Šodien vārdadienu svin Gaida, Arnis, rītdien - Mundra, Frīda, Frīdis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Macīt vai nemācīt dzinējsuni?

Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2020-02-18 14:09
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
19.12.2014. 08:15
.Es domāju, ka Aigars arī varētu novadīt vēl interesantāku semināru par laikām vai LDZ,...

Da ne tikai Aigars...
Es domāju ,ka katrs mednieks, kurš medībās "nodzīvojis" ar suņiem vismaz divas suņa dzīves var daudz ko interesantu pastāstīt. Tieši uz to, ik pavasari, aicinu esošos un topošos medību suņu saimniekus nākt kopā un padalīties ar pieredzi suņu apmācībā un izmantošanā medībās.
Māris Dimants
Māris Dimants
Pēdējo reizi manīts 2020-06-06 23:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: M/K "Vērgale"
Atrašanās vieta: Vērgale
Aprīkojums: Mauser M96 7rem mag, un Iž
Suņi: Bavārijas asinspēdu dzinējs Missy
19.12.2014. 08:30
Aigar- iedomājies sēž zviedrs un rubinādams degunu domā, kā lai es nomirstu un tad iešaujas doma, paņemšu līdz arī savu 4kājaino draugu, tā nu paņem saitē un uz mežu prom... Vari būt drošs par drošību viņi domā daudz vairāk kā mēs. Viņš saķēra galvu kad ieraudzīja ka latvietis pa mežu var pārvietoties šortos, maikā un crokšos pie plus 30grādiem. Tas esot ļoti bīstami.
Uldi- Mercedes pat Afrikā ir Mercedes vai tāpēc tas ir citādāks? Un Tu klausīsi šoferi vācieti vai servisa meistaru zviedru, ja kko vajadzēs labot? Par semināru rīkošanu, ja kāds jūtas drošs par pareizu izsekošanas paņēmienu, tad droši rakstat noorganizēšu vadīt semināru Zviedrijā, pie reizes iespēju nopelnīt. Pamatojumus esmu rakstījis daudz, vairs neatkārtošos, bet pretargumentus nēesmu saņēmis, to ka dzīvot ir bīstami, to zinu.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2020-02-18 14:09
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
19.12.2014. 08:47
[Aigar- iedomājies sēž zviedrs un rubinādams degunu domā, kā lai es nomirstu un tad iešaujas doma, paņemšu līdz arī savu 4kājaino draugu, /quotes]
Tu par zviedru....es par suņiem.
Man ir sava statistika par suņu traumām aplokā un medībās....un bavārieši, traumu ziņā, ir priekšgalā dzinējsuņiem.
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2020-04-09 20:00
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
19.12.2014. 08:56
Tā kā pēc profesijas esmu automehāniķis, tad padomu neprasīšu ne vienam ne otram. Viņi diemžēl neko neremontē, ņem un nomaina.
Par izsekošanas paņēmienu gribēju pateikt tikai ka vienīgais un pareizais nav tikai un vienīgi pavada.
Māris Pauliņš
Māris Pauliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-09-27 19:30
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Skrundas puse
Medību stāžs: Kopš 2009.gada
Aprīkojums: Tikka T3 Hunter 308 win., FinnClassic 12/76
Suņi: Inkija, Bavārijas asinspēdu dzinējsuns
Medību trofejas: 11
19.12.2014. 10:14
Uldi piekritīšu.Tikai vienīgais izsekošanas paņēmiens ar pavadu noteikti nav.Bet galvenais gan.Ņemot vērā , ka suni izmantoju tikai asinspēdai esmu saskāries ar dažādām situācijām.Lai būtu skaidrība suns pa reālo asinspēdu mežā strādā gandrīz katras vai katras otrās brīvdienas,briežu baura laikā vispār no meža nelienam ārā.Protams ir situācijas , kurās nav iespējams izmantot pavadu un pat ir bīstami.Protams arī laika ar GPS ir labs palīgs asinspēdā, bet nu vismaz mana prakse rāda , ka tas pārsvarā ir uz vēl dzīvu zvēru, kur nepieciešama noturēšana un tur laika ir tiešām labs palīgs.Tikko zvērs ir beigts laika zaudē interesi ātri, nesaku , ka visas, bet pārsvārā.Vismaz manam sunim 90%otrās dienas asinspēdu jautājumi ir bijuši jārisina aiz suņiem , kuri bez GPS tika palaisti pa asinspēdu.Es nerunāju šeit par suņiem ,kuri sauc līdzi saimnieku,bet parasti tās nav laikas, cik esmu redzējis laikas triec zvēru, panāk un mēģina turēt.Un ja tas ir attālums virs 2km saimnieks stāv un klapē ar ausiem un Beigās ir teikums tas ir "gājējs".UN tad otrā dienā jāatkārto procedūra nu jau saitītē.Kāpēc saitē , tādēl , ka vairākos gadījumos ejot lielus attālumus tas palīdz ieraudzīt pierādījumus , ka suns iet pareizi, jo tu ej precīzi suņa pēdā un attiecīgi zvēra pēdā.Un 90 procentu grūto otrās dienas asinspēdu vairāku kilometru distancē ir realizētas tieši ar šo metodi.Dzinējmedībās pa svaigu asinspēdu parasti laižam laiku, ja nav rezultāts iet bavāriets.Kapēc tāpēc , ka laika noturēšanu veic labāk, bavāriets labāks uz grūtu asinspēdu.Vēl ieteiktu bavārieti nelaist pa asinspēdu uzreiz pēc šāviena,pasēdiet pāris reizes uzpīpējat,tad vēl uzpīpējat un pēc stundas pusotras ejat mežā.Par iešanu biezoknī ar bavārieti saitē tur ir jābūt aktierim, vai pilnīgi savu suni nesaprotošam saimniekam.Ejot saitē un tuvojoties aizšautam dzīvniekam apmācīts bavāriets ar visu savu ķermeni , jau labu gabalu iepriekš parāda - šeit ir dzīvnieks - un , ja to saimnieks nemāk ieraudzīt , tad saitītē jāved viņš pats lai izjūt visu emociju gammu.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 11:17
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
19.12.2014. 10:18
Māris Dimants raksta: "Padomājiet cik gadus šī valsts ir brīva un cik daudz laika viņiem ir bījis tādām lietām kā suņi. "
Kāds tam sakars ar suņiem?
Uldis Putniņš raksta: "Cik tas zviedrs vispār savā dzīvē ir bavāriešus izaudzējis lai varētu uzspiest savu viedokli kā pareizu lielakai daļai bavāriešu īpašniekiem. "
Nezinu, cik bavāriešus ir izaudzējis konkrētais zviedrs, bet attieksme pret Latvijas medniekiem, spriežot pēc intervijas žurnālā Medības, viņam bija tāda... nu, maigi izsakoties... kā pret neizglītotiem mežoņiem.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 11:17
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
19.12.2014. 10:22
Māris Pauliņš raksta: "Dzinējmedībās pa svaigu asinspēdu parasti laižam laiku, ja nav rezultāts iet bavāriets. "
Palaiž suni, lai ievainoto zvēru aiztriec pēc iespējas tālāk?
Māris Pauliņš
Māris Pauliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-09-27 19:30
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Skrundas puse
Medību stāžs: Kopš 2009.gada
Aprīkojums: Tikka T3 Hunter 308 win., FinnClassic 12/76
Suņi: Inkija, Bavārijas asinspēdu dzinējsuns
Medību trofejas: 11
19.12.2014. 10:42
Žanna. Nu nevaru es aprakstīt visas situācijas , nu nepiesienies burtam.Laika mums kolektīvā ir tiešām laba un strādā dzinējmedību laikā.Pārsvarā tie ir gadījumi , kad viņa turpina sekot dzenamajam zvēram pēc šāviena izdarīšanas un vairums gadījumu to notur.Un tur viņai līdzīgu nav.Ja laika atgriežas neskatoties uz asinpēdu , iet bavārietis vai otrs čempions mums ir taksīts,jo saprotam , ka zvērs ir beigts.Par triekšanu vairak bija domāts gaides medībās, kad suns tiek palaists pēl ilgāka brīža un zvērs jau ir distancē.Ceru ,ka izskaidroju.
Kate Šterna
Kate Šterna
Pēdējo reizi manīts 2018-05-01 17:35
Mednieku organizācija: klubs "Bārtava"
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 2014 :)
Aprīkojums: Iz 54, Steyr Mannlicher 308
Suņi: veimāras putnu suņi ARGAS un Amber Rain Carski Trakt (1. 2. pakāpes diplomi darba pārbaudēs)
Medību trofejas: 7
19.12.2014. 11:56
kur stāv rakstīs, ka jalien pavisam tuvu? tāda sofistika un domu sagrozīšana...
ai, ziniet, nakamaja gadā atkal būs seminārs pa asinspēdu. laipni aicinātie ierasties, pamācīties un, iespejams, arī apstrīdēt metodes.
Zvieriem kuiļu nav, aļņu? un visi suņi mirst pēc pirmāš asinspēdas??? nē. tur suns ir apmāčīts (tā pat kā saimnieks), suns maksā 1500 un vairāk. Zviedrijā suņus apdrošina līdz 3000 (latos), pārot suni nevar bez izstāžu un UN!!! darba pārbaudēm. Bet viņi ir idoti un neko nesaprot no suņiem un medībam.
Kate Šterna
Kate Šterna
Pēdējo reizi manīts 2018-05-01 17:35
Mednieku organizācija: klubs "Bārtava"
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 2014 :)
Aprīkojums: Iz 54, Steyr Mannlicher 308
Suņi: veimāras putnu suņi ARGAS un Amber Rain Carski Trakt (1. 2. pakāpes diplomi darba pārbaudēs)
Medību trofejas: 7
19.12.2014. 12:06
par mācīšanu un mācēšanu, kā arī kāda konkrēta cilveka tiesībām ieteikt un mācīt var spriedelēt ilgi. protams, neviens neliek uzticēties. bet var būt ir vērts pamēģināt šo metodi? izpētīt? saprast, ka ta strādā?
atļausos piebilst, ka attieksme ir subjektīva lkieta, kā arī mūsu uztvere par to. ja kādam radās iespaids, ka Janne Pagens ir skeptisks... iespējams tam ir iemesls. jo mēs pat savu nacionalo šķirne esam nolaiduši līdz 30 eiro par degunu, pārošanu bez kontroles (visi visiem radinieki) utt. attieksme, kungi! ...
Pauliņa kungs, spiežu roku :)