Šodien vārdadienu svin Lība, Emma, rītdien - Ineta, Inta, Intra
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Dzinējmedības 2014/2015

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 83 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 01.12.2014. 23:57
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Jānis Reblis
Jānis Reblis
Pēdējo reizi manīts 2020-03-27 18:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: .I.
Atrašanās vieta: Īdeņa
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
20.08.2014. 17:41
ha ha, tas vecais Pimp.s (Olegs Sirmais) vel man privāti uzbrauca, būtu priecājies ka par savu diršanu par dzinējmedību aizliegšanu nava vēl par kaklu dabūjis
Slēpts
20.08.2014. 18:52
nu tu Edgar dod, tad no mēra cūkas mirst bariem un kopistiski, tag ka tā apsprāgšanas kulminācija tik pēc gadiem. Tad kā īsti ir? ir ahujena lipīgs, tas mēris vai nav? un cik ilgā laikā, tad nobeidzas slimnieki?
Edmunds Palmbahs
Edmunds Palmbahs
Pēdējo reizi manīts 2020-05-07 11:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
20.08.2014. 19:31
Atceros, kad bija parastais mēris, es pavasarī pēc ledus iešanas braucu ar smailītēm pa iecavas upi. Tad pie katra bebru nograuzta lielā koka ūdenī un pie tiltu balstiem bija līdz 40 beigtām cūkām. Skats bija baigi sūdīgs....
Edgars Zirjanovs
Edgars Zirjanovs
Pēdējo reizi manīts 2020-01-26 18:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Vietalvas mednieks
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: 2008
Aprīkojums: iž-58MAE
Medību trofejas: 1
20.08.2014. 20:36
da ko var čīkstēt,ja tam MCM bus lemts iznidet lielu dalu cukas tad ta ari tas bus un nelidzes neviens aizliegums.
var dari un domat ko grib to sergu nav iespejams ierobezot.
Aizliedzot dzinej medibas tas ir pedejais stulbums ko gudras galvas izdomat.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
21.08.2014. 08:20
Igor Nu pie jums nav vēl, bet pie mūsu medību platībam jau ir :(
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
21.08.2014. 08:29
Girt!
Palasi kā ar to mēri ir Baltkrievijā un Krievijā. viss sākas pamazam, no sākuma viens ruksis, pēc tam divi un aiziet. Tas mēris Batkrievijā ar nesaka uzreiz pļaut visus rukšus bet pamazam. Un tieši šis gads ir kulminācija. Jo palasiet ar baltkrievu mednieku portālus kur runā par mēri. Kaut arī tika izšauts ļoti daudz, bet ļoti daudz ir vēl atrodami nopsrāguši mežā, ļoti daudz. Un tagad visi meži smird ka pat ieiet nevar. Tas ir nevis viena tante teica, bet gan no pasu baltkrievu mednieku stāstītā!!
Paskataties kā tajā pat Spānijā gaja ar to mēri, tas ar uzreiz nenogāza visu populāciju bet stiepās gadiem ilgi. Es domāju ka paša kulminācija būs kaut kur pēc kāda gada diviem. Pie mums KCM ar uzreiz nenogaza visu populāciju bet ar pamazām pamazām retināja tas. Bet ja inficejas viss bars tad gan būs atrodami rukši var būt ne vienā barā uz reiz, bet vienā nelielā rajonā gan ir iespēja atrast lielāku baru. Domāju ka reālā situācija kad kritīs veseliem bariem būs ziemā, jo tad cūkas mazak pārvietojas, un vairak lasās lielākos baros, pietiks vienai būt inficetai, kritīs arī pārejās.
No PVD stāstīta ka tieši tagad ja nokrīt ruksis tad inficesanaš iespēja ir mazaka, bet kad ziemā kritīs tad situācija var izversties sliktaka!!!
Redzēsim laiks rādīs!!!! Bet redzot kā situācij izvēršas un tas ka vel mezos nav daudz ne sēņotaju ne ogotaju tad neviens nezina reālos apmērus cik ir kriušo rukšu.
Jau kad atrada pirmos inficetos ar mēri man ļoti daudzi neticeja ka situācija ir nopietna, un pat daudzi tagad uzskata ka tas ir tikai kārtejā pīle, nekas laiks rādīs un redzēsim kam bija taisnība. Bet es cermas kļūdījos.
Slēpts
21.08.2014. 09:10
a kur palika KCM? pats izbeidzās(no PVD lapas: "Latvijā pēdējais KCM gadījums reģistrēts 2014. gada 26.jūnijā.") vai cūkas izbeidzās? Kā tad pašlaik var izplatīties ĀCM pa to pašu teritoriju, ja pavasarī tur jau pastrādāja KCM? KCM arī tak ir lipīgs, kapēc tas netika tik strauji izvazāts līdz Valkai? laikam daudz jautājumu :D
Nākamais: kāda hrena pēc nekas netika darīts no PVD puses, ja bija zināms, ka Baltkrievijā plosās ĀCM?
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
21.08.2014. 09:25
Pret KCM ir zāles un tapēc arī pie mums nezinu kā jūsu pusē tika izdalītas zales un vairākas reizes gadā uz barotavām tika izberta kukurūza ar zālēm. Tāpēc cūkas palika imūnas no šī KCM, bet no ĀCM diemžēl zāļu pagaidam nav, tas ir oficiali atzītas ,tāpec arī tā sak izplaīties.
Kapēc PVD neko daudz nedarīja kad Baltrievijā saka plosīties ĀCM ir jājauta pašiem PVD. Tas ka cīnījās pret KCM tas ir fakts. Bet ACM zāļu nav un lielākoties laikam esam bezpēcīgi kaut ko iesākt vai darīt. Vienīgi ko var ir atšaut līdz pēdejam ruksim mežā un tad cerēt ka tas mēris apstāsies. Bet reāli cik to rukšu mežā ir neviens nezina. Jo lasot kas tagad darās Baltkrievijā, tad tur par limita neizpildi atlaiž jegerus. un pie tam ļoti lielos daudzumos, kā arī uzskaite vienā vietābija 120 rukši, bet reāli nomedija kaut kur pāri 300, respektīvi uzskaites sistēma ir nekāda arī tur. Labi būtu 200 nomedīti, bet pāri 300 tas ir par traku liela klūda. Tā pat arī pie mums neviens nezina reālos skaitļus cik pie mums mezos dzīvo kādas sugas pārstāvis, tikai apmēram. Jo uzskaite ir vienkārsi apmēram un viss.
Tas ka kaut kas palīdzēja Ācm tikt līz Valkai vai Madonas novadam tas ir fakts. Valkā taču atklāja ka divas lopkautuves atkritumus nevis sadedzināja, bet izsvieda tieši meža tāpēc tās aizvēra un tāpēc arī tas mēris ir tur. Jo pirms Latgalē ieviesa karantīnu fimas no Valkas iepirka lielos daudzumos tur rukšus un veda uz lopkautuvu . Tāpēc ja kāda cūka bija inficēta tad ta tika aizvesta uz Valkass nrajonu tur nokauta un viss kas nav vajadzīgs tika izmsest mežā. Tur tā parādījās tas mēris.
Slēpts
21.08.2014. 09:39
izskatās, ka pie tevis viss ir slikti :D pret KCM sāka vakcinēt tikai pēc pusgada no pirmajiem konstatētajiem un tad ne vēl visā inficētajā teritorijā, BET izrādās cūkas jau bija pārcietušas ziemu(vācās baros)pirms vakcinācijas un nebija inficējušās vai nobeigušās, un tag jau ĀCM ņems izdzīvojušās priekšā - jautri jums tur iet, it kā mirsts bariem un smird visi meži, bet beigas nehuja neizmirst un gaida nākamo mēri, lai atkal varētu itkā nobeigties bariem un raudāt par grūto dzīvi "pie mums" :D
Martins Porietis
Martins Porietis
Pēdējo reizi manīts 2017-10-17 21:27
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
21.08.2014. 10:12
Ja jau baraa ir inficeeta viena tad jau reali visam baram buutu jaatdot gals ne taa?it kaa lasiju ka 3 dienas ruksis pec ACM ir gatavs!nu neredzu sini pasakumaaa kaut kadu logiku