Šodien vārdadienu svin Minna, Vilhelmīne, rītdien - Hedviga, Helvijs, Eda
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību atļaujas (marķieri).

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 44 lietotāji. Komentāru skaits 181. Pēdējais viedoklis 08.06.2016. 15:28

Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 12:10
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 3
04.07.2015. 11:29
Manuprāt, tas pasākums tiek sarezģīts nevis ar savilci, bet gan trešo pielikumu, kurš tagad jāraksta katram medniekam un par katru zvēru (gandrīz) atsevišķi (vai nu daudzi individuālie mednieki mēnesī nošauj vairāk kā vienu limitēto). Loģiskāk būtu, ja savilcējs tagad būtu atļaujas vietā: nomedī (tad gan uz savilcēja jāraksta datums, lai nebūtu vairākkārt lietojamais), atved mājās, kad gaļa sadalīta porcijās, savilcēju (tāpāt kā agrāk atļaujas pusi) nodod mežniecībā. Vienīgi atkal aktuāls jautājums par atļaujas kopiju, kuru uz kombinātu deva...
Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 12:10
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
04.07.2015. 11:33
Ko Tu dari mežā ar pielādētu stroķi, ar 9mm magnumu un 20x optiku, bez licenzes?!

Šitam pilnīgi pievienojos: ja esi medību platībās ar stroķi, bez šajās platībās derīga marķiera, tad maliķis bez vārda runas. Citādi tagad sanāk, ka es ar savu stroķi varu pa visu Latviju vazāties, kamēr nav pieķēruši zvēru velkam, tikmēr nekas???
Mārtiņš Kītavs
Mārtiņš Kītavs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-12 10:05
Lietotāja statuss: Lietotājs
04.07.2015. 15:58
Nevari vazāties pa visu Latviju, vazāties vari tikai pa teritoriju, kurā medij konkrēts klubs, un kurā tu esi oficiāli pieņemts biedrs! Ja būsi viesmednieks, tad kluba vadītājs noteikti tevi ierakstīs medību pārskatā.
Un par to savilcēju nenorakstīšanu ir tāpat kā ar licenzēm - kurš bija krāns un nerakstīja nost licenzi, tas turpinās iesākto un neizmantos arī marķieri. Tikai tas viss līdz laikam..
Ints Pelnis
Pēdējo reizi manīts 2019-10-08 18:18
04.07.2015. 15:59
es ar savu stroķi varu pa visu Latviju vazāties

Pamato savu domu.
Medībās drīkst atrasties tikai ar medību koordinātora vēlību. Kā ar ieroci pārvietoties pa valsti nosaka ieroču aprites ne medību likums.
Pārāk daudz muļķību šajā tēma jau sarakstītas kā labāk pārkāpt likumu, kas nemaz nespodrina mednieku tēlu (.
Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 20:30
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
04.07.2015. 17:41
Ar medību ieroci var braukt tikai trijos gadījumos - uz medībām ( savā medību objektā vai uzaicinātā medību objektā ) , šautuvi vai ieroču remontu .Ar medību ieroci pavisam likumīgi vari atrasties medību iecirknī bez marķiera , ja ir informēts medību tiesību lietotājs .
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
07.07.2015. 08:02
Es strādāju tagad LDZ un tur esmu sastapies ar tāda paša tipa savilcējiem kā mums iedotie, tikai atškirība ir izturībā, laikam citas plasmasas tehnologijas tika pielietotas, jo es mēģināju salauzt izlietoto markieri to ir ļoti grūti izdarīt, izturība ir lielāka un nekā mūsu izdotajiem markieriem. Nezinu vai maniem izdotajiem markieriem ir sūdīga plasmasa vai arī tā ir sūdīga visiem ka sūdzas visi.
Kā saka atkal laikam atrada pārdevēju ar zemāko cenu un sūdīgāko kvalitāti!!!
Gatis Gulbis
Gatis Gulbis
Pēdējo reizi manīts 2018-08-27 13:01
Atrašanās vieta: Zemgale
Medību stāžs: Pietiekoš
Aprīkojums: Gludais un spicais
Suņi: nav
Medību trofejas: 1
07.07.2015. 09:50

Edgar lūdzu sniedz savus priekšlikumus VMD par savilcējiem ar konkrētiem piemēriem un vēl labāk sagatavo uzreiz iepirkuma nolikumu, lai zemākā cena ar sūdīgāko kvalitāti neparādās.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
07.07.2015. 10:17
Gati kamēr nolikumos būs teikt ka ir jāiegādājas lētāka prece tad neko tur nepadarīsi. Ne velti Visu ko iepērk vai uzceļ pēdejos gados ir ar ne visai augsto kvalitāti.
Nezinu kāpēc mūsu izdotajiem savilcējiem ir tāda kvalitāte, it kā jābūt visam vienādam, bet nekā laikam kā parasti kaut ko nepievienoja ražotājs klāt lai izturība būtu lielāka. .
Priekšlikumu ir jāraksta nevis vienam bet lielākai daļai no mednieku saimes tad būs kaut kāds progress!
Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2019-04-15 11:13
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
07.07.2015. 17:40
Ar medību ieroci var braukt tikai trijos gadījumos - uz medībām ( savā medību objektā vai uzaicinātā medību objektā ) , šautuvi vai ieroču remontu .Ar medību ieroci pavisam likumīgi vari atrasties medību iecirknī bez marķiera , ja ir informēts medību tiesību lietotājs .
Nepiekritīšu šim viedoklim, jo ar savu bisīti es varu braukt arī uz publiskām ūdenstipēm un medīt nelimitētos medījamos dzīvniekus. To man neviens nevar liegt!! Protams svešā mežā ar stroķi vazāties nav atļauts un pilnīgi pamatoti tas varētu tikt formulēts kā malumednieks.
Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2019-04-15 11:13
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
07.07.2015. 17:49
Es strādāju tagad LDZ un tur esmu sastapies ar tāda paša tipa savilcējiem kā mums iedotie, tikai atškirība ir izturībā, laikam citas plasmasas tehnologijas tika pielietotas, jo es mēģināju salauzt izlietoto markieri to ir ļoti grūti izdarīt, izturība ir lielāka un nekā mūsu izdotajiem markieriem. Nezinu vai maniem izdotajiem markieriem ir sūdīga plasmasa vai arī tā ir sūdīga visiem ka sūdzas visi.
Piekrītu viedoklim par marķieru izturību, jo tā neiztur nekādu kritiku. Jau mežniecībā referente izsniedzot marķierus brīdināja nevilkt tos ar lielu spēku, jo ir bijuši gadījumi, kad savilkšanas procesā tas ir jau pārtrūcis. Ko tad darīsim dzinējmedībās, kad no dzungļiem vajadzēs kilometriem vilkt kādu brieža bulli vai alni? Izvelk ārā un skatās, ka savilcējs pa ceļam kaut kur nokritis aizķeroties aiz kāda zara vai ciņa. Tad tikai meklē sarakstā savilcēja numuru un fiksi pildi pielikumu, citādi var plāni klāties. Uz atklāšanas medībām jau samērā bieži kāds ciemiņš piesakās, kas vēlas pārbaudīt papīrus un iedot vīriem rorē iepūst.
Dzīvosim redzēsim. Ne spalviņas visiem domubiedriem!