Šodien vārdadienu svin Undīne, Leopolds, Unda, rītdien - Glorija, Banga
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Šaušana pa skrejošu zvēru reālos apstākļos.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 46 lietotāji. Komentāru skaits 229. Pēdējais viedoklis 02.03.2015. 21:26

Slēpts
03.02.2015. 12:14
ir vēl viens prikols :D atšaujot šautuvē cūku, plinte automātiski liekas uz ilkni neatkarīgi no attāluma:D un steigā tā arī paliek :D
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2019-11-14 12:22
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 9
03.02.2015. 13:41
Jāapvieno abas lietas šaušana mežā un regulārs šautuves apmeklējums. Pats no savas pieredzes zinu ka pīļu sezonas laikā atliek aizbraukt uz 300 m mačiem Ādažos un izšaut pa stāvošo 20 šāvienus un jau nākamajā pīļu medību reizē jūt ka kautkas nav savās darbībās kā parasti.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-23 21:20
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
03.02.2015. 14:01
Renār un Kaspar,nu i' jums abiem pedagogu pacietība! Malači! Ja vēl pēc 17 lapām un Renāra skices kādam nav skaidrs,tad atpakaļ uz kursiem un noteikti pastiprinātu uzmanību šautuvei :)
Pēteris Pētersons
Pēdējo reizi manīts 2018-02-23 18:48
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga,Saldus
Medību stāžs: 1.0
Aprīkojums: IZH 43 EM
Suņi: būs...
03.02.2015. 14:49
Gudri onkulji teica, ja neesi paarliecinaats tad neshauj...Kaspara mezhaa shaushanas gribeeshana neizdosies, jo cuukas nebuus tik daudz pa shaavienam, cik shautuvee :D
Kristaps Marķitāns
Kristaps Marķitāns
Pēdējo reizi manīts 2019-10-02 10:24
Mednieku organizācija: M.B. '''Mārkalne'
Atrašanās vieta: Alūksne
Medību stāžs: 19
Aprīkojums: KRUPP-16.kal.,KRUPP-12kal.,MP-153,TOZ-12,BrowningMaral
Medību trofejas: 6
04.02.2015. 13:55
Mana pieredze:
ar Gludo sāku trenēties,kā jau daudzi jaunie mednieki, ejot tēviem līdz vēl uz tik skaistajām šņepu medībām. Tur iemācījos vilkt līdz, jo kad pirmās 50 slokas aiziet bez spalvas, pats jau sāc domāt,kas par vainu. Un tad vilkšanu līdz pārcēlu uz dzinējmedībām. Kaut kā veiksmīgi esmu iemācījies novērtēt rukša skriešanas ātrumu un attiecīgi tēmēju +- 5-7 cm no ilkņa uz šņukura pusi vai korpusa pusi, prātā secinot kāds tad būtu tas ātrums ruksim,lai tiktu krūtīs. Un tās reizes,kad esmu nošāvis garām, skaidri zinu,ka pats esmu vainīgs-jo vienmēr,kad pudēlēju redzu kuili,neredzu mušku,vai sasteidzu. Vislabāk krita un krīt ar vectēva mantoto horizontālo KRUPP 16 kal. ,ja pareiz nosēdinu un novelku nekas nav aizgājis. Ja sasteidzu, nenosēdinu-spalvas ir,prieka nav. Un ar karabīni-kad aizbraucu uz Lejasciema šautuvi gatavoties eksāmenam, likās visu protu-Nagļu Jānis uzreiz aplauza, teic, neko tu neproti-aizbrauc mājās,paņem slotas kātu un valkā pa horizonta meža līniju un dabū nost kūleņus.Kad iemācījos nekūleņot un noturēt bārdas trīstūrītī arī bija rezultāts. Pirmā reize šautuvē bija tie paši 30-40 punkti pa skrejošu alni. Kad izlaboju visas instruktora ieteiktās nepilnības sašāvu 86 ar vinteni alnī un 96 ar gludo pa skrejošu ruksi, bet tas tāpat neglāba no kļūdām medībās. Kā jau minēju mana pieredze skaidri parādā, ka ir 4 svarīgi punkti-nesasteig,nepazaudēt mušku,pareizi nosēdināt,vilkt līdz pēc šaviena. Ja es secīgi visu izpildu, problēmu nav. Ja izlaižu kādu punktu, skaidri zinu,ka nebūs un paša vaina. Personīgi labākais rezultāts ir dzinējmedībās nomedīts aļņu bullis ar 3 šāvieniem un visi trīs 10niekā. Daudz deva Leajsciema šautuve, bet vēl vairāk deva tās reizes,kad nopudelēju.
Gan jau būs kas manu pieredzi noliks, bet es uzsveru, tas ir tas,kā medīju es un nevienam neko neuzspiežu. Izlasi-patīk vai nepatīk, to droši paturi pie sevis.
Tikai atceraties vienu-tāpēc tās ir medības, ka nejau visu 100% trāpa, tu vari morāli but visgatavākais tajā brīī veikt precīzu šāvienu, bet kaut vai kuiļa skriešanas lenķis pret tevi var radīt pūdeli. Vienmēr atceraties cilvēcisko faktoru, ka mednieks nav dators, nekad neaprēķinās 100% tēmēšanas punktu. 90% šaušanas māka 10% Diānas griba.
Kristaps Marķitāns
Kristaps Marķitāns
Pēdējo reizi manīts 2019-10-02 10:24
Mednieku organizācija: M.B. '''Mārkalne'
Atrašanās vieta: Alūksne
Medību stāžs: 19
Aprīkojums: KRUPP-16.kal.,KRUPP-12kal.,MP-153,TOZ-12,BrowningMaral
Medību trofejas: 6
04.02.2015. 15:21
Un aizmirsu piebilst-kopjat ieroča stobrus!
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2019-11-08 19:36
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
05.02.2015. 10:26
Pieliešu eļļu ugunij, tā nedaudz.
Kur var praktizēties, pa papīru, šaušanā uz gaidi, no torņa?!
Vienalga, pa stāvošu, vai pa kustībā esošu.
Atkarībā no torņa augstuma, tēmēšanas punkts ta mainās, + ja vēl kustībā, šaujams ar apsteigumu?!
Vai ir kāda šautuve Latvijā ar torni?
Cik zinu, Nav.
Biznesmeņi - rīkojaties, reāls, jauns pakalpojums!
Lai es reāli varu uzrāpties 2, 3, 4, 5m augstā tornī un izšaut pa stāvošu mērķi, skrienošu mērķi,
reālos metros, kas vienam ir 30m, otram 50m, vai 75m, viņa barotavā.
Slēpts
05.02.2015. 10:34
papīrā caurums paliks īstajā vietā, tas ir 10niekā, bet patiesā lodes kustība ķermenī, atkarībā no torņa augstuma un attāluma, var būt stipri zem 10nieka :D
Renārs Agulis
Renārs Agulis
Pēdējo reizi manīts 2016-05-25 16:21
Atrašanās vieta: 220º40' austrumu garums un 560º39' ziemeļu platums
Aprīkojums: Nāvējošs
Suņi: Takši Iznīcinātāji
Medību trofejas: 15
05.02.2015. 10:41
Zvārdē tornis stāv. Pat sacensībās 100 metros šāva pa skerjošu briedi.
Renārs Agulis
Renārs Agulis
Pēdējo reizi manīts 2016-05-25 16:21
Atrašanās vieta: 220º40' austrumu garums un 560º39' ziemeļu platums
Aprīkojums: Nāvējošs
Suņi: Takši Iznīcinātāji
Medību trofejas: 15
05.02.2015. 10:42
Dižmednieks
Renārs Agulis