Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pusautomātu īpašniekiem un visiem kam ir ieroči...

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 55 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.03.2019. 12:33

Slēpts
23.12.2015. 09:46
Māri, bet kādēļ dzinējmedībās būtu jāmedī ar "skrošu bisi". Vītņstobrs - tas ir ierocis ar kuru jāmedī pārnadži.

Māri, pamato šo, nu bet tā normāli.
Armands Apinis
Armands Apinis
Pēdējo reizi manīts 2020-04-15 14:18
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: ir
Suņi: nav
23.12.2015. 10:24
Kurš teica, kad nepiekabinās klāt arī gludos pusautomātus final taisnes lasījumā šim aizliegumam ?!
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
23.12.2015. 10:27
Ģirt!
Tas , protams, nav kategorisks apgalvojums, jo kad eju mastā ar suņiem uz cūkām, pats arī lietoju kombeni vai pat gludo bokseni. Tas gan vairāk tādēļ , ka uz kombenes ir platleņķa optika. Gludo lietoju, ja mežs ir piesnidzis, koki pilni ar sniegi un grūti ir nosargāt optisko tēmekli.
Ja nebūtu šo faktoru, tad lietotu tikai spico, jo spicam ar piemērotu lodi, apstādinānāsanas efekts ir krietni lielāks nekā gludam. Tieši šī iemesla dēļ, uzskatu, ka jālieto lielie kalibri, lai zvēkam nav jāmokās un neveiksmīgāka šāviena gadījumā nav jācieš medību biedriem, meklējot sašautu dzīvnieku. Par renkuļiem vispār nerunāšu, kaut gan vēl tagad ir mednieki, kas pēc tiem raud un dzīvo nostaļģiskās atmiņās, jo iespējams, renkuļi bija viņu pēdējā cerība kaut ko nomedīt... :))))
Bet, kā jau teicu - tas nav kategorisks apgalvojums,
Armands Apinis
Armands Apinis
Pēdējo reizi manīts 2020-04-15 14:18
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: ir
Suņi: nav
23.12.2015. 10:32
Redz ko var panākt izraujot vārdus no konteksta...
"Tieši šī iemesla dēļ, uzskatu, ka jālieto lielie kalibri,lai zvēkam nav jāmokās un neveiksmīgāka šāviena gadījumā nav jācieš (ilgi) medību biedriem"... melnais humoriņš - jociņš / spociņš :)
Slēpts
23.12.2015. 10:38
Par to apstādināšanas efekta atšķirību es varu iesmiet? :D nu tā ja salīdzina standartu
Gludā distancē abi apstādina pietiekoši labi. Neveiksmīgs šāviens ar vītni neko labāku nesola, aiziet tieši tāpat. Tad jau labāk tas arguments par citur eiropā un komunistiem :D
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
23.12.2015. 10:49
Gludā distancē abi apstādina pietiekoši labi. Neveiksmīgs šāviens ar vītni neko labāku nesola, aiziet tieši tāpat. Tad jau labāk tas arguments par citur eiropā un komunistiem :D
Patīk

Ģirt, es tomēr negribu Tev piekrist.
Man gadījās neveiksmīgs šāviens. Izšāvu pa skrejošu cūku, bet biju paņēmis apsteigumu mazliet pa daudz. Šāvu ar 3006 RWS HM lodi. Lode izgāja caur priekšas pleciem , neskarot iekšējos orgānus. Bet cūka bija beigta pēc 70 metriem. Savukārt ar neveiksmīgi trāpītu brennek lodi zvērs aiziet vēl tālu. Vienīgi šķinķi ir gan būs ēdami.... ;))))
Protams, ir jāšauj precīzi, lai zvērs krīt uz vietas, bet precīzie šāvēji ir tikai te forumā, mežā tādus tik bieži satikt negadās... :)))))
Par eiropu varētu tomēr piekrist, jo dižmedījumu šaušana ar skroteni ir padomju laika tradīcija....
Slēpts
23.12.2015. 14:35
Tajos pasos plecos breneks nobeigs tikpat ātri. Man vēl nav neviens dzīvnieks aizmucis pēc gludā trāpījuma un ar vītni šautie skrien tikpat tālu. Par to postpadomju un eiropu, jā mums tak vajag lekt pakaļ visam, lai gan reāls pamatojums nav, tik cik, tur eiropā tā dara.
Slēpts
23.12.2015. 15:41
Par padomiju/eiropu ... man liekas, ka lielākajā daļā Latvijas nav tādu apstākļu, lai visur varētu medīt tikai ar spicajiem- nav tornīši, vārnu kājas utt visiem. Ja man pēc metriem 5 - 20 ir krūmu siena vai mežs tad es labāk medīju ar savu lēzeni vītņoto... vienīgi paliek mednieku līnija - meža ceļš vai kāda stiga, uz kuras varētu izpausties ar spico. Nu nezinu, nav bijusi vajadzība dzinējmedībās mērķēt tālāk par saviem 50 - 70metriem.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
23.12.2015. 18:10
Tajos pasos plecos breneks nobeigs tikpat ātri. Man vēl nav neviens dzīvnieks aizmucis pēc gludā trāpījuma un ar vītni šautie skrien tikpat tālu.

Ģirt, es nespēju Tev piekrist. Man kuilis ar sašautu sirdi ir noskrējis ap 100 m - šauts ar gludo. Savukārt lēto patronu fani, kas šauj ar spico ar vieglajām lodēm, patiešām bieži vien raud par "pūdeli". Bet, kā liecina pieredze, tad "pūdeli" pēc pāris dienām apēd kraukļi.
Es nevēlos piesaukt skaitļus un pierādīt, jo te atradīsies tādi, kas apgalvos, ka vislabākais ierocis ir loks....
Bet ir vērts izlasīt vienu rakstu ....
http://www.ohotniki.ru/weapon/...
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
23.12.2015. 19:05
Tas taču tā nekad nevar būt ,tie ir meli ,taču raksts no turienes,nu un ko tad kungs te musina tautu mācīties vai ņemt vērā viņu ieteikumus,nu-nu........):);D;D