Šodien vārdadienu svin Undīne, Leopolds, Unda, rītdien - Glorija, Banga
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Šaušana pa skrejošu zvēru reālos apstākļos.

Slēpts
01.02.2015. 20:58
Galvenis ir zināt pamatprincipus šaušanai, nianses katram pašam jāatrod prieš sevis.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2019-11-01 18:36
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
01.02.2015. 22:56
Vienu brīdi gribēju Kasparam oponēt, bet - viņš saka pareizi. Man viņa teiktais īsti nederēs, bet ne tāpēc, ka viņam nebūtu taisnība. Viņš runā vairāk kā ložu šāvējs. Nu, ir tā tehnika laba, bet es šauju savādāk. Pa lielam jau nav nozīmes, kā apstrādā mērķi, galvenais ir trāpīt. Man vēl patīk teiciens - labāk skaisti aizšaut garām nekā sūdīgi trāpīt.
Kaspars Brencis
Kaspars Brencis
Pēdējo reizi manīts 2019-11-14 22:42
Mednieku organizācija: m/k Mārkulīči
Atrašanās vieta: Rīga, Straupe
Medību stāžs: 29 gadi
Aprīkojums: Sako 7X64
Suņi: Krievu Eiropas laika: Puika
Medību trofejas: 4
01.02.2015. 23:17
Pilnībā piekrītu un iesaku ieklausīties Kaspara stāstījumā par mērķa apstrādāšanu.... Fizika ir fizika, mērķis kustās ar kaut kādu ātrumu, kuru mēs zinām šautuvē... lode lido ar ātrumu, kuru mēs zinām no ražotāja datu lapas... nav jābūt īpaši apdāvinātam, lai to saprastu, ka lai divas vienības satiktos iedomātā punktā ir jāpielieto formula, kura parāda nepieciešamo mērķa apsteigumu...
Es neesmu sporta meistars ložu šaušanā, bet šautuvē esmu diezgan patronas izšāvis pa skrejošo mērķi... arī mežā gadās pūdelis, bet es zinu kapēc...un tikai tāpēc ka ieklausos viedokļos un analizēju tos, attiecīgi paņemot no katra labāko...
Bet kā es smaidu par šiem "spicajiem mežā šāvējiem" kuri visus zvērus, lai kā viņš parādītos vai skrietu, šauj uz "piemetiena", bet šautuvē zinot gan lodes gan mērķa kustības ārumu un virzienu nevar sašaut pat 40 punktus no 10 šāvienu sērijas un tad saka ka šautuve ir "sūds" jo mežā viss ir savādāk.... Un tajā pašā laikā neiedomājās, ka šautuvē viss ir desmit reizes vieglāk, jo viss ir zināms! tad kur ir problēma nodemonstrēt savu izcilo "piemetiena tehniku" ??
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2019-11-14 12:22
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 9
02.02.2015. 12:05
Šautuvē iemācās pareizi kustēties līdzi mērķim, kautgan ir tādi, kuri iemanījušies arī šautuvē šaut uz piemetiena, klausās, kad sāk motors darboties jau met pie pleca, kuilim purns parādās sektorā un šauj. Ja trāpa tad viss ir pareizi, tikai šeit ir tā pati problēma, šāvējs pieskaņojas konkrētajai šautuvei, ja citā šautuvē sliedes aiz sienas ir garākas, tad taču mērķis sektorā parādās vēlāk un neder ieroča mešana plecā sekundi pēc tā brīža kad izdzird motora skaņu. Te gan jāsaka ka tāda metode velk uz noteikumu pārkāpumu medībās, dzirdu ka kautkas nāk, bet neredzu, starp tiem diviem kokiem varēšu izšaut tur arī gaidīšu. Tāpēc sacensībās ļauj ieroci ieplecot tikai tad kad mērķis ir sektorā parādījies. Šautuvē iemācies kustēties pareizi, mežā izmantojot šo pamatu apstrādā "mērķi", aizšāvi aiz pakaļas, skaidrs, dzīvnieks kustās ātrāk kā šautuvē vai arī ir tālāk, pārlādējam, atkal apdzenam mērķi bet tikai izšaujam tālāk priekšā.
Slēpts
02.02.2015. 12:26
mežā izmantojot šo pamatu apstrādā "mērķi", aizšāvi aiz pakaļas, skaidrs, dzīvnieks kustās ātrāk kā šautuvē vai arī ir tālāk, pārlādējam, atkal apdzenam mērķi bet tikai izšaujam tālāk priekšā.

Man šķiet, tēma radās, lai nenotiktu treniņi mežā pa zvēriem, par ko te arī satraucās gana plašs diskusijas dalībnieku pulks.
Jautājums - KĀ zināt, pa kurieni aizšāvi garām?
Slēpts
02.02.2015. 12:28
tad kad kārtīgi atšauts pa papīru, gan jau rodas tā sajūta, kur aizgāja lode ;)
Jānis Eniņš
Jānis Eniņš
Pēdējo reizi manīts 2019-10-16 16:43
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
02.02.2015. 12:41
aizšāvi aiz pakaļas, skaidrs, dzīvnieks kustās ātrāk kā šautuvē vai arī ir tālāk, pārlādējam, atkal apdzenam mērķi bet tikai izšaujam tālāk priekšā.

Šits ir labs. :)))))
Un kuilis nemainīgā ātrumā pa nemainīga radiusa apli skrien jau nX tev uz riņķi un tu tikai pārlādē un eksperimentē ar apsteigumiem līdz trāpi ideālajā desmitniekā. Visi laimīgi smaida.
Slēpts
02.02.2015. 12:44
ka tik ne arī...
es esmu kārtīgi pašāvis pa papīru un medībās jau velkot līdzi es zinu, vai spēšu apstrādāt šāvienu un nospiest sprūdu tā, lai nenorautu - tikai tad es arī izlemju vai šaut vai nē - bet lai pateiktu, kur aizgāja lode, ja tā aizgāja ne tur kur bija plānots, nē, es tāds faķīrs neesmu...
Slēpts
02.02.2015. 12:45
mans komentārs kā replika Ģirta teiktajam.
Edmunds Palmbahs
Edmunds Palmbahs
Pēdējo reizi manīts 2019-02-13 12:26
02.02.2015. 12:52
Jāni S. Parasti sniegā var ļoti labi redzēt, kur esi uzšāvis (aizšāvis garām).