Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Nosaka ierobežojumus mežacūku piebarošanai

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2024-03-20 23:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
08.12.2014. 14:10
Tur , kur ir nauda, patiesības nebūs. Daudziem tas ir peļņas avots, citiem sava izdevība. Piemēram zemniekiem- graudaudzētājiem, kuri reāli ienīst cūkas.Vēl pa vidu gaļas bizness. Klausos par tām dārgajām kamerām, kuras jāpērk kolektīviem un pašvaldībām. Kuras pēc tam kur liks ? Patiesā aina atklātos, ja nebūtu eiropas naudas. Protams Puksta kungs tūliņ "uzsprāgs" , bet realitāte ir kaut kur pa vidu.
Gunārs Ābelītis
Gunārs Ābelītis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-29 14:23
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
08.12.2014. 10:55
Daugavpils novadā! Pagastu neteikšu, vēl atsūtīsi čekistus, kas cūkas vietā nošaus mani!
Es tikai redzu vienu risinājumu: nahrenizēt dzinējmedību aizliegumu, un nomedīt cūkas līdz tam 5 uz 1000 ha. Tālāk vietās, kur ĀCM ir, cūkas kritīs, tur kur nav, paliks veselīga cūku populācija ar samazinātu risku inficēties. Tā ir vienīgā rīcība, ko es atbalstītu.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.12.2014. 10:48
Kurā novadā/pagastā medī?
Gunārs Ābelītis
Gunārs Ābelītis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-29 14:23
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
08.12.2014. 10:35
Esmu redzējis ĀCM slimu cūku, esmu dīrājis, izlaidis iekšas, esmu redzējis gan nieres ar asins punktiem, gan milzīgos, asiņainos limfmezglus viscaur.

Tad, kad pats šo visu redzēšu, runāšu savādāk. Medīju Latgalē. Un pašlaik, mūsu platībās cūkas ir tik pat, cik vienmēr bijis. Tāpēc jau ir tā sāpe, ka tiek likti koki spieķos. Tagad ar to piebarošanu vajadzēs ņemties lai sataisītu barotavas pēc noteiktajiem standartiem. Nu da labi....
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.12.2014. 10:11
Esmu redzējis ĀCM slimu cūku, esmu dīrājis, izlaidis iekšas, esmu redzējis gan nieres ar asins punktiem, gan milzīgos, asiņainos limfmezglus viscaur. Līdz ar to, nezinu kur medī un varbūt, ka tur dienestiem ir sava izpratne par to, kas un kā jādara, bet Z-Vidzemē viss notiek korekti un tur klīniski slimās cūkas patiešām analīzēs ir slimas. Un veselās (pēc klīniskajām pazīmēm) tikpat kā nekad analīzēs nav atzītas par slimām.
Bari arī ir krituši un šobrīd cūku ir maz. Nav tā, ka nav vispār, bet nav vairs to baru, "kas aizsedz horizontu"...
Gunārs Ābelītis
Gunārs Ābelītis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-29 14:23
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
08.12.2014. 09:33
Gunār - ja Tev tādi konkrēti fakti ir zināmi, tad kāda mārutka pēc nēesi neko konkrētu paziņojis? Kaut vai man - epasts ir zināms. Es jau 100x esmu rakstījis - ir kaut kas slikts, savāc faktus, atsūti.

Bet ko tas mainīs, ja karantīna jau noteikta! Kas es tāds esmu? Kādus pierādījumus es varu savākt, tas viss jau sena aiz muguras. Tā ir cīņa ar vējdzirnavām! Veicot dienesta pienākumus, daudz braukāju pa laukiem un tiekos ar daudziem cilvēkiem, tai skaitā medniekiem! Visi rausta plecus un ir neziņā! Neviens nav redzējis cūku ar ĀCM pazīmēm. Uz analīzēm tiek nodota vizuāli vesela cūka, vai jau satrūdējusi.
Vienīgais veids kā pārliecināties, ir medniekiem pašiem paralēli veikt analīzes, bet arī tas jau ir par vēlu. Nu neticu es PVD analīzēm. Es nezinu cik tāda laboratorija varētu maksāt, bet lietuviešu mednieki paši taisa tās analīzes, un valdības rīkojumiem rāda vidējo pirkstu. Tas arī būtu reāls pierādījums. Pašlaik mēs visi runājam uz pirkstiem ,bez reāliem pierādījumiem.
Vienīgais pierādījums- pilns mežs ar cūkām, kas vēl joprojām nav saslimušas un mirušas. Nu nevarēja visas pārdzīvot slimību un kļūt imūnas. Bija jākrīt bariem, bet kur tas ir noticis?
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
08.12.2014. 09:12
Gunār - ja Tev tādi konkrēti fakti ir zināmi, tad kāda mārutka pēc nēesi neko konkrētu paziņojis? Kaut vai man - epasts ir zināms. Es jau 100x esmu rakstījis - ir kaut kas slikts, savāc faktus, atsūti.
Tāda bla bla bla pilsētas leģendu izplatīšana forumā nedod neko.
Sliktākais, kas var notikt ar ĀCM - populācijā paliek pārslimojuši indivīdi. Neviens pierādījums, ka tie būtu *izveseļojušies* nav, bet drīzāk - ka ĀCM viņiem pāriet hroniskā formā. Ko tas nozīmē - populārzinātniski: to, ka tie indivīdi ir kā staigājošas infekcijas fabrikas. Ja tā, tad meža cūku populācija mums vēl ilgi nebūs atkopjama.
Ja, tomēr, tiem indivīdiem izveidojas imunitāte, tad principā ir divas labas lietas:
1.Vakcīna ir reāli iespējama;
2. Populācijā pakāpeniski pieaugs tādu meža cūku skaits, kas ir imūnas. Tādā gadījumā ĀCM zonā meža cūku medības ir vispār jāpārtrauc.
Bet, reāli apšaubu, ka kāds vispār grib (un spēj) detektēt, ir vai nav kāda cūka imūna, par lēmumu - nemedīt meža cūkas, nemaz nerunājot.
Bet piebarošanas sarežģīšanai ar šo īsta sakara nav. 400l uz 1000ha tilpums - nu kāds tur ir pamatojums? To trauku taču var piepildīt pēc vajadzības. Tas vienkārši sarežģī dzīvi - bezjēdzīgi sarežģī. Tur nav racionāla pamatojuma - un savas spalvas krāsot tur var da jebkādās krāsās: racionāla pamaojuma NAV!
Slēpts
08.12.2014. 08:52
Aivar, izlasīju tava komentāra beigu daļu pārdesmit reizes, tā arī nesapratu, ko ar to gribēji pateikt ;)
Izlasīju arī Māra ieteikto rakstu, lai saprastu to grozījumu jēgu. Ja pipec būs ša vai tā, tad kāda jēga likt sev ķeksīšus par padarītu darbu, ja tas neko nedod, jo tākā izskatās pašlaik tie grozījumi, pa lielam nekas netiek ierobežots, tik nedaudz mainīts barotavas izskats un neskaidrības ar dozēšanu.
Iecerētais 20% blīvuma samazinājums jau neko nedos, ja Kurzemē no 25 cūkām paliek 20 cūkas uz 1000ha, tad Latgalē ĀCM skrien pat pie <5 cūkām uz 1000ha. Labāk to lietu nolaist ātri gar zemi un restartēt cūkas Latvijas mežos.
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
08.12.2014. 08:15
Mednieki, vismaz es tā ceru, cūkas negrib iznīcināt, tāpat kā citu zvērus. Iznīcināt - tāda nevar būt mednieka filozofija principā.
Gunārs Ābelītis
Gunārs Ābelītis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-29 14:23
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
08.12.2014. 07:42
Nav ko cepties - šis lēmums de facto novedīs pie ĀCM straujākas izplatības.

Pie straujākas ĀCM izplatības novedīs pieņemtie lēmumi (dzinējmedību aizliegums, piebarošanas ierobežošana u.c.). Bet cepties nav ko tāpēc, ka nav mūsu spēkos šos lēmumus mainīt. Un ko atbildēt būs jādomā tiem, kas šos lēmumus pieņēma. Un nevajag stāstīt, ka jābeidz čīkstēt bet jārīkojas- medniekus pārstāvošās organizācijas darbojas šo lēmumu pieņemšanā.
Bet lirika ir tas, kas notiek, pat teiktu sāga. Aizbrauc Arni uz Krāslavas novadu un parunājies ar medniekiem. Situācija ir aplama, katra kritusī cūka tiek norakstīta uz ĀCM rēķina bez liekas domāšanas. Nošauj sivēnmāti, un visi badā mirušie sivēni uz ĀCM rēķina. Ar auto notriekta cūka- ĀCM.
De facto līdz šim brīdim: visas barotavas bijušas izēstas tukšas, pēdu mežā daudz. Tātad bargais ĀCM izlēmis apiet ar līkumu mūsu platības.
Un vēl De facto: cūkas grib iznīcināt visi, no vienas puses ĀCM, no otras puses valdība, no trešas mednieki. Grozi kā gribi, cūkām nebūt latvijas mežos.