Šodien vārdadienu svin Vilhelms, Vilis, rītdien - Raivis, Raivo, Maksis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Nosaka ierobežojumus mežacūku piebarošanai

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 25 lietotāji. Komentāru skaits 2. Pēdējais viedoklis 29.12.2014. 21:39
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Jānis Dubovs
Jānis Dubovs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-02 16:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Valmieras raj. Jeru pag.
Medību stāžs: kopš 2007
Suņi: nav, bet gribu
Medību trofejas: 5
05.12.2014. 16:04
:D:D:D:D
"Noteikts, ka barotavas atļauts izvietot tajos medību iecirkņos, kuros atļauts medīt mežacūkas"
Vai ir iecirkņi kur aizliegts medīt meža cūkas?
Kristaps Freimanis
Kristaps Freimanis
Pēdējo reizi manīts 2019-12-14 20:06
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus nov.
Medību stāžs: 4
Aprīkojums: TOZ34E vitne
Medību trofejas: 5
05.12.2014. 11:52
Otrdien, 2. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumos. Izmaiņas paredz ierobežojumus mežacūku piebarošanai, lai samazinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) iespējamo izplatīšanos.
Šī gada oktobrī Viļņā notika Eiropas Komisijas organizēta sanāksme ar Eiropas Savienības (ES) veterinārajiem ekspertiem, kā arī Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas ekspertiem par turpmāko stratēģiju ĀCM ierobežošanai minētajās ES dalībvalstīs. Sanāksmē tika izstrādāta vienota stratēģija turpmākai rīcībai ĀCM ierobežošanā.
Izmaiņas noteikumos paredz stratēģijas nosacījumus par mežacūku piebarošanu un citu savvaļas dzīvnieku piebarošanu tādā veidā, lai barībai nevarētu piekļūt mežacūkas. Noteikts, ka barotavas atļauts izvietot tajos medību iecirkņos, kuros atļauts medīt mežacūkas, un barotavu kopējais tilpums nepārsniedz 400 litru uz 1000 hektāriem. Izmaiņas nosacījumos paredz arī to, ka pārnadžu barotavas atļauts izvietot tikai tajos medību iecirkņos, kuros atļauts medīt attiecīgās sugas pārnadžus. Savvaļas dzīvnieku piebarošanas nosacījumus, kas attiecas uz mežacūku piebarošanu, paredzēts piemērot līdz 2018. gada 31. decembrim.
Savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumi paredz, ka piebarošanas vietu var izvietot tikai tad, ja ir saņemta rakstiska zemes īpašnieka vai tiesiskā valdītāja piekrišana. Savukārt, ja uz zemes atrodas objekti, ko būtiski ietekmē palielināts dzīvnieku blīvums un piebarošanas vietas novietojums, piemēram, jaunaudzes un lauksaimniecības kultūras, noteikumi paredz, ka izvietošana jāsaskaņo arī ar piebarošanas vietai tuvumā esošās zemes īpašnieku un tiesisko valdītāju.
Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv. Plašāka informācija par grozījumiem MK 2013. gada 17. decembra noteikumos Nr. 1483 „Savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumi” pieejama MK mājaslapā.
Avots: Zemkopības ministrija