Šodien vārdadienu svin Gaida, Arnis, rītdien - Mundra, Frīda, Frīdis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pazudis vācu medību terjers Mālpilī

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 06.01.2015. 13:27
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
27.10.2014. 23:20
Nu tas no dieva tiesas izklausās pēc organizētas jagterjēru zagšanas ,kautkur ir pieprasījums pēc šas šķirnes suņiem ,varbūt kāds tautietis sadomājis suņu fermu raut augšā kā krievijā ,tur ir speciālas medību suņu audzētavas cik zinu krāmejas šie ar laikām,bet varbūt pēc gada būs arī jaktīši?????
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2020-02-18 14:09
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
28.10.2014. 09:46
Nu tas no dieva tiesas izklausās pēc organizētas jagterjēru zagšanas ,kautkur ir pieprasījums.....

Sekas VMD rīkojumam Nr.156....
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 11:17
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
29.10.2014. 08:42
Aigar, nu kāds gan suņu zagšanāi sakars ar dzinējmedību aizliegumu?
Ja būtu tieši otrādi, ja tiktu masveidā izmesti uz ielas medību suņi, tad gan es teiktu, ka tās ir šī rīkojuma sekas, bet tagad?
Valdi, es neticu, ka suņi tiek izvesti uz Krieviju, jo , tīri vienkārši, daudz vieglāk un lētāk ir kucēnu vai pieaugušu jagdu nopirkt turpat Krievijā, nekā atbraukt uz Latviju, viņu nozagt, uztaisīt viltotus papīrus izvešanai un vēlāk legalizēt suni tur. Neaizmirsīsim, ka Krievija nav ES valsts, tur ir robežas, vīzas un pārbaudes, un tur patiešām bauda, turklāt, no Krievijas puses bauda tā- pa riktīgo! Protams, nopirkt var visu, bet to, ko nevar nopirkt, to var nopirkt par lielu naudu, bet tas nu galīgi neatmaksāsies! T.i. pilnīgi noteikti vienkāršāk un , galvenais LĒTĀK būtu pilnīgi legāli nopirkt gatavu suni, kas ir jau čempions. Un piedāvājums ir!
Pelnīt naudu ar jagdterjeru audzēšanu- tas ir smieklīgi! Jo jagdterjeri ir viena no lētākajām šķirnēm, tie nav pomerāņi vai čivavas, kur kucēna cena sākas ar 1000 EUR!
Vai nu zog pašu vajadzībām (medībām), vai nu tautieši, kam "piecas večiņas un jau lats", kas kucēnus tirgos par 50-100 EUR. Jebkurā gadījumā, nedomāju, ka suņi ir aizbraukuši kaut kur tālāk par Lietuvu.
Slēpts
29.10.2014. 09:04
Žanna,vai tad Tu Aigaru nezini- es brīnos, ka viņš nav pazinojis ka pie vainas ir LMKA:):):)
Varbūt ieši pie vainas ir jaunie medību noteikumi, kur tomēr NAV precizi definēts, kādus suņus var izmantot medībās. Jo ja kādreiz LMKA bīdīja cauri medību suņu šķirņu sarakstu- tad to nobremzēja.
Un cik es māku lasīt- tad tagad pietiek ar
98. Persona, kas izmanto šķirnes medību suni medībās, var uzrādīt suņa vakcināciju apliecinošus dokumentus

- Radurakstus jau medībās nevajag.. Pietiek ar potēšanas pasi...
Līdz ar to var būt kāda dāmīte izdomājusi izveidot jaunu suņu audzētavu -tepat Latvijā...
Aigars Remess
Aigars Remess
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
29.10.2014. 09:33
Aigar, nu kāds gan suņu zagšanāi sakars ar dzinējmedību aizliegumu?

Alu suņu izmantošanā nav aizliegumu....ja tā nopietni papēta RĪKOJUMU Nr.156.
Žanna,vai tad Tu Aigaru nezini- es brīnos, ka viņš nav pazinojis ka pie vainas ir LMKA:

Ivar - kas to jauno laiku LMKA vēl ņem par pilnu.
Zīmoga turētajiem rūp zosis un šakāļi. (INFO no -http://lmka.lv/)
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
29.10.2014. 14:26
Oj, Aigar, nu tik daudz pat es nemācētu aizdomāties- sakarā ar dzinējmedību aizliegumu mudīgi nopī*ģot jagdterjeru, lai vismaz alās varētu medīt! :D :D :D
Ar alu medībām nodarbojas diezgan šaurs mednieku loks, nu nav mūs tik daudz un visiem ir pilns komplekts ar suņiem, medības alās ir grūts darbs, ko piekopj fanātiķi. Nu kur tad tādi pēkšņi saradīsies!
Man ir kāda doma, bet publiski to negribu rakstīt
Aigars Remess
Aigars Remess
29.10.2014. 16:20
... nu tik daudz pat es nemācētu aizdomāties- sakarā ar dzinējmedību aizliegumu mudīgi nopī*ģot jagdterjeru, lai vismaz alās varētu medīt! :D :D :D

Kādas alas.Vienkārši,ar alu suni, ir drošāk uzturēties mežā lieguma zonā....
Ja tieši par tēmu - neticu, ka kāds (kādi) speciāli izčikoja,pēc tam izsekoja katra pazudušā suņuka saimnieku un piemērotā brīdī nozaga suneli. Katram, no šinī tēmā pieminētiem notikumiem, ir savs stāsts, bet visus suņukus vieno kaut kas kopējs un tas ir ALAS.Visi viņi nelaidīs garām iespēju ielīt alā...... ar saimnieka svētību vai bez.
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
29.10.2014. 17:02
Vēl viena varbūtība ,zog mūsu pašu bāleliņi un nekur neved aiz uzkalna pārdot ,bet fenderē un sit pa lēto tepat pilsētas vīreļiem kas ir mednieki,jo lielos medību suņus grūti pilsētas dzīvoklī turēt pa nedeļu tāpēc ņem šos mazos universālos ,tikai nesaprotu ,man bijuši divi jagterjēri untagad ir trešais ,nu tie divi, viens (pirmais jaktis)bija pret visiem (izņemot mani vienīgo) tik nešpetns ka nu to fenderēt netaisītos neviens,otra bija kucīte ,kad pirku domāju ņemšu meiteni būs prātīgāka ,ta dievs deva, ar draņķis liesls bija ,nu par šo kas ir tagad grūti spriest (aug buciņš aug radziņi)vēl jau jauna divi gadeļi ,bet paliek jau ar raksturiņu, nu tā rakstiju šo visu tamdēļ ka nevar būt ka man vienīgam viņi tādi ,kā sveš var viņu paņemt?????
Guntis Ostelis
Guntis Ostelis
Pēdējo reizi manīts 2015-01-22 22:54
Lietotāja statuss: Lietotājs
29.10.2014. 20:25
Nevienā rīkojumā nav teikts ar kādu suni lai eju uz alām, galvenais lai ir šķirnes medību suns, vai laika vai LV dzinējs vai spaniels, visi der.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
30.10.2014. 08:57
Valdi, nu mūsdienu jagdi nav tik nešpetni, kā gadus 10-20 atpakaļ!
Aigar, protams, katram no šiem suņiem ir savs stāsts un katru atsevišķi viņus mierīgi varētu norakstīt uz kādu nelaimes gadījumu, bet , ja apskata visus kopā, tad aina ir citāda! Un , ja Mareka kuce pazuda medību laikā, un te nu ir grūti runāt par apzinātu un izplānotu nozagšanu, es te pati savu suni trīs dienas nevaru rokās dabūt, kur nu vēl svešu nozagt! Mēs tak nevaram paredzēt, kurā masta galā suns iznāks un ja kāds svešs sāks braukāt gar mednieku līniju un ķert suņus, ātri vien pa snuķi norausies, tad citi ir pazuduši mīklaini, viens no sētas, divi pazīstamā vietā, gandrīz vai saimnieku acu priekšā... Protams, medības alās ir viens no bīstamākajiem medību veidiem, bet nu nav tā, ka kā suns ielien alā, tā pazūd ar galiem! Turklāt, tie bija pieredzējuši suņi! Ja arī būtu iegājuši alā, tad 99% , ka būtu iznākuši ārā, cits jautājums, pēc cik ilga laika! Turklāt, Svetlanas gadījumā, viņa zin apkārtnes alas un visas tās tika pārbaudītas nākamajā dienā! Jo pirmā doma jau arī viņai bija, ka suns iegājis alā!
Atceries, kad Normundam bija nozagtas laikas no mājām, tieši no voljēriem?