Šodien vārdadienu svin Daiga, Dinija, rītdien - Karīna, Gaits
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Tikka T3 Hunter

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 35 lietotāji. Komentāru skaits 116. Pēdējais viedoklis 28.08.2019. 14:19

Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
18.02.2015. 22:57
Gundar Geduss, kāpēc tik traki gribi TIKU un vēl 30-06 , esmu darbojies ar šiem spicajiem ,gan ar 308 gan ar 30-06 ,bet kad paņēmu uz piešaušanu SAKO ar zviedru kalibru un koka laidni tā bija skaidrs kas ir verķis , lai nu ir SAKO dārgāks par TIKU ,bet tas ir to vērts, īpašnieks kam šis ierocis pirka viņu LIJā Rīgā un teica tik tos labākos vārdus par veikala komandu, arī atlaidi visam pirkumam dabujis labu .
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
18.02.2015. 22:59
Va vellos tas gribētājs jau nebija Gundars......
Gundars Geduss
Pēdējo reizi manīts 2015-11-29 20:00
Mednieku organizācija: SAB Mednis, LMS
Atrašanās vieta: Līvānu novads
Medību stāžs:
Aprīkojums: never enough guns
Suņi: somu- karēļu laika
Medību trofejas: 5
18.02.2015. 23:12
Viss kārtībā Valdi!:)
Diskusija jau kļuvusi pārāk gara:D
Gundars Geduss
Medību stāžs:
18.02.2015. 23:16
Pēteri, izteikšu savas domas-
Jo stingrāks aizslēgs ar vairākāk zobiem- jo nekustīgāks aizslēgs šāviena brīdī- jo nekustīgāka sistēma, līdz ar to lielāka konsistence un precizitāte.
Vai es kā mednieks to sajutīšu- noteikti nē.
Mauser 98 ir pierādījis ka 2 zobi ir pilnīgi pietiekami pat ĻOTI labiem šāvējiem.
Maz ir tādu cilvēku kas pat no atbalsta šauj lābāk nekā viņa paša plinte ir spējīga.
Aizslēgs ir neliela daļa kas veido kopējo ieroča precizitāte. Vēl svarīgākas ir šavējam piemērota laide, kas maksimāli atslābina, nerada diskomfortu tēmējot u.t.t, munīcija, tēmeklis. Ne velti ir teiciens šauj stobrs, trāpa laide. Tas attiecas arī uz vītnstobru.
Noslēgumā- nevag sadomāties, ja tagad nopirkšu PIEMĒRAM weatherby mark V ar 9 zobu aizslēgu- visi zvēri mani:D
Ar cieņu:)
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2019-10-15 22:11
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
19.02.2015. 00:05
Gundar, es atvainojos, varbūt kādu tracinu ar saviem jautājumiem, bet mani neapmierina vispārējas frāzes un atrunas. Piemēram ; trāpīt var gan ar to, gan to. Vai arī- zvēri krīt no tāda un no tāda ieroča.Arī par laidēm es zinu ļoti daudz, bet tas uz tēmu neattiecas. Šīs frāzes man liekas vienkārši neprofesionālas. Diemžēl uz šo jautājumu arī Lijas pārdevēji nevar sakarīgi atbildēt. Es sen skatos uz šo ieroci un pirms iegādāties es par to visu gribu zināt. Ja ir tie trīs zobi, tad tam ir jābūt loģiskam pamatojumam, jo konstruktori tāpat vien neko neprojektē.Visam pamatā ir kāda doma. Un vēl ,jo vairāk informācijas mēs iegūstam, jo labāk pašiem. Jo mēs esam zinošāki ,jo mazāk mūs var veikalos čakarēt un t.t. Tāpēc jau ir šis forums.
Gundars Geduss
Medību stāžs:
19.02.2015. 00:33
Pilnīgi Tev piekrītu:)
Es jau rakstīju par zobiem-
Jo stingrāks aizslēgs ar vairākāk zobiem- jo nekustīgāks aizslēgs šāviena brīdī- jo nekustīgāka sistēma, līdz ar to lielāka konsistence un precizitāte. 3 zobi arī plusiņš, ka ir 60 grādu aizslēga lifts, kas paātrina pārlādēšanu. Diviem zobiem parasti 90...Tikkām ir 70.
Pats jau arī biji rakstījis, ka zobu skaits iztur lielākus spiedienus, kas uzlabo drošību.
Manuprāt, tā arī ir konstruktoru doma.
Neesmu nekāds ieroču eksperts...Varbūt būs kāds lielāks gudrinieks.
Slēpts
19.02.2015. 07:12
nu ja grib 60 un mazāk grādus, tad jau vien nāksies samazināt zoba platumu, lai varētu atvērt, tā tad jāpalielina zobu skaits, lai būtu tā pati izturība. Ar diviem zobiem nekas neļurkājas, viss ir tieši tāpat, svarīgs ir izpildījums cik labi tie zobi noslēdz pasākumu
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2019-10-15 21:05
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
19.02.2015. 08:37
Noslēdz patrontelpu gan divzobu gan trīszobu,trīszobu aizslēgs ļauj uzstādīt optiku apm.5-10 mm.zemāk kā tas izdotos ar divzobu.Savā laikā uzliekot optiku ar Leupolda zemajiem vīvera riņķiem nācās pārstrādāt aizslēga rokturi Manliheram,tagad jager 10 ar tikpat zemiem riņķiem nevajadzēja neko izmainīt!Ja mulsina zobu skaits,ņemiet Heymu,Helixsu,vai Maralu un nesāpēs galva par aizslēga pagrieziena leņķi!Tas viss sāk atgādināt anekdoti par rūķīti kurš veikalā pirka 3 gramus siera!:D:D:D
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2019-10-14 12:52
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
19.02.2015. 08:54
Pēteri Siksna! Tev tā Tika patīk! Pērc nost! Plinte nav mugurkaula operācija. Apriebsies, paņemsi citu.Man pašam ir Tika T3. Kad pārtaisīju laidi viss štokos, šaut var tīri labi Pirms tam, bija kā bija ja godīgi ,tad sūdīgi.
Guntis Guntis
Pēdējo reizi manīts 2019-10-14 09:27
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: no 2011.g.
Aprīkojums: TOZ34P; MP153; TIKKA T3
19.02.2015. 08:58
Sako stobrs no Tikkas stobra itkā atšķiras ar vītņu skaitu (tā man teica čoms, kam ir sako, papētot manu tikku t3). Tikai ir 4 vītnesk, bet sako laikam 6. Ir vēl daži sīkumi - Sako itkā ar kaut kādu atslēdziņu varot aizslēgu nobloķēt un uz laidnes ir vaidziņš, ka nav Tikkai. Tās, manuprāt, varētu arī būt būtiskākās atšķirības starp Sako un Tikku.