo viņus tāpat nomedī. Nevis atbalsta pozīciju atļaut ūdrus, bet nod*š, ka Dies, pas, tulīt aizliegs bebrus ar slazdiem (it kā mežsaimnieki tad tos politiķus uz purvā uz mietie neuzsēdinātu)...
Tādi fakti pa šiem 4 gadiem ir sakrājušies tik daudz, ka man ir apnicis. Ir virzieni, kuros laikam no pārējiem pretestība nebūs, tajos arī aktivitāte būs. A par suņiem - jūs prasiet tiem, kuri sevi lepni sauc par lielāko, ietekmīgāko mednieku organizāciju :) lai tad parāda savu lielumu un visu citu ;)
Pēteris Grigorjevs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-20 23:27
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
09.09.2014. 14:35
nu par suņiem tas ir aplami. esmu bijis tādās medībās kur nav suņi lieka laika un enerģijas tērēšana. Arni cīnies lai to nepieļautu.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
09.09.2014. 12:16
Dzinējmedības bez suņiem?
Jāņem būs pulku alkohols, veikala aknas un plintes arī var atstāt mājās... :(
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
09.09.2014. 11:38
Nekur, jo sanāksme notika vakar. Manuprāt es pietiekoši skaidri uzrakstīju, ka tā ir pēdējā informācija, kura VĒL VAR MAINĪTIES, jo gala lēmums ir PVD!
Uģi - man ZB. Ejiet takš jūs visi ieskrieties. :)
Igors Petro
Igors Petro
Pēdējo reizi manīts 2015-04-15 06:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
09.09.2014. 11:31
Arni, kur oficiālajos avotos rakstīts, ka dzinējmedību nebūs?
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
09.09.2014. 11:27
Saproti Arni - domāju, ka neviens šeit neapstrīd faktu, ka tās ĀCM ir un iespējams arī izplatīsies vēl vairāk, kā arī to, ka tas iznīcina cūku nozari LV, t.sk. mežacūkas, bet runa ir par ko citu - es jau vienreiz teicu, ka PVD mājaslapā ir šāds teksts "Saslimstība ar ĀCM skar 100% no uzņēmīgā ganāmpulka, bet mirstība pēc saslimšanas ir atkarīga no vīrusa virulences un svārstās no dažiem procentiem līdz pat 100%."
Un medniekam, kuram pēc Tavām domām nav tā saprāta, ir tikai tāda informācija kāda tā ir - līdz ar to likumsakarīga ir arī mednieka rīcība - darīt vai nedarīt. Bildes un tava bļaustīšanās medniekiem.lv - tas viss ir forši un noteikti Tev pēc mēneša būs par pāris krustiņiem vairāk, bet saproti, lai liktu kādam kaut ko darīt vajag pamatojumu, kas balstīts uz reāliem faktiem saistībā ar pašu slimību, piemēram, ja pēc saslimšanas izdzīvo vai cūkas pēctam var vairoties utt., nevis plika atsevišķu saslimstības gadījumu uzskaite plašsaziņas līdzekļos vai arī ikdienas Arņa Puksta individuālu redzējumu par ĀCM izplatību. :)