Šodien vārdadienu svin Undīne, Leopolds, Unda, rītdien - Glorija, Banga
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Šaušana pa skrejošu zvēru reālos apstākļos.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 46 lietotāji. Komentāru skaits 229. Pēdējais viedoklis 02.03.2015. 21:26

Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
28.02.2015. 13:13
Var taču patrenēties šaušanā, tagad tādās iespējas šautuves vai uz katra stūra,bet nu mežā (medībās) gan jau nevajadzētu trenēties ,šaujot pa dzīvu mērķi pašapziņas vadīts , āāāāāā VARBūT TRĀPĪS, tas nav mednieks , un vajag atcerēties vienmēr ka jūs medībās neesat viens ,citi kol biedri ar vēl grib pamedīt ,nevis visu atlikušo dienu meklēt jūsu savainoto dzīvnieku,un ja reiz iet runa par trāpīšanu un neizšaušanu medībās ,var jau no rīta izejot no mājas(tas gan lauciniekien) izbliezt gaisā vai pā ceļam braucot uz objegtu nolaist kādu vārnu pie zemes ......
Raimonds Blumbergs
Raimonds Blumbergs
Pēdējo reizi manīts 2019-11-14 14:30
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK POPE
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: no 2014, augusts
Aprīkojums: Browning Maxus 12-76, Benelli Argo 3006
Suņi: NAV
Medību trofejas: 2
28.02.2015. 15:03
Tikko no shautuves(333 pie Modra), shaavu skrejosho uz metriem 60, ai ai ai ku gruuti, shaavieni(30 gb)- katrs savaadaaks, rezultaati beediigi(no 10 gb -videeji 4 peec piena, paareejie rumpii).Secinaajums- treneeties un trenneeties.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2019-11-14 12:22
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 9
28.02.2015. 15:32
Pieredzējuši mednieki var jau gudri runāt ka nevajagot šaut, ja neesi pārliecināts. No kurienes jaunajam medniekam tā pārliecība lai rodas, kad šaut un kad nē, tikai no šautuves apmeklējuma?
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-23 21:20
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
28.02.2015. 16:16
Šautuve ir laba lieta un uz šautuvi ir jābrauc un jaunajam gurķim par to tikai uzslavas,bet bez meža būs tas pats,kas lidot iemācīt pa telefonu vai tikai uz simulatora.:)
Gundars Geduss
Pēdējo reizi manīts 2015-11-29 20:00
Mednieku organizācija: SAB Mednis, LMS
Atrašanās vieta: Līvānu novads
Medību stāžs:
Aprīkojums: never enough guns
Suņi: somu- karēļu laika
Medību trofejas: 5
28.02.2015. 21:19
Kaspar, pārliecība būs. Cūkas skrien arī zem 35m no mednieka. Mednieki vairumu cūku arī nomedij ar gludo līdz 35m. Nav ko rāpties uzreiz everestā, ja piecstāvniekā neesi vai nevari uzkāpt. Jebkuram medniekam nolikt skrejošu cūku 50m+ ir izaicinājums kas prasa meistarību vai nu lielu haļavu, kur nu jaunam.
Un kā tev pašam un kolektīva večiem veicas ar gludajiem garajās distancēs?
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2019-11-08 19:36
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
28.02.2015. 21:25
Medījos jau vairāk par 20 gadiem, tikai gadus 5 atpakaļ apjautu, johaidī, es šauju, un man krīt,
un uz manīm arī nāk!
Tā kā 90% medījos dzinējmedībās, kas sezonā ir diezgan īsas, tā saprašana, nedomājot kāpēc
es tā daru, kur nostājos, kā tēmēju, kādā attālumā ir vērts spiest, kādā ne,
arī parādījās tikai pēc ļoti ilga laika. Tiem kas "dzīvo" mežā, tas fīlings parādās ātrāk,
varbūt 5 gadu laikā.
Ir jāiet mežā, nav nekā labāka par dzinējmedībām, kur visi apstākļi mainās katru reizi,
nekad neesi vienādā situācijā, kā vakar, nekas neatkārtojas,
ir jāšauj reālā dabā.
Šautuvē Tu sev pierādi, vai nepierādi, ka vari/nevari konkrētos, šauros tehniskos apstākļos,
trāpīt tai kartona cūkai vai alnim.
Tas atspoguļo Tavas tehniskās prasmes, esi iemācījies braukt ar velosipēdu, principā, vari nobraukt, trāpīt
pa velosipēdistu celiņu, bet lai izaugtu līdz BMX vai kalnenieka AMATIERIM,
ir jāiet mežā, jāšauj dažādās situācijās, jākļūdās, jāmāzē, jāaizšaun, dienu jāmeklē, jāpacieš kolēģu "uzslavas",
tikai tad parādās tā izjūta, kolēģu apbrīns, - Tevi taču tie lopi min nost!, kā tev veicās!
Bet tur nav nekāda sakara ar veiksmi, tā ir neapzināta pieredze.
Un protams, Dzintar, bez Lielā gara, kas vada lodi, un tantes Diānas, kas "nejauši" un regulāri,
noliek zvēru pa šāvienam, nekas nenotiek.
Gundars Geduss
Medību stāžs:
28.02.2015. 21:45
Māri Markov,
Manuprāt, tik tiešām lidot māca no sākuma uz simulātora un tikai pēc tam īstā lidmašīnā, nevis otrādi:)
Tas pats arī mežā- no sākuma paskaties kā papīrā un pēc tam mēģini mežā.
Pēc dažu viedokļiem liekas, ka mums Latvijā nemaz šaušanas eksāmenus nevajag- tāpat mežā mācīsies un secinājumus taisīs.:D
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
28.02.2015. 22:15
Es esmu karabīnes piekritējs, nekad neesmu šāvis pa "kilometru" ar bisi bet dēļ tā ka MC-21-12 ir pagrūti ar optikas uzstādīšanu tas man ir priekš pīlēm. Esmu arī pa 2-3 m pa sivēniem nomēzis, un tas bija nesen pēc eksāmena nokārtošanas, kad savās pirmajās medībās, kas bija dzinējmedības, kazlēnu ar pirmo šāvienu biju noguldījis, protams ar renkuļiem bet pārliecība kautkāda bija un kas man tad varēja likt domāt, ka nākošajās medībās sivēnam netrāpīšu pa 3 m ar lodi, to man vajadzēja nosapņot pirms medībām, lai atturētos no šaušanas un sevi neapkaunotu kolektīva priekšā?! Šauj jau protams cilvēki sekmīgi arī ar parasto graudu bet man prasās pēc optikas vai punkta, lai var lodes "līko" trajektoriju pielāgot tā lai nav drausmīgo pacēlumu un kritumu.
Gundars Geduss
Medību stāžs:
28.02.2015. 22:44
kazlēnu ar pirmo šāvienu biju noguldījis, protams ar renkuļiem bet pārliecība kautkāda bija un kas man tad varēja likt domāt, ka nākošajās medībās sivēnam netrāpīšu pa 3 m ar lodi, to man vajadzēja nosapņot pirms medībām, lai atturētos no šaušanas un sevi neapkaunotu kolektīva priekšā?!

Nevajag Kaspar iet galējībās. Protams, mēžam garām arī uz smieklīgām distancēm. No tā jau neviens neaizbēgs. Tās ir medības.
Tikai jājautā cik tādu reižu ir attiecībā pret tālajiem. Vai nav labāk palaist? varbūt kolēģim uzskries? rīt būs jauna diena. Podranku jau pietiek tāpatās:D
Man personīgi ar gludo(muška) pašvaki iet pa stāvošu papīru no rokas 50 metros, kur nu vēl medībās pa skrejošu. To es apzinos un attiecīgi izdaru secinājumus.
Es arī esmu garās piekritējs un gludais tikai klapē papīru šautuvē uz skrejoša rukša. Lai gan visfeināk ir iet dzinējos ar labu sunīti:D
Ar cieņu:)
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
28.02.2015. 23:03
Cik es pats pa kolektīvu dzīvojos neatceros nevienu gadījumu, kad kāds būtu mēģinājis ar gludo garajos gabalos šaut parasti jau tomēr gludie pa meža ceļiem tika likti un nebija ne laika nedz vietas "eksperimentiem".