Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Latvijas medību suņu elektroniskā ciltsgrāmata

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 9 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.11.2014. 16:01
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Slēpts
05.09.2014. 11:58
Nu re- labs"špikeris"
izstrādāja neliela speciālistu grupa no LŠZAA un IT programmēšanas uzņēmuma, balstoties uz LDC publisko datu bāzi.

Tieši tā- šobrīd Latvijā jau IR viens reģistrs , kur visiem suņiem IR jābūt reģistrētiem, atliek šos datus pareizi izmantot.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
05.09.2014. 12:35
Cerams, ka neaprobežosies ar laikām un čtriem LV dzinējiem un diviem takšiem?!

Viss atkarīgs no suņu saimniekiem t.i. kā viņi spēs apvienoties un izveidot, vai iesaistīties jau esošajās kinoloģiskajās org.
Pašam man interese par Rietumsibīrijas Laikām un Latvijas dzinējiem. Armands Cirsis strādā ar alu suņiem.
Droši vien jāprasa Aigaram kāds ir plānotais mērķis:)

Tādu perspektīvu nākotni medību suņu suņkopībā redzu medību suņu šķirnes klubos, kurus izveido paši suņu saimnieki. Latvijas dzinējsuņu klubs ir izveidots, strādāju pie Laiku kluba, kaut kur, sadzirdamā attālumā, dzirdu par Vācu med.terjera klubu.....
un tad būs jāveido kaut kas līdzīgs LMKA, jo diezvai esošo izdosies atbrīvot no suņu spekulantiem.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
05.09.2014. 12:49
Vai tev šīs datubāzes izveidei bija darba grupa , ar kuriem apspriedāt, vai tā ir tava vienpersoniska būve?

Šo ideju sāku iedarbināt 2009.g. LMKA iekšēnē piesaistot Aldi Bondaru....tikām līdz pusei, jo paralēli strādāju pie LMKA kvalifikācijas komisijas izveides, kuras pamatuzdevums ir ekspertu sagatavošana, kuri papildina datu bāzi.... sasmērējās N.Salmiņs ciltsrakstu izniegšanā.Šai lietai apakšā bija arī A.Bondars un A.Čoičs....tā radās Aigars dzērājs@zaglis, bet patiesībā tā bija kvalifikācijas komisijas reaminēšanas norakšana.Šā gada sākumā šāda strūktūra vispār likvidēta iekš LMKA. JA KINOLOĢISKAJAI ORG. NAV EKSPERTU SAGATAVOŠANAS SISTĒMAS, TAS IR NPLEMTS BOJĀEJAI.....
Veidojot šo el.cilcgrāmatu, protams konsultējos un piesaistīju med.suņu ekspertus, tādus kā -Armands Cirsis, Andri Veļičko, Agri Čibuli u.c.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
06.09.2014. 07:06
Aigar, es nezinu, kāpēc Tev liekas, ka es pūšu pīlītes, man vairākas reizes bija nepieciešams sameklēt informāciju par suni un man to pāris sekunžu laikā atrada! Man pašai bija gadījums, kad es zināju, ka esmu savam sunim izpildījusi čempiona prasības, bet nevarēju atrast diplomu un man to uzreiz sameklēja, ka diploms nemaz nav noformēts!
Un kāda informācija Tavuprāt trūkst ciltsrakstos? Manu suņu ciltsrakstos ir visa nepieciešamā informācija! Protams, ciltsraksti ir jāprot lasīt, ja cilvēks nespēj saprast, kur beidzas ciltsrakstu numurs un kur sākas izstāžu vērtējums, tad tur var rakstīt visu ko, vienalga nesapratīs! ;)
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
06.09.2014. 08:13
Aigar, es nezinu, kāpēc Tev liekas, ka es pūšu pīlītes,[/quotes
Man nekas neliekas.Es pat nelikšu iekšā manas RSL Gretas FCI ciltsrakstus, kuri pat neder tualetes papīra vietā....kur nu vel kā info avots par medību suni....
Un kāda informācija Tavuprāt trūkst ciltsrakstos?

Ieliku "Latvijas dzinējsuņu kluba" biedram piederoša suņa LKF izsniegtos ciltsrakstus.....
Aigars Remess
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
06.09.2014. 08:17
Manu suņu ciltsrakstos ir visa nepieciešamā informācija! Protams, ciltsraksti ir jāprot lasīt,

Ko tur lasīt tajos LKF ciltsrastos???? Ciltsrakstos jābūt info, lai suni varētu bonitēt.....
Lūk kā notiek šo ciltsrakstu papildināšana ar nepieciešmo info el.med.suņu ciltsgrāmatā.
Aigars Remess
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
07.09.2014. 18:00
Aigar, tam sunim, kura CLR Tu ieliki tēvs ir no LMKA un informācijas par viņu ir tik, cik ir, par to nu neviens no, izņemot LMKA, atbildēt nevar. Par kuci informācija ir pilnīga, cik nu var izsekot, jo viņas vecāki ir nākuši no LMKA. Precīzāku informāciju (piemēram, kas, kur un kad devis darba vērtējumu vai izstāžu vērtējumu) var iegūt pie kluba kinologa, kas, ja būs nepieciešams, arī veiks bonitēšanu. Esmu jau rakstījusi, ka papīra veida ciltsrakstiem vairs nav nozīmes tādā veidā, ka konkrēti pēc viņiem varētu izsekot suņa izcelsmi, jo visa izcelsme ir kinoloģisko apvienību datu bāzē!
Amerikā ir kaķu audzētāju apvienība, kur audzētājs elektroniski piereģistrē metienu, katram kaķēnam tiek piešķirts reģistrācijas numurs, un audzētājs, ja pircējs prasa, izdrukā ciltsrakstu blanku, pats aizpilda, parakstās un viss! Nezinu, var būt arī ar suņiem ASV ir tāpat. Galu galā arī cilvēkiem tagad ir identifikācijas kartes un naudu nestaipām līdzi zelta stieņu veidā, bet norēķināmies ar VISA :D
Īstenībā, arī sunim pilnīgi pietiktu ar tādu kartiņu, nav jāsmērē papīrs un jādrukā lielās lapas!
Slēpts
07.09.2014. 22:52
Bija LMKA tāda maza grāmatiņa-apskates materiāls par LV dzinēsuni, kas viņu bija izdevis un par kādiem līdzekļiem nezinu (nevaru atrast, bet kautkur man ir)), bet bija interesanti palasīt un apskatīties visus reģistrētos suņus, tur bija visi, neatkarīgi vai ir kautkādas izstādes un aploku vērtējumi (tur gan bija tikai LMKA dzinēji), vai nav,šis gan vairāk attiecas uz LV dzinēju, jo ar pārējo skaitu un iznīkšanu jau mums nav problēmas, tapēc mans ierosinājums Aigaram: vadi tajā datu bāzē visus kuriem ir pases, un var jau uzlikt pēcāk filtru, ir vai nav vērtējumi, domāju ka lielākā daļa LV dzinēji ir bez vērtējumiem, jo medniekam lai medītu nevajag papīrus, bet ir jabūt darbaspējigam sunim - un tādi ir ļoti daudz, iespējams kādu iekustināsi uz papīru kārtošanu.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
08.09.2014. 10:16
Īstenībā, arī sunim pilnīgi pietiktu ar tādu kartiņu, nav jāsmērē papīrs un jādrukā lielās lapas!

Tieši to arī ierosināju LMKA, nu jau tāāālajā 2009.g., LKF,VMD,LATMA 2010.G.,ZM 2012.g., pēdējā laikā runāju ar LMS....NU NEGRIB, ŽANNA.Negrib, vispār, risināt šo jautājumu
Kādam tomēr ir izdevīgs šis bardaks.
Edmunds Svencs
Edmunds Svencs
Pēdējo reizi manīts 2019-11-26 17:45
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Aprīkojums: Vītne,gludais
Medību trofejas: 10
08.09.2014. 14:26
Sveicināti!
Par to LKF ciltsgrāmatu - vai ir kāda elektroniska saite, kas pieejama arī man, parastam mirstīgajam? Lūgtum pievienot!