Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pazudis vācu medību terjers Mālpilī

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 06.01.2015. 13:27
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
15.10.2014. 11:01
Pareizi ir tas, ka nav jāstaipa ciltsraksti līdzi uz medībām, ir datu bāze, pēc kuras var jebkuru suni pārbaudīt! Katram 2-jam ir kabatā telefons ar piekļuvi internetam!
Dzintars Gūtmanis
Dzintars Gūtmanis
Pēdējo reizi manīts 2020-07-31 21:42
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: vairākas
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: kas tos var izskaitīt
Aprīkojums: 6 pusautomāti un vēl šis tas.
Suņi: foksterjers
Medību trofejas: 62
16.10.2014. 00:56
Nu un cik daudziem ir tas čipu lasāmais aparāts,un un vēl jo vairāk vēlme rakāties par reģistriem,....prasīt jau var , naudu kāst ar ,bet ko reāli tas dod.....
Dmitrijs Savčenkovs
Dmitrijs Savčenkovs
Pēdējo reizi manīts 2019-09-04 00:14
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ventspils
Medību stāžs: no 2000 gada
Aprīkojums: iz 27em-m+aimpoint compML 2 ; cz 511 22LR; brovning bar boss 30-06+aimpoint compC3 ; tikka t3 lite stainless 30-06+ leupold vx III 3,5-10x50 (ilum.duplex) binoklis kahles 8x42 , leica geovid 8x56HD
Suņi: 4 vacu medibu terjeri ,
Medību trofejas: 19
16.10.2014. 01:46
Var but ari sakritiba, bet aizdomigi. Nozagšanas gadijuma čips nelidzes. Viņu sataustit un izgriest dažu minušu darbs. Lindai taisniba, japublice, jaraksta kur vien iespejams.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
16.10.2014. 08:27
Dzintar!
Nevienam medību laikā nav jāsalīdzina čipi, ir jāpārbauda tikai potēšanas pase. Čips ir jāsalīdzina vetārstam, kad suni vakcinē, un tā jau šodien ir likuma prasība! Atver sava suņa potēšanas pasi 3 lpp., tur treknā boldā tas rakstīts divās valodās! Tātad, šādu suni nevar vismaz legalizēt.
Protams, ka ir jāraksta un jāliek bildes! Par to jau strīdu nav!
Dima, nu es nezinu... no visiem manējiem mājkustoņiem čipu var sataustīt tikai runcim, bet nu viņš man ir pliks un nabags :D Reāli sunim pārsvarā čipu var sataustīt tikai pāris dienas pēc čipēšanas, vēlāk vairs nē, bieži pat ar meklētāju grūti atrast, jo čips zem ādas maina savu atrašanās vietu, kamēr nenokapsulējas. Izstādēs ir bijis, ka čipu vetārsts meklē 15-20 minūtes un atrod kaut kur padusē, pavēderē vai padusē, tad saimniekam ir jāatceras, kur tas čips beigu galā ir, lai nākamo reizi var pateikt un nav jāskanē viss suns. Man vienam sunim čips ir noslīdējis uz pakrūti starp priekškājām.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
16.10.2014. 09:49
Neesmu nekāds lielais suņu eksperts, bet man ir savs redzējums, kāpēc šīs sugas sunīši zūd. Neskatoties uz to, ka viņus var izaudzināt par mīlīgiem (piem., Sirsniņš), šie suņi ir ļoti neatlaidīgi. Man ir doma, ka viņi atrod alu un vaļā nelaižas līdz spēku izzsīkumam. Un stūrī iedzītais dzīvnieks arī grib dzīvot - ar sunīti var notikt nelaime (kāda - paimprovizējiet ar iztēli paši). Kas man liek tā domāt? Viens aizdomīgs gadījums, kad pazuda mums "jaga" un neticu, ka kāds viņu tajā vietā varētu būt nozadzis. Tā nav reklāma, bet ieteiktu savus mīluļus aprīkot ar GPS kakla siksnām. Dārgi? Ja es kādam saimniekam palūgtu pārdot savu suni, viņš, visticamāk, mani pasūtītu diezgan patālu - jūsu suņa drošību un vērtību nevar izteikt naudā. Tas tīri mans subjektīvais viedoklis.
Linda Dombrovska
Pēdējo reizi manīts 2020-09-13 14:10
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
16.10.2014. 12:39
Šī ir Mareka Greta - no žurnāla Medības arhīviem.
Linda Dombrovska
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
16.10.2014. 15:04
Jāni, protams, ar jebkuru medību suni var notikt kāda nelaime un ar to ir jārēķinās, bet tomēr vairāki šāda tipa gadījumi īsā laika posmā liek aizdomāties.
Svetlanas suns, piemēram, nebija pārāk neatlaidīgs, ejot pa pēdu, jo kolektīvā, kur viņi brauc medībās (Svetlana nav medniece, bet ir pastāvīgs dzinējs vienā kolektīvā) ir īpatnība, ka ir ļoti nelieli masti un suns bija pieradis ātri nākt atpakaļ, turklāt, ja būtu aizgājis pa pēdu (tāpat, arī Jāņa suns), būtu dzinis ar balsi, būtu dzirdams! Doma par alu bija pirmais, kas Svetlanai ienāca prātā, jo suns ļoti neatlaidīgi strādā alās, bet suns pazuda 15 min. gājiena attālumā no viņu vasarnīcas un visas alas tai apvidū saimniecei (un sunim)ir labi zināmas. Visas alas tika pārbaudītas jau nākamajā dienā, bet suns atrasts netika!
Protams, neviens nenoliegs, ka GPS sunim ir ļoti vajadzīgs, bet ne vienmēr tas var līdzēt. Pret cilvēka ļaunprātīgu rīcību noteikti nē :(
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
16.10.2014. 15:06
Svetlanas Dorisa
Žanna Zariņa
Jānis Cimmers
Jānis Cimmers
Pēdējo reizi manīts 2017-08-04 20:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķiles un Ādažu/Sējas novadi
Medību stāžs: no 2002 gada dzinējs, kā mednieks no 2009 gada
Aprīkojums: Iž 58, Savage 308 win, Ata arms neo 12
Suņi: jagterjers Urga
Medību trofejas: 1
16.10.2014. 15:08
Garmins jau ir vajadzīgs, nāksies pirkt jo negribās šādi zaudēt suni. bet tas tāpat neizslēdz iespēju sunim tā vai šitā iet bojā, tikt nozagtam u.c. , bet protams krietni palielina iespējas atrast suni mirušu vai dzīvu.
savukārt manā un vēl vienā pazušanas gadījumā suņi ir pazuduši diezgan apdzīvotās vietās, un tie ir bijuši salīdzinoši pieredzējuši suņi.
domāju ka ir pilnīgi reāla iespēja ka suņi tiek zagti, vai vienkārši netiek meklēti viņu īstie saimnieki- turklāt ir taču dzinējmedību sezona....
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
16.10.2014. 15:41
Dorisa šogad kļuva par LMKA darba čempionu darbā pa alu zvēru.
Ja nemaldos, Mareka Greta ieguva otro vietu...
Dīvaina sakritība...